Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lienka_1
28. aug 2013

@lubicaligocka Ked tvoji rodicia byvaju tak blizko, tak to mas jasne, ze radsej domov 🙂

speranza1
28. aug 2013

@nomxxx nie nechod nikdde a pockaj na mrchu..ona urcite pride.... a ty si uz vysadila aj utros?

nomxxx
28. aug 2013

@speranza1 písala som do RF lekárovi, odpísal obratom, že ho môžem vysadiť, tak už som si ráno nedala

lubicaligocka
28. aug 2013

@nomxxx ani toho ducha si tam nemala? Inak ten Progesteron co berieme neovplivnuje tie testy nejako??

@gerdusha ja si tiez myslim, ze na to cas nemaju. Mozno si aj citali ten prvy rok ale ved to turn ide stale dokola len s inymi ludmi. Pochybujem,ze by ich to bavilo radsej pojdu na f. B. 😀
A aj keby citali. Niet sa zaco hanbit ved tu nikto neklame ani nenadava.

lubicaligocka
28. aug 2013

@lienka_1 to sme boli lenivy ist naspat tak sme uvazovali zostat jednu noc hi hi hi

nomxxx
28. aug 2013

@lubicaligocka podľa mňa Utrogestan neovplyvňuje výsledok testu, to by nás na to upozornili si myslím, skôr asi môže pribrzdiť mrchu, ako to je u mňa

speranza1
28. aug 2013

@nomxxx tak do 3-4 dni menzes urcite pride...no a ak by naaaahodou ze neprisiel, tak potom sa znova porad s lekarom v RF

nelly3
28. aug 2013

dobre ranko, no skor sa mi nedalo nakuknut 😉
@nomxxx mne po vysadeni utrosu pride mrcha na cca 4 den. dneska uz 4 injekcia za mnou, citim sa normalne, uvidime kolko toho vlastne znesiem 😀

lienka_1
28. aug 2013

@speranza1 Ciselka su v takej krabicke pred vstupom do cakarne a podla nich volaju na odbery a potom k lekarovi. Ked sme tam boli 1x, tak sme boli vybaveni do hodiny a pol, tak aj na kontrolu sme tak prisli a mali sme az nejaku 9. Vysiel von lekar a poslal vsetkych nad 5 po odberoch na kavu a ranajky, ze to bude na dlho. Vobec sme s tym neratali, ze tam bude tak plno.

lubicaligocka
28. aug 2013

Prisiel mi mail z rf.musime cakat do 3tyzdnov ci nam zostalo na mrazenie. Tak na tie gulicky myslim. Nech to aspon 2 zvladnu maminka si po ne pride ak nie hned tak aj o rok dva.

nelly3
28. aug 2013

@lubicaligocka
a kedy testujes? mala si kolko oplodnenych?

lienka_1
28. aug 2013

@lubicaligocka A to preco tak dlho musite cakat?

mimika1973
28. aug 2013

@nomxxx ahoj moja, to mi je luto, ze ides v mojich slapajach, pffff! 😢
Ake nanuciky mate vlastne zmrazene? hb, xb? znamka 1 ci 2? a kolko ich mate?
Urcite tam bude medzi nimi dobry bojovnik co to dotiahne do konca! 😉
Mam pocit, ze niekedy ani medzi tymi blastocystami dokinovia nevedia vybrat hned toho spravneho na vklad, a vacsinou praveze ten KET byva aj uspesnejsi, zahada, ze?
daj sa hned hadam na ten KET, ak chces ist do toho hned, alebo pauza mesiac ak chces trosku oddych dusi a telu a potom sup do toho opat! 😉

nomxxx
28. aug 2013

@mimika1973 máme 3 snehuliačikov, asi pôjdem v októbri, lebo keďže mi mrcha mešká, tak sa mi to križuje s dovolenkou
naše 3 detičky majú /2, ale nevadí, to "dáme" 😀

mimika1973
28. aug 2013

@lubicaligocka ahoj, co to tak dlho ze do 3 tyzdnov? vsak sa mrazia hned tak preco nepovedat, ze ci su alebo nie su nanuciky? 😕

mimika1973
28. aug 2013

@nomxxx Tak to je fajn, az 3 nanuciky, my nic! 😒
A su to HB ci XB, vies? co vam napisali do papierov?

bimba8
28. aug 2013

@mimika1973 pytala si sa na Inofolic.ja som ho brala asi pred pol rokom,nevedeli sme totiz este,ze problem je manzelov spermos,tak som experimentovala na sebe vsetko 😀 Musim povedat,ze urcite neuskodi a citila som z neho intenzivnejsie ovu.Vela kockam s pco pomohol aby ovulovali a u tych,ktore ovuluju by to tu kvalitu vajok malo zlepsovat.Kazdopadne su to ale len vitaminy,cize to neznamena,ze si ho das jeden cyklus a vajka budu kvalitne.treba ho brat kazdy den,tusim od 70Kg treba brat 2 sacky a aspon 5-6 mesiacov.

nomxxx
28. aug 2013

@mimika1973 tak poviem Ti, že iba pri tomto poslednom treťom ivf soft sa podarili nanuky, a sú 2x HB/2 a 1xXB/2, tak uvidíme, či prechod zo zimy do tepla ocenia aspoň na 9 mesiacov 😀

marverka
28. aug 2013

ahojte, no.... v mojom pripade sa zazrak na kt. som tak strašne verila sa nekonal ani v RF ☹ ☹ ☹ , ☹ ☹
moje 2IVF, môj 6ty vklad, po MMT druhý najbolestivejší, ☹ ☹ ☹ až na pár chvíľ som az do konca verila, a nemame z tejto tivf ani jedneho mrazacika, ☹ ☹ ☹ a 39r. skoro na krku.

lubicaligocka
28. aug 2013

@nelly3
@lienka_1
@mimika1973

Sak asi som ich tam vytocila s tym cennikom. Neviem preco tak dlho aj mna to prekvapilo no co uz nevadi ved uz neutecu. Len nech to vsetko dobre dopadne. Nam aj vsetkym snazilkam.
Nelly3 testovat mam 1.9. Ale budem az 4.9.po prilete asi hned na letisku;). Na 3 den sme mali 7x 8bunkacov. No po 4dni to s nimi islo dolu vodou. Doktor povedal, ze po okolo a po 4 dni vyvin ovplivnuje kvalita spermii. Ked sme odchadzali tak sme na papieroch mali napisane.
1xXB
1xCM+
1xCM
1xM
1x7
1x6
1x4
2xSTOP

lubicaligocka
28. aug 2013

@mimika1973 ano ano uj v UK hovorili ,ze KET je stisticky uspesnejsi. Ze vraj sa diskutuje robit len KET a cerstve nepouzivat.

mimika1973
28. aug 2013

@lubicaligocka aha, tak asi aj u nas tie spermie to spomaluju ten vyvin, lebo do 3.dna sme vzdy dobri, no a potom sa to spomaluje veru 😒 A ja som vzdy si myslela, ze moje vajka nie su kvalitne, no ale asi to budem tym manzelom teda...ktovie, nic presne ti nepovedia aj tak...U nas je ta morfologia na prd, 1% dobre len, kvantita dobra, no a teraz uz aj progresivita je znizena...
Ani neviem, ci v buducnosti by bolo ist lepsie na darcovstvo vajok alebo spermii teraz mam chrobaka v hlave, ze kde je ta pricina neuspechov! 😠
No a teraz ako cerstve ti co vlastne vkladali? HB ci XB jednotku, dvojku??

mimika1973
28. aug 2013

@lubicaligocka a aky je v tom rozdiel, ze cerstve alebo mrazene? ked uprednostnuju mrazene? zahada zas, dobra polemikia! zeby zima zlepsovala embryjka???? 😕

nelly3
28. aug 2013

@lubicaligocka
no lenze ked ti pride fakturu za zmrazenie tak ta uz chodi v eur mene, nie v czk. takze tak.

lubicaligocka
28. aug 2013

@mimika1973
Nam vkladali cerstve teda 5dnove ale nemrazene takze cerstve XB ale neviem ci 1alebo 2. Dr povedal prve 3dni ovplivnuje najma kvalita vajok a po 3dni kvalita spermii. Ja by som asi skusila ist na darovane spermie ked mate uz tolko IVF za sebou a stale nic. A ked sa vam po 3 dni zhorsuju tak to asi naznacuje tie nekvalitne spermie. Moj partner ma 44 rokov, bol tazky fajciar a ma aj cukrovku a denne vela stresu. Este k tomu mal aj tu vazektomiu. Ja ani neviem presne aky mal spermogram. Presne nam to nepovedali. Len ze su neni super ale hned v zapeti povedal ze neva na babo staci len jedna dobra ktoru vyberu.

A este som pocula o dalsiej novej technike ,ale ta sa este asi nepouzivat. Ze vraj sa bude dat robit babo z 3ludi. Ta cast ktora bude chybna na vajku alebo spermii sa vymeni za darcovsku ale geny zostanu po rodicoch. Ja tomu moc nerozumiem ze ako ale davali to asi 2mesiace dozadu v UK ved telke...

holly74
28. aug 2013

@lubicaligocka XB je super...a (podľa fotky) si ešte mladučká, ja to u Teba vidím veľmi pozitívne 😉

lubicaligocka
28. aug 2013

@mimika1973 tak isto si myslim.,ze telo by skor prijalo embrijko z tvojho vajka a tak isto je darovane spermii cenovo jednoduhsie a myslim aj dostupnesjie. Nie vela zien ide darovat vajka ale spermii budete mat podla mna na vyber vela. My sme o tom tiez diskutovali, ze je to jedna z nasich moznosti.

lubicaligocka
28. aug 2013

@holly74 dik. Ja mam 30 rokov . 😀

lubicaligocka
28. aug 2013

@nelly3 ja som uz dohodnuta na cene 5 000kc za mrazenie.

yanka1
28. aug 2013

@zibi drz sa, myslim na teba a drzim palce 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre