Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

marverka
12. jan 2014

@miskanr1 ahoj,dakujem z aspravu, davaju ho nam co nerastie alebo slabo rastie sliznica
@kako23 dik, ja som mala necelych sedem, tak som si spravne pametala ze v brne davaju brat

marverka
12. jan 2014

@bergalm ahoj a tiez dakujem, ja som si ho dnes pre istotu uzila aby mi este viac neklesla a ako mi viacere z vas poradili aj decko cerveneho som si dala 🙂 ty si ostala tehulka s uzivanim estrimaxu??

marverka
12. jan 2014

@zibi ahoj 🙂 davno sme si nepisali, vies malo sem teraz chodim,moja 4 ivf stimulka bola v celku ok, mala som cez 20 vajok ale vela prazdnych, ostalo 14 a zrelychz toho 13, vcera prvy den po PK sa oplodnilo 12, ale tazko povedat ako to cele skonci na 5 den PK. posledne som mala oplodnenych az 19 a astali mi 3 po PK a to ani nehatchovali ☹ , tak nejdem radsej mysliet , uvidime ...., akurat ma stale boli brucho ale uz je trosku lepsie a ty co mas nove?kedy ides na dalsiu stimulku?tento krat som bola na slovensku,podarilo sa mi vyuzit este poistovnu nakolko v brne som bola ako samoplatca.

marverka
12. jan 2014

@bergalm este ma napadlo pri vklade si mala 7 a po obere si nepametas?

bergalm
12. jan 2014

@marverka ano ostala sama som tomu neverila,ze pri takej sliznici a uzivani som tehu 🙂

bergalm
12. jan 2014

@marverka neviem kolko som mala po odbere to ma zaujimalo len kolko vajicok som mala ale pred IVF sme boli na IUI a tam som mala 9,5mm takze som po vklade bola sklamana ze len 7mm a moc velku sancu sme tomu nedavali a vidis 🙂 neviem preco tak malo narastla mozno clostil alebo merional to sposobil

zibi
12. jan 2014

@marverka neveim moja .... uvidime kedy pojdeme mozno az na jar.... som uz unavena z toho ze sa nedari a aj nerovzna a ani nemam chut ist do daliseho pokusu lebo sa bojim ze to nevyjde ... ako uviidime
drzim ti palce a daj vediet ako to dopadne u teba 🙂

falin
13. jan 2014

Ahojte dievcence,
ja som sa sem uz potom v piatok nedostala , mali ste tu veselo 🙂

@nelly3 vdaka nelus, ale ja som akosi prestala bojovat 😖 . Aspon momentalne sa necitim na dalsi boj a roky pribudaju, dokelu 😝 🙄

@ria191 - super, aspon niekto si to mysli 😀 😀 😀 , ja uz pomaly rezignujem 😖 .
Ty mas ten termin za dverami, fuha

@lienka_1 - ved ja to len tak v ramci srandy 😎 . Kedy ide mm do Brna na kontrolny spg?

@marverka - ahojky 😉 , ja som pri nizkej sliznici tiez brala estrimax / estrofem v davke 1-1-1 od opu

tinkatinulka
13. jan 2014

ahojte kočule tak pekný slnečný pondelok želám 🙂

nelly3
13. jan 2014

@tinkatinulka
ahoj, pocuj vies nieco ohladom tej refundacie? ved ja ked chcem ist o mesiac, tak neviem ci mi to stihnu schvalit ci ako to je? idem nieco vysurfovat kam mam volat alebo co 😕

tinkatinulka
13. jan 2014

@nelly3 neriesila som to lebo nase IVF sa odklada na naucito a dlho, caka nas dalsia rekonstrukcia takže eurace papa..pockam na lastovičku 🙂

ria191
13. jan 2014

@falin ahoj falinka 😀 😀 😀 tak aj ja niekedy rezignujem, ale potom to prejde a mám chuť zase niečo "vystrájať", ale máš pravdu človek musí byť o tom vnútorné presvedčený a pripravený inak to asi fakt nemá význam. Viem, že máte toho za sebou oveľa oveľa viacej ako my viaceré a preto rozumiem tvojmu postoju. No človek mieni a pán Boh mení takže ....... ja tomu verím 😀 😀 😀

ria191
13. jan 2014

@tinkatinulka tinča čo si zase vymyslela ??? uff keďže idem vo všetkom v tesnom závese za tebou tak mám strach čo zase z teba vypadne ??? 😕 😕 😕

speranza1
13. jan 2014

@falin
@nelly3
@tinkatinulka
@ria191 ahoooojteee... ake prijemne je Vas tu "stretnut" vsetky pokope...... aj ja Vam prajem krasny zaciatok pracovného tyzdna 😉 🙂

tinkatinulka
13. jan 2014

@ria191 no moja kupelna este ani hotova neni a už mam plan na cele leto..premiestnime sa na chatu..bo nam tam narobila lesna zver galibu tak budeme izolovat a menit dreveny obklad..matros je ale to bude drina..fuuuj

tinkatinulka
13. jan 2014

@ria191 skoda ze si tak daleko by sme chodili na brigady navzajom 😀

ria191
13. jan 2014

@tinkatinulka uff, ale mi odľahlo ešteže nemáme chatu 😀 😀 😀 . Tak aj ja mám plán na celé leto budem vylihovať na lehátku a hýbať iba vejármi 😀 😀 😀 . Začínam sa mať rada 🙂 😀 😀 . Ale kľudne prídem mám taký pocit, že ťa nemá kto krotiť 😀 😀 😀

ria191
13. jan 2014

@speranza1 stratená ovca opäť medzi nami 😀 😀 😀 . Aj tebe krásny začiatok pracovného týždňa uff ale nám prituhlo čoooooo 😝 😝 😝

nelly3
13. jan 2014

baby, ja by som to tiez odlozila, ale vek nepusti uffff 😝

bergalm
13. jan 2014

pekny dnik vsetkym ,jaaj kocky som nervozna cakam na telefonat z Brna ohladom toho morfol.utz. od rana a stale nic neviem ci cakat alebo volat inam doki sa mi ma ozvat a nic 😒

kuchi
13. jan 2014

Ahojte baby, som tu nová. Zvažujeme s manželom navštíviť Reprofit v Brne, nakoľko sa nám 2 roky nedarí. Ako je to s doktormi, tam si vyberáte ku komu chcete ísť, alebo vás automaticky priradia? A ako je to s platením, oplatí sa platiť kartou, alebo v českých? Prepláca to aj slovenská zdravotná poisťovňa? Dík moc za info .-)

bergalm
13. jan 2014

@kuchi ahoj my sme si doktora vybrali doporucil nam ho kamarat pozreli sme si ich stranku ,zavolali na recepciu a objednali nas priamo k nemu na konzultaciu .Platili sme v ceskych korunach ale to preto,ze svagrova nam menila za dobry kurz a co sa tyka refundacie tak to neviem teraz nakolko sa menila novela zakona ,my sme to este stihli po starom ked poistovna preplatila sice nie vsetko ale aspon polovicu musis sa pozriet na stranku poistovni aku mas al. zavolaj si tam.Niektore pracovnicky sami nevedia maju v tom mensi chaos 🙂

tinkatinulka
13. jan 2014

@ria191 juj ty len taras urcite budes v zahradke krabat cele leto vozit hlinu sadit travnik a kvety..pozname sve lidi 🙂 pridi kludne chatu mame v chrnanenej obklasti je tam krasne, ziadna eletrina ani signal 🙂

ria191
13. jan 2014

@tinkatinulka jafné prídem ovšem jedine ak tam behajú aj zajačikovia 😀 😀 😀. Počúvaj tinča ty si aká bosorečka do bodky si vymenovala všetko, čo mám v pláne 😀 😀 😀 juj už sa teším 😕 😕 😕 😝 😝 😝

jahoda333
13. jan 2014

ahojte baby tak nas maluskavy ma uz 1,8kg a meria 40 cm krasne sa usmieval vsetko je v poriadku a nohu si vykladal na celo inak je pekne vlasaty 🙂 😉

tinkatinulka
13. jan 2014

@ria191 no sak viem co budem robit ja ..lebo okolo domu to je stale to iste len s rozrielom ze mas novostavbu a my opravujeme..ale ked budes sadit tak ti dam rastlinky mne sa to premnozilo akosi tu okolo jazera..a na chate zajaciky nie su..polovnici drarí dedovia a v lese akurát líška a srnky..a aj vlk tam beha

miscok
13. jan 2014

@jahoda333 Tak len nech pekne rastie dalej. A nech mu usmevik vydrzi na cely zivot 🙂

kuchi
13. jan 2014

@bergalm ďakujem za info. a môžem vedieť meno doktora, ktorého ste si vybrali? Boli ste spokojní aj s prístupom, lebo neviem či skôr Ba alebo Brno, som v tomto úplny nováčik, tak zisťujem cenné info 🙂 Myslím, že prvá konzultácia sa ešte neplatí, že? A na prvej konzultácii robili hned aj nejaké vyšetrenie, alebo objednali na ďalší termín?

ludinka
13. jan 2014

@kuchi ja som sa stretla v reprofite s dr, stelclom, otevrelom a kuzamplikom vsetci traja boli podla mna super, inak ja ,,patrim,, ku stelclovi tak ako vacsina bab v tejto teme
a co sa tyka vysertenia tak sa snaz objednat tak aby ti mohli urobit sono-teda nie cez mrchu a manzela rovno v ten den na spermiogram ak este nebol, ak bol tak mozno staci zobrat vysledky...
za pohovor sa neplati vobec nic, aj sono je zdarma, ale keby ti napr brali krv alebo ten spermio tak zato budes platit, ale hormonalny profil a podobne veci ti moze spravit aj tvoj doktor a budes to mat zadarmo....neviem co vsetko uz mas vysetrene 😉

kuchi
13. jan 2014

@ludinka no spermio robili manželovi asi pred polrokom, takže asi bude potrebný nový. Ja mám diagnostikovanú endometriózu, hormonálny profil mi ešte môj gynekológ nerobil, zatiaľ iba folikulometriu. Tak to nechám asi tak nech nás k niekomu pridelia. Treba mať aj nejaké odporučenie od gynekológa keď tam pôjdem 1 krát?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre