Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lemoni86
3. okt 2014

@bergalm ach .... ked citam take, tak sa mi rozum zastavuje... 😔 preco sa deju take veci? je mi velmi luto ze si prisla o dcerku v 7. mes. Clovek len stresuje v tehotenstve ci to dobre dopadne... najprv ze kedy konecne tie // uvidi a pritom netusi ze tymi // sa to este len zacina :( . prajem ti aby ti cim skor mala zhora poslala svojho surodenca, pohodove tehu asi mat po tom co si zazila mozno nebudes, ale drzim ti silno palce, ze ak sa to podari, nech to dotiahnes do uspesneho konca🙂

ivetahe
3. okt 2014

@evadek Bola ale vedela som ,kedze som zdr.sestra ,ze to krvacanie nie je v poriadku ta bolest bola strasna,brucho mi malo roztrhnut.

bergalm
3. okt 2014

@lemoni86 dakujem moc bolo to tauke obdobie ,ale musime ist dalej i ked so strachom ale verim ze to bude raz vsetko dobre,ved uz by bolo na case 🙂 Snad sme si to zle uz odzili a cakaju nas lepsie chvile 🙂

zabka1124
3. okt 2014

Ahojte baby, tak hlasim vysledky krvi: 11den po ET-350Hcg, dnes 15den po ET-1400Hcg🙂!!!UZ len to dotiahnut do uspesneho koncaa🙂!
PS:Hlaste sa kde vsade ma tehu vlacik zastavit🙂🙂🙂🙂🙂🙂

ivka3901
3. okt 2014

@ivetahe ahoj ešte nemalo čo výjsť,ked ma vklad eštelen čaká 🙂 a aj utrogestan je na rast sliznice,lebo mne bolo povedané,že do 6.10 mi musí sliznica narásť,lebo,ked začnem brať utrogestan tak sa mení len jej zloženie 🙂

diska
3. okt 2014

@ivka3901 spravne ti to povedal,po utrogestane uz sliznica nerastie 😉

ivka3901
3. okt 2014

@diska inak my to skor povedali baby na koníkovi s rovnakým osudom 🙂 lepšie povedané čo boli alebo pojdu na IVF s darovanými 🙂

majba
3. okt 2014

@bergalm mne predpisala hematologicka fraxik a odporucila mi koli mutaciam co mam v krvi pichat aspon mesiac pred ET. Ale po pol roku pichania som dostala na nho alergiu alebo daco take, strasne ma svrbelo cele telo. tak mi ho zmenila na Clexan. ten picham uz mesiac a ked ho porovnam s fraxikom tak ma tensiu ihlu, neurobila sa mi zatial este ani jedna hrca a mala som iba jednu modrinu a vpich ma nejak menej boli. z fraxiku po kazdom pichnuti aj hrca aj modrina.
Na mesiac doplacam do 5eur.
Na zaciatku som myslela, ze to bude hrozne tazke ale teraz ked pozriem spatne, tak pohoda. asi som si na tie ihly uz zvykla 🙂

cmudlo
4. okt 2014

Takže dievčatá dnes je 12 deň po a ja mám / ☹ Veľmi som z toho smutná. Chcela by som to ešte raz skúsiť. Neviem či prehovorím manžela. ..

speranza1
4. okt 2014

@ivetahe ahoj a kde si bola 1x na hysterke? Ak sa smiem opytat?

speranza1
4. okt 2014

@cmudlo 😔 😔 to je mi luto.....velmi 😔

speranza1
4. okt 2014

@bergalm uz bude len dobre uvidis 😄je nacase aby sa z // tesili uz aj stare korcule a dotiahli to do toho najstastnejsieho konca😍

speranza1
4. okt 2014

@zabka1124 tak toto je super 2x ivf a hned dve deticky naaaaaaaadhera..... Neskutocne ti drzim paluchy😍

marverka
4. okt 2014

Ahojte dievcata
Vcera som bola v Brne na Hsk a dg mi napisali
Lehce polyposni sliznice mat
Prosim vas stretla ste sa s tym niektora?
Co to znamena?
Dakujem vam ak odpisete.

speranza1
4. okt 2014

@marverka a vfr si sa na to nepytala? Podla mna mas niekolko polypov v maternici, ale zrejme ti ich pri hysterke odstranili . Aj polypy su dovodom preco sa embryjko v maternici neuchyti. Takze teraz pockas na vysledky a ak budu ok, tak mozes ist na ivf 😉

bergalm
4. okt 2014

@speranza1 dakujem

marverka
4. okt 2014

@speranza1 dik.nie nepovedali.ja mam problem s vyskou sliznice inak by som mala byt ok.hsk mi robili uz treti krat koli lepsiemu ubniezdeniu.mam ist na ket v dalsom cykle ale dr mi nic o odstranovni polypov nepovedal.ja som mala hsk aj pred ivf ale nedoslo ku et.toto pojdem na 12 vklad a teraz sa dost bojim...

diska
4. okt 2014

@marverka cauko,to ma vysoku sliznicu (polypoznu)nie ,ze mas v meternici polyp to je rozdiel.
Mam taku dg ako ty,presne mam ,ze vysoka az polypozna,ono s tym asi ani nic moc nevedia spravit .
Jednoducho ako nam ta vysoka sliznica rastie tak ma taku polypoznu strukturu 😝
Davaju ti teraz pred KET aj estrimax?
Nenavrhli ti namiesto opakovanej hysteroskopie radsej pipelle?

gagirl
4. okt 2014

@zabka1124blahozelam a prajem bezproblemove tehotenstvo..🙂

marverka
4. okt 2014

@diska
dik. 🙂 ale ja mam preveze nizku sliznicu, ☹ a kety som mala aj pri 5,8 mm a koli vyssiemu rastu som bola na hsk odoslana. v sprave mam napisane nalez - dutina delohy symetricka, lehce polyposní slyznice, cervikalny kanal hladky /to ani neviem co je/ mam za sebou 6ivf a 11vkladov spolu a je jedno co vkladame - neuhniezdi, 1x som mala mimomat. teh a dva x abort, a tvrdia ze zrejme koli sliznici ☹ no a teraz citam ze tam mam polyp??? to ako na sliznicí? tak uz som z toho fakt........Pipelle?? ja ai neviem co to je??Co to prosim ta je?

diska
4. okt 2014

@marverka aha tak ja to mam opacne,ze mam vysoku sliznicu a jej struktura je polypozna ale ono jednoducho ked odkrvaca pri Ms tak dalsie moze byt uz nizsia ,vyssia ,ina struktura ale tak ja mavam stale vyssiu .
To co tam citas to akoze si mala sliznicu takej struktury s polypkami,ze nieje uplne hladka ci ako mam povedat 😀
Pipelle je to ze to splna ten ucel co chcu dosiahnut pri hysterke tiez sa to planuje 19 az 21DC a tosku ti tam odobru vzorku ako pri hysteroskopii
A co ti povedal Dr.po hysterke?

elenkaba
4. okt 2014

baby, prepacte ze som sa vam sem votrela. Chcem sa iba spytat, ci niekto nepoznate dobreho gynekologa v BA, ktory spolupracuje s RF /meranie folikulov atd/, a pracuje aj v poobednajsich hodinach. Dakujem.

marverka
4. okt 2014

@diska dr nepovedal praveze nic, nebola som s nim po hsk, uz tam nebol. bude pisat asi v pondelok...to pipelle je v narkoze??a ked su tam polypy tak to znamena asi nie dobre vsak??alebo si myslis ze to odstranili?? ale asi na sliznici to nejde.

diska
4. okt 2014

@marverka nie pipelle nieje v narkoze
no nemoze ti odstranit sliznicu ,teda moze ale to by musel spravit kyretaz (vyskrab),lenze ty teraz po hystero dostanes Ms a bude ti rast nova sliznica,cize tato co je teraz aj tak odkrvaca.

sasa1983
4. okt 2014

@elenkaba no..takého asi nenájdeš, ja o takom neviem, ani som nikdy nepočula.podľa mňa by aj iný dobrý gyndoš mal vedieť spraviť kvalitnú folikulometriu, nemusí nutne spolupracovať s RF...

marverka
4. okt 2014

@diska no to viem, ale skor si myslim ze ked je polypozna teraz tak zrejme aj na buduc cyklus bude, ked je nizka a este k tomu nie je hladka tak emb sa asi tazko uhniezdi.....
a to pipelle tebe robili a kde?

lenka54321happy
4. okt 2014

@cmudlo
Velmi ma to mrzi...jednu blactocystu to zavadzali?
Akej kvality? Mas mraziacikov?

nelly3
4. okt 2014

je tu niektora tehulka, ktora mala endometiozu, ale tazky stupen a sa jej podarilo IVF? lebo ja uz stracam nadej 😔

diska
4. okt 2014

@marverka nestresuj,uz si bola na 3 hysteroskopii a doteraz ti take nehovorili,ze? Mne moja Dr,povedala ze aj tak je sliznica kazdy cyklus ina.Pipelle mi robili v RF.

marverka
4. okt 2014

@diska no vies, pri mojom stasti....uz sa bojim,niedoteraz mi to nevraveli, napisaliu len ze nizke endometrium, a raz ze polyp na vajecniku /kt. uz mimochodom nemam/
to pipelle kolko stoji??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre