Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gagirl
2. júl 2015

@mitka85 dakujem pekne🙂

misenaf
2. júl 2015

KOčky včera som bola na transfere, kedy mi pošlú mail kolko išlo na mrazenie? Dakujem a všetkým Vám držím palce 🙂
@gagirl

bergalm
2. júl 2015

@1laura1234 dakujem

gagirl
2. júl 2015

@misenaf ahoj..drzim silno palce..🙂mail o mrazeni mi prisiel za dva dni po transfere..transfer bol v pondelok a v stredu mi prisiel..tak drzim palce aby vam zostali aj nejake mrazaciky este..Kolko ste si dali vlozit embryjok?

misenaf
2. júl 2015

@gagirl jeeej to si ty..kedysi si mala fotku tak som nevedela.Vlozili mi 1x xb a ostala 1vcasna a 2 morule a tie uvidime tak cakam na mail.A oni potom rozhodnu ako ich zamrazia ci zvlast alebo spolu?A pregnyl nepichaju ajv den tranfeeru?v iscare ano .Inak som strasne nafuknuta..aj ty?

mimika1973
2. júl 2015

@gagirl nesmut moja, to jedno embryjko moze byt to prave! 😉 😵 Aj ja mam z 9 embryjok len 1 bubacika rocneho 😵 a bol to EB, sice druhe sa mi ujalo tiez, ale v 6tt odislo, ostatne boli 2 morulky a zvysok ani morulky nie. Vyvijali sa pekne do 3.ddna ale ten 4.den je kriticky, a hra tu uz aj nas vek! HB ci XB som nikdy nemala, nanajvys EB, a niektore baby uz mali aj z moruliek babenko, takze..... verime a urcite bude kopkat v brusku tych 9 mesiacov!!!!

tinka9075
2. júl 2015

@gagirl ja ti doprajem párik ako mám ja a budeš mať pokoj síce je to trošku náročné ale som rada že ich mám 🙂 🙂

lilitela
2. júl 2015

Ahojte baby co si myslite o tomto? Mam za sebou v Bratislave 2x IVF dlhy protokol, v 1. bolo 11 vajicok, po PK ostali 4 blasto = mam dceru. 2. IVF bolo 12 vajicok, 7 blastocyst, 2x potrat. Presla som do Reprofitu, pretoze som v BA nebola s mnohymi vecami spokojna. Lekari mi tu naordinovali kratky protokol, momentalne stimulujem, a nemam dobre vysledky, rozhodne tych vajicok nebude vela, max. 6. Som z toho dost rozladena, lebo je to vsetko financne aj casovo narocne, a aj ked mi jej jasne ze na tehotenstvo treba len 1 embryo, statistika proste nepusti. Neviem, preco mi tu lekari naordinovali kratky protokol, ked som predtym celkom slusne reagovala na dlhy, co si myslim, ze je vacsia istota. Mam obavy, ze sa rozhodli zle, a nebude co vkladat. Co si myslite? Ale objektivne, neprisla som si pre povzbudenie.

gagik
2. júl 2015

@lilitela 6 vajicok je super vysledok, zbytocne ked ich je vela ked su nekvalitne a nic z toho

lilitela
2. júl 2015

@gagik A ako sa da ovplyvnit kvalita? To sa myslim neda, nie?

mircalla
2. júl 2015

@lilitela kratky protokol v brne davaju casto,cim stimulujes? Clostyl? Je tam mensi pocet vajicok,ale maju s tym ozaj dobru uspesnost.tiez dlhy protokol by ta vysiel ovela viac. Podstatna je kvalita,aby si mala dobre embrya

lilitela
2. júl 2015

@mircalla Preplaca mi poistovna, takze nas vyjde ako v BA. Mam Menopur. Predtym som mala Fostimon pri predoslych IVF.

skaredekacatko
2. júl 2015

@lilitela popravde. Ja som si predtym vela veci zistila nez som sla do brna. Do brna sa chodi na soft. A soft znamena nie vela vajicok. Ale ked som tam sla som stym bola uzrozumena aj sam doktor povedal ze nejde o kvantitu ale kvalitu. Ja mam.vzdy len 2 vajka a to v martine bolo 12. Ale aj tak len 4 schopne. Mohlo by byt viac ale nechce sa im . 6 je super uroda co chces. Dolezite su vysetrenia.

lucia2505
2. júl 2015

Ahojte dievcata,chcem sa spytat,ci ste vsetky mali po ket nejake priznaky ako podbrusko -pichanie alebo tlaky,alebo ste tu niektore aj nemali priznaky a boli ste tehu?? V pondelok som mala ket a nic nepocitujem,podbrusko ma vobec neboli,ani prsia nic. Dakujem 😊

kikuska21
2. júl 2015

ahojte. baby davaju v reprofite pn? alebo aspon odporucanie pre gynekologa? zacinam 2 ivf, a moj gynekolog mi nechce dat pn, ze az ked sa potvrdi tehotenstvo. mam endometriozu, som po 2 laparoskopiach,mam narocnu pracu na 3 smeny,tak nechapem preco mi ju nechce vypisat. a teraz nechcem uz riskovat,chcela by som zostat hned od zaciatku pn

nelly3
2. júl 2015

@kikuska21
tak skus sa opytat obvodneho na pn? ale nechapem preco tvoj gyn. ti ju nechce vypisat 😕

mircalla
2. júl 2015

@lucia2505 v pondelok....skoro🙂 po 3-4 dnoch nie, az tak 8-9🙂

mircalla
2. júl 2015

@kikuska21 ahoj, to asi nemoze dat cesky lekar si myslim...ale sa divim, ze ta nechce vypisat, ja som si na 2 dni po ET brala dofcu a 2 dni bol do toho vikend...ale mam sedavu pracu. gyndos mi inak povedal, ze ma kludne vypise, ale citim sa dobre, tak zatial pracujem. pri tych 3 smenach sa teda dam asi vypisat....a co robis, ak sa smiem spytat

gagirl
2. júl 2015

@misenaf ahoj..amo to som ja..mala som predtym fotku..to mas pravdu..🙂neviem presne ci to mrazia spolu alebo zvlast po jednom..kedze mne zatial mrazili vzdy len jedno..viac nebolo..JA mam tiez dost nbafuknute velke brucho..to asi s tych liekov..Myslim ze v RF nepicaju pregnyl po vklade..aspon teda neviem o tom..len pred opu..Ktovie ci je to lepsie..neviem..TAk si teda drzme navzajom palce..🙂

gagirl
2. júl 2015

@mimika1973 dakujem moja ze ma takto podporujes..aj vsetky ostatne..naozaj sa tesim ze vas mam..🙂NEviem ale urcite zohrava rolu aj vek..ale ktovie co vsetko este..pri predoslej stimulke v septembri minuly rok som mala na 5 den 2 HB..jedna bola jednotka a druha dvojka kvalita..TA jednotkova sa nechytila vobec a ta druha bola moja laska v nebi.:(.aj ked bola chora sa ujala...a boli este dalsie dve boli morulky ale tie sa potom nemrazili..TAkze myslim ze to bol super vysledok..z 8 vajicok..A teraz vidis ..zbytocne vela vajicok....:(TAkze je to vsetko nevyspytatelne a clovek nikdy nevie co bude a kedy..ALe raz to vyjst musi urcite..

kikuska21
2. júl 2015

@mircalla pisala som mudr.pastorcakovej ze mi urcite da odporucanie. a pojdem s tym potom za mojim gynekologom a ked mi uz ani pootom neda pojdem k obvodnej. robim vo vw na linke, tak si myslim ze pri ivf narocna praca este na 3 smeny.

marverka
3. júl 2015

Niekto mi poslal srdiecko. Dakujem. Potesilo. 🙂

misenaf
3. júl 2015

@gagirl určite sa povzbudzujeme navzajom. Ty si bola v pondelok ja v stredu. A davali ti tehotensky test ktory si maš spravit? Lebo mne nie. Vklad ti robil tvoj lekar? Mne Dr. Vrana , ani na prepušťacej sprave mi nevyplnil udaje o spermiograme takze ani nevieme aký sme ho mali...

katka.gzd
3. júl 2015

@kikuska21 obvodak ta tiez moze vypisat. Moj gyndos tiez nedava PN... :/

lenka_13
3. júl 2015

@kikuska21 Ahoj, PNku ti moze vypisat obvodny lekar. diagnoza N970

lenka_13
3. júl 2015

Respektvie N97.9. , zrejme na tom nezalezi, minule mi dala N97.9, teraz zrejme omylom N97.0 ale je to vsetko o neplodnosti, takze k veci 🙂

mimika1973
3. júl 2015

@gagirl teraz to vyjde moja! 😉 Uz sa Ti zahryzkava v brusku! 🙂
Ano niekedy vela vajicok a silna stimulacia je o nicom, kedze by malo ist hlavne o kvalitu a teda aj menej vajok, ale u kazdeho je to ine....velku ulohu ma aj tak matka priroda, je to ako loteria...
Ako sa citis dnes? aj prednison beries?

tinkatinulka
3. júl 2015

@misenaf napis na embrylogiu a oni ti pošlú spg aký bol v den odberu..

misenaf
3. júl 2015

@tinkatinulka vdaka už som poslala

misenaf
3. júl 2015

@tinkatinulka ešte mi napadlo..zostalo nam na mrazenie cca 3 embryjka. Oni sa rozhodnu ako ich poparia a daju zamrazit? Lebo sa nas nepytali ci chceme spolu alebo zvlast.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre