Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

melisska
21. feb 2013

@mates777 no hematologia trva dlhsie, uz si nepamatam ale asi tak 3-4 tyzdne, genetiku som mala skor

mates777
21. feb 2013

@melisska dakujeem uz aj volam svojmu gyndosovi 🙂

mates777
21. feb 2013

@melisska no takze zajtra mam prist o 10 tej a dohodnem sa sdr. na celom postupe, ze vraj ma chce mat pod kontrolou ked zacnem v tom Brne...jee to ake by bolo super...mojho chlapa slak trafi zo mna 😖

melisska
21. feb 2013

@mates777 Moja keby som mala ja taketo vedomosti, ako mam teraz aspon pred 5 rokmi bolo by lepsie... tak nech ho neporazi 🙂 radsej sa dat vysetrit, ako to zazit este raz, nie? 😵

mates777
21. feb 2013

@melisska no ja sa dam vysetrit, len dufam, ze chlapa k tomu nebudem potrebovat...krv si on urcite brat neda... 😎

melisska
21. feb 2013

@mates777 no na genetike trebA AJ JEHO KRV 🙂 Akoby inac vam urobili genetiku? .) na hemo nie.

mates777
21. feb 2013

@melisska no to je fakt..tak tu vidim tak trochu problem zase...boha (sorry za vyraz) ja mu asi klepnem panvicou po hlave a dotiahnem ho tam... 😠

mates777
21. feb 2013

@melisska Melly a ak sa mozem opytat ty s akym problemom bojujes v Brne?

melisska
21. feb 2013

@mates777 moja no u nas je to horsie-nemame problem, iba mam vybraty jeden vajcovod-pravy, ostal mi iba jede, mala som4 x mimomaternicove -prirodzene..inac nic

ria191
21. feb 2013

@mates777 klepni 😀 😀 😀. Schvaľujem ti to rozhodne už nečakaj kým sa pánko rozhýbe.

izzie27
21. feb 2013

@ria191 ahojky, tu nejde o to. napisem ti do Ip

ria191
21. feb 2013

@izzie27 dobre

sony44
21. feb 2013

ahojte dievčatá....hlavne samoplatkyne - mám lieky na takmer komplet ivf - dlhý protokol (menopur a diphereline), v prípade bližších info píšte IP

radina
21. feb 2013

@mates777 Ahoj, urcite si to daj spravit, ja uz beriem vdaka tomu prednison a pri stimulke fraxik. 😉

deinad
21. feb 2013

@mates777 ahoj, ja mam genetiku, hemato aj imuno 😀 nic nezistili a aj tak beriem aj prednison a po ET/KET picham fraxik (teda aktualne zibor)...

isabellaa
22. feb 2013

Baby, potrebujem surne poradit.
Potrebovali ste pred OPU v RP Brne interne a anestez. vysetrenia?
Potrebujem si zladit volno, aby som to vsetko stihla, vdaka.

ria191
22. feb 2013

@isabellaa nie nepotrebuješ žiadne interné 😀

speranza1
22. feb 2013

@isabellaa nie nepotrebujes, tak ako pise riuska....
a to je super výhoda, ze sa nemusis este stresovat zbytocne a nahanat za internym vysetrenim 🙂 🙂

@ria191 cavles..tak ako sa mas dnes? 😉

1miska
22. feb 2013

@ria191 ahojky holky, sice nejsem slovenka 🙂, ale do RF taky chodim a taky ke stelclovi a taky kvuli myomu, ktery vrusta a brani otehotneni..... je to vzdycky slozite a tezke rozhodnuti .... my cekali a cekali a tehotneni se s nim nedarilo, tak jsme se rozhodli ho odstranit - delalo se to celkem 3x protoze to moc neslo, jednou se u toho i deloha protrhla a ja skoncila na ARO... ted tam myom nemam ale chvili to vypadalo ze se z toho sliznice na deloze nespamatuje, dva roky jsme cekali az zacne trochu rust, ted zacala, tak uvidime jak to bude - ty myomy jsou potvory :( me ho objevili kdyz mi bylo 24 :(

isabellaa
22. feb 2013

@ria191
@speranza1 Super, velmi pekne Vam dakujem, ste zlate, ze ste odpisali.
Odlahlo mi, maju to teda dobre vymyslene 😉

ria191
22. feb 2013

@speranza1 ahoj speri 😀. Dobre teším sa na víkendík pretože svokra odchádza tak si ho užijem 😀 😀 😀 . A ty ako. Pomohli ti tie lieky na to krvácanie? Ja mám síce potvorky, ale som prekvapená aké slabé, to je u mňa výnimka. Mám tušáka, že výstelka mi nedorastá tak ako by mala a Estrofem alebo Estrimax ma neobíde, ale čo už.

speranza1
22. feb 2013

@isabellaa ano je to super..kym tu na SK som sa musela najprv objednat na interne, potom na hematologiu (samozrejme pockat si tam peknych par hodin, kym si ma niekto vsimne a pod..) a ine koniny, tam to mas bez tychto tortur...

@1miska ahojcek..tak dufam, ze sliznica sa spamata a ty budes coskoro maminkou.... kedy idete najblizsie na IVF?..alebo IUI?

speranza1
22. feb 2013

@ria191 😀 😀 😀 .. tak si ten vikend uzite poriadne aj s mm... aj mne uz pomaly mrchna konci a ja pevne verim a dufam, ze uz nabehnem na normalny cyklus... ale poviem ti ze tie hormony, co som brala so mnou robili riadnu neplechu.... fuuuj... neznasam uz akekolvek hormose.... 😀 😀 😀

ria191
22. feb 2013

@1miska ahoj. Fíha ty si mala veľké šťastie, že ti zachránili maternicu. Veľa doktorov by sa stým nehralo. U mňa je problém, že na Slovensku nie je doktor, ktorý by ma zoperoval. Jedine kto sa mi ponúkol, tak bol Štelcl a po skúsenostiach sním tomu verím, pretože je fakt šikovný. Problém je v tom, že by som si to musela u vás hradiť celé sama a na to nemám. Ani mi nikto nepovedal, že by mohol byť problém s výstelkou maternice po operácii to je pre mňa novinka. Uff. Problém za problémom. Je super, že sa to vracia do normálu. Bola by som veľmi rada, keby si sa potom ozvala či sa ti podarilo otehotnieť. Veľa kočiek by to potešilo. Teba operoval Štelcl ?. Každopádne si pre mňa veľkým príkladom. Ešte mám dva KET-ty, ale keď sa aj to nepodarí, bohužiaľ budem nútená podstúpiť to čo ty a modliť sa, aby som neprišla o maternicu. Veľa šťastia ti prajem 😀 😀 😀

ria191
22. feb 2013

@speranza1 vieš, že aj ja ich mám plné zuby. Ak si spomeniem na nejaké hormóny je mi fakt zle. A veru víkendík si užijeeeeeem hurááááááááááááá slobodááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá.

speranza1
22. feb 2013

@ria191 😀 😀 😀 😀

nelly3
22. feb 2013

baby len tak pomimo, viete ze v reprofite je mozne aj nahradne materstvo? tozvie kolko to stoji hmmm 😕

karinuska22
22. feb 2013

@ria191 A pytala si sa v zdr.poistovni, ci by operaciu nepreplatili???

tinka9075
22. feb 2013

@nelly3 ahoj no je možné aj náhradné materstvo 🙂 🙂 aj mne to Štelcl navrhol ako poslednú alternatívu som na neho tak špatne pozrela 😒 😒 ale asi je to dost drahé lebo povedal že to stojí hodne penezí 🙂 🙂

ria191
22. feb 2013

@nelly3 jasné, ale keď mi to Štelcl navrhol tak som skoro spadla zo stoličky. Pre mňa je to neprípustné. Ja chcem svoje dieťatko vynosiť vo svojom brušku a cítiť jeho pohyby. Mne ide hlavne o to.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre