Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinna13
13. sep 2011

pisala mi callex, ze malinka je v poriadku. callex dostane infuziu, zoberu jej krv a snad ju rychlo pustia domov.

lulu10
13. sep 2011

@tinna13 fúúúúú mi odlahlo 😕

maticap.
13. sep 2011

@naveen no vidis a ten moj na ne hodil ockom (docent jeden...) a vraj to je OK. Nuz neviem, ked mas normu - teraz si vymyslam do 80 a ja som mala skoro 10x tolko....tak sa v tom potom vyznaj. Ale vidis, ani protilatky proti SZ nezabranili nasmu huncutovi, aby sa k nam "votrel" a vegetuje u mna uz 8 mesiacov 😵 . Ked na tym premyslam, pravdepodobne by sa malo jednak o autoimunne ochorenie, a s tym aj tak nikto nic neurobi. Akurat sa moze nasadit prednison. 😉

lenka_21
13. sep 2011

Baby, pisala som si s @callex. Malicka je v poriadku, zajtra jej budu brat krv, ma kludovy rezim a asi dostane aj nieco na zastavenie spinenia. Trosku ju mrzi, ze im nevyjde ten vylet do Prahy co planovali, ☹ ale je rada, ze je vsetko v poriadku 🙂 😉 🙂

lenka_21
13. sep 2011

Vidim, ze @tinna13 bola rychlejsia ... ja som sa nevedela dostat na net, kedze sme cestovali z MT ...

lenka_21
13. sep 2011

@lulu10 @miminkad @tinna13 Diky baby ... no idem verit, ze aj dalej to bude takto pokracovat 🙂 😉 🙂

naveen
13. sep 2011

@maticap. fajne, takze sa nebudem stresovat a nic rusit.. prednison by som aj tak netlacila .. uvidim, ako sa to bude vyvijat 😉

cecil36
13. sep 2011

Ahojte 🙂
Tak dnes nam zistili tehu cukrovku, tak ideme k diabetologovi a snad nebudeme musiet pichat 😒
@callex. mo moc drzim palce, nech je vsetko ok 😉
@naveen spravne rozhodnutie 😉

cecil36
13. sep 2011

@lenka_21 Gratulujeeem k srdiecku a pekne tehulkovanie 😵

gabinkaa
13. sep 2011

@callex držím palečky nech sa nič zlé neudeje, super že malinká je v poriadku, tak pekne kľudový režim a žiadne stresy 😉

gabinkaa
13. sep 2011

@lenka_21 gratulujem k srdiečku, super správička, prajem krásne bezstresové tehulkovanie 😉 😵 😉

gabinkaa
13. sep 2011

@bayley ja som tiež dosť pribrala, katastrofa, už si nemám ani čo obliecť, ešteže je teplo 😀
aj mi dosť opúchajú nohy, neviem či je to dobré ☹

gabinkaa
13. sep 2011

@naveen dobre si si to naplánovala, budem držať palečky, aby voda zabrala a mrazáčik sa silno zahryzol 😵 😵 😵

martini
13. sep 2011

No čauky baby 🙂
Sem tam si tu chodím si Vás prečítať, lebo inač nestíhačky - v práci sa snažím ukončiť všetko čo sa dá a plus stále chodím po nejakých vyšetreniach a večer odpadávam. Inač podľa včerajšieho ultrazvuku je naše chlapčiatko dobre otočené, semenníky vystúpené, pišiak vraj poriadne veľký 🙂)) a váži 2150 g 🙂 Mamička, teda ja pribrala 15 kg, ale len na bruchu, teda veľké brucho a tenké ruky a nohy 🙂 hotový pavúk...
Rodiť sa chystám prirodzene, aj keď strach mám teda poriadny...
@bayley súhlasím, že tehotenstvo sa vlečie v prvom trimestri a letí v druhom, ale v treťom sa zasa vlečie...už sa neviem dočkať kedy dofučím, prestanú mi trpňúť ruky, opuchať ruky, nebudem mať večer zapchatý nos a prestane syndrom nepokojnych noh 🙂
@naveen nech ti v piatok zhodnotia tie vysledky čo máš a ak nepovedia, že je to dramatické, tak kľudne by som šla do toho KETka. Prípadne s nejakými minimálnymi dávkami liekov od endokrinologa.
@miminkad dobrý vtip, aj my mamičky s detičkami made in Brno si kúpime vlak, toľko nás bude 🙂
@lenka_21 jééé, srdiečko 🙂 len tak ďalej.
@callex myslíme na teba a na bambulku...nech to prejde a ste skoro doma, držte sa. čakáme na dobré správy.
@tinna13 každý deň si hovorím, že ti napíšem IP, že ako sa máte a tak...🙂 Chodíš na nejakú prípravu?

tinna13
13. sep 2011

@martini ahoj moja som na tom podobne ako ty. uz sa citim velka, mam +13 kg tiez skoro vsetko do brucha a cez pupok 103 cm.
uz by som chcela mat po tom, ale este par tt vydrzime. aj ja som mala sono v 33 tt malej odhadol vahu na 2440 g co sa mi aj zdalo vela ale ze vraj v pohode. ja mam pre zmenu opuchnute clenky, dnes som s tym pre istotu zabehla k doktorovi ale vraj je to ok. rodit sa chystam aj ja prirodzene ale mala je otocena priecne a doktor to nevidi zeby sa otocila tak uvidime. od soboty nastupujem na matersku.chodim aj na predporodnu pripravu, zacali sme spolu s callex ale mna dali do inej skupiny. je to fajn tento kurz dozvies sa vela uzitocnych veci.
tak drzim palce nech vam to rychlo ubieha. Posielam malemu pusinku

miminkad
13. sep 2011

@cecil36 ahoj a kolko si mala hodnoty cukru?mozno bude stacit len dieta 😉
@martini veru,to uz bude treba riadny vlak 😉

ivka3901
13. sep 2011

@bayley ahoj chodím k dr. štelclovi také maldé ucho je moc sympatický a úprimný nanič s anehrá a povie nám pravdu

ivka3901
13. sep 2011

@callex keby si mala pravdu snád už budú kvalitné a dobre sa vyvíjať šak uvidíme,ale tiež nečakám od tej minimálky nejaké veľké zázraky 🙂

bayley
13. sep 2011

@lenka_21 ja mám za sebou tiež MA ☹ , poznám ten pocit strachu, aby to nedopadlo tak isto 😔 ale keď už som v tomto tehu prešla "kritický termín", už si to tehotenstvo len užívam 🙂 nech je to kritické obdobie čím skôr za tebou, aby si si tehu mohla naplno vychutnávať 🙂
@naveen skvelá správa, toľko odhodlania je v tebe, to nemôže dopadnúť inak ako pozitívne 🙂
@callex držím palce, nech ste čím skôr doma 🙂 super, že si dala po @tinna13 vedieť 😎
@lenka_21 výborná správa, teším sa s tebou 😵 😵 😵

@cecil36 neboj, diétka bude stačiť. Ja mám tušenie, že ju tiež budem mať, ale utešujem sa, že to bude na niečo dobré - budem kontrolovať čo jem, a nebudem toľko priberať 😉

@gabinkaa ja mávam niekedy večer tiež opuchnuté nohy, ale je to vždy vtedy, keď sa nehýbem - keď celý deň sedím.... našťastie nemusím každý deň sedieť v práci..
@martini potešila si ma, že aj ty tak priberáš 😀 Ja tie nabraté kg vidím našťastie tiež len na bruchu, inak som v podstate taká istá, ako som bola. Ale neviem, či to nie je len moje zbožné želanie 😀 Čo to je syndróm nepokojných nôh?

@tinna13 @martini o chvíľu sa tu budeme vytešovať z vašich krásnych narodených detičiek 😵

bayley
13. sep 2011

@ivka3901 Štelcl mi robil OPU, veľmi sympatický 🙂 Koudelka, ďalší sympaťák mi robil ET a podarilo sa 😉 Ale hlavne sú to veľmi dobrí odborníci. Držím palce, aby si z RF čím skôr odišla ako tehulka 🙂

gabinkaa
13. sep 2011

@ivka3901 Štelcl je pohodový chalan, ja k nemu tiež chodím a druhý pokus v RF mi robil aj OPU aj ET a bol úspešný 😵 😵 😵 tak držím palce, aby so u Rf odišla ako tehulka 😉

tinna13
14. sep 2011

@bayley veru uz sa to dost blizi, ale nech uz to pride tie posledne tyzdne su dost narocne. Ved aj ty si uz zachvilu v polovici. teraz sme na rade ja, martinni a za nami maticap.
@bayley @ivka3901 Aj ja som mala stastnu kombinaciu Stelc OPU a Koudelka ET

lenka_21
14. sep 2011

@cecil36 @gabinkaa @bayley @martini Caute baby, dakujeeeem ... 🙂 😉 🙂

@ivka3901 Ja mam ine stastie ... na mna sa Koudelka iba pozrel a som tehu 🙂 Drzim palceky!!!

Dnes ideme do NR, pozriet sa na chlapceka, kt.nam ponukli na adpociu ... som veeelmi zvedava a tesime sa 🙂 😉 🙂

lulu10
14. sep 2011

@lenka_21 wáááááw tak dnes neodidem od PC pokial nenapises vsetko o tom chlapciatku 😵 😵 😵 ako dlho ste cakali pokial vam bolo ponuknute?

naveen
14. sep 2011

caute zeny.. nejak ste toho popismenovali

@lenka_21 velmi som zvedava na chlapcek a ako sa rozhodnete, ja som to vravela chlapovi a ten sa strasne smial.. vraj to mame aj tak cele len v hlave.. vtipalek 😀

baby nebojte sa porodu.. necitajte blbosti, nedajte si nic zle nahovorit,n epocuvajte dobre mienene rady.. ja som osobne chodila na pripravu k dule a keby sa maly narodil zivy a zdravy, tak by to bol najkrajsi zazitok v zivote .. ja si vobec nepamtam, ze by to tak strasne bolelo a to sme rodili bez epiduralu, lebo sa na nas vykaslali (ved co, uz sa nemalo co stat .. iba ak mne 😠 ) a uz potom bolo neskoro na injekciu..

a doporucujem MASAZ HRADZE.. nas vobec nenastrihvali a neroztrhala som sa.. len kde tu take trhliny..a le to je vraj normlane 😀 😀

maticap.
14. sep 2011

@naveen mnooo, pekny typ 😀 , len neviem co povie chlap na ten citron - nestacil mi kondom s citronovou prichutou 😵 ? Ehm, a otazocka - neviem ci sa to sem hodi - ale ako sa robi masaz hradze, kedy s tym zacat a ako casto to "prevadzkovat"? A ak sa to sem nehodi, kludne mi napis do IP... 😎

naveen
14. sep 2011

@maticap. hodi, ved je to tehu tema 😀 😀 mozem ti aj popisat do IP, ale ked hodis masaz hradze do googlu, vyhodi ti to vela odkazov.. masiruje sa hradza (kedze ty si uz cez brucho nedotiahnes, tak asi chlap xixix) a ona je casom taka flexibilnejsia, povolnejsia, tak je schopna sa pri porode prirodzene natiahnut
pouzivaju sa na to rozne olejceky, ja som mala od Weleda, normalne sa to volalo olej na masaz hradze, je tam aj navod, ze ako nato, ale aj na nete o tom vela pisu ..ja si osobne myslim, ze vdaka tomu, nebolo ziadne strihanie, rezanie ..

robi sa to tusim tak od cca 33 tt.. ale nie som si uz ista 😕

maticap.
14. sep 2011

@naveen Okej, zaradime to do vecerneho programu, tchi 😀 😀 😀 . Vidis, mna nikdy nenapadne hladat taketo infosky cez google... asi som stara alebo co. 😕

tinna13
14. sep 2011

@maticap. ahoj
akurat dnes sme masaz hradze preberali na predporodnej priprave. ma sa zacat tak 5-6 tt pred terminom. ukazovala nam to na ruke, ale takto ti to neviem popisat. robi sa to v polohe ked mas jednu nohu na zemi a druhu nohu vylozenu ma stolicke, vtedy by si mala dociahnut alebo teda manzel. existuju nato rozne olejceky ako pise naveen ale ona nam odporucila obycajny olivovy olej, ze vsetky ostatne su viac menej komercne a samozrejme cistucke ruky.
tiez to chcem vyskusat ale este si na to pozriem radsej rozne stranky. ak to vyskusas daj vediet ci ti to slo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre