Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

maticap.
20. sep 2011

@lenka_21 ta ne! Mame ich viac, 😵 , no na kazdej su zlomene uchyty na zipsoch, takze zapinanie a odopinanie byva niekedy veeelmi bolestive 🙄 . no inak su samozrejme tasky OK, takze stale nie je dovod kupovat nove.... vrrr..... a potom je tu este v ponuke kufor (mi pride trafene ist s kufrom do porodnice - ci?) a turisticke vaky 😀

gabinkaa
20. sep 2011

@maticap. určite to nie je ono, chýba tam vôňa kávy, ale mne celkom chutí, dúfam, že už máš po kávičke a aj veci na kôpke nachystané, len zabaliť do tašky, ja si teraz idem urobiť špaldovú kávičku a trocha oddych

baby 1. oktobra máme ísť na ples, celkom dobrý program, ale strašný problém so šatami, som normálne v šoku ☹

jada1
20. sep 2011

@maticap.
@luly3 jáj baby ja ešte nemám vôbec prehľad čo treba nakúpiť, ale však na to mám ešte čas. Potom poradíte 🙂
@gabinkaa to máš náhodou super, že ti dal takto na výber 😉. Ja som bola dnes na kontrole, už 3x potvrdil dievčatko, tak hádam to tak bude.Ak budem niečo pekné ružové vidieť, určite kúpim 😎. My sme ešte s mojim Dr.pôrod nepreberali, dnes bol po nočnej, prišiel o hodinu neskôr, v čakárni sa nazbieralo plno žien, našťastie som bola objednaná prvá. Budúcu kontrolu mám za mesiac, tak sa ho už asi spýtam. Aj keď mi povedal, že idú dať na gyn. hromadnú výpoveď. No fasa, dúfam, že sa to do februára utrasie, lebo budem musieť rodiť doma 😀 😀 😀

jada1
20. sep 2011

@lulu10 skús nazrieť do tejto témy.
https://www.modrykonik.sk/forum/asistovana-reprodukcia/najdu-sa-tu-snazilky-40-nicky/
Sú tam baby, čo majú s opakovaným potrácaním skúsenosti: gajbule1 a janettka. Obidve sú tehotné jedna v 23tt, druhá v 26tt. Skús im napísať IP, určite ti poradia. Tieto baby sú jasným príkladom, že to netreba vzdávať
😉

gabinkaa
20. sep 2011

@luly3 ďakujem moja, je to vcelku fajn, včera som pozerala na naše mimčo u dokiho, má tam veľkú obrazovku, síce som všetko nerozoznala, ale vyzeralo nádherne a vraj má krásnu chrbticu a hovoril, že aj plný žalúdok, tak mu asi chutí
niečo podobné mi povedal, že sekciu naplánujeme cca v 38 tt a pri spontánnom môžu nastať komplikácie, povedal, že už viac detí asi nebudete mať tak treba ísť na istotu, ale zatiaľ je to otvorené, sme sa dohodli, že uvidíme s pribúdajúcimi týždňami ako sa to bude vyvíjať
tak budem musieť začať uvažovať čo treba kúpiť, viem, že veľa vecí dostaneme, lebo máme v rodine malé detičky a netreba to kupovať,
ani kočík sme ešte nevyberali, len posieľku máme a tá je po mne 😀
Tebe tiež krásne pribúdajú týždne, rýchle to ubehne, ako sa cítiš?

gabinkaa
20. sep 2011

@rienok Ty si teda riadna šikulka 😀 chcela som jarné bábätko a bude z toho úplne zimné 😀

gabinkaa
20. sep 2011

@jada1 ja som o tom nejako zvlášť neuvažovala, stále si myslím, že mám ešte čas, len vidím, že týždne pribúdajú, chcel mi dať aj nejaký letáčik, vraj nejaký gel, ktorý pomáha pri spontánnom pôrode, ale zistil, že ho nemá, tak vraj nabudúce, neviem teda o čo ide, ale teraz ma napadlo, že sme nepreberali miesto pôrodu a lekára 😀 asi si myslí, že to bude on, lebo robí aj v nemocnici

jada1
20. sep 2011

@gabinkaa ja keď som nad tým uvažovala, vyskúšala by som aj spontánne, ale mm a rodičia, že sekciou, že mám dosť rokov a čo ak sa niečo stane, tak ma len plašia, nie aby ma ukľudnili. Ale keď som potom nad tým tak uvažovala a niečo by sa naozaj po.... a malinkej niečo stalo, tak neviem, neviem, určite by ma to psychicky položilo. Najlepšie je, keď ťa odrodí lekár, ktorý sa o teba stará celých 9 mesiacov. Som zvedavá, keď môjmu poviem, že by som chcela sekciu, čo na to povie. No uvidím, ale naozaj tie tt letia, veď sme už v polovici, ešte nedávno sme riešili tehotenské testy a HCG 😀

gabinkaa
20. sep 2011

@jada1 ja by som sa k tomu spontánnemu tiež radšej prikláňala, ale hlavne mám strach o dieťatko a v podstate má lekár pravdu, že už viac detí nebude a keby sa malo aj tomuto vytúženému niečo stať, tak by to veru aj mňa položilo, neviem či by som to zvládla, ale som mu povedala, že to necháme zatiaľ tak, veď ma bude sledovať a uvidí ako to bude najlepšie,
to máš pravdu, že sme nedávno riešili testy a HCG a u mňa aj šok, že som videla dve //, ale krásny šok

miminkad
20. sep 2011

@lenka_21 no tam je pisane,ze to odporacaju pit tak tri mesiace pred ivf,ale ze staci aj mesiac.ale neviem teda,kedy s tym skoncit.kedze teoreticky buduci tyzden zacnem stimulovat. 😕
@naveen no tak som rada,ze to dopadlo aspon takto.moja endoska je fajn osoba.
no to mi bola odmena,mam este teraz pocit,ze radsej neist na zachod 😀 no je to presne tak ako pises,ako by si padla na zadok a do neho sa ti zapichol klinec 😀

lulu10
20. sep 2011

@miminkad ahoj prosim ta nevies ci zdenka hornikova este ordinuje? ved ja sa tam nemozem dva tyzdne dovolat, nikto tam neberie telefon, volam aj rano aj na obed aj po 14.00... uz dva tyzdne nemam lieky 😅 😅 😅

miminkad
20. sep 2011

@lulu10 mali dovolenku zaciatkom septembra.ja tam idem v stvrtok.ak chces,mozem ta zobrat,mozno ta vezme,ked chces len lieky

lulu10
20. sep 2011

@miminkad to fakt? a si objednana? mam napisane v papieroch ze kontrola o 6 mesiacov, uz som to o dva mesiace presvihla, neviem ci mi bude brat aj krv ale asi ano , no a lieky nemam... o kolkej ides?

gabinkaa
20. sep 2011

@miminkad snažíme sa, dúfam, že ten výraz bol dobrý, ja som sa nevidela 😀 mala si dobré divadielku 😀
teraz mal Štelcl šťastnú ruku, som mu to aj povedala, lebo aj OPU aj ET mi robil on 😵 😵 😵
a také mladé ucho ako hovorí môj drahý 😀

gabinkaa
20. sep 2011

@miminkad a ozaj Ty kedy začínaš so stimulkou? aby som mohla držať palce 😉

lulu10
20. sep 2011

@miminkad tak uz som sa tam zazracne dovolala, dnes asi na 20-krat, a mam prist vo stvrtok rano na krv! ty ides o kolkej, mozno sa tam aj stretneme 😎

miminkad
20. sep 2011

@lulu10 som objednana na jednu,tak pojdem tak o pol.ved keby ti brala,tak ju mozme zaniest do hpl.
@gabinkaa ja zacinam od buduceho tyzdna,teda by som mala.len chcem este vitouskovej napisat,ci nam nemoze robit vsetko ona.po tom poslednom soku nemam naladu na ineho...

gabinkaa
20. sep 2011

@miminkad to verím, naozaj je najlepšie, keď patríme len jednému, len asi je to technicky málo možné, tak budem držať silno palce, aby to teraz dopadlo super, dobrá úrodička a z toho krásne embryjká, ktoré sa dobre uchytia 😉

miminkad
20. sep 2011

@gabinkaa dakujeme,aj ja dufam,ze to teraz vyjde. 🤐

lulu10
20. sep 2011

@miminkad jasne ze to vyjde a ja ta budem nasledovat 😅

miminkad
20. sep 2011

@lulu10 jasne,ze ma budes nasledovat 😔

lulu10
20. sep 2011

@miminkad ale sa utesujeme 😀

miminkad
20. sep 2011

@lulu10 co nam ine ostava okrem mina 😀

lulu10
20. sep 2011

@miminkad ty si tie injekcie na stimulku pichas sama? boze ved ja vobec neviem co ma caka.... ani neviem ci sa jedia lieky alebo pichaju injekcie... 😅 budem mat kóóóóóóóópec otázok 😀 😀 😀 ak su to injekcie tak netusim ako si to sama budem pichat 😕

miminkad
20. sep 2011

@lulu10 hej,sama si to picham.aspon na to je dobra ta velka slanina na bruchu 😀 kludne sa pytaj,dame kavu 😉 vsetko ta naucim 😉

lulu10
20. sep 2011

@miminkad jáááj tak slaninu aj ja pestujem, aspon teraz uz viem preco 😀 picha sa to kazdy den? ako dlho? kokso to si budem vediet sama pichnut? fraxik som si pichala sama , je to nieco podobne?

callex
20. sep 2011

@luly3 ja kozmetiku neriesim pre babetko..cista voda je najlepsia..naco mu zbytocne narusat ochranny film na pokozke ktory sa este len buduje.kamoska mi poradila ked tak obycajne tuhe detske mydlo ako bupi alebo nieco podobne.uska cistit opet len cistou gazou namocenou vo vode.ked tak si zozeniem nejaku dobry olejcek lebo chcem praktizovat detsku masaz.z tych dalsich veci neviem ci mas teplomer na meranie teploty, potom na meranie teploty vody pre istotu.a este aby som nezabudla je dobre mat po ruke aj olejcek na masirovanie bruska proti kolikam.

callex
20. sep 2011

@gabinkaa @jada1 indikaciou pre cisarsky je uz aj vyssi vek..plus jedna z vas je prvorodicka tak obzvlast.mna sa na porod nik nepytal..takze zatial smerujeme prirodzenou cestou a dufam ze to tak aj ostane.inak krasne vam tie tt letia...ved vy ma aj predbehnete o chvilu. 😀
@gabinkaa ak ti Stastny vyhovuje a mas voci nemu doveru tak sa s nim dohodni.on je dobry co som pocula.

dnes som bola u alergologicky a odisla som ztade s dvomi receptami na 4lieky. 😠 t 😠 k to musim preriedit a naordinovat si co uznam za vhodne. 😉 isla som tam s tym ze nemozem v polohe lezmo dobre dychat a bolia ma priedusky a ona ze priedusky ok ale hrdlo mam zapalene.

jaj a gabinka tu spominala nejaky gel pri prirodzenom sposobe..poslednu dobu o nom pocuvam z kazdej strany..vraj je to velmi vyborna vec..ale stoji okolo 100eur.aj lekari a sestricky to odporucaju.

miminkad
20. sep 2011

@lulu10 v podstate je to podobne ako fraxik.len si to bude zarabat sama.zalezi aky ti daju protokol

lenka_21
20. sep 2011

@callex Vidno, ze si uz naspat 😀 😀 😀 ... tesim sa 🙂 😉 🙂

@lulu10 Ja som mala vybavenu zdravot.sestru a ona mi to pichala pocas stimulky. Aj teraz s fraxikom mi to pichaju na hematoske a konecne sa odvazil mm 🙂 😉 🙂 Ale je to ako ked sa picha fraxik, takze ak si s tym nemala problem, tak nebudes ani s tymto 🙂 😉 🙂

@gabinkaa @jada1 Baby ja si vas dobre pamatam s tymi testami 🙂 😉 🙂 ... fakt sa to zda iba nedavno a teraz len civim kde uz ste ... ved aj @callex , ze 25 ... kde chodite na tie cisla??? Aj ja chcem takeee 😀 😀 😀

@maticap. Ja som vedela, ze su za tym len vyhovorky ... a co ta trapi kufor, ked je na kolieckach aspon sa ti bude lepsie nosit 😀 😀 😀 Ja by som sa urcite zbalila do kufra, mam jeden kt.so mnou cestuje vsade a tak som zvyknuta 🙂 😉 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre