Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rebeca_1
8. júl 2010

Ahojte,
@pikha to vazne? Laliovo biely? Juj, nenachadzam slova... Moni19 a shandy tak isto, mrzi ma to ((
@falin jej, tak my ideme spolu do stimulky. Aj ja mam dostat buduci tyzden ms a stimulujem s clostilom ))
@mircalla tak ty uz mas vsetko pripravene, vybavene a moze sa pomaly rodit )) Inak aj ja ta obdivujem, ze si bola este cvicit trosku. Klobuk dole, ja by som uz fucala ako lokomotiva....

shandy
8. júl 2010

@mircalla to mne keby nebolo z alkoholu tak zle, tak sa spijem rovnako, ale este aj toto si musim odopierat 🙄 , asi zacnem hulit travu 😀 😝
teda poviem ti klobuk dolu z teba, ako si to zvladla. a este aj ti ludia v robote...no dufam, ze ani omylom nebudes rodit toho 25.7., no stastie ze filipko sa drzi ako kliestik a verim,ze ti to vsetko vynahradi... 🙂
je to fakt hrozne, co si niektore baby musia vytrpiet... 😔

tanitta
8. júl 2010

baby potrebujem info 😎 .. mozem HP robit aj na 4DC?...

shandy
8. júl 2010

hmm tanicka to netusim, zalezi asi aj z akeho dovodu ten HP...robi sa tusim 2.-3.DC, ale ci aj 4.DC, potom po ovulke sa tiez robi...a coze ides do stimulky? 😉 🙂

rebeca_1
8. júl 2010

@tanitta samozrejme, mozes aj na stvrty DC.
Mne vysiel 2-3 DC na vikend, tak som mala prist na krv v pondelok. Vitouskova sa potesila, nevadil stvrty DC.
Tiez sa pytam, ides do stimulky? ))

tanitta
9. júl 2010

ahojky..
baby diky...ale do stimulky uz nie...len chyba mi to chodenie k dr 😵 ...a hlavne chcem vediet ako moje hormony funguju teraz.... made in home bud alebo...som1dc takze 4je pondelok...som vcera citala jedna znama chceli do ket buduci mesiac a bum 😎 ...fakt vsetky co boli po ivf su tehu teraz prirodzene....co tak poznam..jedna kocka dokonca ta caka tretie 😀 dalsia po dvojkach porodila taktiez uz...no zazraky sa deju? 😨 😅 😀 😵 .. u nas zatial s otaznikom...
@lenka20 thuj thuj... a uz aj tajne duufam ze aj srdiecko bude 😉 ...

shandy
9. júl 2010

tanittka samozrejme, ked uz mate veduceho, tak uz jeden zazrak doma mate a keby sa podaril druhy home made to by bolo super 😉 😵 😵
jaaj, no kedysi som aj ja na tieto zazraky verila, ale po kazdom dalsom spg ma ta viera opusta 🙄 😔 . 1% morfologicky dobrych....hmmm, tak prirodzene to by bol fakt zazrak 😀 😀 alebo sused 😀 😝

moni19
9. júl 2010

Ahojte všetky,

@rebeca_1 a falin, tak dúfam, že Vy už začnete tehu vlnu. Lebo sa to tu nejak zabrzdilo. 😉

@tanitta super, že idete skúšať prirodzene. Nikdy nevieš. Dnes sa dejú veci. 🙂

@shandy mi máme morfológiu 4%. Tak to tiež máme malú šancu. 😖

Pekný deň. 🙂

tanitta
9. júl 2010

@moni19 no my uz skusame odkedy je veduci nasvete 😝 ...a nic....

shandy
9. júl 2010

@moni19, my mame este aj protilatky na spermiach, cize aj ked je to 1% dobrych, tak aj keby sa nejakym zazrakom dostali k vajicku (vacsina sa ich totiz bud nehybe alebo sa hybe inym smerom ako vpred + oni vytvaraju take zhluky, ze sa k sebe prilepia), tak ho neoplodnia, lebo ten receptor maju obaleny protilatkami....takze moni, vy mate este celkom dobru sancu 🙂

shandy
9. júl 2010

tanittka a vy ste mali kde problem? ze sa nedarilo...

tanitta
9. júl 2010

@shandy ani neviem 😕 ..vajcovod ciastocne priechodny(zase poznam co maju uplne nepriechodne a otehu zazrakom 😅) ...druhy nie ..spg vynikos...trochu protilatok ale bezliecby...takze neviem?.. ale myslim si ze hlavny dovod bola ta imuno...bola som tehu 2x a vzdy pri tychto uspesnych sme sa tulkali len s kondomom asi pol roka pred...aby telo zabudlo...

shandy
9. júl 2010

hmm,moze byt, ta imunita posobi aj na takych miestach a takymi sposobmi, ze ani dnesna veda si s tym este poriadne nevie rady... 🙄 , tak ale zas mozme byt radi, ze sme sa narodili v ere IVF, ICSI, lebo inak by som asi fakt musela zneuzit suseda 😅

tanitta
9. júl 2010

@shandy 😅 ...
ja sa rozlucim ideme plavat... 😉 paa....

rebeca_1
9. júl 2010

Ahojte, Lenke20 drzim palce na UTZ, nech ma dnes velky zazitok ))
@moni19 dakujeme, kiezby si mala pravdu..

@tanitta kiezby sa teda sestricka podarila domka. Ty si si vela vytrpela pri chrobacikovi, uz by si si zasluzila rychlo a bezproblemovo otehotniet a mat aj uplne bezproblemove tehotenstvo. Moc ti to prajem, len sa pekne stiskajte!!!!

moni19
9. júl 2010

Dievčatá, ja som mala imunologiu robenú len z krvi. Vy ste mali aj nejakú inú? Ten Dr. mi tvrdil, že nemám alergiu na spermie, ale neviem, či sa to dá určiť z krvi?

moni19
9. júl 2010

@shandy a máš nejakého suseda? Ja mám len 70 ročného dedka. A druhá suseda je sama. 😀

moni19
9. júl 2010

A poštára tiež nemáme, máme poštárku. Všetko je proti mne. 😀

mircalla
9. júl 2010

@moni19 dobre rano, ja tiez len z krvi....okrem protilatok proti spermiam su ale stovky veci co sa imuno tyka. zistovat daco z imuno je hrozne tazke, takze men v RF odporucili si dat urobil zakladny imuno profil.....ci tam daco nevyskoci....nevyskocilo
veru veru, mnohe kocky v podstate vedia (i ked to dlho trva) otehotniet aj prirodzene, aj lahhel myslim aj bobjan boli tehotne prirodzene, zavisi od diagnozy
u mna to s odstraneneymi vajcovodmi nejde, ale u vela kociek tam vzdy daka sanca je

pikha
9. júl 2010

dobre rano babulky 🙂 mircalla.. tvrdy pribeh. vzdy je to ovela horsie, ked uz vidi clovek nieco na sono, dokonca drobec ma srdiecko a potom toto... a ze si sa opila..kua a kto by sa nie? klobuk dolu, ze po tom vsetkom si mala silu ist este dalej, nie kazdy je toho schopny.. a tvoj syncek je podla mna medaila za statocnost 🙂
rebeka.. co sa da robit 😒 priznam sa, cakala som ze aspon pokus uchytit sa tam bude, ako vzdy doteraz.. ale ze ani neskrtne, to vazne nie. Ale koniec koncov, lepsie takto. Drzim prsty nech ti to dopadne ovela lepsie 🙂
shandy, moni.. vy teraz co planujete? shandy, sused velakrat zvykne zabrat 😝 mame taky pripad vo vedlajsom vchode.. horsie je to, ked sa potomok nanho zacne podobat 😀 a celkom slusne 😅 My pojdeme na konzultaciu k Machacovi a pojdeme do toho s darcovskym materialom-cize tiez verzia sused, len legalne 😀
Vsetkym krasny slnieckovy vikend 🙂

callex
9. júl 2010

ahojte buduce ,,kolegyne,,.uz som sa objednala na 29.7.tak sa tesim a som zvedava aky zaver bude z tejto konzultacie.lebo zatial sa ziadny doktor nezhodol s druhym co som uz pochodila kade tade.
citala som si vase prispevky a na margo telefonatu po vysledok HCG.Ja som si zavolala do GF tam mi surovo povedali mate to negativne hlasom ze strasne ju obtazujem.po polozeni som bola ok.ale nakolko mi nedali ziadne instrukcie co a ako dalej a nepozdavala sa mi postup tak som hned volala k mojmu obvodnemu gynekologovi sa objednat na kontrolu a tam ked mi sestricka zdvihla a povedala som jej ze som mala negativne vysledky tak som sa jej do telefonu tak rozrevala ze ma objednala hned na druhy den.a to som bola v praci. ale poplakala som si a potom uz bolo ok.bola som zmierena s osudom ale dala som sa na patranie preco a co mozem este urobit.

mircalla z tvojho zoznamu vidim ze si si toho odzila dost.a o to viac sa tesim ze coskoro budes mat vytuzene babetko v rukach.a co sa tyka cisiel..skus sa na to pozriet tak ze teraz je cas aby sa to zle co sa udialo pred rokom zmenilo na dobre.ziadne fuj myslienky. trapenia mame aj tak dost.

malik
9. júl 2010

ahojte babule... sledujem Vás dlho, chcem sa svami podeliť o jednu starosť, ktoru si neviem vysvetliť...
Mala som mať dnes KET, v utorok som bola na sone.. všetko ok... KET naplanovaný na dnes, že sa mi ozvu (mali včera) neozvali sa... mala som blbý pocit, tak som sa tam snažila ešte podvečer dovolať...nedovolala som sa...ani spať som nemohla, hned o 7mej ráno volám do CAR-u no tak oni o žiadnom KEte nevedia... že či som si istá, že dnes má byť transfer!!!! A toto je profesionalita?? Ja som celu noc nespala.. ani mm, lebo sme sa bali o mrazačikov a oni si ešte driemu v chladničke!! (neviem to na 100%).Tak mi povedzte čo v tom GF v BA robia! 😔 😢
Ale už to tak nenechám. Som maximálne sklamaná a aj mm. Smutné je na tom to, že už som sa viackrát sťažovala a smola je tá, že to zase vyšlo na mňa. Ako sa im to mohlo stať!!! Taka dôležitá vec!!! Ved to nie je že idem na jahody.. No myslím, ako mi hovorili v labaku.. ak dá doky hned pokyn začnu sa rozmrazovať dnes a zajtra pripadne v nedelu by mal byť transfer.... teda dufam.. dnes som len 17DC tak myslím, že by to nemal byť problém. Som zvedavá ako sa zachovaju.. a že potom mam byť v klude...! A ako????
A ešte klinček na zaver.. doky mi predsa len volal( snažila som sa dopatrať vysvetlenia) a on mi hovorí, že su rozmrazené embrya, že trenasfer ked chcem dnes alebo zajtra doobeda(možnosť vyberu)... ja už tomu celemu nerozumiem.. ostava mi len dufať, že ma nezavádzaju.. a že ich narýchlo nerozmrazovali...ved uvidím podla toho kolkobunkové mi vložia...toľko moj pribeh... rozmýšľam, že môje dalšie pôsobisko bude Reprofit... tak som sama zvedavá čo a ako... 😒

orsulka
9. júl 2010

ahojte...prajem pekny piatok dievčatá........ ja som v tejto temicke, aj poväčšine precitam co mate noveho, a kedže ja nič moc nemám, tak moc nepisem......je mi uprimne luto kočky, že to nevyslo, moni, shandy, pikha naozaj.....ale babule neklesajte naduchu, mate tu vela živých prikladov, že treba vydržať , po potrebnom čase zdvihnuť hlavu a kráčať za svojim vysnívaným cielom 😵 😵
lenka...aj ja držim vsetky päste na dnesný vysledok....ale tusak je, že to bude v poriadku, aj už aj srdiečko bude 😉 😉 😉

orsulka
9. júl 2010

@malik 😕 😕 😕 😕 😕 😕 no ty kokso, tak toto už naozaj nechápem...hlavne ma naozaj rozladuje ten pristup....ved pre nás su toto v živote doležité okamžiky, na ktore sa pripravujeme, a oni si to vezmu len tak, že oni o ničom nevedia???????? je to naozaj neprofesionálne, a sorry, s takym centrom by som asi viac nespolupracovala.... verim ti, že toto su stresy, a ked aj pojdes na KET - tak už teraz mas množstvo otázok a naozja ostat v klude av pohode je ťažke.....
inak s tym rozmrazovanim...este ked som bola v Martine, tak sme sa s embryologickou dohodli (mali sme 2 embryjka), že rozmrazia jedno poobede, rano sa ona pozrie v akom je stave, keby to nebolo OK, tak rozmrazi to druhe v to rano a sla by som na KET.....takže si myslim, že to rozmrazenie je možne aj rano.....ale neviem ako to robia v BA....

maticap.
9. júl 2010

@malik fuuuuha, neda sa mi nezareagovat 😒 no poviem Ti, ze tymto som GF vyskrtla zo zoznamu pre mna potencionalnych CAR raz a navzdy... totiz, my este len riesime, ci niekam ideme a hlavne kam. Moja obvodna gyndoska mi tento tyzden dokoncila HP - samozrejme, ze je zase dobry a tak sa ma "zbavila", ze ona viac uz nevie urobit nic a vratila ma spat do antisterilnej poradne.... tam som objednana o cca 10 dni, tak som zvedava, co navrhnu tam. Ak navrhnu CAR, tak aspon viem, ze do GF urcite nejdem. 😠

callex
9. júl 2010

tanitta a IUI ste neskusali? ta sa odporuca ak su protilatky na spermie.kanylou sa prekona krcek maternice kde sa zvykne tvorit hlien ktory zabrani prieniku spermii.
shandy pikha...budete mat darcovske spermie?ako ste sa stym vyrovnali a ako to beru vase polovicky?
mnohokrat ked clovek prestane verit tak sa stane zazrak, len to nesmie byt nejake biologicka prekazka na strane partnerov.lebo ak raz niekto nema vajickovody napriklad tak moze cakat na zazrak ze prirodzene.mna napriklad rozculuje jeden kamarat ktory sa mi stale ponuka ze ma ,,opeli,, ze nech len pridem.a ja mu vzdy hovorim ze chyba je u mna a nie u manzela.tak ma moze opelovat kolko chce.ale on si vravi stale svoje.
ale sranda je ze ked nam naposledy jeden lekar povedal ze chyba je v manzelovi tak ma ten kamarat napadol 😀

olympia
9. júl 2010

@callex, ja som to presne tak isto prežívala, po telefonáte do GF som si vravela, že to zvládnem, musím, ešte sa ma muž pýtal, že "ešte nie sú tie výsledky?", lebo si myslel, keď som telefonovala päť sekúnd, že som sa nič nedozvedela. A potom som chytila hroznú depku. No čo už, ale hlavné je, že sme sa nakoniec po neúspechoch odhodlali objednať sa ešte do Brna. Takže gratulujem Ti v výbornej voľbe a držím palce! 😉

@shandy, s tým tvojím testom ma to mrzí, každý neúspech, čo tu hlásite, prežívam s vami, každá v tejto debate poznáme, ako to strašne bolí... 😔

mircallka, ja som sa po potratoch nemala ani len síl sa opiť, ale v jednom prípade mi hrozil opätovný kyret, potom mi dr. vyvolal MS, aby sa to prečistilo samé a sám mi povedal, nech si dám červené víno, tak som s kamoškou vypila mužovi sedemdecku takého fajnového. 😎

falin, držím palce.

tanittka, ja tiež poznám prípad, kedy sa po IVF zadarilo aj prirodzene, dokonca neplánovane. 😅 takže nádej tu je. 😉

pozdravujem vás všetky a lenke prajem krásny zážitok na UZV.

moni19
9. júl 2010

@malik no, tak tam majú asi riadny chaos v tom. Mňa by asi porazilo. Aspoň vysvetlenie by som po nich chcela, keď už budeš na Kete.
A ten Reprofit by som určite skúsila, keby Ti Ket nevyšiel. Teda držím palce, aby vyšiel. To by bolo najlepšie. Veď uvidíš. 😉

Leni, aj ja som zvedavá na správičku. 😵

@orsulka ako Ti je? Drobci počúvajú? A ďalší UTZ máš kedy?

malik
9. júl 2010

@maticap. no vieš... ja som v tom centre od 09/2007 veľa som si tho už prešla.. ale toto ma zarazilo.. myslím ten ich prístup... hlavne v tom, že su to darcovské oocyty!! dopekla, ved im platím za to 😒 no celu noc som nespala, lebo sa neozvali...ale už sa snažim byť v klude.. a beriem to tak že čo ma byť bude.. som zvedavá kolkobunkovce to budu... a ako to budu potom argumentovať....

a naozaj babule, zvážte aj iné centra, ja som už bola na konzultácii v RF.. su tam perfektní..len som chcela využiť mrazačiky než sa pustím do dalšieho IVF... ale ako vidím v GF to už nebude!!! 🤐 😔
@orsulka ja som tiež v šoku.... a hlavne neskutočne rozčarovaná.... ale musím byť statočná, aby sa bambulkám páčilo 😵

moni19
9. júl 2010

Mne raz gynekológ povedal, že sme asi prípad, že keby sme zmenili partnerov, tak by sme prišli k deťom hneď.
Že len asi sa nechcu zladiť naše bunky práve. 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre