Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

pikha
21. nov 2010

@nemko jj.. tie zaciatky je dobre sa drzat pri zemi 😔 drzim palce nech je to dobre 😵

nemko
21. nov 2010

@pikha ved prave 🙂 ja to beriem tak, ze pokial raz neporodim zdrave babo stale nemam vyhrate 😉

pikha
21. nov 2010

@nemko ja to poznam 😀 kolko sa snazite?

nemko
21. nov 2010

@pikha skoro 5 rokov 🙂 bola som na 2 IVF vo Ferticente a v Iscare, vajec plno, ale nechytilo sa ani jedno.V Iscare som bola strasne spokojna bola tam Durechova len potom odisla ja som IVF absolvovala s inym lekarom a asi psychika spravila svoje a nevyslo to, na FC mam svoj nazor, ale to je uz za nami 🙂

pikha
21. nov 2010

@nemko my tiez tak, 5 rokov a daco, a tiez som chodila do FC 🙂 v 2008. Teraz sme skusili RF a vyzera to zatial tak, ze to bol velmi dobry napad 🙂 Inak, si jedna z mala bab co povedali ze boli v Iscare spokojne.. nemam osobnu skusenost takze neviem, ale kazda jedna co poznam, by tam uz v zivote nesla. Na FC ani ja nemam dobre spomienky, kvanta hormonov a skutek utek. Ale toto by si mala najsamlepsie🙂

nemko
21. nov 2010

@pikha keby v Iscare nebola Durechova tak asi by som nebola spokojna ved tak aj dopadlo moje IVF ona odisla ked som stimulovala, bol to sok, ale co uz ☹ teraz chodim k nej na Antolsku, som s nou spokojna, ale na Brno pocujem same pozitiva.chcem skusit jedno ivf v tom novom centre a ked nevyjde chcem ist hned do Brna 😀 uz to mam naplanovane 😀

pikha
21. nov 2010

@nemko ty len chod pekne na krvicku a mozno uz ziadne centrum potrebovat nebudes 😎 ked je // silnejsia ako kontrolna, urcite to bude pekne ciselko. Ale vymyslene to mas dobre 😀 Takze v BA je nove centrum na IVF?

nemko
21. nov 2010

@pikha v Antolskej, ja som s Durechovou strasne poskojna a ked sa potvrdia // tak u nej zostanem lebo moj obvodny je hroza.

maticap.
21. nov 2010

@pikha ahoj, zakotvila som vo Ferticente, a zatial som spokojna. Len dufam, ze to tak ostane. Aj kamoska, ktora tam chodila, bola prekvapena, ze robia s gonalom. S nim zacinam, a potom mam merional a cetrotide (posledne dve este netusim v akom davkovani a poradi.....) 🙂

callex
21. nov 2010

@mircalla och tak to mi je luto..sa ti nedivim ze si nemohla spat.a thomas sa predtym pred narodenim Filipka priznal k tej nevere? a potom po narodeni sa dusoval ze je koniec?co spravis?zbalis mu kufre a posles ho k jeho zivotnej laske?

callex
21. nov 2010

babulky tie co ste boli doma na pn po ET..kto vam pisal PNku? vseobecny lekar ci gynekolog?

mircalla
21. nov 2010

@callex uz je prec....a ukradol mi mobil, neviem fakt, ci je v poriadku. nikdy sa k nej nepriznal, ani ked tam ma x sms o tom ako ju miluje a o sexi spodnom pradle...vraj su to moje fantazie

mircalla
21. nov 2010

@pikha zenska je kolegyna, ktora zjavne o mne netusi

martini
21. nov 2010

@mircalla Je smutné, že nevie čo chce a potom takto ubližuje okoliu. Skús to nejak zvládnuť...tak, aby to malý žiadnym spôsobom nepocítil. A možno si prehodnoť tak racionálne, či je tvoj život s týmto mužom ľahší ako keby si bola sama alebo práve naopak. To by mohlo byť jedno z vodítok na riešenie...

No a teraz téma "ja": mala som testovať až zajtra, ale som nevydržala. Prvý test rapid clear neukázal nič, teda nefungoval. Tak som zvažovala či ďalšie testovanie nechám na zajtra ráno alebo urobím ešte raz dnes. Nakoniec ma manžel ukecal a tak som rozbalila aj druhé balenie... Test negatívny. Na ktorý deň po ET sa robí krvný test? Mám ísť už zajtra-12. deň? Alebo až neskôr? A ísť hneď na KET? Alebo dať mesiac pauzu?
Takaaa som smutná.

martini
21. nov 2010

@mircalla No drží sa hesla zatkĺkať... A nebolo by vhodné otvoriť oči kolegyni? Ani nie tak pre škodoradosť, ale skôr pre ujasnenie vecí aj pre ňu. Mohlo by to napomôcť pri konečnom riešení situácie, či už tak alebo onak. Nemáš to ľahké. Drž sa.

callex
21. nov 2010

@mircalla ze fantazie...tak to je sila.chlapi ked su prasteni do inej vedia povedat pekne blbosti a vedia aj pekne ublizit.a s tym mobilom tak na to uz nemam slov..ved uz len kvoli filipkovi potrebujes mat mobil keby sa daco stalo?myslim ze bez neho ti bude lepsie.ale ako pise martini sprav si pre a proti.drzim ti palce.
@martini krvny test sa robi 14 den od ET.Testovala si este skoro.ja som mala na 10 den negativny a o par dni uz bol pozitivny.na KET chod hned..kym je telo nadupane hormonami.hlavu hore kocka.

martini
21. nov 2010

@callex Testovala som na 11.deň. A lieky, ktoré sa berú pred KET môže predpísať aj normálny gynekológ? Nechce sa mi ísť kvôli tomu do Brna 500 km.

anty
21. nov 2010

Ahojte holky, hodila jsem pár fotek, tak mrkněte.

takyna
21. nov 2010

@anty som myslela na teba, nádherný je a to číro na hlavičke 🙂 😵 srdečne gratulujem 😵
ako nakoniec prebiehal pôrod?

takyna
21. nov 2010

@rikuska21 od prveho dna zacni ratat, nie ako sa ti menzes rozbehne, v Reprofite to tak rátaju 😉

takyna
21. nov 2010

@mircalla to nemyslis vazne ☹ , mas len 2 moznosti bud sa na to povznesies, alebo koniec, no nezavidim ti Mirik hlavne kôli malemu

takyna
21. nov 2010

@mircalla este jedna moznost, nakop kolegynu do zadku 😠

tanitta
21. nov 2010

caute baby..
@anty velka gratulacia 😉 krasne sladke vonave miminko 😵
@mircalla iektorym chlapom do nezapina co vlastne maju a potrebuju nieco ine... moj osobny nazor..prec s nim...to by sa musel fest zmenit.. ale on nema potrebu menit sa zjavne mu tento sposob zivota vyhovuje... drz sa...

pikha
21. nov 2010

@mircalla cize dve zeny a dva zivoty nezavisle na sebe.. no budis, takychto expertov je plno,co si chcu uzivat na viac stran.. ale bulikat ti do toho hlavu s dalsim dietatom, to uz je ozaj silna kava. A preco ti preboha ziveho este aj ukradol mobil? nemoze byt kompletny 😅 🙄 A co chces robit?
@maticap. najprv merional zo zadku a potom dopichavas cetrotide do bruska-aspon teda za starych cias to robili takto. A ak sa smiem spytat.. aku davku toho mas?
@martini ak ti mozem k tomu KET... ja som si cely priebeh odmailovala s Machacom, od samotneho rozhodnutia absolvovat KET az po transfer- povedal mi kedy co mam zacat brat a potom kedy ist na UZV atd. Urcite nemusis kvoli tomu do Brna.

maticap.
21. nov 2010

@pikha ako som pisala: zacinam gonalom a davkou 187,5 jednotiek. Davkovanie ostatnych liekov sa dozviem az na prvom kontrolnom sone, ktore mam naplanovane na 6. den stimulacie - cize na buducu sobotu. 😕

anty
21. nov 2010

No jinak byba jsem ráda, že jsme už doma, jak už jsem psala porod hrůza, nastoupila jsem do nemocnice v pátek, dali mizátěžovou kapačku a nic se nedělo, v sobotu dopoledne mi píchli nějakou injekci na otevírání porodních cest, jelikož jsem nebyla vůbec ani trochu otevřená a zase udělali ten zátěžák. Po obědě jsem už potom cítila takové malé kontrakce tak jsi mě vzali na porodní sál no a pak už to začalo. Od 13h kontrakce jak blázen a do rána do 6h otevřená pouze na dva prsty a to jsem měla kontrakce pořád, bohužel porod normální cestou potom doktor uznal, že není možný a tak se přistoupilo k císaři, vzali mně okolo šesté a malý se narodil 6:25h, ale řeknu Vám zlatý císař, druhý den jsem běhala jako rybička. Manželovi potom doktor řekl, že bych neporodila jinak než císařem, malý se držel nožičkou v žebrách. Jsem ráda, že je maličký zdravý a na to ostatní musím zapomenout i když ještě teď je mi ouvej, když si na to vzpomenu.

mircalla
21. nov 2010

no uz je prec...uz som si aj tel. cislo zmenila a vymenila zamky.
mobil som nasla, len ho schoval
no nic, to je konec, mal syna, uz nema

mircalla
21. nov 2010

@anty no hlavne, ze to mas za sebou. a na fotky sa tesime

mirinda10
21. nov 2010

@anty malicky je nadherny, krasne fotecky a ten vas havlo krasne spolu spinkate, to bude super strazca

callex
21. nov 2010

@anty maly je nadherny ...zelam vela vela zdravicka. uf a ten porod to si si teda vytrpela.on sa vazne neponahlal na svet este si to aj nozickou poistil. 🙂 to ti nemohli ten cisarak urobit hned?
@mircalla dobre si urobila.kasli naneho..a venuj sa len tej velkej laske ukrytej v tom malickom telicku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre