Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
21. nov 2010

@anty krasny, este raz gratulujem, uzivajte si to spolu

callex
21. nov 2010

babulky take predmenstruacne bolesti su ok? mam take bolesti akoby ma v brusku nieco tahalo, sem tam nejake zapichanie na lavej strane?

rebeka33
21. nov 2010

Ahojte byby,
@anty malý je rozkošný, super číro, ale vidno aj na ňom, že ten pôrod bol ťažký. Hrozné,že ti ten cisarák neurobili skôr. čo sa im nechcelo. 😖
@mircalla ja som sa trocha divila,že si mu odpustila. Toto by som ja asi nedokázala. A on to hlupák zopakuje.
nezaslúži si mať rodinu, tak mu treba.Muži sa nikdy nezmenia a všetko čo sa nám len trocha nepáči sa stále zhoršuje. 😀 Máš blbé obdobie,ale to prejde. Bude dobre ver tomu a splní sa. 😵
@rikuska ja som teraz rátala až druhý deň ako prvý, lebo krámy došli po 20.00 a Dr. povedaL ,že po 18.00. sa to už neráta, ale to je asi jedno.Hlavne začať a držím palce.
@martina je to trocha skoro, na krv sa väčšinou chodí na 14 deň . Lieky na ket ti napíše aj tvoj gyn. a ak by si mala s niečim problém daj mi vedieť do IP a ja ti skúsim pomôcť.
@nemko malinká gratulácia ,nech ide všetko tak ako má. 🙂
Ja som dnes makala doma, umyla okná , stropy,gauč a tak vianočne. No čo keď to vo stredu vijde a budem potom ležať 😉 🙂 Koľko vám po vklade radili oddychovať. Ja by som ostala od stredy do pondelka doma ležať a potom už pôjdem makať. Koľko je uhniezďovanie?

nemko
21. nov 2010

@rebeka33 dakujem, ale asi nie je k comu gratulovat 🙂 neviem, ale som presvedcena, ze ten test je falosne pozitivny, a rano mi to Dr.Durechova potvrdi 😒

rebeka33
21. nov 2010

@callex to je O.K. ,to bude uhniezďovanie 🙂 asi 🙂 🙂 🙂 Mňa to minule tiež bolelo tak do 7-8 dňa a boleli ma kozi a potom uťalo až som sa zľakla. Ale bolo to O.K. Ja mám zase strašne naduté brucho ako v 4 mesiaci.

callex
21. nov 2010

@nemko tak na co si si robila ten test ked mu teraz neveris? 🙂
@rebeka33 a nemas hyperstimulak?mne Vitouskova povedala ze ten prvy tyzden je taky najdolezitejsi a mam byt tam kde je mi psychicky dobre.a kedze mna ranne vstavanie hrooozne stresuje tak som sa rozhodla byt tento tyzden doma.zajtra mame odstavku v praci tak uz len PN ku na 4dni.len netusim od koho ju mam pytat.

tanitta
21. nov 2010

@callex od tvojho gyn....prip. od obvodaka...ale to by si musela napr. na krize, chripku a pod. 😉

anty
21. nov 2010

holky no porod teda fakt nic moc na tu noc asi jenom tak nezapomenu, nepomáhala ani sprcha ani balón no prostě nic. Ještě, že tam se mnou byl celou dobu manžel. Chodila se tam na mně dívat asi tak 25-letá porodní asistentka a když jsem trvala neustále na tom, že chci zavolat doktora, že se s ním chci domluvit ať udělá císař, tak mi tvrdila, že císař pan doktor nemůže jenom tak udělat, že u mně k tomu není důvod. Přitom jsem se celé těhotenství trápila s vysokým tlakem, mimochodem v den porodu 150/110. No a k ránu přišel vyspaný pan doktor a hleděl na monitor, kde se už malý ztrácel se srdíčkem, takže akutní císař. To byla rychlost najednou, nechci ani myslet na to, že by se něco stalo. Dali mi epidural a šlo se na věc. Nevím, jestli jste tady měli taky někdo takový porod, ale já i když je malý v pořádku se ještě z toho nemůžu vzpamatovat, pořád brečím. V pátek jsem v nemocnici podepsala reverz, protože pan dokonalý, který to všechno zavinil mně nechtěl pustit domů. Malého už dětská doktorka pustila ve čtvrtek. Po fyzické stránce jsem v pořádku nic mně nebolí, všechna vyšetření mám v pořádku, ale ta bolest na srdci asi chvilku potrvá...

rebeka33
21. nov 2010

@callex asi je to hyperstimulák, ale pri minimálke? myslela som ,že tu nehrozí. V ke som mala hrozné hyperstimuláky a po vklade sa ešte horšili tak uvidím. Máte okrem pitia veľa vody nejakú radu?
@anty čo najskôr to hoď za hlavu, už to nijak nezmeníš. 😵 Aby si náhodou nepadla do popôrodnej depky. Alebo ich daj na kontrolu dozoru nad zdravotnou staroslivosťou. Naozaj sa strieda 10 Dr. v jednej nemocnici a aj tak sú lenivý vstať a pomôcť človeku. 😢 Máš krásneho syna. 😵 😵 😵

martini
21. nov 2010

@rebeka33 hyperstimulák po ET je super znamenie, väčšinou sa spája s tehotenstvom. tak len nech sa neprehlbuje a fakt dosť pi a hlavne cikaj. A ďakujem za ponúknutie pomoci.

Neviete ako to majú s Vianocami a teda nepracovaním v RF?

rebeka33
21. nov 2010

@martini keď dobre viem robia do 19.12, ale zavolaj im.

martini
21. nov 2010

@rebeka33 Rebeka, prepáč, som to poplietla...neviem prečo som si myslela, že už máš po ET.

martini
21. nov 2010

@rebeka33 a KET sa robí asi ktorý deň cyklu?

ninockaskv
22. nov 2010

@mircalla.. jednoznace skoncit, nedavat ziadnu druhu sancu, mam pocit, ze bez neho vam bude lepsie ako s nim .. zbytocne investovany cas do chlapa, ktory si to nezasluzi 😒 ako sa ma Filipko? 😵 idem pozriet fotky, kym zacnem nieco robit

@martini aj ja som testovala 11dc bolo negativne, potom z krvi na 14 dc bol pozitivny vysledok takze cakaj.. 😉

@anty .. blahozelam 😉 😉 .. tak aspon niekedy ti lekari robia co maju.. dopadnu porody aj horsie.. snaz sa cez to preniest.. hlavne, ze mate malusa doma ziveho a zdraveho .. pozor na poporodnu depku, kamoska to mala a bolo to dost brutalne 😠

@rebeka33 uuuuplne najvaic na teba myslim a drzim palce.. 😀

samozrejme vsetkym stimulantkam a cakatelkam 😀 😝

@callex prvy tyzden po transfere??? tak to aby som na tom popracovala.. a psychicky bola v poriadku ..a mne PNku vzdy obvodak..

baby ja sa chystam na posledny KET v GF, dnes som 12 DC bola som na kontrole vysky sliznice.. vidim to dost biedne, len 6,5.. a to som po ceste do prace pred dverami stretla tehotku s obrovskym bruchom... neviem, ci ma ide skor rozhodit od hnevu alebo sa mi chce poplakat.. no nic, zvysili estrofem tak hadam to zaberie, v stredu dalsia kontrola.. a ked nic tak to RF isti 😒

ozaj, nemate nejake babske recepty na zvysenie vysky sliznice maternice? ☹

callex
22. nov 2010

@ninockaskv mne tu baby poradili cervene vino na sliznicu tiez som ju mala biednu.a zabralo.pila som asi tak dve deci denne..4dni po sebe.a robila som si strik s kolou lebo vino nemusim.ano ten prvy tyzden po ET je najdolezitejsi a samozrejme je uplne idealne byt psychicky ok cele tehu.
mna dnes boli zaludok..zrejme reakcia na stres z minuleho tyzdna. ja ked som pod stresom tak jeho nasledky na mna dopadnu ked som uz ok.
@anty chudatko si si teda uzila. ale chvalabohu to dopadlo dobre a obaja ste ok.a fakt pozor na babyblues.

milacik10
22. nov 2010

ahoj babenky,
chcela by som sa vas opytat, v brne si vsetko musime hradit sami, alebo preplati nieco aj nasa poistovna? lebo som pocula,ze podla toho noveho zakona si mozeme vybrat,kde sa nechame osetrit.. idem bud.tyzden do brna, preto sa pytam... 😕
a nebola niektora z vas v brne u mudr. pankovej? 😅
dikyyy

ninockaskv
22. nov 2010

@callex necitala som moc dozadu, neviem, ake si mala stresy.. ale hlboky nadych nosom a vydych.. nestresovat telo ani vajicka.. 😀 😀 stres sa vzdy prejavi a dopadne na cloveka, ked uz prejde stresova situacia 🙄 ja sa snazim nerozculvoat,a j v praci mam vsetko na haku.. teda tak primerane 😉

cervene vino? hm.. skusim.. akurat sme boli v sobotu na ochutnavke vina.. chlap toho nakupil az az.. tak mi hadam nieco otvori 🙂

maticap.
22. nov 2010

@ninockaskv ninocka, mne na sliznicu vyborne zaberal zensky caj od herbexu - a konkretne z neho je na sliznicu najlepsia alchemilka - odporucam.
Ja som si dnes sturila prvu davku gonalu - ked na to spatne pozeram: bola to brnkacka. Akurat ma riadne boli podbrusko a vajecniky... takze pijem a pijem a curam a curam...

takyna
22. nov 2010

@anty mali ste velké šťastie aj s malým , aj to , že ťa ťahali dobreže nie do 42 týždňa je univerzálne hlavne keď si po IVF ku 😠 , všetci mi vždy vraveli po našich skúsenostiach, že radšej skorej rodiť ako neskôr, tá placenta je stará , ona už nevyživuje bábo, voda plodová môže byť až zelená, ale chvalabohu , že ste v poriadku a malý je skutočne krásny vlasáčik 🙂
ja som si preto zaplatila doktora , lebo ani u nás nechcú robiť cisár 😉

takyna
22. nov 2010

@anty to plakanie je uplne v pohode, 🙂 to je takzvaný baby blues, máš natotálku hormóny rozhádzané, aj ja som si týmto prešla, kašli už na pôrod, skús sa povzviechať, maličký ťa miluje 🙂

takyna
22. nov 2010

depresiu, ktorá postihuje ženy po pôrode.

„Baby blues“ je najmiernejšia a najčastejšia afektívna porucha. Zažíva ju 80% matiek! Objavuje sa na tretí až desiaty deň po pôrode. Symptómy zahŕňajú plačlivosť, úzkosť, výkyvy nálad a podráždenosť. „Blues“ je spôsobené kombináciou hormonálnych zmien, vyčerpania po pôrode, prežívaním silných emócií spojených s týmito udalosťami a vôbec s vyrovnaním, že sme sa nenávratne stali rodičmi. Ak má žena dostatok odpočinku, porozumenia a opory v najbližších, „blues“ rýchlo pominie.

nemko
22. nov 2010

@callex nato aby som vedela ci mam uzivat Duphaston aj nadalej 😉 a nemylila som sa, nie som tehotna 😒

rebeka33
22. nov 2010

@ninockaskv ďakujem za palce. Ja som teraz pila to červené víno, ženský čaj s alchimikou a brala femibion 800. Neviem koľko bola sliznica, ale povedali že dobrá a 1x som nebrala estrofem. 🙂
@martini počkaj ešte na krv. Ketko je individuálne okolo 14-18deň cyklu.
@takyna presne tak u nás kým si Dr. nezaplatíš a nie si protekčná môžeš tam aj..... :(
@maticap držím palce a pozdravujem všetky tehule,mamule .
Ozvem sa keď budem vedieť ako sa majú embrijká.

rebeka33
22. nov 2010

@nemko to si mala aký test ,nech si ho nekúpim. Falošne pozitívny to je hnus. nevadí v RF ti určite pomôžu.

nemko
22. nov 2010

@rebeka33 od biogemy

podrazen
22. nov 2010

ahojte holky ve čtrvrte´k jsem byla na transferu 2 embrii nevite nekdo kdy mužem mit s manželem sex at to neubliži mimiskum dekuji za vaši odpoved.

elisabet
22. nov 2010

@podrazen Ahoj já tady na diskuzi sce nechodím, chodíme s manžílkem do jiného CARu ale jsem 7den po ET a ve zprávě co mi dali pro líkaře je že týden žádný sex a pak jedině s pánskou ochranou. Nevím jak to máte vy v centru ale myslím že toto by mělo být stejné 😉

mircalla
22. nov 2010

ja by som to zo sexom v ziadnom pripade neriskovala az do testu a aj potom mi lekar vravel, ze opatrne

pikha
22. nov 2010

@podrazen no ja si tiez myslim, ze velmi opatrne teraz, nech sa pokojne zahniezdia 🙂 Mne hovorili to iste co elisabet, tyzden vobec nic a potom radsej iba s ochranou a pianko 🙂

pikha
22. nov 2010

@nemko to ma mrzi 😒 sa opytam ako blb, ale to je ako mozne ze test falosne pozitivny?? a neboj, Durechova pomoze 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre