Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

callex
4. mar 2011

to ju vypocet podla jonasa.
http://astro.wendys.cz/plodne_dny1.php

lianka7
4. mar 2011

@callex ...az kym ho nezlomis 😀 to je aj moja oblubena metoda,dnes som si tak vydupkala taku peknu nakupnu tasku-kosik-samozrejme na MDZ 😀
dik za jonasa 😉

yeliel
4. mar 2011

@callex tak vek aj suri uz som stara korcual mam 33r 😝
len aj dokrokovia hovoria,ze po stimulke treba trocha oddych,tak posuchnem 😉

zufalka
4. mar 2011

tak babulky,Štelcl nám ponúkol 1000 eur dolu z ceny aby sme to skúsili ešte raz 😉 tak sme to zobrali a dohodli sme nech nám hladá darkynu na jún,júl 🙂 snád......

zufalka
4. mar 2011

@lianka7 dakujem,moc ti fandím,aj ja si stále nahováram že raz možno....asi ako všetky čo sme tu 😉

callex
5. mar 2011

@yeliel tak vekom tu patris este k tym mladsim.. 🙂 tak pekne oddychuj..a ako dlho ti kazali dat pauzu?
@zufalka och tak to je super..zelam vela silm do dalsieho boja a di leta pekne oddychujj..mas skontrolovanu aj chrbticu ci nemas nejaky blok?

martini
5. mar 2011

@zufalka to je dobrá správa... sa s tebou teším 🙂 a už len doma pohodu a nemínať € na zbytočnosti 🙂))))

@yeliel ale tie kanary dajte na začiatok leta 🙂 do vtedy si telo oddýchne, psychika sa trochu spamätá a dovolenka určite pomôže. My sme boli po neúspešnom ET a KET v novembri a decembri na teplej dovolenke v januári a teraz vo februári po poslednom ET máme aj krvou povrdené tehu 🙂 A kto a prečo ťa odhovoril od ICSI? zbytočný risk, podľa mňa. Ak by si mala 15 zrelých vajíčok, tak by som uvažovala, že polovicu dám cez ICSI a polovicu prirodzene...ale keď je ich pár, tak by som to neriskovala.

@callex ten vypočet jonašovou metodou bol presne, že kedy máš plánovať ET...ale hľadala som to a akosi to neviem nájsť, bolo to na nejakej anglickej stránke a nepamätám či to volali jonašova alebo lunarna metoda...ešte skúsim pohľadať. Ale ja som si vypočítala podľa klasickeho vypočítavania plodnych dni a zmestila som sa do toho prieniku tych farebnych dni, síce hranične, lebo mne nejak vychádzal ideálne plodny deň (ten maximálne červený deň prekrytý tým zeleným, či ako to bolo) pár dni pre MS. A ukecala si toho mm? držím prsty. Čo sa mňa týka, tak môj gynekolog v pondelok dovolenkuje, takže idem až v utorok. Dúfam, že tam budú tisícky HCG už 🙂

@luly3 @callex o tých kvapkách femigard som čítala na nete aj tu na MK. Je na to celá téma na MK. Takže som ich v jednej lekárni pozháňala. je to akási česká bilinková tintura a vraj je super. ja som ju pila poctivo, dokonca aj v lietadle do a z dovolenky som si poctivovo dávkovala (leteli sme dokopy 14 hodín, takže som to nechcela prerušiť...a možno aj to pomohlo, ktovie?

martini
5. mar 2011

ešte jedna stránka s jonášovým výpočtom plodných dní...pre prípradnú kontrolu 🙂
http://www.leichte.info/fuer_Frauen/kosmobiolog...

rienok
5. mar 2011

@callex no k tomu jonasovi... nech to pocitam z ktorej strany chcem tak, mi maximalne moze vyjst transfer na den ktory urcila ta kalkulacka ( 04.04. ale to by vyslo len pri predlzenej kultivacii ) ... tak neviem
s tym manželom... no teraz ide o to aby Ti v aprili nepovedal , aby ste to odlozili na maj
@martini no tak podla toho to je už trošku lepší rozstrel (01.04. - 04.04. tu píše že ráno 04.04. to končí ...)
@zufalka veľmi sa s vami teším, je to skvelá správa! pekne si oddýchni, nastav si nejaký relaxačno-očistný režim a s plnými silami do boja. držím palčeky

martini
5. mar 2011

@rienok moja tabuľka je teda lepšia 🙂 zvyšuje šancu 🙂 ale treba naštudovať aj to s tými zelenými a červenými dňami, lebo mimo základné dni sa síce vraj šanca znižuje, ale je...

lianka7
5. mar 2011

@zufalka To je skvela sprava!!!Budem na vas intenzivne mysliet a posielat veeeela sily a pozitivnej energie!Zasluzite si to,aby to uz vyslo! 😉

luly3
5. mar 2011

@callex ahoj tak čo začala si????
podla jonáša mám nejvetší pravdepodobnost na miminko 22.3 😀 mnooo
tak neviem ešte ani mrchu nemám 😠
@martini no hej ale načo sú idem pokukat po internete nato 🙂
@zufalka super uvidíš podarí sa 😉

brita
5. mar 2011

@zufalka Parada, zlatko moje. Som strasne rada, ze idete bojovat dalej.Moc moc drzim palceky. 😉

yeliel
5. mar 2011

@martini ahoj tak to velmi blahozelam 🙂
Lekar a embryolog do mna svorne hucali,ze nieje dovod na ICSI ,ze prirodzene je to lepsie.
Potom aj vraveli,ze ak nahodou niesu vajicka zrele a ich ocistia z toho obalu ako sa musia pre napichnutim nije cesta spat.ked som sa pytala ci teda je tych 5 vajicok zrelych tak,ze to sa nevie.Nakoniec som ich posluchla nechcela som ist proti vsetkym,teraz to lutujem ale uz je neskloro.
Priatel potom volal pred ET embryologicke ci je vobec co vkladat a na jeho otazky,ze preco teda nedali to ICSI ked som to chcela a bala sa ,ze ma presviedcali a vysledok je,ze sa neoplodnilo ani jedno vajicko dostalo odpoved,ze nabuduce budu mudrejsi ☹
Ale mam ho chut poslat niekde na spg 😀
pretoze mi mame diagnozu teda vzdy sme mavali OLIGOASTHENOTHERATOZOOSPERMIA a patologia sa nam pohybovala kolo 75az 85percent a oni nam zrazu povedali,ze mame NORMOSPERMIA a patologia len 10percen,co sa mi neako nezda.

yeliel
5. mar 2011

@callex vekom mozno ale diagnozy ako stara babka 😀 😝
tak take 4 mesiace odorucjau pavzu 🙂

callex
5. mar 2011

@martini @rienok mne sa to pri obidvoch vypoctoch zhoduje.aj podla jonasa na tej ceskej stranke aj na tej nemeckej.a obe ukazuju na obdobie ked mam este mrchu.
@yeliel a to ste v ktorom centre boli?ked vam zistili normospermiu.
@luly3 tak ty to este stihas do toho 22.3...a kdeze mas tu mrchu mrchavu? mas aspon take tie predmenstruacne bolesti?

yeliel
5. mar 2011

@callex ahoj to bolo to nove Car na Antolskej.

yeliel
5. mar 2011

@callex inac som si dala aj ja to pocitadlo podla jonasa a podla neho si mame uzivat teraz 😅 lenze to ja uz kazdu chvilu dostanem mrchu asi sa v tom neako nevyznam 😀

rebeka33
5. mar 2011

Ahojte.Dočítavala som vás hodinku. 😀
@lianka7 zdravím, ďalšia Košičanka a splňáčka. tak dúfam,že budeš taká spokojná ako ja v RF. Naozaj dobrá voľba.
@zufalka znovu sa potvrdilo,že v RF robia ľudia a nie hieny. Som veľmi rada,že sa ešte pokúsite a budem držať všetko čo sa len bude dať. 😵 Síce nekvitnem od peňazí, ale ak môžem rada prispejem aspoň trocha ,ak by vás to neurazilo. Možno by sa pridali aj iné baby,ktoré môžu. Už dlhšie mi chodí hlavou ako,by sme mohli pomôcť všetkým ktorý si to nemôžu dovoliť. je mi z toho niekedy smutno. 😖 Teraz som nemyslela na teba zúfalka. 😉
@martini ja som pri 1bábetku mala 364 a bolo to O.K. Pomaly si zmeň nik. 🙂 Gratulujem.
@ninockasvk som rada,že sa ti Štelc páčil. ja som pila,ženský čaj .Je v ňom aj medovka, repík,aj rebríček a chuťovo sa to dá celkom vypiť. jasné ,že aj alchemika.tak skús. 🙂
@shandy som rada,že si sa ozvala.30tt je super. držte sa ,myslím na vás. 🙂
@lenka20 držím palce na operáciu, nech je ten myóm už len minulosť a ty sa môžeš pridať k tehuľkám. 🙂
@falin neskoro,ale ☹ ☹ ☹ .
@yaliel vitaj. A ,že stará korčula. Ja som mala včera 36 a ešte sa cítim mladá. 🙂 Zatiaľ sme O.K. ,ale do 22.3 nevieme či sme zdravý. Takže zasa čakám 😀 Ale teraz mi to viac uteká, aj viac pracujem ,tak sa to dá. A mám menej času na vás. Polepším sa. Pekný zbytok víkendu 🙂

mircalla
6. mar 2011

@zufalka vravela som ti, ze sa ich oplati opytat a bola som si ista, ze ti tu zlavu daju

martini
6. mar 2011

Baby sme si mali založiť občianske združenie na podporu neplodnych párov a dať si 2% z dane.

martini
6. mar 2011

Ten test z RF je nič moc, slabé čiarky ukazuje. Mala som doma 2 kusy, tak jedinou útechou mi bola, že čiarka zosilnela.

maticap.
6. mar 2011

Ahojte, tak som sa zase mylila a zblbla, ale uplne docista... ja uz potom neviem, comu mam verit - tie bolesti podbruska a krize od 18.-22. DC, spinenie ziadne, a kedze ani dnes nic - som 28.DC, tak som testla. A nic- teda negativny vysledok...fakt to asi prirodzene nepojde... takze nam neostava ine, ako cakat na vysledky z genetiky a niekedy v aprily alebo az v maji zacat stimulovat na 2.IVF. ☹ Co sme komu urobili? ☹ 😖 😔

lianka7
6. mar 2011

@martini Suhlasiiiim!!!!!!!! 😉

lianka7
6. mar 2011

@rebeka33 Dakujeeeem,uz sa neviem dockat prvej navstevy,kiezby tento marec a april rychlo zbehli.S mm sme si dali ciel,ze do leta je zo mna tehulka 🙂

lianka7
6. mar 2011

@maticap. A kde ste si dali robit geneticke testy?

callex
6. mar 2011

@yeliel aake je to nove car na antolskej? aky je tam pristup?
@rebeka33 vsetko najlepsie k narodeninkam..nech si zdravucka a nech aj drobcek v tebe je zdravucky a nech vam robi po cely zivot len radost.som rada ze si sa ozvala..a ze vieme ze si ok.

chcelo by to zalozit nejaku nadaciu.

maticap.
6. mar 2011

@lianka7 ahoj, v Trencine. No na moje naliehanie, ci by to neslo vyhodnotit skor ako za 6 a viac tyzdnov, to asi poslu do nejakeho sukromneho labaku - ale nazov si nepamatam. Mali by nam stanovit karyotypy.

yeliel
6. mar 2011

@callex no moja z mojej strany maximalne sklamanie ☹ hodim par info aby sa baby vedeli zariadit 😅
1.Nemaju vlastne priestory takze zakroky sa vykonavaju normane na gynekologickom oddeleni,po zakroku ta daju normalne na izbu na ktorej sa nahodou najde miesto (to by sa dalo prekonat ) 😀
2.termin objednania pocas stimulky rano krv a ultrazvuk aj po 3h,kedy pride Dr. 😝
3,Mali problem predpisovat lieky,(ja potrbujem vacsie mnozstva mam problem nastimulovat vajka)dr,nebol ochotny poziadat poistovnu o doschvalenie gonalu ani cetrotide,pritom v poistovni povedali,ze to nieje problem len to treba poziadat a zdovodnit ako koplikaciu pri stimulke.(tak som nahanala poistovnu,aj na nete injekcuije ,na pohode mi to nepridalo 😉
4.Dr ma furt stresoval,ze stopne stymulku ...mooje nervy 😀 😀 😀
5.potom tie nase vajka ,ze nas odhovorili od ICSI tak sa nam neoplodnilo ani jedno,,nuz moja chyba nemala som ich posluchnut.
6.Pan doktor si dost nevhodnym sposobom vypytal 170euro za to,ze mi bude robit OUP on,padali tam slova akoze on je skuseny operater a ak chcem aby sa na mne ucili tak nemusim podpisat tu zmluvu,nakoniec to ukoncil ako hrdina,ze mozem byt este vdacna,ze si nepyta aj za ET daslich 170eur.
7,Pri vklade ET som mala publikum,baby co budu doktory( asi) sa na mna kukali a aj osetrovatelia,co mi tam prinesli postel tak si sadli na nu a tiez mali divadlo 😠
Preco som ich nevyhodila vsetkych niekam? nemala som energiu,celu noc sme cakali ci nam ostane aspon jedno embryjko z dvoch po ICSI ☹
Takze zaver vazne velke sklamanie a kopec stresu.

nemko
6. mar 2011

baby a ja len mozem potvrdit co napisala yeliel - cast z toho som vyskusala na svojej kozi

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre