Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

martini
6. apr 2011

@gabinkaa no z nášho pohľadu to vyzerá jasne! chrípka to nie je...mala by si si urobiť ten test... 🙂

luly3
6. apr 2011

@gabinkaa presne tak ako vraví @martini tehotenský test je liek pre teba 😅 😅 😅

ninockaskv
6. apr 2011

@brita a kolko si platila, ked si bola na revizii, ak sa mozem opytat? nechcem byt pesimisticka, ale uz rozmyslam nad dalsim pruserom, dalsi pobyt u nas v nemocniciach sa mi nepaci a ked som tam stretla babu, ktorej poskodili maternicu pri "obycajnom kyrete" tak mam dost

suhlas, diagnosticka laparoskopia sa robi pri podani ziadosti do poistovne ☹ teda mne to tvrdili, @brita tebe schvalili bez laparky?? kamoska mala nejaku diagnozu a este ju poslali na laparku, ze ked chce podat ziadost .. v GF

@gerdusha embryjko nech sa drzi, nech nevymysla ..

@gabinkaa @rienok @cecil36 ja vam verim, niekto musi drzat stafetu, ked my zacneme v lete plodit 😀

gerdusha
6. apr 2011

@ninockaskv ,
dik

ja ked som bola na revizii, tak mi povedali v RF, ze samoplatitelky neplatia...od cesiek pytaju 1000 kc, od nas nic

gabinkaa
6. apr 2011

@martini zajtra si urobím ráno testík, dúfam, že sa dnešné ráno nezopakuje
@luly3 zajtra testíkujem, ale Ty sa ako cítiš tehulka? kedy ideš do RF?
@ninockaskv to sme radi a dúfam, že budeš mať pravdu

callex
6. apr 2011

@luly3 nadherne HCG...nech sa chrustik zahryzne a uzije si all inclusive.
@falin bola som na mensej dovolenke..takze preto ta moja abstinencia.stimulku som uz neodlozila...od januara stacilo odkladania.idem plnou parou vpred a dnes picham tretiu davku.
@martini bolo fajne mali sme take historicke pobyty..spali sme v dvoch kastieloch a jeden bol sucastou hradu zrucaniny.brr..tam by som sa uz nevratila..velmi zla geopatogenna zona.
@gerdusha neboj to bude velky bojovnik prebojovnik.
@cecil36 aj mne naposledy vkladali 5 a 4..neboj bude dobre..u teba sa im bude pacit.
@rienok prec s pochybnostami.
@gabinkaa asi ta tvoja nevolnost presla na mna..hlava mi ide prasknut a zaludok je nejaky divny.asi sa pojdem porozpravat s wc. 😖

callex
6. apr 2011

@ninockaskv ziadny dalsi pruser nebude...taketo myslienky si prosim ta vyhod z hlavy.lebo dostanes po holej. 😀

ninockaskv
6. apr 2011

@callex ok 😝 , ale @gerdusha dobre vediet 😨

rienok
6. apr 2011

@gabinkaa tak to je jasné tehu 😵 😵 😵 už to tu voľakto písal že do 11,00 nevedla vyliezť z postele a potom to bolo fuč. sprav si testík 🙂

rienok
6. apr 2011

@callex rozkaz, posnažím sa 😀

luly3
6. apr 2011

@callex 😉 ďakujem už len aby drobec bojoval celých 8,5 mesiaca 😅
@gabinkaa júúúúj gabinka zasa budem hore ráno a pozerať na koníka 😀 😀 😀
čo budem nedočkavá moc moc to prajem // a verím že budú 🙂 mne nič nieje sem
tam ma pichne v brušku ale tak trolinka a ladničku navštevujem každých 10 minut 😀 😀 😀
a wc tiež 😝 😀 inak sa mam uplne perfektne
@rienok ty čo kedy pôjdeš na čúranie hm????

rienok
6. apr 2011

@luly3 ešte je skoro, dnes som 8. deň po ET tak počkám aspoň do pondelka ...lebo si nechcem kaziť víkend 😅
neboj, drobček bude bojovať, veď už teraz sa javí ako veľký bojovník 😉

luly3
6. apr 2011

@rienok nooo ja už som na 7 deň mala // 🙂 🙂 🙂 tak si počkame na teba
do pondelka nás ale napínaš 😀 😀 😀 ale hlavne že budu krásne // nie 😉

maticap.
6. apr 2011

ahojte bambulky, hlasim, ze moj zaludok sa rozhodol strajkovat takmer podla planu...nastastie negrckam, no za to ma riadne po obede pali zaha.... neviete na to nejaky babsky recept? Fatra mi pomohla iba raz, dnes uz nie, a kupodivu sa mi dnes ulavilo po pepsikole (chuda moje, uz od ranneho veku ho atakujem takymi umelinami...). no nemienim ju uzivat pravidelne - som skratka hladala, co by som .. kde by som ... a tu ajhla "kolaloka". 😵 A inak moj vlci hlad pretrvava....no ale zatnem zub a vydrzim aj keby co bolo. Ved ten dubak vo mne za to stoji! 😎

rienok
6. apr 2011

@luly3 veď v to dúfam... preto až ten pondelok 😉

brita
6. apr 2011

@ninockaskv Za reviziu som neplatila nic. A tie IVF tu na Slovensku mi schvalili bez laparky, HSG ci hysteroskopie. Nasa diagnoza bola muzsky faktor astenoteratozoospermia, cize zhorseny spermiogram. Samozrejme, dnes je situacia ina. Manzelovi a spermiogram vyrazne zlepsil a ja mam pre zmenu predcasne zlyhanie funkcie vajecnikov, ale to uz mi je takato diagnoza tu v SR na "dve veci", kedze chodime uz len do Brna a sme samoplatcovia. 😉
Inak HSG je dost hnusny zakrok, mam vela kamosiek, co na tom boli a povedali, ze nikdy viac. A samozrejme HSg je bez narkozy. 😒

callex
6. apr 2011

@maticap. pepsi je este lepsia na zaludocne problemy a takisto zlcnikove. my so svokrou ju kupujeme na balenia.musi u nas stale nejaka byt.ona ked ma problem naleje si dve deci ako medicinku a pomoze jej to. inak skus este sulinku mineralku.ta je tiez vyborna...lenm nie vsade ju maju..
@brita HSG nie je nic prijemne ale da sa to prezit.dava sa pred tym cipok od bolesti a takisto sa moze dat nieco ako guajacuran alebo iny oblbovak.
@rienok v pondelok teda cakame na tie obrovske kolajnice.a u gabinky zajtra rano.
ja som dnes musela vyzerat fakt hrozne lebo mm prisiel domov a vravi je ti zle? lebo vyzeras tak.uz som aj vracala, dala si algifen kvapky, cinsku masticku na celo a idem asi do hajan nech to prejde.dufam ze to nie je nejaka blba reakcia na injekcie..este ich mam vela pred sebou.

jada1
6. apr 2011

@brita
@callex ja som HSG absolvovala. Najskôr som si tu na MK poprečitovala o tom príspevky (čo som nemala robiť), lebo som tam išla zbytočne vystresovaná. Ani som poriadne nespala v noci. Keď som sa pýtala lekára, či si nemám ráno niečo dať proti bolesti prv než pôjdem do nemocnice, povedal mi, že on pacientkám neodporúča nič, aby videl ako pacientka reaguje. Vyšetrenie sa dalo zvládnuť v pohode, myslela som si, že to bude oveľa horšie. Podľa mňa vŕtanie zubu u zubára je horšie. Takže ak to niektorú čaká, niet sa čoho báť 🙂

luly3
7. apr 2011

dobré ráno 🙂 🙂 🙂
gabinka držím pestičky nech su krasne // 😅 😅 😅
@callex no dávaj pozor na seba nech si niečo neuženieš 😉 vraj pri stimulke
nieje dobre brať algifen ibuprofen a tale liečky 😉

maticap.
7. apr 2011

@callex ahoj calex, no vidis, a ja som si myslela, ze ake skodliviny davam sebe a drobcovi 😉 Ale fakt mi bolo po nej lepsie. Inak, Sulinku poznam, no na jej obale najdes info, ze sa neodporuca v prvom trimestri.... takisto ako Fatra extra zasadita (ci ako sa vola to litrove balenie). ale dakujem.
Mna od vecera trapia trosku take tlaky v podbrusku, 😕 krce to nastastie nie su, lebo inak by som panikarila... asi drobec rastie a robi si miesto. 😎

cecil36
7. apr 2011

Dobre ranko 😵 Zelene ponozky su nachystane, na obed vyrazame po deti 😀
@gabinkaa drzim silno päste 😵

lulu10
7. apr 2011

@cecil36 drzííííííím všetky palce co mam, nech sú z toho krasne dvojicky 😵

cecil36
7. apr 2011

@lulu10 ahoooj, no nech mas pravdu s dvojickami 😵 Ale uvidime ako dnes drobci podrastli 😉

luly3
7. apr 2011

@cecil36 jáj to už 🙂 držím palečky a nech sa drobečkom u teba páči celých
9 mesiacou 😅 😅 😅

cecil36
7. apr 2011

@luly3 dakujeeem a nech mas pravdu 😵

ninockaskv
7. apr 2011

@cecil36 tak tfuj tfuj 😉

luly3
7. apr 2011

@gabinkaa ako moja ?????? ha sa neviem dočkať na dobré správičky 😉 😉 😉

lulu10
7. apr 2011

@gabinkaa ahooooj nezopakovalo sa vcerajsie rano? ako dopadol testik? nenapínaj nás 😵

rienok
7. apr 2011

@gabinkaa tak ako testla si?
@cecil36 držím palčeky 😵 😵 😵

rienok
7. apr 2011

haloo je tu niekto?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre