Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

maticap.
4. máj 2011

@leamax to teda hej, bolo to az neprijemne. Ved ja si rada pokecam, ale toto bolo aj na mna moc. 😠

maticap.
4. máj 2011

@rienok tak to si ma potesila, ze nie som sama taka "sikulka" - zalozime zdruzenie ORL = obe ruky lave? 😵

leamax
4. máj 2011

@maticap. 😀 ono niektori nevedia, kde je hranica 😠
ved ja vam normalne nestiham - lezim a pisem jednou rukou a kym napisem a odoslem, su tu dalsie tri prispevky 😀

callex
4. máj 2011

@maticap. okna umyje aj nejaka studentka za par euri...alebo ak mas nejaku rodinnu prislusnicku v pubertalnom veku daj jej privyrobit. ja som okna umyvala po Opu s tym ze uz ich tak skoro umyvat nebudem.
@leamax hej citala som o pepinoch testoch ze su teiz citlive a maju fajn cenu.spravne predavaju v lekarni v tescu NR.Ale aj v Ba v Eurovee a aj v Senici v tescu. 😀 😀

maticap.
4. máj 2011

@leamax ze je to tu riadny fukot? Vsak ja uz stracam prehlad 😨 ..takze vas asi opustim a idem do sprsky - alebo ako my doma hovorime: zahajim deratizaciu kozuska 😝 ale nechajte si to pre seba, heeej? 😀

maticap.
4. máj 2011

@callex hm, bohuzial ziadnu pubertalnu pribuznu nemam, ale ved ja to nejako poriesim 😉 s mojou super handrou na okna to ide jedna radost (neda mi nepochvalit sa: mam viledu - toto nie je reklama). takze teraz mi skor lezie na nervy cistenie zaluzii ako samotne umyvanie okien.

leamax
4. máj 2011

@callex NR je najblizsie, tak kupim tam 😀 dufam, ze budu mat to spravne balenie.
@maticap. tu studentku by si potom mohla poslat aj k nam 😀

leamax
4. máj 2011

@maticap. tak prijemnu deratizaciu kozusku 😀

maticap.
4. máj 2011

@leamax jj - idem konecne nato. Caute zajtra! 🙂

leamax
4. máj 2011

@maticap. ahoj ahoj

miminkad
4. máj 2011

@callex mamatesty mam doma 😉

callex
4. máj 2011

@maticap. no ta handra na okna ma zaujala...co to je zac? ja som ich minule umyla a jedine cosom dosiahla bolo ze usadeny prach z cesty zmizol ale tie smuhy za tie by sa ani picassa nemusel hanbit.skusala som vsetko..jarova voda plus ocot, pancusky,clin na okna..a nic drzo sa na mna skerili a skeria ale nebavim sa s nimi.

leamax
4. máj 2011

dievcata, mali ste niektora OHSS po OPU? kamoska ma teraz naplasila, tak ci neviete ake su priznaky a tak?

mircalla
4. máj 2011

@callex gratulujem super super

rienok
4. máj 2011

@leamax no ja som ho ešte nemala ale aha totok som našla tu na koňovi https://www.modrykonik.sk/forum/zdravotne-problemy/ovarialny-hyperstimulacny-syndrom-ohss/
@maticap. som za aj sa mi názov páči že ORL 😀 😀
@callex no hej ale ked netecie len ked som na WCku? ja neviem co totok je 😖

leamax
4. máj 2011

@rienok dakujem, aj ja som to nasla a studujem a modlim sa aby ma obisiel

rienok
4. máj 2011

@leamax obíde neboj 😉 budem držať palečky nech je všetko v poriadku 🙂

leamax
4. máj 2011

@rienok dakujem 🙂
idem sa umyt a idem aj ja uz off 😉 zajtra sa ozvem 😉
dobru noc vsetkym

callex
5. máj 2011

dobre rano koceny 🙂
@rienok ak si na wcku a ide normalna cervena krv tak by som to ratala.ja to tiez niekedy tak zbadam ze na wc ide cervena.a prtom mi staci slipka.
@leamax neboj OHSS ta obide..ja som pri prvej stimulke mala 19folikov a v pohodicke.dolezite je vraj pit vela vody.ale verim ze dnes je ti uz lepsie a brusko tolko neboli.

ja som mala dnes mooooc skaredy sen: hcg kleslo o polovicku a dorazila mrcha mrchovita.fuj. 😒

gabinkaa
5. máj 2011

@rienok tak som povedala dokimu nech zhodnotí minulú stimulku, prebrali sme otázky, ktoré som mu písala, vraj aby boli zrelé vajíčka,tak doporučuje dlhšiu stimulku, preberali sme aj lieky, tak som dostala menopu +clostylbegit, potom bude aj orgalutran, preberali sme aj otázku darcovských embryí, čo mi v maili naznačil a ja som to predebatovala aj s doktorkou Drakulovou, tak sme sa dohodli pokiaľ by neboli moje zrelé, ideme aj touto cestou, ale to je krajné riešenie, povedal, že darcovské vajíčka by ak by som chcela tak by ma odhováral, lebo výsledky v počte boli dobré, len vylepšiť kvalitu, takže mám receptík, no a potom čakať na mrchu, neviem kedy príde, Tebe prišla nejako skoro nie? však si bola po mne

gabinkaa
5. máj 2011

@martini bojový plán sme vymysleli, len teraz mrcha, ale neviem či príde podľa termíny keby nebola stimulka, alebo podľa termínu po stimulke

gabinkaa
5. máj 2011

@leamax krásny výsledok, len nech sú pekne všetky zrelé a boli z nich krásne embryjká 😵 😵 😵 kedy budeš volať na výsledky, tú bolesť si viem predstaviť, cítila som to aj na druhý deň

leamax
5. máj 2011

dobre ranko dievcata 🙂
@callex dakujem, si ma ukludnila 🙂 kolko to znamena vela pit? bezne denne stiahnem tie cca 2litre - treba viac?
hej, brusko uz boli menej, trosku este spinim.
fuj, prec s takymi snami 😉 nic take nebude. to sa ti preto snivalo, lebo na to myslis a bojis sa toho. mysli pozitivne, hcg je krasne a urcite bude aj krasne stupat 🙂
@gabinkaa tak super, ze ste sa takto dohodli. uz len nech dojde mrcha a nech je z toho vela kvalitnych vajicok 😉 drzim silno prsty 😉
dakujem, ja mam volat dnes medzi 13-14.00, tak som zvedava. mna uz vlastne asi len vajecniky bolia, tak snad to uz do zajtra prejde

ninockaskv
5. máj 2011

@callex joj klud, dobre bude,neboj

@maticap kasli na okana, budu trosku tmavsie par meiacov a co? 😝

@rienok aj ja mavam s hlienom.. ani si nepamatam kedy mi to zacalo, beriem to ako ok 😀

@shandy blahozelam.. nech sa chlapcom dari 😀

idem ja trosku driet, poobede mam dovolenku, idem na promocie 😝

gabinkaa
5. máj 2011

@leamax ďakujem pekne, dúfam, že to bude dobré a že výsledky budú ako chceme, Tebe držím palce, aby bolo čo najviac embryjok 😉

leamax
5. máj 2011

@gabinkaa dakujem aj ja 🙂
ja verim tomu, ze tentoraz nam to obom vyjde 🙂

callex
5. máj 2011

@gabinkaa takze uz aj ty mas dobry bojovy plan..takze budeme fandit nech je to len sama kvalita.
@leamax 2litre su ok...to si stale tak o liter lepsia ako ja.ja sa uz mesiace snazim si najst vodu ktora mi bude chutit a budem ju moct pit.totizto dlllllhe roky som fungovala na bublinkovych mineralkach s prichutami a to veru nie je dobre.no a bezbublinkove mi nechutia.takisto ako potencionalna tehula by som mala davat pozor na to co pijem.no hotova veda.
@ninockaskv snazim sa o klud ale akosi to nejde..dokonca uz aj mm zahlasil ze som nejaka nesvoja dnes.som taka nervozna az sa cela trasiem.kazdopadne dnes okolo obeda sa to vyriesi.

isla som rano na krv a opet zvysenie krvneho tlaku.vraj odberne dni su len v pondelok a v piatok. vraj keby si vsetky pacientky robili co chceli tak maju chaos a sestricka ma plno prace /prazdna cakaren bola/ ze ci to uz ten jeden den nevydrzim.vydrzat by som vydrzala ale vysledky by boli az o tyzden..dakujem neprosim.ved by som osedivela uplne.dalej som pytala 3balenia utrosu napisal mi len jeden.pritom sa ma pytal ze kolko baleni a kolko beriem.no co dodat.asi len zobrat kartu a popozerat sa niekde inde. 😠

zlatanka30
5. máj 2011

ktory lekar je dobry odbornik v reprofite?ak viete poslite mi aj e mail chcem ukoncit moje trapenie v slovenskych caroch.dakujem

leamax
5. máj 2011

@callex ja pijem nesytene vody uz strasne dlho. tu 1,5litrovu flasu za den vypijem vzdy + teda este vecer velky pohar mlieka a pod. takze tie dva litre denne to urcite su 😉 vodu z vodovodu nemozem, kedze mame na hlavnom privode chemicky zmakcovac vody. to by som ju musela prevarat a to si teda fakt neviem predstavit pit.
kam, prosim ta, chodis k lekarovi? u nas je to jedno aky den, krv zoberu aj tak. a este ked som minule dokyne povedala, ze ivf, tak volala do labaku aby to bolo co najskor.

gabinkaa
5. máj 2011

@leamax ja tiež, iné mi nezostáva, na niektoré otázky doktor chudák nevedel odoveď, vraj nevedia čo sa tam deje, vysvetľoval, kde sa má to embryjko najlepšie umiestniť, mala som tam fotečku, tak preto sme to rozoberali

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre