Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

leamax
10. máj 2011

@callex huraaaaaaaaaaaa, neveriaci Tomas uveril 😵 konecne.
ozaj - si sa pytala na to hcg pri dvojickach. tak vcera som nasla starsie sms od kamosky, ktora caka dvojicky a ona mala na 15den po KET hcg 4570. ale baby hovorili, ze podla hcg sa to aj tak neda rozoznat, nie? tak uvidis podla utz 😉
no ja tiez rozmyslam, co budem jest. rano som pozerala bez servitky a tam robili fajnovu rajcinovu polievku. len ci sa mi bude chciet ju robit 😀 😀 😀

martini
10. máj 2011

@callex ja ťa inač určitým spôsobom chápem. Mne tiež kázali si zmeniť status v pase, že už sa nesnažíme... ale ja som povedala, že až po ultrazvuku, keď budem mať istotu, že je to vitálne vnútromaternicové tehotenstvo 😉 už len približne týždeň a si jasná 😀 (19.5. sa blíži)... 🙂

leamax
10. máj 2011

dokelu, vam tiez ide kon tak pomaly? alebo obcas vobec 😠

rienok
10. máj 2011

ahojte, nedala som vám košom, len včera som celý deň prespala a liečila sa 🙂 no a dnes doháňam v práci zameškané lebo zajtra mám kontrolu v RF.
Všetkým stimulantkám prajem nech majú kopec vajok, všetkým čakateľkám // a tehuľkám pohodové tehuľkovanie 😵 😵 😵
možno si to čo ste tu za tie 2 dni popísali večer prečítam ak budem vládať 😀

maticap.
10. máj 2011

@martini cavec, az teraz som saznova dostalal na MK. O handre Ti preposlem IP, nech nerobim reklamu. Tu kostrc (ci krize, ci co to vlastne je) som minule gynekologicke spominala a ostala prekvapena: vraj to mozu byt presaky. Ale co su to presaky, tak to som sa nedozvedela... Vcera som stretla ineho gyndosa, tak mi to nedalo a opytala som sa ho. Podla neho mozem mat maternicu otocenu dozadu (a podla spravy z laparky to tak je) a ona sa snazi otocit spat. Vraj je to normalne a ked sa maternica stoci tam kam treba, tak to prejde... trocha ma s tym utesil, no dnes chodim ako de Peyrac a cakam kedy ma sekne... 😠

miminkad
10. máj 2011

@lulu10 su stare,nesmu byt starsie ako 2 tyzdne

leamax
10. máj 2011

je tu niekto? dnes je tu akosi ticho

cecil36
10. máj 2011

Baby tehulky, mali ste v tehu hnacku? Ja som dnes bola s kamoskami na pizzu a o par hodin ma riadne prehnalo, inak ma nic neboli, ale bojim sa zjest cokolvek. Tak neviem ci pockat co sa bude diat alebo ist k dr. 😒

leamax
10. máj 2011

@cecil36 a co bolo na tej pizzi?

cecil36
10. máj 2011

@leamax sunka, syr, sampiony 😒 Snad to bolo len z toho, ze mi len nesadla. Volala som s kamoskou a jej nie je nic...

luly3
10. máj 2011

@cecil36 😀 😀 😀 niekedy aj mna jedlo prehnalo 😀 😀 😀 a pizza skôr máš
nanom rajčinový základ a ten je háklivi na teplo takže ak si budeš davať pizzu tak radšej
bez základu 🙂 alebo iba v tedy ak budeš mať istotu že je v ten deň robený.

cecil36
10. máj 2011

@luly3 jemine si ma potesila 😅 , ja uz som sa zlakla a myslela na vsetko mozne. Vsade citam, ze zapcha v tehu a mna tak precistilo, ze az... 😀 Pizzu uz nechcem ani vidiet 😀 😀 😀

leamax
10. máj 2011

@cecil36 aj sunka je hakliva na teplo, o tom viem svoje. takze teraz aj na sunku pozor. sice s pizzou sa pecie, ale bacha na normalnu 😉

luly3
10. máj 2011

@cecil36 nie neboj aj toto je normálne 😀 😀 😀 a pravda ako píše @leamax aj šunka
je v teple mrcha 😝
no naštastie ja mám s týmto pokoj ja v takýchto horúčavach nemôžem vôbec masové výrobky 😝 😅

leamax
10. máj 2011

@luly3 no veru, sunka je v teple svina 😀 ja som z nej raz dostala salmonelu a to teda nikomu neprajem.

martini
10. máj 2011

@cecil36 aj ja som čítala, že zápcha ma v tehu čaká a pritom skôr opak bol v prvom trimestri pravdou... Takze si myslím, že je to v pohode. teraz v druhom trimestri sa to zmenilo, uz mám pocit, že idem mierne podľa návodu ;)

Ináč ja som bola dnes na ultrazvuk. Babo je ok, ale placenta je nizko a hrozí krvácanie vraj, tak sa musím šetriť a verím, že to bude ok. Lekár povedal, že keď vyrastie maternica, tak sa placenta hadam posunie tam kde má. Ale aj tak som z toho bola taká smutná.

leamax
10. máj 2011

@martini nebud smutna, hlavne, ze je babo v poriadku 😵 ale setri sa, vela oddychuj aby si ozaj nezacala krvacat. neboj, bude dobre 😵

callex
11. máj 2011

@martini 😒 no nic moja ci chces alebo nie mala by si byt pekne doma s vylozenymi nohami a relaxovat a v duchu posuvat placentu na svoje miesto.nebojkaj bude to dobre..ved mas v brusku riadneho bojovnika ktory sa rozhodol prist na svet tak aj pride.

callex
11. máj 2011

babule ja som vcera nabehla k tomu novemu gyn..ze sa opytam ci berie nove pacientky.hmm brat berie ale mna zrovna nie.vraj tam kde som zacala mam aj skoncit mi odkazal po sestricke.bud ma dohodu s tym mojim ze si nebudu tahat pacientky lebo ozelel aj rocny poplatok 30eur. 😒 alebo neviem.hovorila som sestricke ze tento mi nerobil este ano sono ze som len na zaciatku tehu a ona iba ako je jej luto.no chapete? a vraj slobodna volba lekara.ved keby mi ten moj nejako ublizil tam mam proste smolu?som sa skoro rozplakala od jedu.

lulu10
11. máj 2011

dakujem ze rady, takze predoperacne si musim obehat znova, dam sa do toho buduci tyzden, inak na mna to nejako dolieha a odvcera len placem, ked vidim vsetky tie mamicky s kocikami ako sa spokojne prechadzaju po slniecku tak mi je to luto ☹ a nase snazenie je v nedohladne....

ninockaskv
11. máj 2011

ahojte, vy ste zase popisali... 😀

@rienok ako kontrola?
@martini neboj.. nebudes proste umyvat okna ani len do polovice a budes mat total setriaci rezim 😉
@lulu10 hm.. no tak to si presne viem predstavit ako sa citis, ja mam co robit so vsetkymi tymi tehotnymi naokolo .. ani s kamaratkami sa nezvladam stretavat.. .neboj sa, vsetko postupne, pride ten spravny cas a budete zase plodit 😉 😉 😀

cecil36
11. máj 2011

Dobre ranko 🙂
@martini neboj vsetko bude ok, len pekne oddychuj 😵
@lulu10 viem si predstavit, ake to pre teba je, ja som to zazivala tiez. Normalne sa hanbim za to, ale mna vytocila kazda tehula, ktora presla okolo mna a ked som sla s mm a on nahodou videl skor ako ja, ze sa nejaka 2v1 blizi, radsej zmenil smer cesty 😀. Ako na potvoru, kym som ja zazivala neuspesne ivf-ka, vtedy tehotneli alebo rodili vsetky moje kamosky. Ked mi prichadzali smsky, ze sa im narodilo babo, rumazgala som ako diva. Chudak moj chlap, daval ma tyzden dokopy 😀 Ale neboj, aj ty sa dockas babätka a je velmi pravdepodobne, ze to pojde aj prirodzene 🙂 Drzim silno palce 🙂

martini
11. máj 2011

@callex @leamax @ninockaskv ...veľmi ďakujem baby za povzbudenie...normálne rozmýšlam nad ďalšou PNkou... ale ja mám takú debilnú povahu: mám strašne dobrého šéfa a super kolegov, žiadnych lenivcov, na toto oddelenie som sa dostala iba v septembri preto, že mám povesť pracantky a tu som poriadne nič neurobila ešte (veď od kedy som tu tak buď stimulujem alebo som tehu) a tak mám výčitky svedomia, že som im nič nepomohla...a to by som sa mohla kľudne vykašlať na robotu, lebo tak to robia u nás mnohé tehule, lebo máme preplácanú PN do výšky platu a teda si kľudne možem byť na PN a neprídem ani o cent...len tá debilná zodpovednosť voči kolektívu...ale kurňa už by som mala byť asi iba zodpovedná za ten život čo sa vo mne rodí...musím sa spamätať! som vám tu narozprávala toľko nepodstatných vecí...a mimo témy, ale komu sa mám vysťažovať?
@callex inač niečo podobné s lekárom som už aj ja zažila, že voľný výber nefunguje...a že keď si začala tam, tak tam to aj dokonči...a čo si tam vlastne začala? myslia tým ten odber krvi na HCG? nepoviem keby si už mala tehu knižku a neviem čo všetko za sebou ale takto?
@lulu10 a na kedy máš ten zákrok naplánovaný? všetky sa dočkáme tlačenia kočíka v peknom počasí...veď pozri ako sa nám tabuľka v časti mamičky rozrásta 🙂 aj my sa tam časom dopíšeme, neboj 🙂

cecil36
11. máj 2011

@martini ahooj, ja som taka ista 🙂 , ale teraz fakt treba myslien na mrnuska 🙂 Ja uz pracujem len z domu, pre istotu 😉

martini
11. máj 2011

@cecil36 inač baby, ja som trochu asi neromantická osoba, ale prečo sa vlastne posielajú tie sms, že "už som sa narodil a vážim a meriam a volám sa..." ok, chápem, že najbližším sa dá vedieť a chce sa mamičky podeliť o svoju radosť, ale mne to posielajú aj známe, čo som ich rok - dva nevidela a nepočula...

cecil36
11. máj 2011

@martini presne aj mne, byvale spoluziacky, kolegyne ci zname, ktore som fakt dlho nevidela, pripadne si uz dva tri roky piseme len maily. Od dobrych kamosiek je ok, ale toto.... A mna to vzdy tak zobralo, asi som labilna povaha 😀

miminkad
11. máj 2011

dobre rano babule 🙂 niezeby som este len stavala,ale len teraz som dosla k pc 😀 idem umyt kuchynu a priitom popopijat cervene,lebo idem do nocnej 😝

miminkad
11. máj 2011

@martini tak to je super,ze je babo ok.ty len teraz oddychuj a vsetko sa spravi 😉
@callex tak to je des.to si kde bola u takeho dobreho doktora?inak asi tam bude nejaky zadrhel,asi s nim ma mozno aj on nejake zle skusenosti.nuz poznam take vyjadrenia,znameho slovenskeho onkologa
@lulu10 presne viem,ako ti je 😒
@martini presne tvoju zodpovednost ku kolektivu chapem.tiez mam obdobnu dilemu

martini
11. máj 2011

@miminkad už si povedala vrchnej, že čo so službami?

miminkad
11. máj 2011

@martini zatial nie,uvidim,co nam povedia v piatok v brne,ze kedy mame prist.ak budeme mat ist v stredu alebo stvrtok,tak sa to da,vymenim si to,aby som mala v stredu nocnu a potom mam volny vikend,tak mozem po OPU lezat a dalsi tyzden mam same nocne,len v pondelok dennu,tak by sa to mohlo nejak dat.uvidim,nakoniec som si povedala,ze radsej pockam na piatok,co ked nebudu vajka dobre 😔 a rozmyslam,ze ci ak dnes moj gynekolog sluzi,nebehnut za nim sa poradit.lebo na ambulancii dnes nebol,robil v piestanoch

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre