Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

naveen
24. jún 2011

@bayley jeej, tak to sa tesime 😵

@cecil36 na amnio sa vykasli, ked bude uzv dobre, tak je to podla mna zbytocne riziko, ani zly vysledok z amnio nezarucuje, ze mimco bude skutocne chore 😒

no ja mam za sebou ranne vyrevanie sa na zachode.. tehotna nasa sa tu rozculuje na pristupe v nemocniciach.. tak jej hovorim, ze bud rada, ze toto je tvoj jediny problem a suma sumarum bolo, ze to vlastne bola moja chyba, ze ked som sprosta a nepochopila som, ze mam dokimu zaplatit cash na ruku, ze sa potom nemam co divit, ze to takto dopadlo .. no mozem sa ja na to vysrat 😔 😔 😔

lulu10
24. jún 2011

@naveen to je teda krava sprostáááá ako táčky, mala si ju kopnúť do kolena, jáááj takého múdre trúby ma vedia tak vytocit!!! 😠 😠 😠 krava je to a hotovo a uz sa s nou nebav 😠 a ona este tiez nevyhrala tak nech nemudruje-ze jej odkazujem!

jada1
24. jún 2011

@naveen tak ako....skutočne "ohľaduplná kolegyňa" 😠 . Ako píše @lulu10, ani ona ešte nemá vyhraté, tak by som na jej mieste nekomentovala. Hlavu hore dievča, kašli na ňu.

naveen
24. jún 2011

☹ ☹

ona ma pocit, ze vsetko sa da naplanovat a ked ti na niecom zalezi a staras sa a planujes a kontrolujes, nie je dovod, predo by sa to nemalo podarit.. no, tak by som jej zelala raz padnut na hubu .. fuj , som hnusna 😒

jada1
24. jún 2011

@naveen áno, ešte dievča nedostalo facku od života. A taká ľudská ohľaduplnosť jej tiež asi veľa nehovorí. Ale vieš ako sa hovorí, na každého raz dojde.

lulu10
24. jún 2011

baby ja neviem co mam ale uz asi 2 tyzdne som v kuse nahnevana a nervozna a ravala by som!!! som zla ako pes na cely svet-ziadne hormony neberiem ale sibe mi teda riadne ... 😕 nespoznavam sa niekedy 🙄

gabinkaa
24. jún 2011

@bayley ja som tiež požiadala Štelcla, ale teraz to vyšlo tak že aj OPU, aj ET mi robil on, tiež som sa mu chcela osobne poďakovať, prišiel síce z nejakej operačky o poschodie nižšie, museli sme na neho asi pol hodku počkať, ale počkali sme, aj sme sa rozlúčili s tým, že chce počuť iba dobré správy 😀

gabinkaa
24. jún 2011

@mirinda10 mne miule hovoril, že pri kontrole mi ju dá, to by mal byť 7 - 8 týždeň, ak bude teda všetko v poriadku, nič iné si ani neželám

jada1
24. jún 2011

@gabinkaa ty by si mala byť už 8 týždeň 🙂 . Mala si OPU 2 dni po nás. Ja by som mala byť dnes 7+5tt a ty 7+3tt.
Aj mne minule doky vravel, že nabudúce vypíšeme aj t.knižku. Ja idem na kontrolu v pondelok. Ale viem, že niekde dávajú t. knižky až v 12 týždni.

callex
24. jún 2011

@bayley gratulujem k srdiecku.no ja mam presne take iste spinenie po narocnom dni.takze moze byt..ze je to signal od tela polav mamina 🙂 fuu si odvazna ked si si trufla na sexik..ale tak jasne slnko more plaz pohoda spravia svoje.
@cecil36 tiez si myslim ze je to ok kedze sono u cunderlika dopadlo vyborne.urob to tak ako rebeka a ja si myslim ze je to ok.tie vysledky skresluje vek.to najdes na nete vsade.

gabinkaa
24. jún 2011

@jada1 neviem presne ako to rátajú, ale keď sme boli min. na kontrole, tak doktor hovoril že to vyzerá na 5 - 6 týždeň a to bolo min. týždeň vo štvrtok, Ty si mala 16.5 OPU? podľa menzesu by to vychádzalo bud. týždeň 8. týždeň, tak uvidím čo povie doki, ja pôjdem asi v stredu, lebo v pondelok mám poradu, v utorok je poobede, tak pôjdem v stredu ráno, mám aj lieky dovtedy, tak nech kontrola dobre dopadne 😉 😉 😉

jada1
24. jún 2011

@gabinkaa ráta sa to deň OPU +14 dní. 😉 .
Dúfam, že dopadne dobre, zasa pôjdem nervná, či je všetko v poriadku. Aj tebe držím na stredu palčeky 😉

jada1
24. jún 2011

@bayley gratulujem k srdiečku 😵

jada1
24. jún 2011

@gabinkaa OPU som nemala ja, ale naša dárkyňa. Áno, bolo to 16.5 a ET som mala 21.5.

miminkad
24. jún 2011

@naveen to mas co za kolegynu?to je pekna truba 😠
@lulu10 nie si tehu? 😕

callex
24. jún 2011

@jada1 tebe lekar rata tt podla OPU?mne podla menzesu..cize standardne ako kazdej inej.

maticap.
24. jún 2011

Ahojte dievcata, co je noveho? My sme mali kratku, ale o to intenzivnejsiu dovolenku. Boli sme nakoniec vo Vysokych Tatrach a bolo super. Sice este stale krivam ako dreveny terminator, lebo mam riadnu svalovicu na lytkach, ale inak super. A ten vzduch - hmmm, super.
No a mame jednu novinku: vcera sme boli na tzv. velkom sone a uz vieme, co sme - chalan so vsetkym co k tomu patri. A bez pochybnosti. 😀 A to najdolezitejsie je, ze sme zdravi a v poriadku. 😵
Idem si vas precitat. 😉

miminkad
24. jún 2011

@maticap. tak to je super,gratulujem ku chlapatku 😵 tak je fajn,ze ste si oddychli

maticap.
24. jún 2011

@miminkad dakujeme 🙂 . Vyzera to, ze vas nestiham precitat. Ty si teraz v akom stadiu - uz po OPU, ci este len pred?

maticap.
24. jún 2011

Tak som vas ako z rychlika docitala.... co dodat?
@leamax prajem vela sil. Urobila si vsetko, co sa dalo a co si mohla. Viac sa uz nedalo a si statocne dievca.
@miminkad prave som zistila ako dopadlo Tvoje OPU... ☹ neboj, oddychnete si, troska sa ukludnite a ono to pojde. verim tomu. 😉
@gabinkaa ahoj gabi, tak Tebe chybaju nevolnosti? 😠 Mozem Ta potesit, ani u mna neboli a tuk - tuk - vyzera to, ze aj bez nich sa to da 🙂 . Mne bolo tak divne asi parkrat (mozno 6x) - taky zaludok na vode - ako po opici 😀 , no ziadne vracanie alebo unava alebo co. Akurat ten vlci hlad hned od zaciatku. Inak fakt nic. A v druhom trimestri aj to zmizlo.akurat od zaciatku chodim v noci curat.... A dnes rano po prvykrat boli opuchnute ruky...ale inak - klopem na drevo, by som ani nevedela, ze som v tom. 😵
@callex peknu fotecku som naslaaaa 🙂 . Gratulacia!
@naveen prave som si precitala o Tvojej kolegyni - nuz, ja mam jedno skvele oznacenie pre taku kolegynu, len dufam, ze mi ho admin nezmaze: puca majova. 😝 Nikto, kto nepresiel tym, co Ty alebo ostatne kocky si nevie predstavit, aky zazrak je otehotniet a porodit zdrave babatko. A takyto ludia si to ani nevedia vazit a pochopit to. Kasli na nu. Ved raz pride na psa mraz..... 😠

miminkad
24. jún 2011

@maticap. uvidime,chvilami ma chytaju pochybnosti,ako dalej...

maticap.
24. jún 2011

@miminkad pochybnosti su uplne normalne a na mieste. 😉 bez nich to bohuzial nejde. Takze klud, ono to pride 😉 .

gabinkaa
24. jún 2011

@jada1 čo myslíš OPU + 14 dní? po 14 dňoch sa mal robiť testík, od OPU mi to vychádza teraz 5. týždeň a od menzesu 7. týždeň, tak neviem, ale nevadí, uvidím čo povie doktor, bud. týždeň to bude stres pred kontrolou
palečky si budeme držať navzájom 😉

gabinkaa
24. jún 2011

@maticap. krásna správička, gratulujem k chlapčekovi 😵 😵 😵
ak bude všetko v poriadku, tak by mi moc tie nevoľnosti nechýbali, tiež mám niekedy žalúdok ako na oceáne, ale únavu pociťujem a bolesť podbruška teda dnes je to dosť citeľné, snáď nás doktor poteší bud. týždeň

lenka_21
24. jún 2011

Ahojte baby, tak aj ja uz sa hlasim spat ... dnes sme prileteli a bolo supeeer, hlavne som si oddychla a teraz sa mozem vrhnut na tie vsetky vysledky vysetreni (uz by mali byt) a potom sa rozhodne co dalej.
No neviem ci sa mi podari vsetko docitat za 8 dni, ale snad sa tu niekto zlutuje a napise mi aktualizaciu. O niecom uz viem, pisala mi @callex (tusim v utorok), ale odvtedy mam medzeru .... 😀 😝 😀

lenka_21
24. jún 2011

@naveen No ja uz nemam slov ... kde este moze zajst ludska bezcharakternost ... normalne mam chut tu babu zbit ... v pondelok som v BA, daj vediet a skocim na nu 😠 😠 😠 Som fakt nastvana 😠 😠 😠 Cokolvek napisem ti urcite nepomoze, ale viem, ze si silna a tak to zvladnes .... i ked srdiecko urcite musi boliet ☹

pikha
24. jún 2011

@maticap. gratulujem k dubacikovi 🙂 teraz uz mu to oslovenie uz pravom patri 😉 😀 tfuj tfuj nech je zdravucky a dotiahnete to do uspesneho finale 😎
@callex @tinna13 babule vdaka za prijemnu spolocnost 🙂 skvele obedne stretko 😎 Tinka, diky za ten link, podla neho veru Diana nevyzera dvakrat dobre 😝 😲 ale nejak to vykryjeme 😀
@naveen fasa dievca je ta tvoja kolegyna, taka empaticka.. zasluzila by si prij*bat jednu zdravu vychovnu za take silacke reci 🙄 vykasli sa na to.
@gabinkaa jasne, ze bude vsetko ok 🙂 aj bez nevolnosti.. rozhodne nie su meradlom nicoho. Zmena mena vyvstava tak nejak samovolne, neviem, ono sa vzdy drzalo v top 5 a teraz nejak zacina vystupovat do popredia 😅 🙂
@miminkad bondica je krasny vyraz 😀
@lenka_21 vitaj vyletnik 🙂 urcite vam bolo super 😎

lenka_21
24. jún 2011

@miminkad Ahoj moja, neviem o akom MT pises, ale ako vies, mi tam chodime teraz do CAR Iscare a tam robia vsetky vysetrenia: hematologiu, infekcne, imuno, stery (bakterie-chlamydie, urea...), oozy (toxoplazma a pod.) plus mne zobrali este CA 125 (endometrioza) plus AMH ... mm urobili aj infekcne plus tie oozy (ci ako to volate) 😉 Na specialnych genetickych testoch sme boli v NR u Dr.Barosovej a cakame na vysledky ...

lenka_21
24. jún 2011

Baby, aktualizovala som tabulku, ale prosim skontrolujte ci som to dobre upravila a spravne Vas zaradila 🙂

@mia_15 Kedze som tu nebola neviem ako dopadol tvoj testik ....
@miminkad Napis mi co si uz vsetko abslovovala, aby som doplnila tabulku
@gabinkaa @bayley @jada1 Baby, uz som Vas dala medzi tehulky, ale mozno by ste mohli doplnit ak chcete co uz mate za sebou
@maticap. @callex Baby, aj pri Vas som zistila, ze nemame historiu ...

PREDSTIMULANTKY:
Lenka_21 - 3xIUI Helios MT, 1xIVF Helios MT, 1MA, caka na adopciu
leamax - 1 MA, 2x IUI, 2x IVF RF – 1x biochem.tehu
miminkad

STIMULANTKY:

ČAKATEĽKY:
mia_15 ET 31.5., hcg test 16.6.

TEHULKY:
gabinkaa
bayley
jada1
rebeka33 - 4IVF, 2Xket, 3x tehu,2xMA. V RF2xsoft 2Xtehu z toho toto zatiaľ drží
pikha - 6x MA a biochemicke, 1x mola, 2x GEU, 3x IVF s ET, z toho 2x v RF, posledne uspesne. caka dievcatko
tinna13- 1.IVF v KE uspesne MA , 2x KET neuspesne, 2. IVF v RF-ET uspesne
martini - 3. transfer (ET, KET, ET) - všetko v RF. čaká chlapceka
maticap
luly3 - 5 IVF - 7 transferov : 2 GF ET + 3 GF KET a 3 krát RF
callex
cecil36- 3 IVF (Soft Unica, Nativ RF, Soft RF)- 3x ET, posledné úspešné

MAMIČKY:
mircalla
zuzla80, olympia, orsulka, takyna, tanitta, avaka, julietka, mirinda10, anty, shandy, dior, violoncielka, modra, tomka12

SPRIAZNENÉ DUŠE:
Lenka_21 - 3xIUI Helios MT, 1xIVF Helios MT, 1MA, caka na adopciu
rienok - 4 x IVF GF , 2 x IVF RF
naduska - 5x IVF,,a z toho 3x v Reprofite
vrabcek24 - 2x IUI, 3xIVF GC KE, 1xIVF RF
dandy914 - 2xIUI Iscare BA, 1x IUI GF BA - potrat v 7tt
lulu10 - 3x prirodzene tehu s MA
ninockaskv
kajka39 – 5x IVF, 1xMA

cecil36
25. jún 2011

Ahojte, tak uz mame vysledky aj z krvi. Norma pre moj ved n DS je 1.300 (my mame 1:251), Trizomiu 18 mame 1:8600 a trizomiu 13 mame 1: 26.800. A tak dlabem na amnio. Mozno sa mylim, ale spolieham na morfo uzv v 20tt.
@naveen presne tak, moja kamoska mala zle vysledky krvnych testov, sla na amnio a tam jej povedali, ze mala ma razstep chrbtice, tyzden plakala do vankusa a potom sla na morfo uzv a vysledok: dieta je zdrave. A narodilo sa naozaj zdravucke babo 🙂 Takze ani amnio nie je zas az tak spolahliva. Este k tej babe- nemam slov, to co bolo za kravu???? mne by tak vystrelila ruka alebo noha, keby mi toto niekto povedal 😠 😀
@maticap. gratulujem ku chlapcekovi 🙂
@lenka_21 ahoj 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre