Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinka9075
2. jún 2015

@majorosovalucia za málo v Brne budeš spokojná 🙂 🙂

gabci070
2. jún 2015

@tinka9075 a vy ste boli v Brne? A kde? Na koľký pokus? A preplatila Vám to poisťovňa na Slovensku alebo ste boli samoplatcovia. Ďakujem za info.

majkulik
2. jún 2015

@majorosovalucia ahojky, my sme tiez presli z GF v BA do RF v Brne. a maximalna spokojnost- je to 100 a 1. aj ked co sa tyka diagnostiky, tak by som si to asi nechala spravit na SR. co sa tyka financii, je to +/- rovnake. Ale napriklad poistovna Dovera neschvali ziadost v CR, pokial si neabsovovala aspon jedno kolo na SR.
Dalej je to tak, ze po schvaleni ziadosti (teda ak nepojdete len do IUI alebo softka) je postup taky, ze tam zaplatis celu sumu a potom na SR si od poistovne ziadas preplatenie. To je tak do 90 dni od prijatia kompletnej ziadosti.
a moje skusenosti s GF - platili sme tam len za priechodnost vajcovodov - daky 110 ale to sme mali tu specialnu penu, takze je to menej. nic ine sme neplatili, ostatne hradila poistovna. u nas je dg zly spermiogram.
a ak tebe a ani tm nic nezistia, skuste ist na reprodukcnu imunilogiu do NR, nakolko po imunologickej strane ta v CAR nevysetria a to dokaze narobit velku sarapatu, napriek tomu, ze sa javite ako zdravi (a tam si priprav penazenku).
drzim palceky a Brno je dobra volba, len si premyslite, ci tam budete cestovat aj kv vysetreniam, kt vam tu preplaca poistovna a mate to blizsie.

majkulik
2. jún 2015

@matusik6 ahojky, nie je to tak uplne pravda, lebo Dovera nechcela preplatit z Brna, ked kocka nemala jeden pokus tu na SR. zial . . .

majkulik
2. jún 2015

@gabci070 ahojky, teraz som si citala tvoj pripevok. je mi to luto. kuk, co som napisala vyssie ohl toho preplacania. RM je relativne nove centrum, maju tam fantastickych embryologov a nemala by to byt az taka masovka ako je GF. kamaratka tam otehu hned na prvy krat a uz aj ma doma vytuzeny uzlicek.
My sme boli v Brne ako samoplatci, lebo mam len soft resp. minimalnu stimulku kv OHSS a to nejde cez poistovnu. platili sme rozne prvy krat cca 900 a druhy krat cca 1200. druhy krat sme mali + mrazenie a + KET. tieto sumy su bez liekov. drzim palceky

gabci070
2. jún 2015

@majkulik ďakujem za info, prečítala som si tvoj príspevok. Úplne super si poradila. Tak ja som v Repromedica spokojná s prístupom, človek je tam ako v zahraničí na súkromnej klinike. A je úplne jedno, že ku ktorému lekárovi, pretože sú fakt výborní.

majorosovalucia
2. jún 2015

@majkulik dakujem za vysvetlenie,už mi je to jasnejšie,no ja mám dôveru, takže prvý cyklus vidím ako hovoríš na SK,ale to predbieham,ak to bude potrebné tak asi potom do Heliosu v Martine. Jasné diagnostiku dám na SK kompletne. Spolužiak bude otvárať pobočku Heliosu v KE,takže sa radím aj s ním. Ale ja som na začiatku, len mám radšej informácie a aby sa človek vedel pripraviť,čo ho čaká.

gagirl
2. jún 2015

Ahojte kocky..vcera rano mi pribudlo dalsie srdiecko..zabudla som podakovat aj ked neviem komu..🙂dakujem..

monicka79
2. jún 2015

@majorosovalucia ja som isla rovno do Brna ako samoplatca a stalo nas to tolko ako by sme zaplatili tu s poistovnou. Mala som soft. Nechcelo sa mi natahovat s poistovnou a davat vela hormonov. Na prvykrat som zareagovala velmi dobre a stacila mi min. stimulacia. Vacsinu sme riesili cez mail a boli sme tam celkovo 4krat. Takze podla mna v pohode.

mitka85
2. jún 2015

Ahojte.Tak dnes sme boli v Nitre na reprodukcnej imunologii.Vsetci velmi mili 🙂 uz len cakat na vysledky a potom dufam ze si pojdeme po nasho mrazacika 🙂

majorosovalucia
2. jún 2015

@mitka85 ahoj,možem sa spýtať na cenu tohto vyšetrenia?treba výmenný lístok od lekára?dakujem

majkulik
2. jún 2015

@majorosovalucia ano, ja som si tiez zistovala co a ako, kocky mi tu vyborne poradili a usmernili a mohla som sa psychicky pripravit na vela veci. od toho sme tu. drzim palceky

tinka9075
2. jún 2015

@gabci070 áno boli sme v Brne v Reprofite iui vyšla na prvý krát poistovna mi nepreplatila nič neviem či aj iui prepláca oproti tomu čo ma stáli ivfká na sk táto suma bola asi 160e 🙂 🙂

mitka85
3. jún 2015

@majorosovalucia ahoj.Platili sme 180€ za vysetrenie +50€ za konzultaciu.Vymenny listok musel mat aj muz aj ja.bud od obvodneho alebo od gynekologa alebo muz od urologa

dorotka66
3. jún 2015

@gagirl ahoj gag hrozne držím palce, nech to tentokrát vyjde. mne dala asi mesiac pred teho kámoška nosifol, taký istý prípad ako my dve, k tomu pár potratov a 3x IVF. Brala 2x denne. otehotnela spontánne 🙂 a teraz má krásneho syna. Smiala sa, že keď sa to podarí aj nám tak posielame kámošovi dr. , ktorý ho odporučil "hmotný dar" 🙂 Obe sme pri tom pichali ale aj clexane 🙂 to len drobná rada. drž sa (inak beriem ho stále bábätko je v poriadku a kope ako bláznivé 😀 )

misenaf
3. jún 2015

Ahojte baby. V piatok idem na pipelle. Chcem sa spýtať čo si mám zobrať so sebou,či nočnu košelu, šlapky, či si tam po zakroku aj poležím a či to budem platiť hned alebo až naraz so stimulkou. Dakujem

silvia545
3. jún 2015

@mircalla ahoj moja a ostatné babule 😉
dnes mi prišli výsledky od docenta Tomáša,,AMH mám 0,71 a ostatné hormony sú v norme Prolaktín 8,69 LH 4,85 FSH 4,05 Progesteron 0,80 Estradiol 0,890,,napísal,že máme ešte šancu so svojimi vajkami a darcovské zatiaľ neodporúča 🙂 😉 len nechápem,prečo mi odporučil kontaktovať Koudelku,ked vie,že patrím Macháčovy 😕

crazybabenka
3. jún 2015

@misenaf platiť nebudeš nič.....a ani si nič neber....je to ako normálne gyn. vyšetrenie.....ani nebudeš po tom ležať......spravia ti pipelle a ideš domov 😉

majorosovalucia
3. jún 2015

@mitka85 ahoj ďakujem za info. Pomohlo mi to,ešte koľko ste čakali na prvú konzultáciu?

mitka85
3. jún 2015

@majorosovalucia prvykrat som na termin cakala skoro dva mesiace,lenze som ochorela tak sme nemohli ist a ked som sa preobjednavala tak mi dali termin uz o tri tyzdne 🙂 Asi mavaju niekedy viac ludi a niekedy menej.

misenaf
3. jún 2015

@crazybabenka dakujem A posielaju aj vzorku sliznice na rozbor alebo je to len o tom poškriabaní?

matusik6
3. jún 2015

@silvia545
To tak to máš ešte super, tak sup sup do svojich vajicok.

tinka9075
3. jún 2015

@silvia545 jéj super tak keď máš šancu tak choď to toho 🙂 🙂 budem držať palce 😉 😉

crazybabenka
3. jún 2015

@misenaf tak to neviem....ale asi len "poškriabu" .....nejaké výsledky mi nevraveli 😉

misenaf
3. jún 2015

@crazybabenka vdaka, ale myslim že uťňž sa zato plati. Sestrička hovorila že okolo 1000 KC.

silvia545
3. jún 2015

@matusik6
@tinka9075 dakujem baby 🙂 ešte si dáme pauzu,načerpáme síl do daľšieho boja a na jeseň to skúsime znovu 🙂

crazybabenka
3. jún 2015

@misenaf ja som bola na začiatku mája a neplatila som....aj jedna baba tu písala....že jej povedal Macháč alebo Koudelka....už si presne nepamätám, že kto ....že sa platí 500 kč......to bolo pred tým ako som šla .....ja som sa rovno po pipelle pýtala Pastorčákovej.....a povedala....že sa za to neplatí

misenaf
3. jún 2015

@crazybabenka tie sestričky jedna nevedela, a druha povedala že 1000 KC. Ale ja sa na to spýtam mojho doktora . Možno to zaleži aj od počtov ivf u nich alebo neviem, ale tá suma je pri tých všetkých pálkach zanedbatelná.

crazybabenka
3. jún 2015

@misenaf ved uvidíš .... len nech to pomôže 😉

skaredekacatko
3. jún 2015

@misenaf ides v piatok na pipelle ja zajtra k otevrelovi

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre