Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tlucka
17. sep 2015

@lucia2505 Luci ahoj 🙂 Ja viem, že by mi nevkladali embryo, ktoré nemá potenciál sa ďalej vyvíjať. Len doteraz sme mali minimálne HB... Som rada za vasu podporu a idem hladkat konecne bublinku, nech sa jej u mna paci.
Co sa tyka tvojich vysledkov vysetreni, tak ja verim ze ti Medrol zaberie. Ja som mala tiez okrem protilatok proti trofoblastu zistene aj protilatky proti cudzim spermiam, ale prakticky to nema pre mna vplyv, lebo davame manzelove spermie. Ale po Medrole sa oboje protilatky upravili. Takze neboj, Medrol je vseliek 🙂 A urcite zaberie. A inak ako v praci? Zostala si stale tam, kde si pracovala?

mircalla
17. sep 2015

@tlucka podla mna sa ti ulavi to zo seba dostat.....inak to bude v tebe rezonovat este viac. takto sa lekar nemoze spravat...to uz potom mozes ist rovno do gynfiv - rovnaky pristup....a tiez po tolkych pokusoch empatia aspon minimalma
ja nikdy nezabudnem na dr.kleskena na kramaroch.....ked som o dieta prisla....zacali mi tiect slzy (potichu) a ten kreten (fakt kreten): co sa zduvate, ja za to nemozem, vsak ste stara, tak co cakate....

tlucka
17. sep 2015

@luga Ďakujem za povzbudenie. Gratulujem k tehotenstvu a veľmi držím palčeky, nech ste v poriadku. 🙂

tlucka
17. sep 2015

@mircalla Tak to bol fakt frapúň! Takých by som strielala. Ešteže mam pistol na bezpecnom mieste a kym sa k nej dostanem, tak emócie opadnú aspoň sčasti 😠 😠

tlucka
17. sep 2015

@mircalla Musim si to premysliet, ale presne aspon sa mi ulavi.. Aj ked on chudak za to nemoze..

majinka81
17. sep 2015

@lucia2505
Ahoj mne medrol pomohol, mala som trochu vedlajšie účinky, boleli ma kolená a hlava ale dá sa to zvládnut. Držím palce.

bergalm
17. sep 2015

Kocky dakujem za odpovede zrejme sa fakt boji moja laska no nic tak uvidime kedy sa jej tam zapaci....nebudem to silit bude driemkat v kresielku tam sa jej paci

sasa1983
17. sep 2015

Ja by som sa asi stazovala,resp.napisala daky comment k situacii. Jedna vec je objektivnost,t.j.ak si to nemala na papieri,ze nemusis platit,tak tazko argumentovat slovnym dohovorom. Dr. Sa Ti tiez mohol ozvat,ze tam nebude,alebo cinknut,nech od Teba peniaze za pohl.ochorenia neinkasuju. Druha vec je,to co si pisala,nie je to profesionalne,si pacient,ale zaroven aj platiaci zakaznik. Treba sa ozvat,nehladat veci a kritizovat,ale konstruktivne sa vyjadrit...

luga
17. sep 2015

@tlucka , dakujem 🙂

mircalla
17. sep 2015

@sasa1983 ved ano, konstruktivne, bez emocii. pacient ma pravo na informacie
take ze nic nepovieme, nic sa nepytajte pozname z GF....

tlucka
17. sep 2015

@sasa1983 Ďakujem za tvoj príspevok. Velmi si to vážim. Práve preto chcem počkať pár dní, aby som nereagovala emocionálne, ale racionálne a s chladnou hlavou.

gagirl
17. sep 2015

@tlucka ahoj Luci..citam ze si teda nemala dnes pekny den..a hlavne lekar sa zachoval uplne neprofesionalne..necitlivo..je to clovek ktory sa nedokaze vcitit do pocitov zeny ktora si tymto celym musi prejst a hlavne ked uz tolko krat..o to by mal byt empatickejsi..JE to hlupak..a myslim ze tiez by mi to nepadlo dobre a nikomu keby sa takto spraval..prezivame tazke obdobie a potrebuje empatiu a nie spravanie ako ma on..Asi by som sa tiez Machacovi stazovala na neho..Ja som mala tiez smolu ze vzdy som natrafila na ineho lekara pri vykonoch a nemala som svojho..ani Marcela ani Machaca..ale este nikto sa takto necitlivo k nam nespraval..verim ze ta to velmi bola a si nahnevana...Ale skus na to teraz zabudnut kvoli embryjku..aby si nebola napata a nahnevana..skus byt v pohode a v klude a ocakavat len to najlepsie.-.Co sa tyka embryjka tiez uz nezmenis jeho kvalitu..ale niekedy sa prave HB embryjka neuchytia ale uchytia sa tie co boli trocha oneskorene vo vyvoji.,.takze hlavku hore..a mysli len nato ze vsetko dobre dopadne..ja viem je to tazke ale ine spravit uz nemozes..veeeeelmi vam drzim palce a myslim na vas..drzkaj sa...)

tlucka
17. sep 2015

@lienka_1vďaka zlatíčko. Rozhodne to nenechám len tak. Platíme neskutocné prachy zato a fakt ani vo sne by mi nenapadlo, že sa bude ku mne nejaky lekár takto správať....

tlucka
17. sep 2015

@gagirl Ďakujem zlatko.. Uplne presne si to vystihla a presne v tomto zmysle napísem Macháčovi mail. Tomuto lekárovi chýba absolútne štipka empatie, z jeho hlasu, postoja som skôr cítila iróniu a už vôbec nie ochotu pomôcť. Jasné, že už neovplyvním kvalitu embrya, a tak mi uz nezostáva nič iné, len sa modliť, aby to dobre dopadlo.

tlucka
17. sep 2015

@gagirl Ďakujem za srdiečko 🙂 Však bolo od teba? 🙂

gagirl
17. sep 2015

@tlucka sme tu nato aby sme sa mohli jedna druhej vyzalovat ked nas nieco trapi..pozalovat sa,.takze aspon takto si vieme navzajom pomoct v tazkych chvilach..A ano urcite napis potom Machacovi..mas na to pravo..Napriek vsetkemu verim na dobry koniec a urcite sa embryjku bude u teba pacit..velmi vam to prajem..🙂

tlucka
17. sep 2015

Dievčatá veľmi vám všetkým. Ďakujem za vašu podporu a pomoc. Veľmi si to vážim. Som rada, že existuje takéto skvelé fórum, hlavne táto skupinka a také úžasné ženy, ako ste vy :-*

cmudlo
17. sep 2015

@tlucka tak keď čítam, ako si dnes dopadla tak mi je normálne zle z toho...takže nie len na mňa sa Štepán vykašlal 😕 je mi ľúto, že si si musela takéto veci prežiť, ale je pravda, že aj z takého embryjka môže byť plný kočiarik 😉Dnes som v jednej téme čítala že otehotnela po ket 8 a 4 bunkového. ..to som si myslela, že také ani nemrazia. ..Ja som išla do Olomouca len kvôli Macháčovi a presne som ešte manželovi vravela, že Ok. ..Macháč je super, ale nie som si istá, že laboratórium atď je na takej úrovni ako v Brne...už aj z toho som bola sklamaná, že z 2 vajíčok sa oplodnilo len jedno...vždy predtým sa mi oplodnili všetky a vždy som mala aj xb. Keď som otehotnela v Brne vkladali mi xb a eb...neviem teda z ktorej je naša malá láska. ..😀 Tak len prosím ťa oddychuj a neopovaz sa sadiť stromy! !!

tlucka
17. sep 2015

@cmudlo Moja dopadli sme naprd obe. Aj ja som isla do Olomouca len kvoli Machacovi. Konzultacia skvela, odber super, len dnes sa to dosralo (sorry za vyraz). O embryologii som presvedcena, ze je na dobrej urovni. Asi nedokazu ovplyvnir kvalitu vajicok, spermii a ich celkovy vyvoj.. Ale ten drco ma dnes teda poriadne nahneval. Ale neboj, ja budem bojovat ako levica a ja raz deticky mat budem.. Bud teraz alebo neskor.. A uz roky vybraty kocar snad raz zaplnime 🙂
A sadenie stromov? V pohode zvladam 🙂 Naposledy mi Machac povedal, ze netreba oddychovat a spravat sa ako lemra lemravá 🙂 Takze po poslednom vklade som posadila celu zahradu, kmitala denne ako fredka a zadarilo sa. A potom som zostala doma na naliehanie mojej rodiny oddychovat na PN a potratila som.
Takze pomalicky v pohode môzem robiť všetko 🙂 Mňa by mrle doma žrali, keby som len ležala 🙂 Ale teda sľubujem, že nosiť a zdvíhť ťažké veci nebudem 🙂

lucia2505
17. sep 2015

@tlucka Ja sa toho medrolu trochu bojim,je to silny liek,vsade to citam a mam z toho normalne hrozu. Ja zase nemam alergiu na cudzie,ale prave na priatelove.A stitnu zlazu ti to neovplyvnilo? Alebo to az pri dlhšom uzivani? Ako dlho si ho brala kym zaucinkoval? Napisem ti zajtra do spravy viac.

lucia2505
17. sep 2015

@majinka81 dakujem za odpoved. A mala si tiez alergiu na spermie ci na nieco ine? Ako dlho si ho brala kym sa ti stav zlepsil? Stitnu zlazu to neovplyvnilo?

tlucka
17. sep 2015

@lucia2505 Ja beriem davku Medrol 8mg a potom 4mg s prestavkou od decembra. A nemam pocit, ze by som mala nejake vedlajsie ucinky. Mozno priberanie (alebo to sa len na Medrol vyhovaram) 🙂 Po 6 tyzdnoch boli vysledky v poriadku, takze som mala potom uz len 4mg davku. Stitku mi naposledy kontrolovali po potrate v juni a bolo vsetko v poriadku. Tak odvtedy som to popravde neriesila. Tak sa teda zajtra ozvi. Pa

tinka9075
17. sep 2015

@tlucka smutné takto by sa lekár nemal správať somár jeden 😒 😒 mne sa stala taká nepríjemná vec keď som chodila do GF stimulovala som na ivf a po sone sa ma Harbulák pýtal že či si pichám tie injekcie tak ako mi napísal pozrela som sa na neho a pomyslela si že čo za blbosť sa ma to pýta a pán doktor na mňa že čo na neho pozerám ako teľa doslova mi to takto povedal a ja že to vždy keď vidím pred sebou vola 😀 😀 čo som mu mala na to povedať ale mužovi som to povedala až doma ten najedovaný že čo si to môže lekár dovoliť odvtedy som ho nebrala ako lekára pre mňa to bol debil 😒 😒 ale neboj hladkaj bruško a bude bábätko malinké veľmi ti to prajem a posielam srdiečko 😉 😉

tlucka
17. sep 2015

@tinka9075 Ďakujem Tinka 🙂 Fakt som sa doteraz s takymto prístupom nestretla.. Ale teda v porovnaní s tvojim "zazitkom" je moj dnesny "zazitok" malina... Hladkám bruško a verím, že raz budem mať takých loptošov ako ty 🙂 A vďaka za srdiečko 🙂

matusik6
17. sep 2015

@tlucka
napis Machacovi nenehaj to tak,platime si to,ja robim v zdravotnictve,ale jeden lekar sa nema takto spravat,OTRAS!!!!
A ako sa hovori zly zaciatok a dobry koniec 🙂))

tinka9075
17. sep 2015

@tlucka ani ja od vtedy naštastie 😉 😉len aby sa embrijko nerozdelilo a budú dvojičky 🙂 🙂 jáj tí moji loptoši teraz je to viac náročné ale zvládam to aj keď niekedy jedujú potom prídu za mnou usmejú sa dajú pusu som rada že ich mám ..aj keď Zojka je za 3 chlapcov o Markovi ani neviem že ho máme úplný flegmatik po mne 🙂 🙂

tlucka
17. sep 2015

@tinka9075 Kiež by som aj ja mala aspoň trošku tvojej flegmatickej povahy. Ja som cistý cholerik a melancholik... A verím ti, že milujúci pohlad, objatie, pusa od vlastnych deticiek je ten najkrajsi dar. Dufam, ze mi to bude aspom raz dopriate to zažiť 🙂

tinka9075
17. sep 2015

@tlucka ja som tiež nebola flegmoš ale po tých neúspechoch a potratoch som si povedala že trápiť sa už nebudem a musím všetko nechať tak nech sa všetko vyrieši 😉 😉 a teraz som taká že niekedy mi je ozaj všetko jedno,,aj keď deti jedujú sem tam muž po nich skríkne a ja sa usmievam 🙂 🙂 tie pusinky sú najkrajšie teraz majú také obdobie že keď spravia zle tak obaja prídu a rýchlo mi cmuk dajú a tvária sa ako neviniatka 😀 😀

tlucka
17. sep 2015

@matusik6 Asi som teraz trochu precitlivelá, ale fakt sa ma dotkli podla mna dost ironicke slova toho lekara. Dnes to uz necham tak, ale zajtra skusim sformulovat par riadkov pre Machaca.. A pevne verim, ze ak by som znovu potrebovala sluzby tejto kliniky, tak sa s tymto lekarom nestretnem. Vďaka za tvoju podporu 🙂 Dúfam, že všetko dobre dopadne.

tlucka
17. sep 2015

@tinka9075 Drobci musia byť úzasní 🙂 To bol môj sen mať dvojicky 🙂 My máme 3 krstniatka a tiež si užívam všetky prezité okamihy s nimi. A keď prídu za mnou a povedia mi, ze ma ľúbia a hodia na mňa tie psie očka, tak som taká namäkko, že im všetko dovolím 🙂 A potom sa len s muzom vadím, že podrývam jeho autoritu, lebo on im niečo zakáze a ja dovolím 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre