Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

emili31
10. dec 2015

@evadek mat babo je viac ako mat chlapa a peniaze...ked kojis tak prvy pol rok dokazes este usetrit, stacia ti 4 dlhe, kratke bodycka, (tu z bazaru za par korun mas celu prvu vybavicku) nejaky kocar sa da za par korun zohnat tiez..neni to financne narocne naozaj nejak extra..mysli na to ze chlapov je habadej (boli a budu)ale vlastne babo tak lahko nenajdes...a furt mas este cas 9 mesiacov na poriesenie veci... 😵 😵 😵 😵 😵

evadek
10. dec 2015

@skaredekacatko

@tinkatinulka´Ďakujem babeny .... som zufala..... ešte vyskúšam-e vzťahovú poradnu....a ak nepomôže to...tak končim ....
Vzťaj je o dvoch....nie o jednom...
A pravdepodobnost,že sa to podari je mala.....ale aspon im dam sancu....a nezabijem ich...

@tinkatinulka hej..svokrovci ho poznaju..poznaju aj mna..len ci to nebudu brat odo mna ako podraz....ze napriek situacii kt. uz teraz je zla.... Ale bud to pochopia...ze nemam na vyber....lebo sancu im musim dat....
A vies..je s tym ok...on si uvedomuje,co urobil....a vie, ze nasi rodicia nam k tomu prispeli...a vie moju zdravot. situaciu....
Vysledky budu o dva tyzdne....uvidim...

evadek
10. dec 2015

@emili31 Ďakujem. .... ako keby nestacili vsetky tie problemy co mam-e v rodine...Mozno sa ani jedno neujme...a mozno Boh rozhodne,ze nech to dieta mam.

lienka_1
10. dec 2015

@evadek Je mi luto, ze mimo toto vsetko este musis riesit aj taketo veci. Ak by som bola v tvojej situacii, ja by som sa rozhodla dat si tie embryjka postupne vlozit. Lebo mam pocit, ze to co sa ma stat sa aj stane. A ak sa niektore z tych embryjok ma narodit, tak to zmysel urcite ma, nech to bude akokolvek tazke. Ale toto je iba moj pohlad na vec. Myslim, ze vo svojom vnutri vies, co mas urobit. Len mu dobre nacuvaj, pretoze to bude pre Teba to spravne riesenie. Myslim na Teba! Posielam aspon srdiecko.

evadek
10. dec 2015

@lienka_1 Ďakujem ti moja...aj ja to citim nejak takto...ak tam je nejaka sanca....postupne si ich dam vlozit.....a uvidim...
CO ma byt sa stane...
Najprv sa musim dat ale psychicky doporiadku....lebo aNI TOto mi a mojmu telu nepomaha....
A musim to nejak dobre povedat mojej rodine...opatrne...chudacik moj ocino a moja mamina....

silvinkabb
10. dec 2015

@evadek a kolko mas rokov?

evadek
10. dec 2015
emili31
10. dec 2015

@evadek no vies jak je to....zakon schvalnosti funguje a teraz to vide 🙂 ...mozno to bude ten sok ktorý vyriesi aj vas vztah...

evadek
10. dec 2015

@emili31 uvidime co bude.....

lienka_1
10. dec 2015

@evadek A iba tak ma napadlo....ze ak by si cakala mimi, myslim, ze tu by sa naslo plno skvelych zien, ktore by vedeli pomoct akymkolvek sposobom. Silno drzim palce!

evadek
10. dec 2015

@lienka_1 ja viem..a ja nepotrebujem vsetko nove...a mam 13 rocnu sestru...vela peknych veci-potielka a pod. je este po nej...
Ale neviem co bude...ak by to vyslo.....tak sa zariadim..ak to nevyjde...tiez sa zariadim...budem riesit ine veci...
Ale viem,ze to nie je celkom zodpovedne...ale zabit embrijka je nepredstavitelne...

silvinkabb
10. dec 2015

@evadek mozem moj nazor? cakala som na toho praveho tiez. po 7 rokoch som sa rozisla s byvalym a mala som 32. polroka som sa opustala, co bude ako bude atd. bola som rozhodnuta byt sama riesit karieru. bohuzial som nato, ze mat dietatko nie je take jednoduche prisla az neskor. teraz by som konala inak. potom som spoznala mojho muza. je to on, moja laska, moja polovicka, no zial mame problemy lebo uz mam 37 a zacali sme sa snazit az v 36. dovtedy sme si uzivali vztah a ako vravim, nenapadlo nam zeby mohol byt problem. a ci by som si vtedy dala vlozit? ano dala. lebo mat dieta nie je o vztahu, nie je o kalkulovani. je to o laske a celozivotnej ulohe, ktora je krasna. cize ak sa citis nato byt matkou a chces to, vsetko ostatne je mimo... das to, nebudes jedina. a on? mozno ho to zlomi, mozno nie. a svokrovci? ak budu zli tak nestoja za nic a moze ti to byt jedno. kedysi by som ti povedala, dieta bez otca? nikdy! dnes je situacia ina, vztahy tazke vela problemov a slobodnych mamiciek kvoli chlapom, ktori sa zial nevedia postavit k zivotu a problemom ako by mali. mozno som trosku drsna a kazem ti byt sebeckou. ale zo skusenosti viem, ze to proste unguje 🙂 drzim ti palce. riad sa srdieckom. to nikdy nesklame

evadek
10. dec 2015

@silvinkabb ďAKUJEM ....citim to podobne....len som mala pocit, ze som sebecka na jednej strane..lebo to dieta ak naaaaaaaaaahodou bude....nebude mat otca.....jasne,mozno sa spamata....ale ja neviem...
Ale ano....vsetko co si napisala je pravda.....radsej jeden milujuci rodic a milujuci stari rodicia ( z mojej strany) ....ako to,ze mozno v 35 nebude mat vajka a podobne....a doplatia na to nevinne embrijka...ved oni za to nemozu...

silvinkabb
10. dec 2015

@evadek nemozu. a je najvyssi cas. bohuzial ☹

gagik
10. dec 2015

@evadek ale pri vklade nepotrebujes podpis aj partnera ze suhlasi s vkladom?ci on by ti to podpisal?

mircalla
10. dec 2015

@evadek ja by som si ich tiez dala vkladat...inak priznam sa, ze tiez nemame zdaleka idealny vztah a ani sme nemali
ale potrebujes k tomu jeho suhlas...to viem isto, ze to podpisuje

evadek
10. dec 2015

@gagik
@mircalla rozpravali sme sa o tom, zatial spolu budeme...dam mu sancu pokial sa to bude dat..mozno par mesiacov..mozno pol roka...a suhlas mi da....On ma vycitky svedomia...a aspon v tomto mi dal za pravdu, ze az tak mi ublizit uz nemoze...

gagik
10. dec 2015

@evadek presne to so ti chcela poradit, aby si s nim este ostala, vyuzi tie vklady a potom uvidis co s nim.

pufa
10. dec 2015

@evadek baby uz povedali vsetko podstatne, drzim ti velmi palce aby si to zvladla a veci sa vyvinuli pre teba dobrym smerom..

matusik6
10. dec 2015

@evadek
Daj si vložiť embrya ked budes v pohode
A ak ostaneš sama nebudes prvá ani posledná
Budes mat dieta🙂
A aký si mala hormonalny profil?

matusik6
10. dec 2015

@evadek
A to dieťa bude biologicky tvoje

evadek
10. dec 2015

@matusik6 netusim..musim si ist dat teraz spravit...ale viem,ze mi hapruije menzes....a kedysi mi mudr. vravela,ze ruzovo to nevyzera...

cmudlo
10. dec 2015

@evadek určite choď využiť šancu, ktorú máš, lebo ju už v budúcnosti mať nebudeš a mohla by si si to strašne vyčítať...Takéto veci sa bohužiaľ stávajú a stávajú sa aj partnerom, ktorý prirodzene otehotneju. ..Nikto nikdy nevie, čo sa môže stať. ..aj iné ženy ostali samé s deťmi. ..aj viacerými a zvládli to..aj ty zvládneš! Bude to tvoja krv a tvoj život. ..uvidíš 😉 Boh to tak zariadi ako to bude najlepšie. Hlavne musíš byť v pohode.

evadek
10. dec 2015

@cmudlo Ďakujem..už len sa naozaj dať do pohody..... to je asi najťažšie

diska
10. dec 2015

@evadek ahoj,necitala som vsetko ale vidim,ze si pred velkym rozhodnutim a mas viacero trapeni,mne sa tiez rozpadol vztah a teraz som z toho stastna ako blcha,a akurat tak lutujem,ze sa to nestalo skor,ze naco som bola 7 r v niecom co nefungovalo po tom zlom pride to lepsie a len sa ty neboj ci by ta niekto chcel ved je muzov ako maku ako maku 😀 a urcite aj dobrych a co budu lubit teba a aj babatko
Muz sa len malokedy zmeni a ked tak k horsiemu a ty predsa si zasluzis lepsie 😉
Ked budes maminka mam doma dost veciciek aj pre dievcatko,nas chodi casto v ruzovom a kvietkovanom doma 😀 podedil , aj kopec veci co je potrebnych ,chcela som zaniest na kramare lebo som nevedela co s tym ,tak ich necham pre teba 😉

silvinkabb
10. dec 2015

@evadek tak 🙂 si na dobrej ceste

sarasota
10. dec 2015

@evadek suhlasim tuna s babenkami .Mame Matejka a teraz cakame Jakubka takze ak by to bol chlapcek budem odkladat vecicky
pre teba.
😉

tinka9075
10. dec 2015

@evadek ja by som do toho šla a podarí sa uvidíš budem držať palce veľmi 🙂 🙂 ja som bola zase v takej situácii že som mužovi povedala keď sa to už v Brne nepodarí tak sa rozvádzam,,muž je v pohode ale to snaženie okolo bábätka boli to riadne stresy a tie neúspechy muž mi sám vravel že on už nevládze a keď si aj nájdem iného tak nebude proti že Brno je posledná nádej on už nikam nepôjde keď sa to nepodarí a to že máme detičky naše manželstvo len posilnilo a teraz si neviem predstaviť že by som ho nemala 🙂 🙂 vecičky ti môžem odkladať po drobcoch 🙂 🙂 a myslím si že tvoje dieťatko bude štastné lebo bude mať najlepšiu maminku na svete 🙂 🙂

sofia17
10. dec 2015

dievčatá, viete mi poradiť kedy a koľko sa papá ananás? Po ET?
ďakujem

gagirl
10. dec 2015

Ahojte kocky..tie co ste mali soft stimulaciu mali ste lieky od nich z centra alebo dali len recept a vyberam si v lekarni u nich v centre alebo na Sk?nemala som este soft tak neviem presne ako to je..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre