Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
25. dec 2015

@rebeka33 evi,ja si ta pamatam velmi dobre...uzasni su a podobaju sa

zarabono
25. dec 2015

@rebeka33 krasne deticky🙂 a simonka je uz aka velka🙂 sa pamatam,ked ste zvazovali meno a muz chcel Simonku🙂 veru,oplati sa bojovat🙂

zarabono
25. dec 2015

Aj ja vam prajem prijemne sviatky a vela sil bojivat za svoj zazrak🙂 my mame starsieho syna z rf,potom som otehu 2 x spontanne.nevzdavajte sa🙂

matusik6
25. dec 2015

@gagirl
A hysteroskopia ti ako dopadla?

sofia17
25. dec 2015

ahojte baby, sposobuje utrogestan alebo estrimax po KET nafuknute brucho a bolave prsníky?

falin
25. dec 2015

@rebeka33 ja si ta veru pamatam 😉 mate krasne detičky.

Všetkým kočkám prajem krásne sviatky a v Novom roku kopu bábätiek 🙂

mircalla
25. dec 2015

@sofia17 ano moze

gabika_83
25. dec 2015

Ahojte baby, idem na prve IVF, do RF, vo februari. Mozete mi zo skusenosti povedat, na ktory den cyklu ste mali embryotransfer? Lebo sa akurat chystam kupovat letenky (sme z Irska) a zvazujem odlet naspat do IRL bud na 20. alebo 21. den cyklu. Podla Koudelku by sme to aj s predlzenou kultivaciou mali stihnut do 19. dna, ale trochu sa bojim. A viete mi povedat preco niekedy pristupuju k predlzenej kultivacii a niekedy nie? Segra takto bola pred 2 rokmi a jej embryjko vkladali tusim na 3.den po punkcii. Ale zda sa mi ze Koudelka je zastancom PK. A este, je tu niekto kto simuloval Gonalom - bolo vsetko v pohode, nijake vedlajsie ucinky? Trochu sa bojim tych hormonov 😖 Dakujeeeeeem a krasne sviatky prajem

lienka_1
25. dec 2015

Ahojte zienky! Dufam,ze vsetky krasne svietkujete. My sme stale v nemocnici. Adelka ma zltacku. Vcera cele poobedie a noc stravila pod lampou. Dnes boli vysledky ovela lepsie. Ak budu take aj zajtra,pustia nas konecne domov. Mame za sebou konecne den,ked pekne papa. Bola z tej zltacky velmi spava a dokazala zaspat po 3 suste. Uz som z toho bola mierne(rozumej uplne)rozhodena. Ale dnes sme zostali na izbe same,tak s nami mohol byt aj manzel. Drzte sa,bojujte a nevzdavajte to! Myslim na Vas aj ked kona momentalne nestiham.

sofia17
25. dec 2015

Dievcata a tie co ste po KET isli do Brna na krv kvoli HCG platili ste? Ak ano kolko? Moja dr. ma totiz dovolenku az do 7.1.

lienka_1
26. dec 2015

@sofia17 Neviem odkial si, ale podla mna ta vyjde lacnejsie ak si das jcg spravit niekde u vas v labaku a zaplatis si to ako merat cestu do Brna a platit benzin. Hcg krvny test atoji cca 10e.

mircalla
26. dec 2015

@sofia17 ved si urob test z mocu a pockaj do 7. su spolahlive.ja som na hcg z krvi ani nebola rovno sono.kvoli tomuto by som tak dlhu cestu nesla

scheflera
26. dec 2015

@lienka_1 Ahoj.Nič si z toho nerob,že ste v nemocnici,je to lepšie ked je tam a starajú sa o ňu,aspoň sa nemusíš báť.Ja som tiež tak bola pri prvej,a nevadilo(čo by som s ňou doma robila),hlavne že je už na svete.A môžeš sa na ňu dosýta dívať.Ja ešte 9 dní budem tehotná,to sú ale nervíky(4.1. o 16-tej) 😀 😀 😀 to budem 37+6

cmudlo
26. dec 2015

@gagirl ja akurát beriem nrethisteron aby som oddialila ms. ..do 29.12. Ináč som mala dostať už 23. Ale Koudelka kázal oddialiť kvôli tomu voľnu. Takže keď vysadim do 2 dní by som mala dostať. ..a začínam stimulovať. ..som rada , že v tom ideme spolu 😉 Držím veľmi palce! Tentokrát nám to obom určite vyjde ☺ináč ja mám začať od 2 . dňa cyklu. Picham puregon a potom menopur. Kontrolný ultrazvuk 7-8 DC.

falin
26. dec 2015

@lienka_1 ahoj lienočka, veru som tu dlho nebola. Blahoželám k Adelke, konečne máte vytúžený poklad. Mate najkrajší vianočný darček 🙂. Neboj žltačka ustúpi a bude fajn 🙂. Držte sa, posielam pusinku drobciatku, cmuk.

lienka_1
26. dec 2015

Tak nas dnes konecne pustili domov. Je to neskuticny pocit! Akurat som v euforii dovolila malej aby sa poriadne napila a so 14ml dnes dala rovnu 25-ku a potom ju asi bolelo brusko. No jeden velky hlupacik som. Ale naucime sa. Dakujem Vam vsetkym za krasne zelania! Drzim Vam vsetkym silno-silno palce! 🙂 Idem sa nu divat 🙂 😉 🙂

mircalla
26. dec 2015

@lienka_1 super
a kojis, ci ste na UM? zial ja som nemala takmer ziadne mlieko. potom odislo uplne, odkedy som zacala davat aj UM - musela som, lebo nepriberala a zltacke to rozhodne neprospievalo. aj som odsavala, ale vzdy strasne malicko. som z toho trochu sklamana, lebo maleho som kojila 2,5 roka, ale zase nebudem mat z toho depku ci pocit viny
Dufam, ze das nejake dalsie foto

lienka_1
26. dec 2015

@mircalla Kojim. Tiez sme boli na hrane. Aj ju prikrmovali, ale stale som jumaj prikladla. Nechcelo sa mi spustit mlieko. Ale nakoniec sa to rozbehlo, no pre zltacku iba spala. Ale vcera uz bola culejsia a dnes potiahla rekord. Potom hodinu plakala, chudatko. Este sa musime navzajom vela-vela ucit.

mircalla
26. dec 2015

jest nam rozhodne chuti

mircalla
26. dec 2015

@lienka_1 no ja som len 2 tyzdne...:( kupila som si aj odsavacku, ale nebolo to nic platne....maly bol taky, ze mal aj flasu aj som kojila a dlho, mala proste odkedy zacala s flasou, tak prso nechce....chvilu som odsavala a davala jej moje mlieko z flase, ale o chvilu nebolo co odsavat

tinkatinulka
26. dec 2015

@lienka_1 super ze ste uz domka

lienka_1
26. dec 2015

@mircalla Mne ju dokrmovali striekackou,ale tiez sa potom zlostila a "trhala" bradavkou.

lienka_1
26. dec 2015

Tu je nasa mandarinka oranzova 🙂

gagirl
26. dec 2015

@lienka_1 super ze ste uz doma..teraz si ju uz mozete uplne vychutnavat..prajem vam vsetko dobre..vela zdravicka a mliecka 🙂 verim ze aj ja sem raz pridam taketo pekne spravy..si nasim velkym vzorom 🙂

gagirl
26. dec 2015

@lienka_1
@mircalla krasne deticky..🙂

gagirl
26. dec 2015

@cmudlo ahoj..som rada ze nebudem sama..🙂 este ide milaciky s nami..🙂 ja zacinam stimulovat pozajtra..3DC..kontrola 7-8den..Ja mam clostil a fostimon..tak si budeme drzat palce.🙂

lienka_1
26. dec 2015

@gagirl Silno Vam vsetkym drzim palce! Ked si spomeniem, ze minule Vianoce boli plne beznadeje. A ako sa to vsetko zvrtlo. Zivot je neskutocne nevyspytatelny! Preto treba bojovat.

gagirl
26. dec 2015

@lienka_1 dakujeme..a bojujeme..nevzdame sa tak lahko 🙂

santeema
26. dec 2015

@lienka_1 z toho si nic nerob, ze si dala malej viac ako bolo treba🙂...ja som si dala kapustnicu na stedry vecer, este som si do nej pridala kapustovej vody, lebo ja zboznujem kysle a do pol 5 do rana som bola s malym hore pri stromvceku, co ho chuda bolelo brusko, nastastie to bolo 1 krat za jeho pol rok🙂...mna to ani nenapadlo, ze by som to nemala jest a to mam uz druhe dieta co kojim🙂)... no co ucime sa na vlastnych chybach🙂....
tak si to uzivaj, riadne si rozdel cas, aby si "stihala"🙂...lebo v buduci rok mozno budes musiet cas rozdelit pre dalsieho krpca🙂)

santeema
26. dec 2015

@gagirl drzim palce velmi🙂...sa to musi podarit, aby som fandila dalsiemu babatku tu🙂...lienka, mircalla uz porodila, tak aby som mala komu🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre