Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

matusik6
29. mar 2016

@gagirl
Mne tiež kázala 1 Dc, že niečo kvôli zrazeninam na maternici vo.vyssom veku
A výsledky som mala o.k.,

santeema
29. mar 2016

@diska cauko🙂...ale celkom v pohde sa mame, len ako obvykle trosku rychlo s malom casu a energie a spanku sem tam🙂. krpec sa zacal stavat na nohy a zacali ho zaujimat hracky starsieho braceka, co sa samozrejme nepozdava starsiemu🙂. zacal aj tak zlato dzavotat a slabikovat a vrieskat aj🙂. v noci sa budi aj 2 krat a to chodi spinkat okolo 21.30. cez den ale 2 krat spinkava...no zatial je to pre mna "dokonala antikoncepcia"🙂. teraz dakedy rano padam od unavy sa mi zda. ja som si povedala, ze to skusim okolo jesene a ak sa to nepodari, tak zostanu chalani dvaja a ja si zacnem dufam, trosku uzivat dajaky volny cas, aspon hodku denne by som brala🙂. kamoska mi tu slecnu mrkla v kartach, videla ju od septembra do decembra, ako aj chalanov, pri nich sa trafila presne, tak uvidime, ci budu fungovat veci medzi nebom a zemou znovu🙂). a vy ako sa mavate? ty kedy planujes dalsieho krpceka?

torpilla123
30. mar 2016

Ahoj baby, chcem sa opytat, ci niekto z vas mal v RF metodu PICSI alebo MACS, a aka bola uspesnost oproti predoslym IVF? My mame za sebou 2xIVF a 1xKET, a az teraz sme riesili fragmentaciu DNA spermii, kedze manzel ma diagnostikovane oligo- aj asthenoteratospermie. Vysledky z fragmentacie este nemame, ale nevyzera to ruzovo na zaklade predoslych skusenosti. Co je lepsie? PICSI, alebo MACS? Dakujem. 😉

diska
30. mar 2016

@torpilla123 mali sme ICSI a PICSI pri PICSI sme mali paradoxne ovela hrosie vysledky,naco nas vlastne aj doktor a aj embryolog upozornoval,ze pri zlom spg oni ani velmi nechcu PICSI robit,lebo ze a teraz neviem preco ale vysvetlili mi to,viem,ze mi to ako laikovi nedavalo logiku ale asi evdeli co hovoria,kedze sa potvrdilo co vraveli a dasie ivf som ich uz pocuvla a dali sme len ICSI.

torpilla123
30. mar 2016

@diska No, my tie dva IVF mame teda metodou ICSI, a bohuzial, nevyslo ani jedno. V oboch pripadoch som potratila v 6tt, a uz pri kultivacii sa embrya po tretom dni zastavuju vo vyvoji, co je znakom problemov so spermiami. Prave teraz pri poslednej konzultacii v RF navrhli, ze mozeme ist cez PICSI alebo MACS (podla coho sa rozhodne, netusim), ale pri normalnom ICSI sa moze vybrat aj taka spermia, ktora je nie celkom ok z hladiska DNA. Naozaj neviem, ako a podla coho sa bude rozhodovat. Co znamena, ze ste mali horsie vysledky? menej embryi pri kultivacii? Ja som mala 1. krat z 12 vajicok 3 blastocysty, a 2. krat z 19 vajicok tiez iba 3. oplodnenych bolo 11 druhykrat, a po tretom dni zacalo klesat na 7, potom 4 a nakoniec sa dokultivovali iba 3. preto zvazuju inu metodu. Ale som uz z toho zmetena.

diska
30. mar 2016

@santeema no sikovnica ty si... 😀 tak ja ti neviem ci vobec bude duhe babo... 😅 Nas prcek este ani sam nesedi a ani sa neplazi akurat,zdviha zadok ale nevies zapojit rucicky takze rypka nosikom o zem 😅
Tak teda zas zvazujeme cvicenie,ze nech sa kus rozpohybyje,,lenivec..Spava od 7 do 7 dmej a cez den 2x tak cca po 1 az 1,5,ale v noci sa budi na mlieko 1 niekedy aj 2x ale to tak ze vypije otoci hlavu na druho stranu a spi dalej 🙂 Pediatircka nam stale hovori,ze uz nema v noci jest nech ho oducime,,ale tak neviem ako ked on taky rev spusti a neprestane pokial nedostane 🙂

karmen007
30. mar 2016

Ahojte kočky,
chcela by som sa pridať do diskusie - Slovenky v Reprofite v Brne. Ja som tam objednaná teraz 1.4 a čaká ma 2 x umelé oplodnenie. A veľmi sa teším, lebo mám lekára, ktorý je veľmi starostlivý, milý a veľmi, veľmi múdry. Volá sa p. Mudr. Vrána. Verím mu na 100 %, lebo vie pacientku podporiť i psychicky. A psychika je u mňa veľmi dôležitá. Od toho sa odvíja úspešnosť umelého oplodnenia, alebo nie. Ja som tiež bola 1 x vo Ferticente v Ba a p. hlavný šéf centra veľa toho nenahovorí. A to je veľká škoda pre pacienkty !!! A takisto som sa ho bála niečo spýtať, lebo vyzerá veľmi prísne a nejako nevie utešiť pacientku, a to nehovorím psychicky ju podporiť. Ostatní sestričky, embryológovia sú fine, ale to nestačí - najdôležitejší je podľa mňa lekár a dôvera v neho. V Reprofite Brno sú všetci takí zlatí, ako v nejakej rozprávke - milý personál, lekár, krásne prostredie, čo viac si môžem priať. Len tú vieru, aby sa to podarilo, a vyšlo to. Lebo život bez detí -nebude taký veselý ako s nimi. Ale tak.

lenka_13
30. mar 2016

@torpilla123 Ahoj, spravne rozumiem, ze kvoli tej diagnoze tvojho manzela sa domnievaju, ze embrya nie su ok kvoli spermii?

mojpoklad
30. mar 2016

@torpilla123 Ahojky, vieš výsledky DNA spermií?

gabika_83
30. mar 2016

Ahojte baby, neviete ako teraz odpisuju doktori z Reprofitu? Chcem ist v tomto cykle na KET, teraz som 2 DC a kedze zijeme v zahranici, chcela by som si to nejako naplanovat uz aj s letenkami a volnom. Docitala som sa tu ze moj lekar Koudelka presiel na inu poziciu, aj mi od neho dosiel taky automaticky email, tak som napisala vcera rano Otevrelovi a vcera cely den nic, dnes cely den nic 😖 Ja som vlastne nemala nikdy ani nijaku koordinatorku tak uz neviem komu napisat. Nejde niekto z vas tento mesiac na KET? Je to moj prvy vklad, lebo ET sa pri mojom prvom IVFku vo februari nekonal kvoli zlej sliznici. Odobrali mi len 1 vajko, ale pekne zabojovalo a dotiahlo to do stadia HB.

leaa70
30. mar 2016

@gabika_83 skus napisat blanka.motalova@reprofit.cz to je koordinátorka IVF, Otevrel ma teraz toho vela, ked Koudelka odisiel a neviem, ci este berie

mimi777
30. mar 2016

@gabika_83 ahoj ja idem tento mesiac na ket, a tiez som 2 DC, buduci piatok idem na ultrazvuk

pufa
31. mar 2016

@diska ahoj. prepac ze sa vam miesam do rozhovoru, len ma zarazila ta rada tvojej pediatricky. kolko ma syncek? myslim, ze to mate krasne zabehnute, a to ze sa ti pocas 12 hodinoveho spanku raz-dva krát zobudí a vypije trochu mliecka je krasa. ja by som to nesilila, pokial sa nezacne budit nejako castejsie. a cez den papa pekne?

sona_fit
31. mar 2016

@gagirl Ahoj Majka! Tak ideš do toho? 🙂 Veľmi Ti držím palce. Mne dr. Drakulová tiež odporučila fraxik preventivne, i ked boli výsledky ok, že aj koli veku, mám už 41 r. Ale keď som ho pri predposlednom KETe pichala, prišla menzes ešte pred testovaním, a inokedy vždy až po vysadení utrošu. Tak som to v posledom KETe už radšej nedala a ani teraz nedám. Snažím sa radšej dostatočne piť a primerane hýbať,...
Asi sa teraz v apríli pridám k Tebe, menzes mám až bud. týždeň, tak čakám 🙂....

diska
31. mar 2016

@pufa no maly ma uz 10mesiacov tak asi preto a je dost baculko ma 10kg,,papa pekne na ranajky roztek skoro cele to vnutro popapa a zapije cajikm alebo niekedy torcha mliecka,,potom na desiatu bananik a obed ,,mrkvcika,cukinka masko napr, a cajik ,,no a olovrant uz zas mlieko,lebo vsetko ovocie okrem babanu nam odmieta,,vcera zas mliecko,,,,a potom v noci budicek na mlieko kedy ho napadne ked raz tak super ale niekedy aj 2x 🙂

santeema
31. mar 2016

@diska no sikovna si aj ty🙂...lebo cesta k tvojmu krpcovi bola ovela zlozitejsia ako moja a dala si to🙂...to ze misko este nestvornozkuje vôbec neries. ved to je rozne u deti. moj maxik - ten starsi sa ani nelazil, ani nestvornozkoval, iba dvihal zadocek, ako ty pises na tvojho a rozplestil sa, ked sme ho tlacili. ja som s nim bola aj na neurologii, ci je ok. on bol taky lenivec maly a zacal rovno chodit tusim okolo 11 mesiaca. a potom bol ako neriadena strela a aj je. tento druhy je uplne iny, aj sa snazi stvornozkovat, aj sa skor stavia na nozicky. a druhe babo bude neboj🙂, ak budes chciet tak sa urcite podari🙂. ved ty mas este aj cas, ty mas aj malo rokov, takze mate cas daco vymysliet, pekny den🙂

santeema
31. mar 2016

@diska este to s tym nocnym jedenim, ten starsi sa budi na sunar este 1 krat v noci doteraz a pri pokuse oducit ho to bol hore cely dom ako vrestal, ze chce mliecko🙂). tak mu dam nejakých 90 ml, vypije razo okolo 4.00 a mam svaty pokoj po pol deviatej🙂. ani by ma nenapadlo to znovu skusat, ved z ttoho raz vyrastie🙂

pufa
31. mar 2016

@diska tak to ma peknu vahu 🙂 tak uz ako myslis urob.

cheeky82
31. mar 2016

Ahojte. mali ste niektora z vas zistenu E.Coli v posve. Mam ju spolu s mykozou. Podarilo sa vam E.coli vyliecit nejako? na nete citam dost strasidelne clanky, ze liecba nezaberie vobec alebo len na chvilku buduci mesiac som chcela ist na KET, no vidim, ze mi to zasa raz nevyjde. ☹

hranoska
31. mar 2016

Ahojte dievcata, nemate prosim skusenosti s dr. Kneslovou? boli sme u nej na uvodnej konzultacii..dakujem 🙂

tinkatinulka
31. mar 2016

@cheeky82 toto su bezné bakterie max macmyror rat na 5 dni a hotovo

cheeky82
31. mar 2016

@tinkatinulka no dufam, ze pomoze. zajtra si idem po recept.

diska
31. mar 2016

@pufa to je jedno ako ja myslim 😀 on to mlieko musi dostat lebo by neprestal kricat 😀 😀 😀 takze je to tak ako on mysli, 🙂

diska
31. mar 2016

@cheeky82 ahoj ja mam tu potvoru uz roky a mala som ju aj cele tehu,,nic mi nezabralo,,v tehu mi davali v nemocke aj do zilli atb,,lokalne macmiror ale na ten mam alergiu,,pravdepodobne ju mam stale ale nerobi mi ziadne problemi,,uz ma neliecia alebo po atb sa k tomu pridruzovali kvasinky a ecoli ostavali.

gagirl
31. mar 2016

@sona_fit ahoj moja..Jej tak by sme mohli ist spolu..dufam ze bude sliznica a folik ok lebo chcela by som ist v native..Ty budes mat estrimax?kolko mate este embryjok ?Ja som si pichala fraxik uz aj.posledne tri vklady naspat..ale vzdy az od dna transferu..teraz mi ale imunologicka pisala ze uz id 1dc co sa mi zda dost..Beries aj nieco na imunitu?Verim ze nam to uz konecne obom vyjde..uz by sa patrilo;)

cheeky82
31. mar 2016

@diska no parada. ja mam subezne kvasinky uz 9 mesiacov, ecoli teraz prvy krat zistili. hadam mi macmiror (teda ak mi ho predpise) nezhorsi kvasinky. je to ako zacarovany kruh. si ma aspon trosku ukludnila, ze si to mala aj cez tehu.

diska
31. mar 2016

@cheeky82 moja gyn predpisovala tak,ze macmiror a za nim ked doberies tak candibene na kvacinky ale macmiror tusim lieci aj kvasinky ale niesom si ista.

cheeky82
31. mar 2016

@diska hej, myslim, ze som citala, ze macmiror lieci zmiesane infekcie. vdaka

torpilla123
31. mar 2016

@lenka_13 ano,kvoli zlemu spermiogramu a stavu pri kultivacii sa domnievaju,ze to vsetko sposobuju prave spermie.
@mojpoklad este nemame vysledky,zajtra podvecer mame volat. A buduci tyzden ich poslu postou.

vivik22
31. mar 2016

@torpilla123 prosím ta kolko sa caka na výsledky z DNA fragmentacie spermii?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre