Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cheeky82
29. apr 2016

@katka17044 môj ma až 55%. Ale on ma aj malo, aj zlý tvar, pohyblivosť ... Inak poznám jednu kocku, ma za sebou 9 ivf. Muž ukážkový spermiogram a keď zmenila centrum urobili mu fragmentáciu a bum, 75%!!!! A podarilo sa im to aj tak!!!!

katka17044
29. apr 2016

@cheeky82 to vaaazne? ja mam za sebou 5 ivf a 10 vkladov v gf ze spermiogram ukazkovy no a ja som si nasla tuto geneticku a bum... a to dietatko maju zdrave? Ja nejak prestavam verit

cheeky82
29. apr 2016

@katka17044 to ti uz neviem povedať, stretla som sa s ňou v CAR. Ešte vždy je šanca s darcovskymi spermiami. My z nich mame zamrazené 3 embrya, ale predtým ešte chcem skúsiť teraz nativ s manzelovymi

majba
29. apr 2016

@katka17044 my tiez mame zlu. a zatial nam vsetci hovorili, ze sa DNA nicim neda zlepsit. ale skuslali sme na zlu fragmentaciu aj antioxidanty aj vselico ine a nic nepomohlo. ☹

ria191
29. apr 2016

@pufa hej micka veru vyšiel, ale aj bruško mam vyslovene na chlapčeka ako sa to hovorí co ja? Ale ty to mas za pár uff neskutočne to utieklo. Ako sa mas?

pufa
29. apr 2016

@ria191 cize si stihla len brusko dopredu trci? 🙂 moje je take medzi, ale ja mam 180 cm, u mna sa to rozlozi 🙂 mam sa celkom ok, ale niekedy uz nevladzem, cize si lahnem nech sa deje co sa chce.. ale drobec cislo 1 je dobry celkom, tak sa to da. o dva tyzdne ma este cakaju statnice z anglictiny a potom uz len nohy vylozim a budem ocakavat odtekajucu plodovu vodu 😀

ria191
29. apr 2016

@pufa ja 178 😜😜😜 tak ale dokonca este ďaleko tak určite este nieco dozeniem s tym pimpelkom. Ty sa musíš drvit uff tak to ta obdivujem. Budem držať palce nech ti to dopadne co najlepšie 😘😘😘.

katka17044
29. apr 2016

@majba ach jaj :( a kolko % mate poskodene?

katka17044
29. apr 2016

@cheeky82 je to strasne... tak my skusime este tu liecbu i ked neviem no a ine neostava len skusat

majba
30. apr 2016

@katka17044 my mame 30%.

majba
30. apr 2016

@katka17044 ale pri IVF sme davali PISCI. a z 5 embryi boli 4 vhodne na vklad a z jedneho mame dcerku. ostatne sme dali vlozit ale nic z toho nebolo. bud sa zastavil vyvoj (zamlcane tehotenstvo) alebo nebolo ani HCG na krvi. Genetiku sme nedavali. lebo stoji to strasne vela a ak z emryjka nema byt nic, tak to genetika nezlepsi.

katka17044
30. apr 2016

@majba Jej si ma potesila ked máte dcérku dalo mi to novú nádej....

majba
30. apr 2016

@katka17044 drzim palce. dcerku mame az z druheho ivf. pri prvom ivf bol vklad, vyzeralo to nadejne ale tiez to skoncilo kyretom. asi fakt treba len zeleznu trpezlivost a skusat. raz to urcite vijde. drzim palceky a vela stastia

katka17044
30. apr 2016

@majba velmi pekne dakujem snad sa to aj nam podari... mam za sebou 10 vkladov vydrzalo to len 4-5tt dva krat sme dali genetiku embryok a bola zla tak sme dali vysetrit tu fragmentaciu spermii no a teraz to bude musiet muz preliecit a snad sa to uz podari...

majba
30. apr 2016

@katka17044 a da sa to preliecit? surodenca by sme radi mali, len este nikto nam nepovedal, aby sa to dalo preliecit. dokonca nam hovoril jeden DR., ze toto je u muzov geneticky dane a neda sa to ovplyvnit. moj manzel bol uz zmiereny, ze ideme do darcovskych. ale nejak sa podarilo 🙂

gagirl
30. apr 2016

@katka17044 ahoj..vy ste teraz davali druhykrat pgd ze?uz vies vysledky?citala som tu tvoju diskusiu len neviem ci mate uz vysledky z tej genetiky..

ssegra
1. máj 2016

@katka17044 aj vam povedali ako sa to da liecit? Lebo nam tiez povedali, ze niesu ziadne lieky co by to dokazali zlepsit. Tiez sme museli dat pgd

katka17044
1. máj 2016

@ssegra aj nam odporucili davat uz len pgd no a ze sa to da aj o 20% znížiť anitoxidantami

katka17044
1. máj 2016

@majba ved toto ze ked nie su vsetky spermie zle tak predsa tam sú nejaké zdravé % takze nádej je stale

katka17044
1. máj 2016

@gagirl ahoj 🙂 ano dali sme opat druhy krat opat boli obe zle a nebol vklad :( boli sme na repr. genetike a tam muzovi zistili fragmentaciu dna spermii poskodenych 37% tak musi sa 3 mesiace liecit a mne odporučili pol roka pauzu

gabika2015
1. máj 2016

ahojte, poradte mi prosim. Fragmentacia DNA spermii sa zistuje spermiogramom alebo je na to nejake specialne vysetrenie? Prelistovala som vsetky nase nalezy od genetika, od reprodukcneho imunologa aj z CAR, ale nikde som nevidela uvedenu fragmentaciu. Alebo je na to aj iny odborny vyraz? Dakujem

katka17044
1. máj 2016

@gabika2015 halosperm vam robili?

gabika2015
1. máj 2016

@katka17044 Podla mna nie, nic mi to nehovori 😒

cheeky82
1. máj 2016

@gabika2015 asi to nerobí každý CAR. Urcite to nie je súčasťou spermiogramu. Nám to robili v BA nemocnica smtolska

katka17044
1. máj 2016

@gabika2015 lebo to by malo byt ono nam robili v brne a v ba tu robia lepsi podrobnejsi repr genetika

gabika2015
1. máj 2016

Ďakujem pekne za info. Spýtam sa na to v RF. Predtým sme chodili od IS Care BA, tam nás o ničom neinformovali, nenavrhovali ďalšie vyšetrenia, takže ani neviem presne čo máme a čo nemáme spravené 😒

gabika2015
1. máj 2016

@katka17044 Ďakujem pekne. Určite to budeme riešiť.

matusik6
1. máj 2016

@gabika2015
Fragmentácia nie je v spermiograme

matusik6
1. máj 2016

@katka17044
A ty si si to kde dala robiť v ba?
A čo to stojí

gabika2015
1. máj 2016

@matusik6 skoda 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre