Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenusika
29. okt 2013

@sarasota Ahoj,aj ja som mala krv po utrogestane. Volala som Stelclovi a kazal kupit ascorutin v lekarni. Piše sa v letakh ze tehotne neuxivat,ale ze ti si nemam vsimat....a zabral mi.Brala som ho 10 dni....utrogestsn som pomaly vtsadzala po 12 ty.drž sa a oddychuj.
@sarasota

lusipe
29. okt 2013

@kama2 vazne? uz n 8 den si mala pozitivny? a vkladali ti vtedy embryjka tej istej kvality ako teraz? lebo aj to moze mat vplyv. tak pockaj do soboty a testneme spolu...a ako pises melisskine grcky snad zaberu.... 😉 ved kde je tych 40percent uspesnosti potom ? 😀

stella2
29. okt 2013

Ahojte dievcata,
Neviete ako podla noveho preplaca Vseobecna zdravotna poistovna ivf v cechach? My sme boli 2x v CR a vzdy to preplatili spatne. Od novembra by sa to malo schvalovat vopred... a na webstranke zdravotnej poistovne je uvedene ze zakroky v zahranici sa preplacaju len ak ich nie je mozne vykonat na SK.

kama2
29. okt 2013

@lusipe no prave, vtedy boli vkladane 2x 10-bunkove (na 3.den) a tentoraz 1x CM (na 3 den), tak uvidim ako to vypali 🙂

kama2
29. okt 2013

@stella2 ahoj, ja som minuly tyzden zaniesla papiere na poistovnu, tak uvidim ake mi pride vyjadrenie z centraly. na pobocke mi k tomu nic nepovedali...ako uz aj nelly pisala, netreba tam dopredu volat,rovno to na pobocku zanes a uvidis 🙂 ak zavolas,urcite ti povedia,ze nepreplacaju ☹

lusipe
29. okt 2013

@kama2 juj ani nevrav, som tiez zvedava, ako to bude...lebo ako statisticky vidim, ani kvalitne embryo nie je zarukou uspechu a uchytia sa prave tie pomalsie...keby sme len tusili co na to vplyva....

stella2
29. okt 2013

@kama2 My ideme teraz az v dec/januari, ale chcela som vediet dopredu ci nam to preplatia...

jomini
29. okt 2013

@speranza1
@sarasota
@ikuska Baby, dakujem za rady. 🙂 mam urobenych mnoho vysetreni, len sa proste ani raz nezadarilo, v BA nas uz tlacili do predimplantacnej genetiky..lebo embry byvali krasne, genetiku mame v poriadku, imuno tiez..

tinka9075
29. okt 2013

@jomini Ahoj v Brne budeš spokojná 🙂 🙂 aj nás v BA tlačili do predimplantačnej genetiky že inak bábo mať nebudeme 😒 😒 no zaujímavé a v Brne stačila iui a máme dvojičky 🙂 🙂 🙂

mirkakn1
29. okt 2013

@falin dakujem velmi pekne, ja tebe drzim prsty tiez, aby si mala silu do dalsieho boja a peniazky tiez a bude aj druhe babo, uvidis 🙂

maxag
29. okt 2013

Baby ked pojdete na kliniku smerom z BA, tak si radsej nechajte rezervu 20minut, dnes som tam bola a je tam obchadzka, neda sa odbocit na prvej Praha Svitavy, BVV, ale hodi Vas to na Olomouc a tam sa potom otaca... Ja len aby ste nemeskali 🙂

sasa1983
29. okt 2013

čafte kočky, dnes som si robila krv, som 9ty deň po KET (alebo 8smy, ak sa deň vkladu neráta) a HCG negat, tak asi z toho nič nebude..

nelly3
29. okt 2013

@maxag
my ideme v piatok, chodime nie po dialnici ale na senicu, hodonin.

nelly3
29. okt 2013

@sasa1983
den vkladu sa nerata, je to skoro, skus na 12DC 😉

nelly3
29. okt 2013

@sasa1983
aha takze si bola na krv? zle som to precitala, ja ze si robila testik.

sasa1983
29. okt 2013

ja som lekárka, krv si môžem vziať, už som bola netrpezlivá, ale čo už..ale ok, skúsim cez víkend.

nelly3
29. okt 2013

@stella2
a ako vies ze od novembra? nieco sa opat zmenilo?

nelly3
29. okt 2013

@kama2
mas aku poistovnu?

stella2
29. okt 2013

@nelly3 My sme boli na ivf teraz v oktobri a volali sme tam predtym ci sa nieco nahodou nezmenilo.... Povedali nam ze od novembra by sa to malo zmenit..... ze sa to bude schvalovat este pred zakrokom...Ale ci k tej zmene doslo neviem...

jalaura
29. okt 2013

@nelly3 ahoj kedy zacinas stimulku?

nelly3
29. okt 2013

@stella2
aha takze sa opat nic nevie.

nelly3
29. okt 2013

@jalaura
uz stimulujem 😉

mirkakn1
29. okt 2013

@lienka_1 dakujem velmi pekne. bodaj by si mala pravdu, ja tiez som doteraz mala utlm a teraz zacinam stresovat a tym padom sa aj viacej zapajam, ale drzim paste kazdej jednej babe. a dufam, ze o chvilu nas budes nasledovat, aby som mohla cakat na pzitivne spravy od teba, lebo ty si to zasluzis 🙂

nelly3
29. okt 2013

baby v nedelu som prenasala pregnyl, mala som ho u sestry v chladnicke, len potom sme isli do ikea +cesta domov, snad sa tomu nic nestalo cca do 2 hod.mimo chladnicky 😕

melisska
29. okt 2013

@nelly3 nic sa mu nestalo :-*

gerdusha
29. okt 2013

Baby, kedy pred ket vam davali tie intralipidove infuzky? V den ketu?

Surne potrebujem info. Vdaka

mirkakn1
29. okt 2013

@nelly3 a inak ako sa citis? neboli ta nieco, ja si picham 4 den a zatial nic take nepocitujem. 🙂

sona_fit
29. okt 2013

@tlucka
Ahoj moja, ako bolo dneska? co embrijka, páčili sa? 🙂 Co Ti povedali na to boľavé brucho? tak pekne pokračujeme v spoločnom stresovani? 😉 ja som dneska už prešla všetkými štádiami 😉 od happy po strach ...
A prosím Ťa koľko si platila za ICSI? Mne zaúčtovali 8000,- lebo bolo 8 oocytov hoci bolo oplodnovanych len 6 vajíčok. Keď som sa pýtala tak mi slecna v učtárne povedala že sa platí od počtu získaných. Tak neviem, mne sa to nezdá, veď keď má niekto 20 oocytov a len napr. 8 vajok tak zo platí za 20?

jomini
29. okt 2013

@tinka9075 viem..tvoj pribeh som sledovala s radostou 🙂 co urobili v brne inak v porovnani s BA?

sona_fit
29. okt 2013

@monikak1
Moni, držte sa zajtra! Ako sa ti pekne rozbehli všetky bublinky, teším sa s tebou! Len tak ďalej, nech sa im-Vám darí tak aj ďalej. Daj potom vedieť 🙂 držím palce...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre