Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

horalka79
15. sep 2012

@nelly3 vklad mi robil moj dr. cize Dr. Kozumplik. Platila som 1938 E a haluska je ze z faktury sa dozvedam, ze som mala minimalnu stimulaciu (17 vajicok?) Priprava a protokol tvoria celkom vysoku ciastku FA. Inak som myslela ze mam klasicke IVko. Sa dozviem veci.

nelly3
15. sep 2012

@horalka79
fuha dost, ja ratam tak okolo 1200 eur, co tam mas vsetko zaratene?

melisska
15. sep 2012

@nelly3 ja som si stale rano dala, ved vklad je az na obed

tinka9075
15. sep 2012

@hora_lka držím na zajtra palčiaky aby vajká boli pekné 🙂 🙂

melisska
15. sep 2012

Dievcata drzim vsetkym palceky🙂 a prajem vysoke HCG 😉

tinka9075
15. sep 2012

@horalka79 super tak nech sa embrijka pekne v brušku zavrtajú 🙂 🙂 tak je super že aj manžel mohol byt s tebou pri vklade 🙂 🙂

horalka79
15. sep 2012

@tinka9075 a vies co je este sranda, ze dnes, 15.9. mame s manzelom 9te vyrocie naseho "chodenia" ci prvej pusy 😀 😀 ..to od svadby neoslavujeme..ale...dnes sme si to po vklade pripomenuly 🙂 🙂 🙂

tinka9075
15. sep 2012

@horalka79 júj tak to sa musí podarit 🙂 🙂 budem velmi velmi držat palčiaky aby boli dvojičky 🙂 🙂

horalka79
15. sep 2012

@tinka9075 dakujem 🙂 boli by sme stastni aj keby sa iba jedno podarilo, havne nech je zdrave, dvojicky samozrejme tiez radi uvitame. Dostal som k fakture aj tehotensky test, ale ze odporucaju ist 14ty den na krv, lebo tie klasicke volnopredajne vzhladom na branie hormonov a tak, nemusia byt presne..

holly74
15. sep 2012

@nelly3 čauko, ja som si utroš vždy vkladala aj pred transferom, nie je s tým problém. Držím palce.

tinka9075
15. sep 2012

@horalka79 aj ja by som brala dvojičky len nech sa podarí 🙂 🙂 aj tehu test si dostala no fain tak už len odrátavat dni a bude dobre 🙂 🙂 ja ked pôjdem na vklad ty už budeš tehulka 😉 😉 a jakú peknú fotočku máš 😀 😀

jomini
15. sep 2012

@tinka9075
@holly74
@horalka79 Ahojte baby, prosim, kolko ste cakali na termin konzultacie? myslite ze nas objednaju na nasledovny tyzden 😒 Dakujem za info.

tinka9075
15. sep 2012

@jomini ahoj asi podla toho ku komu ideš ja som šla k Štelclovi a čakala som asi 3 týždne 🙂 🙂 ale všetci doktori sú tam fain 😉 😉 ked bude niektorý volný možno že ta objednajú skôr hned v pondelok zavolaj a uvidíš čo ti povedia 😉 😉

jomini
15. sep 2012

@tinka9075 dakujem za info..stelcl je velky fesak 🙂 ..videla som na foto.. davnejsie som im pisala mail a odpovedal mi stelcl, je este niekto, koho by si odporucila?

horalka79
15. sep 2012

@jomini treba im napisat, zavolat co najskor, ked ti to ponahla. Ja som si dohadovala predbezny termin uz skor, lebo som to mala s prichodom trochu komplikovanejsie, ale myslim, ked sa im ozves, mohli by ta aj o par dni uz zobrat. Asi zalezi, ku komuides, kto je ako vytazeny. Nezabudni si zobrat lekarsku spravu od tvojej gyny, ked ste uz nieco riesili a su tam info, ktore by sa im hodili, hlavne tvoj hormonalny profil.

tinka9075
15. sep 2012

@jomini kamarátka si velmi chváli Koudelku a Macháča 🙂 🙂 no veru Štelcl je feši ale aj dobrý odborník 🙂 🙂

jomini
15. sep 2012

@horalka79 uz sme po prvom neuspesno ivf, aj s ket, takze mame vsetky vysetrenia mimo genetiky, boli sme na konzultacii v repromede, mm chce vyskusat aj reprofit..maju vynikajuce ohlasy, este nikto sa nestazoval 😀

jomini
15. sep 2012

@tinka9075 vyskusam nas objednat k tymto v poradi, pokial nebudu volny, tak ku komukolvek 🙂

horalka79
15. sep 2012

@jomini tak daj potom vediet ako si dopadla. Ja som u dr. Kozumplika, ostatnych nepoznam..zatial.

tinka9075
15. sep 2012

@jomini presne tak treba vyskúšat a uvidíš ktorý bude volný 🙂 🙂 ja som prešla na sk asi všetky centrá a celkom zlé 😒 😒 tiež mám 2neúspešné ivf za sebou aj s ket tak sme sa rozhodli pre Reprofit a nebanujem snád len to že som mohla íst skôr 😉 😉

jomini
15. sep 2012

@tinka9075 ja som bola aj za SR..az do poslednej konzultacie, ked mi na kazde vysetrenie, kt. som navrhla dr. povedla, ze to netreba a to, ze mam od stimulky rozhadzany cyklus, mam riesit u svojho gynekologa, lebo v CAR nie su zato plateny .. tak som dala na mm, a ideme do brna.

jomini
15. sep 2012

@horalka79 v pondelok volame a dam vediet, vidim, ze Ty uz ,,inkubujes,, 😀 drzim palcek, opatrujte sa

tinka9075
15. sep 2012

@jomini presne ako píšeš ja som prišla do jedného CAR po 3potratoch a doki mi povedal že som obyčajný prípad som
nechápala bola som tam na ivf ale nič nám nedoporučil žiadne vyšetrenia genetiku sme si urobili sami no strašné 😀 😀 daj vediet ku komu ta objednali ked budeš volat v pondelok 😉 😉 aj môj muž zavelil ideme do Brna 🙂 🙂

hora_lka
16. sep 2012

@horalka79 fuuuha tak to je dost, a ked si bola na minimalke, co Ti tam este vsetko pocitali? ja som sa bavila s dokim o sume 1500 EUR, pytal sa kolko chceme do toho dat a povedal, ze za 1500 nam urobi krasne IVF ... no tiez neviem ci sa zmestim do takej sumy, lebo uz mi dali 2 injekcie orgalutranu a dnes neviem co este bude .. inak gratulujem ku vkladu, nech sa embryjka pekne pekne vyvyjaju ... hladkat brusko 🙂

hora_lka
16. sep 2012

@tinka9075 dakujem, potom napisem ako so dopadla ...vcera ma cely den bolelo brucho, uz nech to mam vonku, ale ved co by som neurobila pre nase dieta ... pekny den Ti zelam

nelly3
16. sep 2012

@hora_lka
no ja som sa na konzultacii bavila s koudelkom o cene tiez v czk, takze zajtra budem platit v czk, pre istotu im to ked tam pridem pripomeniem lebo v eur to vyjde drahsie, ja tiez ratam max. do 1500€, brala som od nich 3xorgalutran + 6 menopurov, co mi ostalo mam doniest a odrataju mi to z ceny. horalka mala fakturu v eur a podla mna to ratali ako klasicke IVF. zajtra dam vediet 😉

holly74
16. sep 2012

@horalka79 Držkám palce, nech to vyjde...Zrejme si brala od nich lieky na stimulku asi si ich bolo aj dosť, preto máš cenu za protokol takú vysokú....to je vlastne cena liekov podľa toho ich cenníka. Inak aj u nás to bolo tak, že mi za výkon rátali len tých 13.000 kč ako za soft, i ked sme mali dávky hormónov také ako na normálne IVF. Milé od nich 🙂, ved aj tak je to dosť veľká pálka...

kaja81
16. sep 2012

@jomini ja chodím Vitouškovej je super 😉

kaja81
16. sep 2012

@holly74 To je teda pálka ja som tiež zvedavá, kolko budem platiť 😒 Tiež mi dávali 6x menopur 😒
Sa mi možno aj oči pretočia ale tiež počítam cca 1200€ , ale keď to tu čítam, neviem, neviem....
Ale hlavne nech sa to všetko podarí 🙂

horalka79
16. sep 2012

@holly74 dakujem. Vsetky lieky/injekcie co som brala som mala id nich. Nemala som menopur, asi preto,ze nanho som nemala pri poslednom IUI dobru reakciu, ale Puregon 9x150 davka. Myslim, ze Puregon s tym "perom" na pichanie je aj drahsi ked ta pozeram na nete. 4x Orgalutran,1xPregnyl. A uplne na zaciatku mi brali krv na hormonalny profil. Mozno je Euro cennik (pre cudzincov) vyssi a mozno nie. V kazdom pripade je inak rozpisany ako CZK. Moc mi to nesedi keby to mala byt akoze minimalna stimulka..som pocula ze pri nej je aj menej vajicok a ja som mala 17 vybranych..tak skor preklep vo FA, ale nechcem to riesit. Hlavne keby sa tak chcelo zadarit 🙂 to je teraz najdolezitesie..

Takze baby, nestraste sa sumou, ked vam dal doki odhad 1200 bude to okolo 1200 ak 1500 bude to okolo 1500. Kazda berieme ine davky liekov. Drzim palceky nech nam to vsetkym vyjde 😎 !!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre