Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

sofia17
26. nov 2012

@ria191
no vidiš že zostalo aj na nanučiky gratulujem 🙂 🙂 🙂 , teraz už len musíme vydržať do testíkov

zeina62
26. nov 2012

@ria191 aha ale aj tak dost tam ludi chodi

ria191
26. nov 2012

@nelly3 však si to aj patrične užívam 🙂 🙂 🙂 a ďakujem za palce veru zídu sa mi 🙂 🙂 🙂 .

ria191
26. nov 2012

@sofia17 ďakujem hneď mi je ľahšie keďže nemám žiadne "tehu" príznaky 🙂 🙂 🙂

ria191
26. nov 2012

@zeina62 áno chodí. MUDr. spomínal, že majú toho veľmi veľa 🙂

lenusika
26. nov 2012

@nelly3 Ahoj, ja som bola minulý rok v decembri posledná na vklad 20.12. Poviem ti boli to nervy, lebo stále nevedeli ci to stihnu a podobne.....a nezadarilo sa. Následne som isla na KET vo februari, ten sa vydaril ale skoncil abortom v 8 tt, potom som isla v augsute a tiez a zadarilo...
Drzim palce. Tým ccem povedať aby si to nesilila a pekne v klude po Novom roku

tinka9075
26. nov 2012

@ria191 ja ked som bola na vklad tak nás tam bolo asi 5 párov a všetci sa tvárili tak akoby šli na popravu 🙂 🙂 len ja z mužom sme sa stále rehotali lebo môj muž okomentoval všetko 😀 😀 ved na vklad by sa mal človek tešit a nie sa bát ako to dopadne 🙂 🙂 ja som na iui šla s tým že sa podarí a iné som neriešila ani tehu test ma velmi neprekvapil lebo som to čakala že bude pozitívny 🙂 🙂

zeina62
26. nov 2012

@lenusika ahoj mozem sa ta opytat co je to abort? este som to nepocula

nelly3
26. nov 2012

@zeina62
ze potratila

horalka79
26. nov 2012

@ria191 ahoj Ria, mile damy cakatelky a tehulky.
Tak trochu update z mojho tehu sveta. Koncim 13ty tyzden, drobcek ma okolo 7cm, veselo si dnu tancuje ako prezradilo sono a celkom sa tesim, hlavne, ze som po vysadeni Utrosu nemala ziadne problemy a tak je vsetko na dobrej ceste 🙂 zaciatok 13teho bol trochu stresujuci, stale som sa kontrolovala, ci je vsetko ok..ale fajn, mam to za sebou.
Ako pisete viacere, unava a nevolnosti, hej, prve tyzdne som bola velmi unavena a tak som spala kedy sa len dalo..a to ani necakam dovjicky ako tu poniektore stasteny 🙂, potom to asi od desiateho tyzdna zmizlo, akurat tie nevolnosti este ostali. Som rada, ze som ani raz nezvracala, ale to pravidelne jedenie musim dodrziavat, haha, obcas ma to vazne nebavi 😀 . Uz sa mi zda ze je to lepsie, intervaly medzi jedlami su dlhsie, ale zatial si vzdy dam nejaku malu druhu veceru, alebo proste krajec chleba s maslom alebo banan pred spanim..zo dvakrat som si nedala a to som bola o druhej znova hore a sup do kuchyne nieco zajest kym mi nebolo uplne zle 🙂
K vahe, do 11.tyzdna aj napriek podla mna velmi castemu jedeniu ani deka navyse, posledne dva tyzdne mam +0,7 kg, takze lady sa zacinaju hybat! 😉
Takze tak, energia je spaet, najsradsej by som zacala zas so sportom..este ze je po sezone, hah..aspon ma to nelaka.. Prechadzky mam v ramci mojej prace pravidelne na cerstvom vzduchu a chystam sa zacat s plavarnou pravidelne. Pozerala som vselijake videjka na cviky v tehotenstve..takze nejake tie cvicenia na fitlopte pride neskor tiez..ale nebudem predbiehat..si pockam kym mi trosku brusko narastie, hih.
Tesim sa na dalsi ultrazvuk 🙂
K vam: tehulky, tesim sa s vami, nech sa vam dalej dobre dari a nevolnosti vas z daleka obchadzaju..Naozaj jenas tu uz vela 🙂 super, a aj niekolko mamiciek s dvojickami v brusku, to je mile. 🙂
@ria191 a ostatnym snazilkam prajem veeela trpezlivosti, ja viem, ze to cakanie info o embrijkach, mrazacikov, na + test ci prvy ultrazvuk je nekonecne...drzim palce nech vam to tiez coskoro vyjde a najdete // na teste a bublinku v brusku. 🙂

zeina62
26. nov 2012

@horalka79 super si to vsetko opisala aj ja ti drzim palce do stastneho konca, jaj uz by som chcela byt tam kde ty aj ja sa velmi bojim toho zlomoveho 12ho tyzdna ked sa vsetko vysadza☹(

horalka79
26. nov 2012

@zeina62 neboj, teraz mysli na ine, este mas chvilu cas 🙂 a ani sa nenazdas a uz budes aj ty po 12.tt.!
Dakujem a som zabudla ze posledne dva tyzdne ma hlava obcas pobolieva, tak sa snazim viac pit..no mame to v tom tehotenstve pestre, stale zazivame nieco nove 😀

zeina62
26. nov 2012

@horalka79 dakujeeeem za podporu, aj mna boli trochu hlava dnes

ria191
27. nov 2012

@melisska ak si bola na KET tak ti silno držím palce a veľa šťastia 🙂 .

ria191
27. nov 2012

kočenky ak by to niekomu bodlo, tak toto som našla v počítači uložené:
co robit a nerobit po ET a KET
* Vyhýbejte se horkým koupelím a sauně
* Předcházejte infekcím, např. nekoupejte se v bazénu
* Vyhněte se horečce
* Neužívejte jiné než předepsané léky
* Užívejte předepsané léky pravidelně
* Vyhněte se stresu
* Omezte přísun kofeinu, nikotinu, alkoholu
* Neužívejte drogy
* Vyhněte se zvedání těžkých věcí, extrémní fyzické námaze a předcházejte zraněním
* Zlepšujte svůj krevní oběh, např. chůzí
* Vyhněte se rentgenu a ošetření chrupu (během prvních 14 dnů)
* Vyhýbejte se chemikáliím, včetně barev na vlasy
* Vyvarujte se parfumovaných věcí - mýdlo, intimka...
* Můžete cestovat, pracovat a pokračovat ve svých denních aktivitách. Dodržujte zásady zdravé výživy a pijte hodně tekutin.

V případě krvácení nebo špinění
* Zůstaňte v posteli – ležte
* Kontaktujte nás, Váš lékař Vám může zvýšit dávku léků
* Za žádných okolností nepřestávejte užívat léky, dokud Vám není udělán těhotenský test

Pokud je těhotenský test pozitivní:
* Pokračujte v užívání léků
* Během následujících 2 týdnů se objednejte k Vašemu lékaři

Pokud je těhotenský test negativní:
* Pokud je výsledek vyšší než 5, ale přesto nízký, musíte test za několik dní opakovat
* Pokud je test negativní (menší než 5), dohodněte se s lékařem na vysazení léků, do čtyř dnů se dostaví menstruace
* Objednejte se k Vašemu lékaři, abyste probrali další kroky

lukaslumbersky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenusika
27. nov 2012

@zeina62 potrat

kubicek79
27. nov 2012

ahoj ria191 tesim sa s vami drzim palceky nech sa zadari

kubicek79
27. nov 2012

a samozrejme drzim palce aj vsetkym ostatnym snazilkujucim

zeina62
27. nov 2012

@lenusika aha , ☹ to mi je luto☹

ria191
27. nov 2012

@kubicek79 ďakujem ti každopádne ak by sa zadarilo, tak by to bolo povzbudzujúce pre ďalšie snažilky 🙂

lenusika
27. nov 2012

@zeina62 to je v pohode, len som ti chcela dodať, že pred sviatkami to nebolo pre mna vhodné aj centra nahanaju posledne dni kedy je mozne robit vklady....

lenusika
27. nov 2012

@zeina62 ja som si az teraz vsimla, ze si v 8 tt tak gratulujem

melisska
27. nov 2012

@ria191 si zlata, ale nebola som, az na buduci rok 🙂 aj tak dakujem, ze na mna myslis🙂 potesilo ma to

ria191
27. nov 2012

@melisska zase pôjdete s @nelly3 spolu?

marketkapraha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinkatinulka
27. nov 2012

@melisska
@nelly3
pridávam sa k Vám baby, začiatok roka je náš 🙂

zeina62
27. nov 2012

@lenusika dakujeeem , ja som s RF spokojna nam to u nich vyslo na prvy krat

zeina62
27. nov 2012

@tinkatinulka velmi ti drzim palce

zeina62
28. nov 2012

ahojte baby vcera som bola na kotrole babteka sa v poriadku, vsetko je pekne vyvinute a podla ultrazvuku su velkostou na 8TT+5dni vraj,a le zistila mi ze mam kratky krcok maternice iba 2,6cm a norma je vraj od 4cm do 2,5cm, a vraj ma bude asi zasivat aby som sa neotvarala nahodou nakolko cakam dvojcata, a este mi povedala ze by pokracovala utragestanom az do 35TT, vcera som pisala oktorovi do centra tak som zvedava co mi odpise, trochu mam obavy☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre