Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
13. feb 2013

@radina
takze ja som spotrebovala skoro 2 balenia menopuru s tym ze jedno balenie som si zohnala na SK za 50€ 😉

nelly3
13. feb 2013

@tinkatinulka
ja som mala utros tiez 2x4.

tinkatinulka
13. feb 2013

@radina jaa som mala teraz menopur, 20 x 75 jednotiek

radina
13. feb 2013

@nelly3 uff, tak ten doktor sa asi pomylil, ved mi od zaciatku tvrdil, ze mi da merional . myslis, ze by mi to mohol predpisat moj gyndos, a menopur v RF vratim?

radina
13. feb 2013

@nelly3 a kde ? tu na MK, ze? 😉

nelly3
13. feb 2013

@radina
menopur mozes vratit, ja som tiez tie 4 ks vratila a dali mi spat peniaze a merional hmm asi nie, teda aspon moj gynekolog mi tvrdil, ze to on nemoze len centra asistovanej reprodukcie.

radina
13. feb 2013

@tinkatinulka A DR ti nenavrhol predtym lacnejsiu verziu, napr ten merional?

nelly3
13. feb 2013

@radina
vies co len tak som dala do googlu vyhladat a jeden chalan predaval a este z toho isteho mesta ako som ja, tak sme sa osobne stretli, myslim ze to bol bazos.sk, presne uz neviem.

tinkatinulka
13. feb 2013

@radina ja som si menopur kupila vopred na nete a tak to nerieśil.

radina
13. feb 2013

No idem mu ja napisat, ze sa asi zmylil, ved to by som dala za lieky len 500eur.
Myslite, ze ked si zaplatim merional plnu sumu, a moj gyndos mi da recept, tak by mi ho mali v lekarni dat, no nie?
Aj ked ho zaplatim cely, stale ma to vyjde lacnejsie ako ten menopur.

zeina62
13. feb 2013

@tinkatinulka vies co oni urcite vedia co robia, ale vacinou toho utrogestanu davali kazdej 2x4

radina
13. feb 2013

Kocky, ste tu niektora z BA a okolie, co idete v najblizsej dobe do Brna?
Napadlo ma, ze keby ste tu nejaka taka boli, ci by ste mi nevzali do RF ten menopur a vymenili mi ho tam na merional? Samozrejme po dohode s lekarom ! Prosiiiiim, dajte mi vediet, diky moc. 🙂

buba08
13. feb 2013

Baby, chcem sa opytat, uvazujeme nad ivf v reprofite, preplatili niekomu z vas ivf v Cechach? Mam VsZP, mam minute jedno ivf na Slovensku.

lienka_1
13. feb 2013

@radina Recept si mozes vypytat aj v Reprofite a na Slovensku by Ti v lekarni mali lieky vydat, lebo recept plati v celej EU. Ked sme pred rokom a pol kupovali lieky na IVF, tak nam lekar zo Slovenska poslal recept e-mailom, my sme ho poslali e-meilom do lekarne(neskor sme im poslali aj orginal) a tak sme mohli lieky kupit ( kupovali sme v certifikovanej lekarni v UK cez internet, prislo nam to v chladiacom boxe) Neviem aka je teraz situacia, ale vtedy boli likey na IVF o trosku lacnejsie na Slovensku ako v Cechach a este ovela lacnejsie v UK. Tu na Konikovi som este citala, ze baby chodia kupovat lieky aj do Madarska, ze tam je to este lacnejsie. Len si neviem spomenut, kde som to citala 🙂

melisska
13. feb 2013

nie nie som 😔 ale urcite budem 😉 😵

strapula27
14. feb 2013

@tinkatinulka utros je na udrzanie tehotenstva,na podporu sliznice je estrimax..aj mne preto dali len tolko estrimaxu,lebo mi tiez hovoril ze sliznica je nadherna.Tak neviem. Kazdopadne dnes budem netrpezlivo cakat ako sa drzia tvoje babuliatka🙂)

ria191
14. feb 2013

@radina tak máš pravdu v tom ich cenníku je to napísané nezrozumiteľne. Radšej sa opýtaj doktora mailom ako to vlastne je. Ja som od nich lieky nebrala iba orgalutran, lebo ten sa na Slovensku moc nepredpisuje takže sa nedal zohnať za dobrú cenu. Podľa mňa tvoj MUDr. ti to môže predpísať len si to budeš hradiť celé sama. Vygooglila som ti že na Slovensku stojí Merional 10 ampuliek 100€ ak si to hradíš celé sama ( poprípade pacient 22,4 a poisťovňa 75,58) a Menopur 10ampuliek 196 € sama alebo (pacient 66 € a poisťovňa 129 €). Inak z Reprofitu ti v pohode pošlú recept aj poštou nemajú stým žiaden problém a v lekárni na Slovensku ho musia akceptovať. Prečo si to nezháňaš cez koníka? Býva dosť často menopur v ponuke. Treba len trpezlivosť.

speranza1
14. feb 2013

@radina ahoj radina..ja by som vobec nevymienala menopur za merional..sice je pravdou, ze je drahsi, ale ak vam nevadi troska viac doplatit za lieky, tak by som si radsej nechala menopur. Ja osobne som bola s menopurom spokojnejsia (samozrejme je to len moj nazor) 😉 ...prajem vela stasticka...

radina
14. feb 2013

@lienka_1 Ahoj , super, dakujem ... uz mi lekar z RF odpisal, ze si ich mozem zamenit. Skusim to cez mojho gyndosa. Inak to je super napad s tym madarskom, skusim zistit , co by ma to stalo tam. 😉

ria191
14. feb 2013

@nelly3 ja som z Reprofitu nebrala menopur takže neviem, ale pozerala som cenník a majú to fakt divno napísané. Neviem, ale podľa cenníka na Slovensku by to bolo tak ako si písala ty tak by tá cena sedela, lebo na Slovensku dáš 196€ za 10 ks menopuru 🙂

radina
14. feb 2013

@speranza1 Ahoj, ja som ho chcela zamenit preto, lebo som na merional celkom pekne reagovala a aj to, ze je lacnejsi....lebo inak by nas to ivf soft v FR vyslo na 2000eur ! 😖

speranza1
14. feb 2013

@radina uf ..ty mas take vysoke davky??? ajaj..tak to hej... to ti verim, ze je to vela.... aj my stale platime cca od tych 1500-1700 € + hotely, benzin (mame to 1050 km)+ jedlo.... nabuduce, ked pojdeme este na soft do RF, tak si budem zhanat lieky asi aj ja na MK... mozno ma to vyjde o nieco menej... zelam este raz vela stasticka

nelly3
14. feb 2013

@melisska
jasne ze budes meliss, som o tom presvedcena cmuk 😉

strapula27
14. feb 2013

baby, mna strasne napina od zubnej pasty, normalne si neviem umyt zuby...

sarasota
14. feb 2013

@tea284 dakujem za srdiecko 🙂 .Odpocinieme si pockame na vysledky prve maju byt za 3 mesiace druhe o 6 mesiacov.Uvidime ci sa nieco zisti.Potom to cele prekonzultujeme a uvidime aky bude zaver.Mame 2 mrazacikov .

tea284
14. feb 2013

@sarasota budem ti držať palce, neboj všetky výsledky budu v poriadku a to po com tak tuzis sa splní 🙂 .
Tiez mame potvrdeneho chlapčeka.

dafy
14. feb 2013

dievčatá ja už mám v tých cenách zmatok niektoré píšu ze to stojí 1200eur niektoré až 1700eur pravdu povediac idem do Brna hlavne kvoli cene kedže som uz ako samoplatca ale uz fakt neviem teraz kolko si mám na to odložiť lepšie povedané zohnať 😝

radina
14. feb 2013

@speranza1 Tak my budeme mat icsi. tak preto nam lekar povedal dopredu takuto sumu. Na stimulku mi dal ten clostil ci ako sa to vola a 2 menopury na den, ale idem to teda vymenit na merional. 😉

ria191
14. feb 2013

@dafy to je veľmi individuálne. Základ je 13 000,- za soft, 1 000,- ICSI jedno vajíčko (podľa toho koľko ich budeš mať max. 8 000,- aj keď budú napichávať viacej vajíčok ak som to dobre pochopila) 2 000,- x 2 pohlavné choroby za oboch a potom lieky, ale to je veľmi individuálne pretože každá z nás reaguje inak to kľudne počítaj aj 300 € a cestu to vieš ty sama 😀 a potom samozrejme mrazenie tuším dve pejety 250 €

speranza1
14. feb 2013

@radina Ok moja... inak , aj my sme mali stale ICSI... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre