Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tancik
12. apr 2013

@martini dakujem dufam, ze to vyjde .....preco potom tebe nedali len takto clost...ale aj injekcie kvoli vacsiemu poctu vajicok?

natali225
12. apr 2013

@martini ja začínam stimulovať až v máji, pretože teraz som to nestihla pre 1 deň 😖

martini
12. apr 2013

@tancik neviem, mne nikdy takýto postup nenavrhli a pravdupovediac asi by som sa priklonila k tomu čo som mala. My sme obaja s manžel vlatne v poriadku, len ja mám mierny náznak PCO, ale ovulácie mávam pravidelne. Už pri nasadení clostilu gynekologom, ked sme sa snažili len pomocou folikulometrie som silno reagovala na lieky. potom sa to pri IUI potvrdilo a mala som až 7 folikulov po 2 tabletkach clostilu denne, že mi ani IUI nechceli urobiť. Tak mi v RF navrhol Koudelka uplne jemny soft a aj tam som mala problem, lebo nastupil OHHS, čo povedali,že je velmi zriedkavé. tak preto pri druhom ivf som si pichla už len 4 injekcie. Teraz pri treťom ivf som si pichla tiež 4, ale folikulov bolo dosť, len nejak pomaly rastli, tak sme ešte dopichli dvojité davky a vysledok bol 10 ziskanych oocytov. Ale teraz ked som bola na utlrazvuk u gynekologa, tak povedal, že som zasa mala jemny OHHS, lebo okrem toho čo vybrali, my tam min. 9 nechali, aj mi ich ukazal, vaječníky su plne folikulov, pričom som už vlastne v druhom mesiaci tehotenstva. Aj mi to bolo jasné, že to tak je, lebo som sa ani vycikať bez bolesti nemohla. Ale ak mávaš cyklus ok, ovulácie mávaš a vlastne si ty zdravá, tak máte veľkú šancu, že budeš čoskoro uspešne tehuľka. všetky baby, ktoré s takouto diagnozou nediagnozou poznam sa dočkali veľmi rýchlo 🙂 tak držíme prsty.

martini
12. apr 2013

@natali225 ano, spomínam si. jarné ivfka sú štatisticky najuspešnejšie a kedže maj je lasky čas, to to musí vyjsť! 😉

tancik
12. apr 2013

@martini jej dakujem velmi pekne za podrobne rozpisanie k tvojmu problemu....a gratulujem k babatku...drz sa

tancik
12. apr 2013

baby a mozem si dat nosne kvapky...citim trosku nos?

sneznicka
12. apr 2013

Ahojte, co je nove v Reprofit? Nebola som tam rok a prave sa chystam... Je tam stale MUDr. Vitouskova?

melisska
12. apr 2013

@sneznicka je tam

annetty
12. apr 2013

Ahojte baby🙂 Musim Vam napisat moj dnesny zazitok v RF. Boli sam na vklade a aj vsetko bolo v poho. Po vklade sme sa rehotali este so Stelclom, potom povedal, teraz uz radsej pojdem, potrebuje klud a relax na 10 - 15 min. Jak odisiel z ambulancie, zatvorila som oci, ze trosku si vklude polezkam. A zrazu skoro som infarkt dostala. Manzel nasiel ovladac od postele 😅.....skoro som ho zabila. Najprv som bola po sediacke, potom ma vyrovnal a nakoniec zadok mi zdvihol....a popri tom poriadne sa rehotal. To som fakt zvedava, ci sa nam to embryjko uchyti po tomto manevri 😀 . Prosim potvrdte mi, ze nie som sama, ktora ma velke detsko doma 😀 😀 😀

sobka
12. apr 2013

@kukulik30 som s tebou a strasne smutná☹ Ale KET to istí...tí dvaja embrýškovia na teba cakaju a jedneho z nich urcite budete mat o rok doma🙂 už aby to bolo...držím palce, silno stískam a 🙂 🙂 🙂 hlavku hore...nesmieme to vzdavat..co mam ja povedat..idete hned v native na KET? ja by som sla..necakal by som ani sekundu...cim skor po stimulke, tým lepsie, ason na ten neuspech nebudes tak casto mysliet a preorientujes sa na to, aby si mala peknu sliznicu a sup o 20dní po drobceka 😉 neboj, bude to dobré, ja stale veríííííím 😔

nelly3
12. apr 2013

@annetty
😀 a mala si KET vsak? kolko ste si dali vlozit?

annetty
12. apr 2013

@nelly3 ahojky nelly🙂 No iba jedneho mrazacika sme mali ☹ Ale doki povedal, ze nie je problem vlozit aj dve, ale to drehe uz nebude nase 😅 . Neviem, co sa udialo s chlapmi dnes, ale nejak boli vtipni 😀
Ty kolko si das vlozit ked pojdes na KET?

tinka9075
12. apr 2013

@annetty ahoj držím palce 🙂 🙂 neboj uchytí sa ja som zažila to isté po iui tiež sa bavkal z ovládačom a spermoše nevypadli 😀 😀 😀

annetty
12. apr 2013

@tinka9075 ahojky 🙂 mozno ze toto je ten spravny recept na teho 😀

tinka9075
12. apr 2013

@annetty presne tak možno sa tam embrijko pekne uhniezdi musí 🙂 🙂 🙂

alka025
12. apr 2013

Takze je rozhodnuté v maji začíname stimulku s clostilbegyt tbl. 1-1-1 a merional 1xdenne
75m.j. mala ste niektorá takuto stimulku a ako ste reagovala. Inak celkový dojem z RF že super a doktorka tiež.

hencidlo
12. apr 2013

@kukulik30 mojko je mi to hrozne luto, teraz som verila v to, ze tentokrat to bude tutovka ☹ mozno by bolo dobre si dat dlhsiu pauzu a verit, ze neskor pride ten spravny cas 😉 a mozno len ten hore chce, aby si sa momentalne venovala tomu 6 rocnemu dietatku, ktore by chcelo vidiet len stastnu maminu 🙂 viem, ze to je strasne tazke a chceli by ste este dietatko, ale ja by som dakovala bohu, keby som mohla mat aspom to 1 dietako 😅 moc vam drzim palceky a verim, ze sa vam splni to, po com vsetci tak tuzime 😵 drzte sa a prajem vsetko dobre, pevne zdravie, vela lasky ...

dafy
12. apr 2013

@natali225 ano rano mi volali ze mozem vyštartovať 😅 no a az teraz sme dosli domov je 1:30 hod 😎 ..už ju mám v brušku 😝

melisska
13. apr 2013

@dafy moja, ja som to tušila, že zabojuje 🙂

melisska
13. apr 2013

Dobré ranko

martinusa22
13. apr 2013

@dafy supeeeer teším sa a opatruj sa a hlavne ver ze to vyjde🙂

martinusa22
13. apr 2013

Nerozumiem jednej veci, co je lepšie vkladať embrijko po 3 dnovej alebo 5 kultivacii? Je možné ze by sa v maternici mohlo vyvíjať a mat lepšie a dat ho tam čím skor? Alebo co

nelly3
13. apr 2013

@annetty
tak drzim moc palce, teraz to uz vyjde uvidis 😉 ja mam tiez len jedneho mrazacika a dufam, ze toho praveho 😵 na KET uvidime, asi tento mesiac a ako to bolo s rozmrazenim? volala si rano, ze ci sa rozmrazil?

cora41
13. apr 2013

@dafy gratulujem🙂 dlha cesta, no zvladli ste. Ja som tiez z KE a ideme na piate IVF, treti krat do Reprofitu, tak hadam do tretice vsetko dobre🙂 drzim velmi prsty🙂

cora41
13. apr 2013

@melisska ahoj moja, ako sa Ti dari? myslim na teba a tentoraz verim, ze to bude s tymi 13stkami to naj naj 🙂
Ja zacinam stimulovat zajtra, tak hadam teraz to uz vyjde...

falin
13. apr 2013

@annetty drzim palceky, silno, silno

cora41
13. apr 2013

@annetty drzim prsty, nech je to to stastne 🙂

melisska
13. apr 2013

@cora41 moja si zlatá, až v pondelok budeme vedieť či je babetko s nami...ďakujem za podporu, je to ťažké, ale nezmenim to.

tinka9075
13. apr 2013

@melisska držím veľmi palce poslala som ti srdiečko pre šťastie 🙂 🙂

tancik
13. apr 2013

@dafy jeej ja sa tak tesim vidis vravela som ti to...drzim palce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre