Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

falin
25. apr 2013

@speranza1 - speri, ja viem ze na cloveka to z casu na cas dolahne, ten smuto a clivota. Ale benoj, nacerpaj zo slniecka energiu a sup do dalsieho boja. Uvidis, dockate sa aj vy malinkateho balicka. Veriiiim tomu

@isabellaa -ahojky, to mi je velmi luto ☹ ☹ ☹ , ja som toto podstupila v decembri. Pred vianocami som mala kyret ☹ Mrchu som nechala nech normalne pride, aj tak mi Stelcl nakazal 3-mesacnu pauzu po kyrete, az potom som mohla ist na ket. Takze nikam sa nenaponahlas, treba aby si telo oddychlo. Mne sa tiez nechcelo cakat, clovek hned potreboval "naplast" na bolave srdiecko. Uvidis, casom to bude lepsie, aj ked clovek nezabudne nikdy. Posielam ti vela sil a energie, aby si zvladala tuto psychicky narocnu situaciu co najlepsie. A s tetinym tehotenstvom sa musis vyrovnat, stale ti to bude pripominat, ze takto stare dietatko by si mala aj ty. Ja to vidim na tinke tu z fora, mali sme blizko seba termin a vzdy ked sa pozriem na jej "tehumeter" tak mi to pride strasne luto, a pritom jej to velmi doprajem, tesim sa ze jej to vyslo, ale zaroven citim strasny smutok ze nase babuliatka to vzdali. Drz sa moja a poriadne sa vyplac, nech slzy odnesu negativne pocity prec

mimika1973
25. apr 2013

Ahojte babulky. Chcem sa aj ja spytat nieco. Ked idete na OPU, idete uz predosly den a ubytko v dakom hoteli, alebo idete len priamo v ten den OPU do Brna? No kedze ja pojdem z BBystrice, asi to mam daleko, ze? a to este porozmyslat ci tou akoze traslavou dialnicou (ktoru este vobec ani nepoznam!) alebo normalnou cestou cez Trencin a Uherske H. atd. ale to bude urcite aj dlhsia trvajuca cesta potom...hmmm som perplexe. 😖
A tiez, po OPU, idete hned domov v ten den, ci zostavate do vysledkov a transferu v Brne aj? Lebo ked clovek velmi dopredu nevie na kedy vlastne transfert bude, 3. ci 5.den....Neviem ci je lepsie, praktickejsie a ekonomickejsie zostat v dakom hoteli tam do transferu potom radsej (cena ubytka, stravovanie...), alebo ist domov a vratit sa na tranfert? cize zase urobit cestu hore dole? (benzin, dialnicna, cas trasy, unava atd...) Poradte mi, ako to vy zvladate? Busom je to od BB asi 5hodin trasa na Trencin atd. ... no autom cez dialniu ci mimo, ani velmi neviem zatial....
Je tu niekto z vas zo stredoslovenskeho kraja? (Zvolen, B.Bystrica a pod.?)...
Diky moc za radu, musim sa nejak zorganizovat do leta, ach jaj.... 😔

falin
25. apr 2013

@dafy - no mne vzdy prisla 4-5 den po vysadeni utrosu, ale teraz prisla az 11-ty den, potvora 😠

mimika1973
25. apr 2013

@emma30 nieco nove? uz ti volali? ako sa drzi maly bojovnicek? dufam, ze bude statocny! 😉
No je veru dolezite, kto robi ten utz si myslim. Nabuduce treba dobreho gynekologa na to, a preco nie skusit aj tu Roznavu, ak je to predsa blizsie a su seriozni tam. Mas meno toho doktora tam aj? ked hovoris, ze je to daky ich kolega?
Ale pevne verim, ze nebude treba a ze tento drobuliacik bude dost silny a o 9 mesiacov ho budes drzat v naruci!
😵

ria191
25. apr 2013

@falin ty moja silná "žienka" z teba by som si mohla vziať príklad, ale to som ti už hovorila, že ťa za to strááááášne obdivujem 😀 .

makovicka53
25. apr 2013

@ria191 tak to je super...drzim palce a kedy ides na vklad? preco to je u teba zlozite?

lubica1979
25. apr 2013

@mimika1973 ahoj, ja som z okresu ZV

ria191
25. apr 2013

@makovicka53 potrebujem odstrániť myóm, ktorý mi vrastá do výstelky maternice ☹

makovicka53
25. apr 2013

@ria191 fuha...komplikovane zrejme..inak by si to uz mala davno prec.. hmm?

ria191
25. apr 2013

@makovicka53 veľmi ☹

mabumi
25. apr 2013

@emma30 tak ako????? ja zajtra o 11:30

ria191
25. apr 2013

@mabumi super veľa šťastia na zajtra 😀

mabumi
25. apr 2013

@ria191 dakujem 😉 😉 😉

emma30
25. apr 2013

@mabumi ahoj tak ja nijako ☹ ☹ ☹ neprežil ani ten jeden bojovníček ale tebe držím strašne palčiaky a daj potom vedieť ako si dopadla

emma30
25. apr 2013

@dafy no ja som hned myslela na teba ked mi to doky povedal že aj ty si tak nešťastne dopadla 😒 😒

emma30
25. apr 2013

@mimika1973 no bojovníček to vzdal a neviem meno lekára do tej Rožnavy ale pozistujem a určite o mesiac pôjdem tam na ultrazvuk

melisska
25. apr 2013

@emma30 :( dr. ANNA

dafy
25. apr 2013

@emma30 myslíš ze tvoja lekarka to zle odmerala ??

emma30
25. apr 2013

@melisska takže v júni budem potrebovať jeho adresu 😉 alebo telefon

emma30
25. apr 2013

@dafy no to hej lebo v správe mám že pravé ovarium s početnými veľkostami veľkosti 18mm a ľavž 16.6 a bolo ich 12, čiže on mi nezmeral každé jedno zvlášť a to bola chyba a Štelcl mi povedal že keby mali info o každom jednom tak vedeli by mi zvýšiť dávku hormonov aby foliky rástli

dafy
25. apr 2013

@emma30 no mne zmerala kazde zvlast a aj som mu nadiktovala velkosti a predsa to tak dopadlo 😒 uz fakt neviem co si mam o tom mysliet...ved podla mna kazdy ultrazvuk je rovnaky ...myslíš ze sa to dá zle namerať?? ze zalezí od lekara?? 😨 ty si priamo z Košíc?

melisska
25. apr 2013

@emma30 moja všetko nájdeš na méte, robí v rožňave v nemocnici ma ambulanciu

dafy
25. apr 2013

@melisska uz som sa dočkala aj zväčšenia prs 😀 😀 len škoda ze je to od blížiacej sa mrchy 😠 😠 😠

melisska
25. apr 2013

@dafy nie je ultrazvuk ako ultrazvuk, a su v nich mm rozdiely, co je vela

tinkatinulka
25. apr 2013

@emma30 ahoj mas to podobne ako mne sa stalo pri duhom pokuse, vela mensich a iba jedno vajko aj to sa nedelilo, dopichavali sme teda este injekcie ale aj tak tie mensie nedobehli to velke..preto je lepsia stimulka na začiatok slabsia aby sa ich tolko netvorilo

emma30
25. apr 2013

@dafy nie ja som bola v Šaci na ultrazvuku, ja si mylsím že ked to robí lekár čo to ešte nerobil tak neviem 😒 alebo presne povedané nemá s tým skúsenosti

emma30
25. apr 2013

@melisska a platí sa pri nom niečo?

mabumi
25. apr 2013

@emma30 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ tak to som naozaj smutna. som sa tesila, ze to budeme mat vsetko naraz ☹

emma30
25. apr 2013

@tinkatinulka no som zvedavá čo mi doktóre vymyslí 😀

melisska
25. apr 2013

@emma30 nič, ja som mu zobrala fľašu a dezert, ale netreba ani to, len mu povedať že ta poslal dr. Stelcl z brna, a samo dopredu zavolaj, aby si si bola istá, že robí a objednaj sa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre