Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

melisska
9. júl 2013

@dafy super, no neviem či by to u mňa pomohlo,nebudem si ho všímať, ináč sa nedá lebo ked sa ozvem zase kričí a ja nechcem kričať pre babo, a potom ma to rozjazde, budem ho ignorovať ako on mňa, dúfam, ze s mojou makkou povahou vydržím 😎

karinuska22
9. júl 2013

@marverka Tak potom nezabudni pripomenut tu sliznicu a to, co si jedla a mozno pomohlo aj doktorovi. Mozno ich nieco napadne

amali
9. júl 2013

@melisska ja to tiež takto robím, proste nereagujem.....ved ho to prejde 😉

melisska
9. júl 2013

@amali ráno ma to dosť rozhadzalo, ze je toho vôbec schopný pre drobceka, aj slzicky boli teraz sa musím voči nemu obrnit

karinuska22
9. júl 2013

@marverka Ty si v takej situacii ako som bola ja. Mam za sebou v SR 3x IVF v Gynfive. To posledne som pred 39tkou stihla len tak tak. Velmi lutujem, ze som uz vtedy nesla do Reprofitu na SOFT. Zbytocne som v SR vyhodila kopec peniazov. Ten SOFT ma v Brne vysiel podobne ako u nas IVF aj s poistovnou. Takze nic nestratis, ak by si isla do Brna na SOFT. Poistovna UNION robi problemy s preplacanim SOFTU v Brne aj ked VSZP a Dovera to preplacaju. ALe mozno sa uz medzicasom spamatali a preplatia to. Netreba sa ich dopredu na to pytat ale po zakroku poslat fakturu so ziadostou o refundaciu.

melisska
9. júl 2013

@karinuska22 pekne 33 tt, zachvilku bude drobcek v perinke 🙂

amali
9. júl 2013

@melisska mna nasral moj v sobotu ked sme mali ísť na svadbu......som myslela že ho zabijem aj som si poplakala lebo mi prišlo ťažko ale zahrýzla som zuby a musela som fungovať, no čo už aj to sa stáva.......celkom dobre sme sa bavili tancovala som asi len 3x za celú svadbu.....nebolo mi veľmi dobre horúco, ťažký vzduch..zle sa mi sedelo ☹

melisska
9. júl 2013

@karinuska22 aj ty mas 40 ? 🙂 ja som tiez lutovala 3 IVF v ke až potom rf brno

karinuska22
9. júl 2013

@marverka Inak aj vajiciek som mala pri klasickom IVF podobne ako ty. Ale co z toho, ked neboli kvalitne. Ja som si este pred Brnom dala urobit hematologicke, imunologicke a geneticke testy a v Heliose Martin som si dala urobit hysteroskopiu maternice. Chcela som vediet, ci niekde nie je problem, ktory by mi mohol branit otehotniet. Iba na hematologii mi nasli problem so zrazanlivostou krvi a picham si fraxiparine kazdy den. Mozno to je aj to, co pomohlo. Clovek nikdy nevie.

melisska
9. júl 2013

@amali no áno to sedenie na tvdej stoličke 😀
No ten moj nebude tri dni komunikovať...ale ja to s vami vydržím, budem hviezda...a to vo štvrtok ideme do ke

amali
9. júl 2013

@melisska neboj, jeho to prejde.....a vo štvrtok bude všetko OK 😉

melisska
9. júl 2013

@amali dúfam, barana tvrdohlaveho

amali
9. júl 2013

@melisska a ako sa má bábo..kopká 😉 moje nechcú kopať ☹

melisska
9. júl 2013

@amali kopka, riadne, doobedu, ked sme sa hádali este viac, isté sa mu to nepáčilo, môžeš mať baba otocene chrbtom, potom necitis, alebo placentu vpredu aj vtedy necítiť, alebo buď trpezlivá a v 20 tt určite pocitis, nesúlad poradňu?

amali
9. júl 2013

@melisska jednu placentu mám vpredu a jednu vzadu, poradna je v piatok....stresujem či je všetko OK ☹

karinuska22
9. júl 2013

@melisska Ano v SR to bol len strateny cas. V ktorom si tyzdni???

melisska
9. júl 2013

@amali no pretu vpredu necítis a je vsetko vporiadku to je jasné 😉
@karinuska22 v 20 tt sme

melisska
9. júl 2013

@karinuska22 aj ja si picham clexane, chodíš aj ku hematologicke na kontrolu ? Ja idem vo štvrtok po prvý krát

amali
9. júl 2013

@melisska a 21.7 ideme na morfo.ultrazvuk tak sa teším že možno už budeme vedieť aj čo to bude 😀

melisska
9. júl 2013

@amali no mi idemev piatok na poradňu a isté ma pošle hneď na morfoutz, ja pôjdem do martina, strapula27 bola dnes,verím, ze nám napíše ako bolo 😉

amali
9. júl 2013

@melisska dúfam že dá vedieť že je všetko OK, ja idem do KE

melisska
9. júl 2013

@amali ja viem, ze je vsetko vporiadku, ináč ani nemôže byť 😉

amali
9. júl 2013

@melisska presne tak AMEN

karinuska22
9. júl 2013

@melisska Ano, k hematologicke chodim na Kramare kazdy mesiac.

karinuska22
9. júl 2013

@melisska Uz si bola na morfologickom ultrazvuku??? Ja som amniocentezu odmietla, lebo som sa bala kvoli potratu. Predsa len po tych dlhych rokoch snazenia aj 1% rizika je vela.

melisska
9. júl 2013

@karinuska22 nie este nie, v piatok mám poradňu a pošle ma, pôjdem do martina. Mňa na to dr. Ani neposielala 😉 ja by som tiez nešla

bergalm
9. júl 2013

@dafy dost neskoro to si mala ET?ci KET?ja vydrzim pri KETE som netestovala vobec pockala som si na krvicku a bolo pozitivne 😀 i ked len na chvilku ja neviem ale IUI ma nizku sancu tak uvidime

strapula27
9. júl 2013

ahojte babulky🙂 tak mame za sebou navstevu v martine u dr. Grochala, vsetko dobre dopadlo,bol uzasny...obaja drobci su zdravucki a cakame chlapceka a dievcatko🙂 ja ich uz teraz taaaaaaaaak lubim🙂

amali
9. júl 2013

@strapula27 jéj to je super teším sa s tebou 😉

karinuska22
9. júl 2013

@melisska Ja som radsej isla na 2 morfologicke ultrazvuky aj ked viem, ze to amnio nenahradi.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre