Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

sizo
4. apr 2014

@pgaba neviem ale podla zoznamu je tam aj deske.....
Ja som si stiahla z netu ale zle...potom mi Kozumplik poslal dobre tlacivo uz vyplnene.🙂🙂

haimi
4. apr 2014

@sizo baby ten zoznam klinickych pracovisk je vseobecny, kedze ziadost mozem podat kvoli hocijakemu zakroku, nie len ivf

karlito2
4. apr 2014

ahojte skúsené reprofiťáčky, mám otázku sme po odbere ,zo 4 vajok po softe sa nám oplodnilo včera 1 dnes už dve embrya a máme ísť na 3. deň na transfer. Vždy sme mali predĺženú kultiváciu aby sme vedeli či to má vôbec zmysel, pretože sa nám to po 3.dni prestalo vyvíjať, ale teraz tomu nerozumiem. Lekár mi neodpísal na mail ani som mu sa nedovolala.Výsledok som volala dnes po 13.hod a vraj sú trojbunečné a treba prísť na transfer, tak mám z toho zmätok prečoo 😕 máte podobné skúsenosti?Vďaka

janedoe
4. apr 2014

@sizo mozem sa opytat aky je Kozumplik doktor? Ideme k nemu v maji ma konzultaciu, tak nech vieme, co nas caka 🙂

denulkl
5. apr 2014

@karlito2 mne tiez vkladali na trety den 8bunkove embryo lebo som mala len dve embryjka...

amstelko
5. apr 2014

Babenky,nezostal niektorej NORETHISTERON zle mi to v centre vyrátali a teraz mi chýba 4 ks,ďakujem vopred.

motiv
5. apr 2014

Ahojte dievcata.Som po druhom neuspesnom ivf.Opat sa po par dnoch podla hcg prestalo embryo vyvijat.Mate z tym skusenost a co ste brali za lieky ci robili nejake dalsie vysetrenia? Nam sice este dve mrazene ale bojim sa ze sa opat zopakuje rovnaky scenar.Pred ket mam brat len pregnyl a utrogestan. Pri prvom ivf sa mi pri ket vsetky 4 mrazene nerozmrazili tak sa ket nekonal.Dakujem

tancik
5. apr 2014

Ahojte baby, poctivo VAs citam ale nejako neprispievam uz dlhsiu dobu. Dnes som vam musela napisat, lebo prave sa rozhodujem ci ist opat do toho alebo este pockat.Menila som pracu, ktora ma bavi a paci sa mi tam je tam super a nevedela som co dalej ,lebo este nemam ani 3mesiace za sebou,ale po precitani Vas idem opat do toho. Uz som sa rozhodla asi to tak ma byt, ze vsetko naraz riesim.Babenko je prvorade a velmi ho chceme s manzelom.

sizo
5. apr 2014

@janedoe Ahoj, no je taky mlady, ale v pohode.Bol k nam mily, urobil mi aj utz ale prisaham, ze som ani necitila,,,velmi bol jemny.-)))))))
Vsetko pekne vysvetlil, na niektore veci co som mala v gf len krutil hlavou....
Ja som bola spokojna, uvidime dalej😀DDDDDD

sizo
5. apr 2014

@tancik Ahoj, ja som bola uz na konzultacii v Brne v marci, ale ivf planujem len niekedy po lete🙂)))
Takze drzim palce.-))))))

zuzanka05
5. apr 2014

@denulkl Ahoj!Gratulujem ze sa ti podarilo,prajem ti vsetko dobre,aby si uz len dotiahla az do konca 🙂 Chcela by som odteba niake rady...aj ja som mala vklad na treti den tiez som mala 8bunkove embryo,zajtra budem mat 14 den a musim testovat,trochu sa bojim ,lebo som testovala na 9den a bolo negativne...Ti si testovala viackrat,alebo len ten posledny den ?Mala si nejake bolesti,tusila ze si tehotna?Bola si aj na krvne testy,alebo si len robila doma test?Velmi pekne ti podakujem ked mi odpovies..Prajem ti krasny den 🙂 🙂

sarasota
5. apr 2014

@motiv Ahoj mas spravenu hematologiu a imunologiu?Ja som absolvovala 3IVF na Slovensku ani tuk.Potom sme sa rozhodli pre Brno a tam sa nam podarilo otehotniet, bohuzial mi museli ukoncit tehu v 21tt.Potom bol jeden neuspesny Ket a hned sme isli do dalsieho IVf s ktoreho nosim pod srdieckom nasu lasku.Mne predpisala Mudr.Drakulova hematologicka z Bratislavy Fraxiparin aj ked mam vysledky v poriadku.Vravela ze embryjko sa lepsie uhniezdi ze maju dobru skusenost.

marculik
5. apr 2014

@rebeka33 jaj dik aj som si myslela 🙂

tancik
5. apr 2014

@sizo u koho si bola? a preco az po lete?

izzie27
5. apr 2014

Takze kocky OPU je za nami. Mame 3 vajicka, 2 su kvalitnejsie. Uz len cakat 🙂

denulkl
5. apr 2014

@zuzanka05 v prvom rade dakujem mam este dlhu cestu pred sebou ale verim ze zle veci su uz za mnou a tedaz to dame az dokonca.testovala som viac krat najprv boli len dusikovia ale 12DPO uz bola viditelna ciarka..mala som tusaka ze to vyslo ale na druhej strane som mala bolesti akonpred menzesom kt.prestali ale teraz zase zacali a samozrejme bolest prs ale to moze byt aj s utrogestanu...teraz mam neskutocnu zahu.a bola som aj na krvi raz.ja by som uz ur ite testla z ranneho mocu na tvojom mieste.

zuzanka05
5. apr 2014

@denulkl Dakujem 🙂 Ja zajtra rano uz budem musiet testovat a uvidi sa 😉 tebe aspon bola ta ciarka viditelna...no nevadi zajtra budem mudrejsie...no bolesti aj ja mam take ako pred menzesom ,dufam ze nedostanem....mam strach stocho 😒

denulkl
5. apr 2014

@zuzanka05 to ti verim ze mas len nijako sa to neda ovplyvnit..keby to bolo take jednoduche.strach je stale aj ked budes tehotna ci je vsetko ok....vela sil a stastia 🙂

gagik
5. apr 2014

baby brala ste niektora na endometriozu visanne? špinili ste pri ňom?

rebeka33
5. apr 2014

@karlito2 väčšinou ked je málo vajíčok a sú slabšie tak ich vložia lebo maternica je maternica a nie petriho miska 🙂 ,ale počkaj kým ti odpíšu ,alebo tam volaj oni ti určite vysvetlia prečo. My sme mali teraz 8 a 4 boli oplodnené a predlženú kult. neprežilo ani jedno . teraz mi je lúto ,že som to neskúsila vložiť na 3den. vždy je to lotéria.

motiv
5. apr 2014

@sarasota no prave tato mila Mudr mi vsetko robila a je to ok. Tak ja uz neviem....

sizo
5. apr 2014

@tancik Ja som bola u Kozumplika, no a preto v lete lebo si chcem oddychnut........Mame este vela veci, ideme na svadbu, potom oslava, plot robime atd a preto som vravela ze len po lete, ked uz nebudem mat taky zhon ale klud😀DDD

skaredekacatko
5. apr 2014

@sizo a ake tlacivo z netu si mala bo aj ja mam z netu stiahnute niejake.

donatela
5. apr 2014

@haimi vau, tak to si ma veeeeľmi potešila! ďakujem pekne za info. snáď sa aj na nás už šťastie usmeje 😉

donatela
5. apr 2014

@motiv skús ísť ku nej ešte raz a popýtaj si fraxík. povedz jej, že si mala 2xivf a oba razy si mala biochemické hodnoty hcg... poslala som ti aj mailik 😉 drž sa!

melisska
6. apr 2014

Jahoda už ma bábätko, isté,jaaaj🙂 neviete ? Teraz čakáme na Dafy, potom saradota, tešíme sa 🙂 pa cmuk pozdravujeme vsetky snazilky aj tehulky 🙂

gagik
6. apr 2014

baby, často mailujete s Dr. do Brna s nejakými otázkami? mne je to uz trapne, ze sa ich kazdu chvilu nieco vypytujem...

lienka_1
6. apr 2014

@gagik Ak mi nie je nieco jasne, pisem. Radsej byt trapna 😀 😀 😀 ako neinformovana. Pis, su tam na to, aby nam predsa pomohli. Ale je pravda, ze ak viem dostat odpoved od sestriciek, tak radsej zavolam ako otravujem lekara.

gagik
6. apr 2014

@lienka_1 ide o to že mi doporučili na endošku visanne, beriem to 4-tý týždeň a týždeň z toho stále špiním, už neviem ci je to normalne alebo čo...

lienka_1
6. apr 2014

@gagik V takom pripade by som lekarovi urcite napisala. Dufam, ze bude vsetko Ok 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre