Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

pikha
6. nov 2011

@mircalla ODTLACKY? 😕 ach boze 😀 A to je zlate s tymi narodkami 🙂
@jada1 ja som rodila vo stvrtok a v pondelok sme sli domov. Narovnako baby po sekcii aj po prirodzenom porode.

jada1
6. nov 2011

@mircalla
@rebeka33
@pikha kočky, ďakujem za odpovede, potešili ste ma 😉.

lenkalienka01
6. nov 2011

@staga ja tiez nekrvacam, ani nespinim.....nastastie.....ale moze to brzdit aj Ultros. Chodim ku Stelclovi a ET mi robila Kurecova. Ja som mala 3 oocyty, dve zrele, ktore sa aj ISCI oplodnili a tie mi aj na 3 den vlozili. Boli 6 a 8 bunkove. Ja som vdacna za to, ze vobec nejake vajka vydolovali, nakolko mam nizke AMH- nizka rezerva. Priznaky mam uz asi tyzden, ze ma bolia prsia, bradaviek ani chytit, v podbrusku taku tazobu, ako pred ms, picha ma vacsinou na pravej strane a som unavena a stale by som len spala, ale to moze mat opat na svedomi Ultros. Ja sa testami uz nezaoberam, tych bielych som videla na mraky, uz si len pockam na krv. Ja idem v utorok na krv, tak som tiez zvedava. Ale kazdopadne daj si este u ynekologa zobrat HCG. Kolko ti vkladali a kolko davas Ultrosu ? Ja 2 x 4 tbl. A aky mas problem, zistili preco to asi nejde prirodzene ?? Moj aj spg hranicny.

falin
7. nov 2011

@lenkalienka01 - veru podobne je to i u mna, tiez mam take stavy zeby som sa na to uz vykaslala, ale ked mala zacne so sestrickou, tak mi je to hrozne luto. Nie ze by som baby nechcela, velmi ho chcem, ale ked to vobec nevychadza, som z toho uz unavena. Ale verim ze sa to raz podari, kazdej z nas 😉
Zajtra drzim palceky, tie priznaky co popisujes vyzeraju nadejne

@maticap. - to je veru neprijemne tie opuchy. Nepomahaju obklady?

@linda81 - drzim palceky na OPU, nech je pekna urodicka

@lenka_21 - vdaka za pekne spravucky od Tinny.

@tinna13 - Obom vam zelam vela zdravicka a pohody a kopec mliecka

@jada1 - ja som mala tiez sekciu a kojila som v pohode. Drzim palceky

@staga - nevzdavaj to a chod na krv, to je najistejsie, drz sa

mia_15
7. nov 2011

Ahojte baby,tak som si poctivo nastudovala vase pismenka 🙂 dost dlho som tu nebola,ale kazdy den som prisla taka mrtva z roboty,ze som ledva zvladala sprchu....

@miminkad ahoj, ako mate? dufam,ze sa drzite a vsetko je OK 🙂 citam tu,ze ti uz zacina byt aj trosku zle a ze je z teba maly grcko 😀 to su len dobre priznaky 😉 kedy mas dalsie sono?

@lenka_21 tak ta fotka vasho drobceka je uzasna 🙂 velmi sa tesim s tebou! Cundrlik je super,ze? Ty si bola u neho iba na sone?

@lenkalienka01 zajtra ides na krvicku... drzim palce,potom daj vediet 😉

miminkad
7. nov 2011

@mia_15 ahoj moja,nastastie sme grckali len raz.teraz niekedy mavam taku tazobu na zaludku.ale inak vcelku ok.dufam,ze to vydzi vsetko este aspon 6tt-buducu stredu ideme.a co ty,ako sa citis?

lenkalienka01
7. nov 2011

@mia_15 dakujem....jasne, ze dam vediet 😉

mia_15
7. nov 2011

@miminkad ja dobre...okrem tiez tej obcasnej tazoby na zaludku mi nic neni... a bolesti v podbrusku este mas?ja uz ani nie... dnes ideme na sono,tak uvidime.. velmi sa bojim,boze uz nech som tam... to cakanie je hrozneeeeeeeee! pekne lezis a nozky hore? 🙂 na sono idete do Brna? Mimi aj ty sa tak stale bojis?to je hrozne,ja 24 hodin denne nemyslim na nic ine...

mia_15
7. nov 2011

@lenkalienka01 obdivujem ta ako to vies vydrzat... nerobila si si ten test,ze? dufam,ze mi to neuniklo 😕

lenkalienka01
7. nov 2011

@mia_15 nie, neuniklo 😀 😝 povedlala som si, ze naco ? ci bude taky , alebo onaky, vysledok JA neovplyvnim, budem len vo vacsom strese...a takto to neriesim, co ma byt bude a co ma prist pride 🙂 a ty sa ako drzkas ??

mia_15
7. nov 2011

@lenkalienka01 jasne,mas pravdu.... ale ja by som to aj tak nevydrzala 😨 ja dobre,teda aspon relativne... uvidime dnes...ideme na sono. uz sa neviem toho dockat a mam pocit,ze sa cas vlecie tak pomaly ako nikdy... vysledok HCG budes vediet hned zajtra?

falin
7. nov 2011

@mia_15 - ty ides na sono do Brna ci k svojmu dr.? Daj vediet ako ste dopadli, drzim palceky

lenkalienka01
7. nov 2011

@mia_15 vysledok az v stredu po 10,00 😀 .....aj kamosky mi vravia, ze ich stresujem viac ako seby, su nedockavejsie ako ja 😝 , treba len verit, ze ten zivot nam to vsetkym hadam nejako pekne zariadi 🙂 verim, ze sono budes mat OK, drzkam prsty. Daj potom info . Tesim sa 🙂

mia_15
7. nov 2011

@falin dnes idem k mojmu dr. ale na buduci tyzden idmem aj do Brna. Dakujem za palceky 🙂 budem ich potrebovat lebo sa bojim,aby bolo vsetko OK...

falin
7. nov 2011

@mia_15 - to je pochopitelne ze sa clovek boji. Poznam to. Ked som bola tehu tak by som bola najradsej kazdy den na sone ci je fazulka oki. Mali by ste sa dozvediet ci bude jedno alebo dve, vsak?

mia_15
7. nov 2011

@lenkalienka01 pane boze,ty nas dobre natahujes 😀 ja by som to urcite nevydrzala,ja to viem 🙂 a utors davas stale?kedy si mala dostat ms?

lenkalienka01
7. nov 2011

@mia_15 ultors davam 2 x 4 tbl., a ms mam mat dnes- zajtra , ale dufam, ze ta svina svinska nepride 😀 😀 😝

mia_15
7. nov 2011

@falin presne, ja by som na sono najracej chodila kazdy den 😀 keby mame take male sona aj na doma a stale by sme si tych malych krpcekov mohli sledovat 😀 alebo nejaky pristroj ktory ti prense povie ci je vsetko v poriadku 😀. hej dnes uvidime ako to vyzera.... dr. kukne do mojho bruska a dufam,ze to bude dobre a ze krpcek tam bude v bublinke 🙂

gabinkaa
7. nov 2011

@jada1 ahoj moja, vidím, že už riešiš pôrod a kojenie, my sme to s lekárom preberali dávno a k ničomu sme nedospeli, odvtedy túto tému neotvorili
včera sme boli na 3D utz, krásny zážitok, už máme naozaj potvrdenú malú princezničku, najprv sa nám nechcela ukázať, otočila sa chrbátikom a tváričku si zakryla ručičkami, ale potom si to rozmyslela asi pol hod. a zapózovala, máme aj DVD a fotečky, na našu veľkú radosť 😵 😵 😵

lenkalienka01
7. nov 2011

@gabinkaa super, zazitok to musel byt naozaj uzasny, gratulujem 🙂

gabinkaa
7. nov 2011

@lenkalienka01 to naozaj bol, ale hlavne výsledok, že malinká je zdravučká a má všetko tak ako má mať, lebo po všetkých tých šokujúcich screeningoch je to správa na nezaplatenie a veľmi nám odľahlo

lenkalienka01
7. nov 2011

@gabinkaa to verim 🙂 clovek si hlavne praje zdravie pre svoje dieta, poznam to 😉

gabinkaa
7. nov 2011

@lenkalienka01 veď to, myslím, že ani nič iné nie je dôležité ako zdravie

lulu10
7. nov 2011

baby nebola ste niektora na IVF v decembri? U mna sa to vsetko pokaslalo ☹ ☹ ☹ mala som dostat mrchu v piatok a vo stvrtok ideme na konzultaciu k Machacovi a hned som chcela aj zacat stimulku no a ta svina mrchata dorazila DNES!!! Ja som nikdy nedostala kramy dopredu, fakt NIKDY a zrovna teraz 😠 😠 😠 Neviem co teraz robit... IVF nam teda vyjde asi na december co by zas nebol az taky problem ale sa bojim ako to tam cez sviatky funguje, ci tam vobec budu ti nasi vytipovani lekari... A dalsia dilema ci ist vo stvrtok do RF ked budem mat mrchu-chceli sme len dohodnut stimulku a cely postup... Za kazdu radu DAKUJEM 😔

lulu10
7. nov 2011

@miminkad neni si tu? 😕

jada1
7. nov 2011

@gabinkaa jééééj, gratulujem k princezničke 😵 😵 😵 😵 .
Áno, už robím prieskum témy pôrod 🙂 .Ešte sme sa o tom s Dr. nerozprávali, tak som zvedavá, čo mi ide odporučiť. 🙂

gabinkaa
7. nov 2011

@jada1 ďakujem.......mne navrhoval sekciu kvôli veku a IVF a potom vraj je sekcia menej riziková pre dieťatko, ale tiež ešte neviem ako to bude a kedy skončím v nemocke

gabinkaa
7. nov 2011

@lulu10 to je škoda, že mrcha dorazila skorej, myslím, že aj cez vianočné sviatky majú služby, síce sa striedajú, nie sú tam všetci ako v pracovný deň, ale niečo určite robia, ale ak dostala teraz na začiatku mesiaca, tak by to malo vyjsť podobne aj v decembri a do vianoc to v pohode stihneš aj s testíkom pod vianočný stromček, ak si už bola u Macháča na konzultácii tak možno stačí ísť aj teraz, lebo ak Ťa pozeral tak už určite nie, ale ak ideš k nemu prvýkrát, asi by bolo lepšie ísť bez mrchy, aby mohol urobiť utz, ja keď som išla prvýkrát do RF, tiež mi vychádzala mrcha, tak som to preložila, ale druhýkrát ma už nepozeral, držím moc palce 😉

miminkad
7. nov 2011

@mia_15 neboj,bude to dobre.ani ja uz bolesti nejak necitim.sem tam este pichnutie,ale uz malo.tak ten strach ti verim.pozri na mna.som uzlicek nervov.ale pijem medovku,tak sa snazim byt v pohode a vdaka za utros,aspon som z neho oblbnuta.na sono ideme do brna.90% lezim,inak len na vecko a kupelna a obcas pri pc na chvilu,ale to mam nohy vylozene na stolicke,tak snad je to ok.sem tam sa na chvilu pomotam.ja mam tu tazobu tiez len obcas.vcera od ranajok az do vecera.dnes relativne dobre.potom daj vediet,ako dopadlo sono.do brna ides kedy?inak mna to tiez chvilami pochyti ist na sono,ci je vsetko ok
@gabinkaa gratulujem k princeznej 😵
@lulu10 chvilu som,chvilu nie,co potrebujes moja?zazvonim ti?

miminkad
7. nov 2011

@lulu10 podla mna tam stvrtok chod a dozvies sa aj ako je to cez sviatky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre