Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

michelitta
10. máj 2013

@rous ja si myslim ze tehu priznaky tak mozno az od 2.mesiaca,vsetko si to len nahovarame,ked je tehule zle,je aj nam cakatelkam,ked papaju o sto sest,tak aj my,ked ich picha v brusku,uz to mame,vidime duchov,atd 🙂 treba asi fakt trpezlivost,ale to su mrrrrlllleeee 🙂 prajem ti aby t to vyslo!?🙂 mala si PK? a kolko Ti vkladali ? drzkaj sa 😉

bettypo
10. máj 2013

@michelitta no hovor mi nieco, ja som testovala uz 5.den po. Hlavne ze tam nieco je. Je to dobry start do dalsieho testovania. Vydrz do rana. Ja som prvy ranny moc testovala aj o 3 rano 😅 😝

vilaamalia
10. máj 2013

@rous podla mna je to skoro, ano embryjko sa zahryzkava tak do 72 hodin, ale myslim, ze to sa este citit neda. Skor este vplyvy stimulacie a teraz hlavne utrogestanu. Ved sme ako chemicka tovaren🙂, tak sa nemozme cudovat, ze citime vselico... vydrz este par dni, nech si tu radost z uspechu potom poriadne vychutnas🙂

suelda
10. máj 2013

@martini Dakujem! 🙂

martinusa22
10. máj 2013

Takze to jedno vajko sa oplodnilo a vyvíja sa zatial tak ked všetko pojde dobre takto tak v nedeľu idem na ket na 10.00 hod

rous
10. máj 2013

@michelita. Nie, PK sme nemali. Mali sme len 2 vajicka. 2 sa oplodnili a oba sme vlozili na 3 den. Jedno 1x8 bunkove ohodnotene znamkou 1. A to 2. 5bunkove slabsie a pomalsie. Ale pri vklade uz u oboch sa bunky nedali spocitat a okraje medzi bunkami sa stracali . Premyslam, ze ked sa to teraz nepodari, skusim nativ. Stimulujem lieknmi za 400 e a vyprodukujem 2 vajicka a v beznom cykle bez stimulacie mam ovulaciu s jednym vajkom. Mam 38r.
Pred casom sme mali horsi spermio preto sme sa rozhodli pre IVF. Teraz sa zazracne polepsil. Mozno aj IUI by som skusila. Ach no uvidime... mozno predsa z toho nieco bude.

rous
10. máj 2013

@michelitta testujes s ovu testom alebo s tehotenskym ?

pufa
10. máj 2013

@rous ahoj. Držím ti palce. Ja som to mala na tretí deň na vlas rovnako, ale vkladali mi len to 8 bunkove, resp. 10. Je veľká šanca ze sa aspoň jedno uchyti! 😉

michelitta
10. máj 2013

@rous ahoj,len tehotenskym,ovu su mi na prd teraz🙂 ja neviem co je to nativ a ta kvalita ze lepsie pomalsie ja som stimulovala,6dni pero gonal/puregon potom 3 cetrotide plus merional,to bolo vsetko a nativ..ja som toho posledne vyprodukovala malo🙂ani nechcem vediet ake jedy som do seba davala☹😉

rous
10. máj 2013

@pufa Dakujem za povzbudenie. Pri nasom predchadzajucom pokuse v novembri sme zavadzali len jedno a potom ma to mrzelo, ze som to druhe nechala len tak. No uvidime! Boli sme dost sklamani ked nam Dr.Otevzel pri vklade povedal, ze mame tak 40% sancu, ze sa chyti aspon jedno. Cize celkom malo... Loteria...?

michelitta
10. máj 2013

@pufa ahoj moja,ani som Ti nestihla zablahozelat!som tu 3/4roka nebola,uplne som vypla!!nech ste zdravi a dotiahnete to do uspesneho konca tehulkovania,no a samozrejme zaciatku mamickovania😉 ani neviem co cakas,uz mas aj meno??drz sa!😉

melisska
11. máj 2013

Dobré ranko 🙂

amali
11. máj 2013

dobré ránko 😉

michelitta
11. máj 2013

dobre rano kocky🙂 dneska uplna beloba ☹ mali ste niektora aj vy ze 7.den ducha a potom nic? pregnyl to byt nemoze,ten som mala 29.4.,ci? @melisska kolkobunkoveho bubaka Ti vkladali? a ake ste mali testiky na ktory den???baby helppp,pleeasee!! odpiste,prosiiimmm!!!uz sa mi ani nechce rozmyslat,ze by to nam to zase nevyslo☹☹dakujem,drzkajte sa😉tehulam,pekne tehulokovanie😉

cora41
11. máj 2013

@michelitta moja, ja som mala na 6 den ducha, na 7 den biely ako Vianoce a na 9 tam uz pekne bol.. nepanikar a klud a okrem toho mne vychadzaju lepsie testy poobede ako rano..

michelitta
11. máj 2013

@cora41 milacik,dakujem🙂 skusim nechat tak a v pondelok testnem..neviem,ale uz si pletiem slučku☹☹☹

melisska
11. máj 2013

@michelitta mne vkladali HB hatchujucu blastocystu, testy mám v albume

cora41
11. máj 2013

@michelitta daj si trochu kludu do srdiecka, lebo toto ta privedie o rozum... urob test v pondelok alebo aj zajtra. ktory si dnes den?

michelitta
11. máj 2013

@cora41 8.den,jasan,dam..len tu necitim,nejaku podporu okrem Teba Monik na maili☹ale vsak v poho,to si musim sama vyriesit🙂

melisska
11. máj 2013

@michelitta moja vsak prečo tak skoro testujes? Ja som testla na 12 deň ako mi kázal dr. A vedela som že buď bude alebo nie, aspoň som sa vyhla stresovaniu skôr 🙂 buď trpezlivá , počkáme na deň kedy máš testovať. A bašta 🙂
A hlavne nebuď dopredu smutná, ako sa potom cíti bobco ? 🙂 Hlavku hore, čakáme ďalej,

melisska
11. máj 2013

Ja som dnes samucka doma....

amali
11. máj 2013

@melisska aj ja ☹

cora41
11. máj 2013

@melisska uz zasa moja? ale ver, ze nie si sama, lebo ste uz dvaja 🙂

melisska
11. máj 2013

@cora41 áno🙂
Ráno sami akoby zasekli črevá Jaj ...ľahla som si a uvoľnilo sa to, jaaaj pichalo to,
@amali ty máš aspoň psíka, nie 🙂
Asi zavolám svokre či ma nepríde pozrieť

lysa31
11. máj 2013

Čaute, dlho som tu nebola lebo som bola sklamaná 1ivf. Ale včera so zistila, že naše 2ivf je pozitívne, sme iba na začiatku 5tt ale aj tak sa teším. Je to môj prvý pozitívny tehu test🙂

amali
11. máj 2013

@melisska áno mám psíka...ale asi dnes niečo upracem....s prestávkami..... 😉

melisska
11. máj 2013

@lysa31 držíme palceky ďalej 🙂

nelly3
11. máj 2013

@michelitta
ale co si, mas tu podporu, len moc skoro testujes, netreba skor, fakt, len stres je a to nie je dobre, ako pise melisska treba testovat ako pise, cca 11-12 den.

rous
11. máj 2013

@michelitta Prezivam to iste ci ty. Myslim, ze na IVF je tato cast najzlozitejsia. U mna fakt pracuju hormony som strasne precitlivela a placliva. Uz sa so mnou doma nikto nebavi. Ani pes na mna nepozera. V tejto faze to nie je v nasej moci ovplyvnit. Urobili sme vsetko co bolo v nasich silach aj s pomocou dr. a teraz uz len cakat.

izzie27
11. máj 2013

Dievcata, ako to prebieha pri OPU? Su tam aj nejake kosele alebo si ju mam priniest? Dakujem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre