Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

roming
20. nov 2017

@bebe133 ďakujem...nič teda nie je stratené ...ale aj tak.ma to strašné hnevá aká je tu blbá byrokracia a o všetko 100x žiadať a na všetko čakáš strašne dlho...som zvedavá co mi zajtra ťa sestrička z Reprofitu odpíše...veď na to, aby som si prevzala hormóny na stimulku snáď nepotrebujem ďalší termín o 2tyzdne..🤒

lola911
20. nov 2017

@babusik85 s tymi cystami mas pravdu,, ja som tiez mala a povedali mi ze musi ist hned von lebo sa rychlo zvascovala,,, ze ak narastie do velkosti 6cm tak nebude mozne urobit laparoskopiu a budu ma musiet rezat,,,robili mi laparoskopiou na 5cm cystu a uz to bol problem,,, hovorili ze to bolo uz tak tak,,, ved ked si predtavis ze maternica ma zhruba velkost 8x5x3,5 cm,,, to znamena ze @michellevendero mala cystu este viac ako dva krat taku ako velkost maternice,,, myslim ze je to mozne jedine vtedy ak by vymysleli novu technologiu o ktorej este nevieme,,, okrem toho zalezi aj na tom co je vtej cyste ak je tam tekutina tak je to tiez problem

michellevendero
20. nov 2017

@lola911 najskôr mi odsávali tekutinu, ktorá išla na rýchle hystero vyšetrenie, bola to obyčajná vodová cysta a potom vypaľovali ten obal a odoberali poškodené tkanivo pravého vaječníka a tiež poslali na rýchle hystero, kým som bola v narkóze.

tobiaskababo
20. nov 2017

Ahojte , chcem sa opytat....ak by mi naahodou prve ivf nevyslo...kolko bude stat druhe ivf ( 1 zatial cez 700e) a co sa deje pri 2 ivf ...dakujem pekne za kazdu odpoved

lola911
20. nov 2017

@michellevendero neviem ci by si na to niekto trufol,,, mozno si tam mala vodu,,, ale co keby tam nebola voda ale bola by to nejaka ina tekutina ktora moze obsahovat toxiny,,, oni nemohli vediet co za tekutinu tam mas,,, zda sa mi to neprofesialne,,, je to velky risk hlavne ked je tam tekutina

michellevendero
20. nov 2017

@lola911 Podpisovala som papiere, že ak to nepôjde cez laparo, tak ma budú rezať a ak bude hystero zlá, tak budú vyberať, všetko čo je poškodené. Som tu juhuuu žijem, napriek všetkým mojím diagnózam. Tri dierky v bruchu a tri dni v nemocnici.

lia1234
21. nov 2017

Zial mne to nevyslo...dnes rano som zacala spinit, tak som spravila test a negativny (ani duch)...

mimiqa
21. nov 2017

@lia1234 kolko dni si po??? Dakedy ukaze az na 12 ty den....to ze spinis nemusi byt konec....

mimiqa
21. nov 2017

@tobiaskababo ahoj..mas mrazaciky?? Ak ano...tiez som sa pytala tak to je len vklad..okolo 260 €....nooo a ak nemas..tak asi od zaciatku vsetko.....

lia1234
21. nov 2017

@mimiqa som 10 den po...neverim, ze by sa vysledok este zmenil.
Ak je test negativny, tak to proste nevyslo 😢

babusik85
21. nov 2017

@tobiaskababo ahoj, presne, ak mas mrazacikov, tak platis uz len za vklad /popriade lieky, ak Ti naordinuju/.
Ak nemas a ides znova stimulovat, tak vsetko platis takisto

mimiqa
21. nov 2017

@lia1234 alleee 10ty den je skoro....aa testy su testy..krv je krv....ja som ciarky mala a vidis..krv sa zobrala a nevyslo to😐...idem zas o mesiac ak stihnem do 23

tobiaskababo
21. nov 2017

Boze v cera jedna inj diphereline a dnes mam cely mechur prechladnuty pritom lezim pod dekou a ajbperinou...dnes ma caka 225ml davka fostimonu plus diphereline ..kokoos...ako ste to zvladali ja som tak precitlivena ze koniec...no dobre ratam aj s tym ze to vyjst nemusi teda dam si aspon jedno zamrazit...mozem ist ptm na vklad o nejaky kratky cas alebo sa caka? Mam napisane v protokole ze az po 7 mes

roming
21. nov 2017

@bebe133 prosím ťa a to že to je len na určitú dobu značí to že do toho dátumu musím začať so stimulaciou alebo aj požiadať o vrátenie peňazí? Nerozumiem tomu načo tam ten dátum vlastne je😖

babusik85
21. nov 2017

@tobiaskababo mozes ist na vklad hned druhy mesiac.
ze po 7mes. to musi byt nieco ine, isto nesuvisi s vkladom.
a to pichanie je normalne, aj ja som to mala, nie si prechladnuta, to len taky pocit.
a mysli na to, ze zvladli to tisice zien, zvladnes aj TY, su aj horsie veci. robis to pre ten najkrajsi ciel. drzim palce.

lia1234
21. nov 2017

Ahojte. Aj Vam robi vas gynekolog problemy, ked navstevujete Brno? Napr. ze vas nechce vysetrit atd a posiela vas do centra...

mimiqa
21. nov 2017

@lia1234 no to by nemal..moja gynekologicka sama pacientky posiela do Brna..bo ich uznava a povie ze maju techniku lepsiu..zober kartu a chod inde ....ako sa citis??

babusik85
21. nov 2017

@lia1234 moj nie, vobec nerobil problemy

mimiqa
21. nov 2017

@tobiaskababo zvladnes 😉

tobiaskababo
21. nov 2017

V cera sme boli na poho na prvej inj a sestricka bola zhrozena ze preco mam 3 davky fostimonu 😂 reku netusim...a ona ze to je raz vela..dakujem vam inak

mimiqa
21. nov 2017

@tobiaskababo a teraz budes sestricka ty 😉

babusik85
21. nov 2017

@tobiaskababo su aj take pripady, kde musia aj 450iu denne pichat...
kazda to ma inak. na pohotovosti sa v tom velmi nevyznaju..

tobiaskababo
21. nov 2017

Ale ten pocit je najhorsi to ako prechladnuta ...a brucho ako balon 🙂

babusik85
21. nov 2017

@tobiaskababo a uz odkedy stimulujes?

tobiaskababo
21. nov 2017

V cera som mala prvy dephereline a dnes o 18 mam tri fostimony plus ten dip...

mimiqa
21. nov 2017

@tobiaskababo brucho bude dlhsie nafuknute 🤗

tobiaskababo
21. nov 2017

Super tesim sa take pekne gulatucke ho mam 😂

babusik85
21. nov 2017

@tobiaskababo ojoj, tak este len budes mat nafuknute brucho :D
moje inac ani nebolo nafuknute, len uz posledne dni pred odberom.

tobiaskababo
21. nov 2017

Mam to za sebou plakali sme obaja boze teraz mi je to smiesne 😀 mali ste nejake 'stavy' po fpstimone alebo diphereline ?

maculicek1977
21. nov 2017

@tobiaskababo ahoj ja mám tiež fostimon 3 prášky + jedna vodička a diphereline, dnes som bola na kontrole a v piatok znovu a snáď v pondelok odber 🙂 držím palčeky nech sa nám to podarí, ja nemám nejaké zvláštne stavy zatiaľ...už 3 krát IVF tak som už asi odolná 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre