Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

milaciky
27. nov 2015

baby neviem co mam robiť, zohnala som si dosť Gonalu, ze by mi vyšlo na na ivf, lebo sme teraz plánovali soft. Či ist do normálneho ivf, alebo zostať pri soft. A neviete či im v Brne bude vadiť, ze nebudem brat lieky od nich? Ďakujem za každú odpoved 🙂

nelly3
27. nov 2015

@milaciky
to im urcite vadit nebude, ze nebude od nich brat lieky, ci soft alebo normalne to by mal lekar vediet 😉

skaredekacatko
27. nov 2015

@milaciky tie lieky im vobec nevadia mna sa doktor narovinu opyta vzdy ze co mam doma s cim budeme stymulovat. Jasom len raz brala od nich.inac tu s fora.
Aj ja tu uz dlho strasim ale verim ze poriesim imunitu a hop do toho inekcie gonalu uz mam v chladnicke

milaciky
27. nov 2015

@nelly3 to soft som si navrhla ja sama, tak mu napíšem, ze ideme do normálneho 🙂 ďakujem za odpoved

milaciky
27. nov 2015

@skaredekacatko veď idem aj ja este na pár vyšetrení, tu su naštastie výsledky do týždňa 🙂 drzim palce nech je imunita co najskôr v poriadku ✊

cheeky82
27. nov 2015

@niveagirl prezivam to iste co ty a tisice dalsich. My sme na SK mali uz 3 IVF, dve s manzelovymi spermiami /cryptozoospermia, neuspech. Jedno ivf s darcom, prvy ket uspesny, ale v 13 tyzdni som potratila, od zaciatku sa mi robili v maternici hematomi. Dalsi ket v sept neuspech. Viac mrazakov nemame, tak preto brno a soft. Vcera sme boli v dzurilla centre na reprodukcnu imunologiu, ci nemam nejaky imuno problem. Hemato mam ok i ked imunolog mi povedal, ze mi neurobili vsetky hemato testy. Tak teraz mozem cakat do januara, lebo robia len do 17/12. Cast vysledkov ale bude do dvoch tyzdnov. To cakanie je priserne. Stale na nieco cakam a vysledky nikde. U mna sa uz zacinaju prejavovat stresy a sklamania co prezivam uz 5 rokov, z toho 3 roky ivf. Problemy zo zaludkom a tlaky na hrudi. A o tom ze vsetci na okolo nas su tehotni alebo maju deti, tak o tom uz ani nehovorim

gagirl
27. nov 2015

@milaciky ahoj moja..lieky kludne mozes mat aj svoje..nemusis brat od nich..ako aj kocky pisali..Ale preco nechces radsej soft stimulku?ja by som vyskusala teraz asi soft..Ale porad sa s lekarom..

milaciky
27. nov 2015

@gagirl lebo ja uz neviem co mam robiť ☹

gagirl
27. nov 2015

@milaciky opytaj sa doktora co ti on odporuca radsej..co by bolo pre teba vhodnejsie..Ozaj ty tam pojdes na kontrolu potom na sono..da sa kazdy den aj medzi sviatkami?

milaciky
27. nov 2015

@gagirl mne kázal prísť na kontrolu 30.12 neviem presne ako majú otvorené, ale urcite budú mat, oni nerobia len OPU
Napisla som mu a teraz čakám co odpíše.

katka17044
27. nov 2015

Ahojte prosim ako prebieha v reprofite vyber vajicok? Budem moct ist este pred s manzelom do kabinky co musi odovzdat spermie lebo vzdy chodim s nim teda v gf sa tak dalo len neviem ci sa to aj u nich tak stiha vie mi niekto povedat dakujeeeem

nelly3
27. nov 2015

@katka17044
nie lebo ty budes pod narkozou spinkat a on asi vtedy pojde odovzdat material 😉

katka17044
27. nov 2015

@nelly3 to je blbe v gf som naprv isla s nim a potom som isla na izbu dalo sa to stihat ☹

gagirl
27. nov 2015

@milaciky ok..potom daj vediet..nechaj to na neho 🙂

milaciky
27. nov 2015

@gagirl dam vediet, este neodpísal stále chodím pozerať na email

silvinkabb
27. nov 2015

Brno preplaca iba Vseobecka a Union? mate niekto skusenost s inymi poistovnami? cez ten union je to ako? musim tam prejst a byt ich poistencom, ako inde, alebo sa to tam da nejako inak zaplatit? dakujem

rada2002
27. nov 2015

@lola911 ahoj.chcem sa Ťa spýtať ako sa cítiš keď berieš DHEA? Mne ju tiež doktorka doporučila, ale čítala som o tom a má to veľa nežiaducich účinkov. Bojím sa toho. Ja idem v januári na 3IVF a mám protokol s max.dávkou hormónov. Vždy som mala 7 vajíčok, ale do správnej veľkosti dozreli len dve, z ktorých bolo max. jedno oplodnené, takže sa nám 2x nezadarilo.

lenka_13
27. nov 2015

@rada2002 ahoj, mna si sa sice nepytala, ale tak podelim sa o skusenost.... Ja som brala DHEA 3 mesiace, mala som z toho dost zle akne ale inak uplne v pohode. Subjektivne som sa citila velmi dobre (mozno som si to vsugerovala), proste som mala nejako viac energie a lepsiu naladu. Len sa cudujem, ze teraz zvazujes uzivanie, ak ides v januari na IVF. Podla mojich info to treba uzivat minimalne 2 mesiace, idealne 3, niekde sa uvadza dokonca 6 mesiacov.

lenka_13
27. nov 2015

@lola911 ahoj, DHEA si kupila v lekarni v Brne? Kolko ta to stalo? Ja idem do Rakuska pre tabletky, na 3 mesiace to stoji cez 200 eur....

silvinkabb
27. nov 2015

@lenka_13 dhea stoji cez 200e? To je nejake drahe. Ja idem objednat prirodne a nie je take drahe

marculik
27. nov 2015

baby je to niekto kto bol na reprodukcnej imuno?

osky
27. nov 2015

dievcata asi som trochu nescitana,viete mi niektora laicky vysvetlit co to to dhea je a na co je dobre? totiz ja ho mam stale znacne zvysene,a nie je to asi dobre.a vidim ze zase vy riesite dhea pomocou doplnkov,vobec tomu nerozumiem....

lola911
27. nov 2015

@rada2002 ahoj, ja beriem tieto http://www.biovea.com/uk/product_detail.aspx?PI... 🙂 objednavam z anglickej stranky lebo zijem v uk... vzdy ked objednam tak do 3dni to mam doma .... ale pre teba ked zijes na slovensku bude lepsie objednat zo slovenka 🙂
http://swanson.sk/p/371/dhea 🙂 25mg za 11,20 EUR...... swanson je velmi dobra znacka... ja ak mam moznost si vybrat tak urcite swanson.... funguju na prirodnej baze.... mozes mat neziaduce ucinky po dlhodobom uzivani a to vyrazky alebo akne alebo bolest a krce na zaludku.... ja nemam ziadne neziaduce ucinky 🙂 mam viac energie a zda sa mi ze mam viac prekrvenu pokozku 🙂 ja som normalne dost bleda.... ale od vtedy co beriem dheu tak mam aj lica trocha cervene 🙂 a zda sa mi ze mi kruhy pod ocami miznu 🙂 ... davam si 75mg denne 2-0-1.....neviem ako dlho sa to ma uzivat pred ivf ale ja planujem uzivat do otehotnenia 🙂 ideme skusit teraz v decembri... 5 decembra som objednana na scan a ak to bude ako minule 7 decembra by mal byt odber 🙂 v oktobri bol odber na 12ty den... v novembri sme mali pauzu ale skusala som ovu testy a mala krasne dve ciarky 🙂 to znamena ze tam bolo zrele vajicko.... ale beriem aj ine vitaminy... pomerne dost tak aj to by malo pomoct 🙂

@lenka_13 ahoj, ja objednavam s internetu je to pohodlnejsie 🙂 ja som dheu kupovala za 12 libier 60capsul ale zo slovenskej je za 11,20 eur 120capsul 🙂

lola911
27. nov 2015

@osky ahoj, pokusim sa tak laicky to vysvetlit..... je to stereoidny hormon ktory sa vytvara v nadoblickach.... zacina sa tvorit prirodzene v tele cloveka okolo 7meho roku zivota a dosahuje vrchol u teenegerov cize okolo 14-17 rokou zivota ... potom kazdych 10rokov uz len klesa zhruba o 20% az pokial sa neznizi na zhruba 10% a vo veku 80 uz zostava na jednej rovine.... preto pri dlhodobom uzivani sa mozu vyskytnut akne alebo vyrazky lebo hormon stupne dost vysoko..... ked sa objavia akne treba si dat pauzu aby trocha klesol 🙂....... neviem ci to dava zmysel 🙂

matusik6
27. nov 2015

@lenka_13 zabralo to dhea?

silvinkabb
27. nov 2015

@lola911 swanson je vypredany zial. Vsetko co sa tyka tychto veci

lola911
28. nov 2015

@silvinkabb pozri na tuto stranku http://www.biovea.com/uk/results.aspx?KW=dhea ja objednavam od nich 🙂 minuly tyzden som objednavala a maju aj dheu.... posielaju aj na slovensko 🙂
kopirujem ceny postovneho na slovensko z ich stranky

Standard Post
6-8 working days for delivery
FREE for orders over £29.00
£3.95 for orders under £29.00
Tracking number emailed upon dispatch
....postou 6-8 dni....nad 29 libier postovne zdarma a menej nez 29libier postovne 3.95libier.... cislo balika poslu emailom a mozes si to sledovat po intenete kde sa balik nachadza 🙂....

UPS
3-6 working days for delivery
FREE for orders over £29.00
£2.95 for orders under £29.00
Tracking number emailed upon dispatch
Signature required upon delivery*
Cannot deliver to P.O. boxes

UPS - w/COD
3-6 working days for delivery
FREE for orders over £58.00
£5.90 for orders under £58.00
Tracking number emailed upon dispatch
Cannot deliver to P.O boxes

lenka_13
28. nov 2015

@matusik6 Uzivala som to pred prvym cyklom IVF, mala som vtedy 5 vajicok, druhy cyklus bez DHEA iba 2 vajicka. Tazko povedat, ci ten rozdiel bol sposobeny iba DHEA ale teraz mam pred sebou 3. cyklus a urcite idem 3 mesiace uzivat DHEA (aj lekarka mi to odporucila). Urcite to neuskodi (ak neberiem do uvahy akne), moze to iba pomoct, sama som zvedava aky bude efekt....

lenka_13
28. nov 2015

-

lenka_13
28. nov 2015

@lola911 Dakujem za info. Teraz mam naozaj dilemu, nerozumiem tomu cenovemu rozdielu oproti tym tabletkam co kupujem v lekarni (60 tabliet 12 eur na nete vs. 70 eur v lekarni). Nechcem nic podcenit ale zaroven nechcem vyhadzovat peniaze zbytocne ak su to naozaj rovnake tabletky ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre