Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

alica311
8. mar 2016

Dievčatá, čo už máte jedno bábo z IVF, prípadne IUI, chcem sa Vás spýtať, či ste si pri ďalšom IVF dávali robiť imunológiu. Ja som teraz po neúspešnom ET a keďže nemáme mrazáčikov musím ísť do IVF znova. V minulosti mi imuno nikdy nebola robená a tak neviem, či sa niečo za 4 roky mohlo zmeniť? Nemáte s tým skúsenosti????

gagik
8. mar 2016

@alica311 ja sa chystam na ket, z et mame babo, ale imunologiu neplanujem urobit,ale neviem ci je to spravne.

alica311
8. mar 2016

@gagik My máme problém v spg a fragmentácii DNA....takže viem odkiaľ vietor fúka, ale keďže teraz ET nevyšlo, tak neviem, či to znova riskovať a neísť predsa na tu imunologiu a zvažujem aj HSK, lebo som prekonala po pôrode infekciu....tiež neviem, čo robiť

gagik
8. mar 2016

@alica311 ja mam endometriozu,popravde sa mi nechce ta imunologia riesit plus keby mi nieco vyslo tak zase to donekonecna riesit a keby to aj bolo poriesene tiez sa vklad nemusi podarit, no neviem.Tak si ju sprav pred dalsou stimulkou budes spokojnejsia ze si spravila vsetko.

alica311
8. mar 2016

@gagik no uvidím, lebo ďalšie vyšetrenia a behanie po doktoroch sa mi nejako tiež nechce absalvovať, už mam toho nejako dosť... 😝

pufa
8. mar 2016

@mojpoklad vraj je to fesak 😉

mojpoklad
8. mar 2016

@pufa fešák, nefešák, ja chcem bábo 🙂 , doteraz sme mali mladulinkú lekárku, tak aspoň sa teraz budem mať načo pozerať ja 🙂

panarka
8. mar 2016

@malvina13 ahoj,chcem sa spýtať aj tí dr.povedala ze preco len jedno? Ja som bola teraz v nedeľu 6 ho na ET, chcela som vložiť dve a Koudelka bez problémov že ok môžte aj dve. Vkladali sme na 5 deň a uz mam jedného synčeka od nich vtedy sme vkladali na 3 deň tiež dve. Aj vtedy aj teraz sme mali IVF soft. Držím palceky aby ti to vyšlo. Kedy budes testovať?

katka17044
8. mar 2016

Ahojte tak zajtra začínam so stimuláciou 🙂 opäť a znova :D tak kiežby posledný krát. Bude to soft s genetikou embryjok

mimi777
8. mar 2016

@panarka ahoj ak mozem odpovedst aj ja, my sme boli tiez v nedelu na vklad a mne odporucil rozhodne len jedno, u mna by bolo vraj zvysene riziko potratu dvoma

sasa1983
8. mar 2016

@katka17044 drzim palce Katka, aby uz bolo vsetko dobre len.

zuzik
8. mar 2016

Baby pri akej velkosti folikulov ste si pichali pregnyl? Folikul mam len jeden 21mm a zajtra vecer si mam pichnut pregnyl, nie je to neskoro ?

tinkatinulka
8. mar 2016

@panarka ahoj kocka som ta tu dlho nevidela, uff takze uz druhe babo riesite..mynna bode o
0 za tie roky

malvina13
8. mar 2016

@panarka ahoj, ja som mala dr. kurecovu. a ona velmi rozhodne povedala že jedno. keby som na tom trvala podla mna by nebol problém. ale ja som to velmi chcela počuť od lekara. opýtala som sa na to a povedala že jedno, že som ešte mlada že si prídeme pre surodenca..no mam 33zrovna najmladšia nie som. ja som si hlavne myslela že pri dvoch bude vačšia šanca že sa ujme aspon jedno, a že keby boli dvojičky aj by som sa potešila. ale viem že čakať dvojičky, je viac rizikové tehotenstvo. preto som na tom nechcela ja trvať. keby povedala s usmevom, že môžeme vložiť aj dve, tak by som to brala že ma v tom podporila aj ona. takto bez jej podpory som sa neodvažila sama rozhodnúť. ale cestou domov mi stale behalou hlavou že nuž dvojičky to nebudu🙂 no ale neva, hlavne nech sa to jedno u mna pekne udomacni🙂 testujem o 14 dní

gagirl
8. mar 2016

@katka17044 drzim vam velmi palce moja..cim budes stimulovat?takze date zasa genetiku ze? ja verim ze tentokrat bude minimalne jedno embryjko zdrave a bude z neho krasne babatko..🙂

gagirl
8. mar 2016

@cheeky82 veru ,toto vsetko nas uci velkej trpezlivosti,ja som si myslela ze rok po tom co sa nam stalo to nestastie budem uz aspon znova tehotna a uz presiel rok a este stale nic..:(Ale verim ze uz coskoro to pride..tak velmi uz potom tuzim ze to uz boli..uz to na mna dost dolieha..cim dalej tym viac..ale to je asi prirodzene..Musime byt silne a vydrzat,.tento rok sa dockame aj my..urcite🙂

dancura
8. mar 2016

@mojpoklad ahoj.My sme mali dr.Vranu. Naozaj je fesak🙂 Mne sa na nom paci, ze vsetko berie s kludom a usmevom....to potom aj mna upokojovalo. Hned prvy raz som sa u neho rozplakala a on bol velmi chapavy. Robil mi aj OPU a aj ET...verim, ze uspesne🙂 ...jedina vec,ktora ma napada, ze by mohol polepsit je jeho odpisovanie na maily...dlho som cakala na jeho odpoved a ked mi po 2 mailoch neodpisoval( a to som si mala zacat vybavovat stimulku, kedze som mala mat menzes), tak som im volala do RF, ze nech sa mi ozve. Ze fakt potrebujem, aby mi zavolal.

dancura
8. mar 2016

@pufa no, vies, ze by som sa rada uz stresovala nad tym vsetkym?Juj, ale ho budeme lubit, toho nasho krpceka🙂

lola911
8. mar 2016

@zuzik nie je to skoro,,, je to idealna velkost,,, rozmedzie je medzi 15-24mm 🙂

katka17044
8. mar 2016

@sasa1983 velmi pekne ti dakujem.... snad sa to uz podari...

katka17044
8. mar 2016

@gagirl joooj moc dakujem za krasne slová ano ideme dat opäť genetiku, stimulujem clostilbegyt 1-1-1 a menopur 1 davku denne mám ich 7 potom kontrola a pridá sa 2 injekcie orgalutranu

mojpoklad
9. mar 2016

@dancura Tak tohto fešáka mi vybral manžel 🙂 Výber v RF som nechala na neho, pretože v ISCARE som vyberala ja. Snáď toto IVF bude mať pre náš šťastný koniec 🙂

zabka75
9. mar 2016

@katka17044 Drzim palce 🙂

katka17044
9. mar 2016

@zabka75 dakujem pekne

torpilla123
9. mar 2016

ahoj baby, chcem sa vas opytat ohladom PGD diagnostiky embryi v Brne, ako to tam prebieha, kolko sa caka, a hlavne ci sa da spravit aj z mrazenych embryi. Zatial o tom nic neviem, ale rozmyslame nad touto moznostou, kedze uz mame za sebou 3 neuspesne pokusy, 2 ICSI a 1x KET, po KET sa embrya neuchyili, a po ICSI nastal v 6. tyzdni biochemicky potrat, po oboch. Spravili mi vsetky mozne vysetrenia, imunulogicke, na trombofilie, hormonalne, atd. a vsetko bolo v poriadk, maternica pripravena na oplodnenie. Mame vsak obaja s manzelom problem, ja mam PCOS a manzel oligospermie. V aprili mame dalsiu konzultaciu, ale mozno niekto dokaze poradit ohladom PGD uz teraz. Dakujem a vsetkym spolubojovnickam drzim palce! ;)

tinkatinulka
9. mar 2016

@torpilla123 stitnu mas oki? na dlad ideal TSh do 2,5..potom cukor? mas len IR pre PCo a liecis sa nejako? chodis na diabetologiu? a nemas dake autoimunitné ochorenie? riesila si reprodukčnú imunologiu bud v nitre alebo v Ba/Imunivital/Medirex?

cheeky82
9. mar 2016

@torpilla123 ja by som to tipla na ten zly spermiogram

torpilla123
9. mar 2016

@tinkatinulka stitnu mam ok, bola som aj v minulosti na vystreniach, este aj pred pokusmi o dieta, aj pocas. nemam ziadne autoimunne ochorenie, a pcos je pod kontrolou, akurat ze nemam ovulaciu. aj cukor je ok. aj v KE, aj v Brne som mala viacere odbery,a vsetky vysledky boli ok. akurat ze sa embrya poriadne neuchytia, a v 6tt potratim. preto chcem tu PGD.
@cheeky82 co sa tyka spermiogramu, nejako nam nikdy netvrdili, ze to moze byt pricina. pytala som sa na to, ci ta diagnoza oligospermii neovplyvnuje kvalitu vsetkych spermii, stale tvrdia, ze staci pre icsi jedna, ktora je zdrava a pohybliva.

tak ja neviem. aj ked som si pisala s lekarom po opatovnom potrate, a moznosti este nejakeho vysetrenia, vzdy sa dostavame k tomu, ze sa to stava, a ze treba skusat dalej. lenze ja to stale tazsie znasam, a ked mam mrchu, uz ostavam prve tri dni aj z prace doma, vzdy bola silna, ale teraz je uz na nevydrzanie. strasne silna a velmi bolestiva. No, uvidime, co zistime v aprili.

cheeky82
9. mar 2016

@torpilla123 mas laparoskopiu? ked tak silno krvacas, mohla by to byt endometrioza. to je sice pekne ze volnym okom/mikroskopom spermia vyzera dobre, ale kvalitna nemusi byt ani z daleka. v jednom centre som sa stretla s babou, ktorej muz mal ukazkovy spermiogram a 9 ivf bezuspesne. potom mu spravili test na fragmentaciu DNA a zistili ze 75 percent ma poskodenu DNA a to mikroskopom nevidia.

cheeky82
9. mar 2016

@torpilla123 a mimo to, moj muz ma tiez oligo a doporucili nam darcu, tak co ti poviem....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre