Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
13. mar 2013

@horalka79 ďakujem tebe aj kopkáčikovi. Budem sa snažiť 😀 😀 😀 . Veru treba tu novú plejádu tehuliek, veď vy ostatné budete čochvíľa rodiť 😀 😀 😀

falin
13. mar 2013

@mimika1973 - ja som chodila vlakom, IC-ckom, z vlakoveho nadrazia ide elektricka c.1, smer vystavisko, zastavka vystavisko, za nejakych 10 min si v RF. Vlakom to bolo velmi pohodlne , vzdy som nasla miesto aj bez miestenky. A idu viac krat za den, takze na otocku stihas. Skus pozriet cez www.cestovneporiadky.sk

nelly3
13. mar 2013

@mimika1973
ja som chodila autobusom na otocku, rano mi isiel a poobede spat, tak som si prisposobila aj utz, aj vklad, dalo sa dohodnut. vystupovala som na zvonarke a potom metskou, presne uz neviem cislo, niekde doma to mam poznacene, lenze zo zvonarky ti nejde priamo metska do reprofitu, ja som chodila zo zvonarky na mendlovo a potom bud zase metskou alebo peso, peso je to od mendlovho uz len kusocek 😉

horalka79
13. mar 2013

@mimika1973 bus+ elektricka, na otocku. Pre info o odchodoch pozri www.idos.cz , nechodia velmi casto, ale da sa. Chodi Eurolines a Blagus. Ja som chodila busom z Ml.Niv ku Grand hotel (1:45 hod), odtial kusok na elektrickou c.1 od Hlavneho nadrazi az po zastavku Vystaviste vstup G2 (15 min), chodia pravidelne, staci ti 20 minutovy listok na elinu kupit (ked som chodila ja tak bolo Mendlovo namestie rozostavane, tak sa muselo vystupit a prestupit za krizovatkou, nechaj si pre istotu viac casu). Od "Vystaviste vstup G2" uz len ca 50m peso a si v Reprofite. Pozri na googlemaps, tam vsetko pekne uvidis.

mimika1973
13. mar 2013

@andy175 a ty si mala len sam ten clostyl na stimulku, kedze neboli dobre zrele? preto ti teraz budu kombinovat s injekciami ? aha...aspon teraz budu vediet lepsie prisposobit liecbu! 😉

horalka79
13. mar 2013

@ria191 hej v tom sept.oktobri sme to pekne rozbehli, potom neskor este coto, ale teraz nemam moc prehlad..tabulku som medzi poslednymi stranami nenasla, tak neviem presne kto ide najblizsie na IVF a tak. Hej a nam sa to pomaly krati 🙂 Mna trapi posledne tri tyzdne kasel, tak dufam, ze to drobcekovi neublizi. Inak sa mame fajn, o tyzden mame dalsi ultrazvuk, hadam nam uz doktorka potvrdi ci chlapcek alebo dievcatko - usilovne to taji..uz by mal mat okolo 35cm a kustik cez kilecko a je velmi aktivny. Do ciela ostava dva a pol mesiaca a na vahe mi pribudlo od zaciatku +6 kg 🙂 🙂

Takze aj ostatnym snazilkam drzim palce, nech vam to coskoro vyjde a dockate sa malinkeho srdiecka v brusku. Nam po niekolkych IUI, vyslo hned prve IVF v RF (s II. Q !) a uz sa tesime na vytuzene babatko 🙂

mimika1973
13. mar 2013

Dakujem Vam babulky za tieto uzitocne informacie. 🙂 Idem to vsetko teda pomrkat, a vybrat si co mi bude najvhodnejsie a najpraktickejsie, teda akoze jedna otocka, alebo aj pripadne s ratanim 2dni v Brne 🙂
Moja konzultacia je totizto na piatok 22.3. o 12:00hod! akurat v strede dna! 😉 Z BB trva asi cesta busom cca 5 hodin aj nieco.... preto musim dako porozmyslat co najmudrejsie a aby do toho padol aj ten cestovny poriadok ovsem, ak sa chcem este v ten den vratit domkov do BB 🙂
Ale ak aj daky bus ide z brna poobede do blavy (po mojej konzultacii), z blavy do BB sa dako uz len dostanem domov tiez, no nie?
No je to daleko, priznavam, ale co by clovek za to nedal, vsakze? ;)
Dakujem este raz moc pekne 🙂

mimika1973
13. mar 2013

@horalka79 to je co "s II.Q !" ? 😉
No musi to byt nadherny pocit cakat miminko a citit ho v brusku, tu jeho pritomnost a aktivnost. 🙂
Vam sa to podarilo na prvom IVF softe? s dvoma embryjkami blastocytmi ci inymi?
To je inac super, ze to takto vyslo hned! Bola si v dobrych rukach u profikov! 😵
No na kinder prekvapko o tyzden drzim palceky! 🙂

horalka79
13. mar 2013

@mimika1973 ked ti budu na piaty den vkladat embrijka, tak ti povedia ci ti ostali v jednotkovej alebo dvojkovej kvalite. Dostanes na papieri pekny prehlad ako sa maju ktory den vyvyjat, mozno je to aj k stiahnutiu na ich vebe "vyvoj embrii". Nam vlozili dve, II.Q a podarilo sa, mame este jedneho mrazacika.Neviem ci soft alebo klasika, brala som 9x 150ml inj. Puregon, posledne dni Orgalutran + 1x Pregnyl.
Ked tak pozeram do papierov, tak mi vlozili dokonca 2x CM Gr.II, cize len kompaktne moruly. Na piaty den mi zo 17 vajicok, 11 zrelych a 8 oplodnenych zostali 3 komp.moruly, 2 moruly a zo dve 8 bunkove. Cize boli trochu pomalsie vo vyvoji, lebo na piaty den mali byt uz blastocysty... 2 CM mi vlozili a na siesty den z tej tretej kompaktnej moruly narastla HB - hatchujuca blastocysta a tu mi zmrazili..
- na Brno ti staci vazne len 1 den. Vacsinou som mala termin rano/doobeda..tak som sla na ten bud okolo druhej tusim uz, ak som sla na neskorsi, tak som si pozrela trochu mesto. Pozri spoje, zapis si a povedz doktorovi pri objednavani.

horalka79
13. mar 2013

@mimika1973 z BB je to daleko..no ja som dosla na zo Svajciarska na skoro mesiac na SK a dala pokus..velmi uspesny 🙂
vela stastia 🙂

horalka79
13. mar 2013

@mimika1973 ak chces pozriet - vo fotoblogu, mam asi v stvrtom poslednom statuse link na minutove videjko ako drobec kope, uz to je dost vyrazne vydiet, kde sa brusko vyduva 😉

mimika1973
13. mar 2013

@horalka79 aha ty si tiez inac daleko! ;) A v SK, mas rodinu v blave ci inde? No to by som tiez takto musela organizovat ak sa dam do toho ivf raz.
Horsie je to s manzelom, ten cely rok robi, tak len to leto august ma 3 tyzdne volno a potom tyzden cez vianoce, tento rok to takto veru ma...
Ak by moj cyklus bol ok na ten jul, august, tak v pohode da sa hadam ivf urobit, cez nasu dovolenku. A to by dal aj cerstve spermie na to. Inak ak nie, tak asi mu mozu aj zamrazit, a ja sa potom uz musim prisposobit sama na ten zostatok, liecba, kontroly, opu, et atd.
ale to by mohlo byt tiez v pohode takto, ak samozrejme nebudem uz robit. Momentalne som nezamestnana, hladam job, preto mam takto fajn volno na vybavovanie 🙂
Inack ma niekto skusenosti aj s ET a zmrazenymi spermiami? bojim sa ze mrazene spermie nebudu az tak kvalitne, ale skusit to mozme 🙂
Ty si chodila na kontroly utz, krv tam priamo do brna ci k inemu gynekologovi?

horalka79
13. mar 2013

@mimika1973 manzel musi prist len jedniny raz, isto si moze na den vybavit dovolenku. O mrazeni spermii nic neviem, ja som bola na hormonoch, potom mi pozbierali vajicka a na vklad sme prisli spolu. Teda aj na odber sme prisli spolu, ale to nemusel. Takze smelo do toho!
Ja som mala odtialto papiere s hormonalnym profilom a vysetreniami doterajsimi, ale robili mi pocas stimulacie novy hormon.profil v Brne. Na ultrazvuk som chodila do Brna a po vklade som bola na krvi uz tu v CH. Nemam na Sk poistenie, takze som to riesila vsetko v RF. Ale ty mozes aj v BB.

mimickapn
13. mar 2013

Koceny dnes mam 10.den od ET a 3.3 som mala pichnuty pregnyl 5000 moze ta druha ciarocka byt este s pregnylu?dnes som bola na kontrole na gynde koli marodke a robil mi sono a ze tam nieje vidiet gastacny vacok tak som revala,ale prisla som domov a urobila som si testik a toto mi ukazalo a este mam ohss na lavom vajecniku

speranza1
13. mar 2013

@mimickapn taak vyzera to veeeeeelmi pekne ... si 10 den po ET ...mala si vkladane embryjka 4 bunkove? alebo?
gestacny vacok este nemusel lekar vobec vidiet, myslim si, ze je este skoro....ale potichucky gratulujem a verim, ze to bude tutovka .. 😵 😵 😵

kajka39
13. mar 2013

@mimickapn to je uz tehotenska ciarka // 😉 pregnyl to na 100% nie je. Krv na HCG ti dr. nevzal?? Gratulujem, o par dni by mala byt opat silnejsia, gestacny vacok este nemusi byt vidiet. Mala si aj PK?

mimickapn
13. mar 2013

Nemala som PK a vkladali mi embrijka 3 po 2dnovej kultivacii a 8,6 a 4 bonkove ,dufam ze to nieje len moje zle videnie,krv mi nevzal len sono mi urobil na krv idem az 18.3 do centra tak snad :*ale ked mi povedal ze tam nieje vacok a tvaril sa divne tak som bola hotova a plakala som,ale isla som si kupit testik a aj manzel videl tu druhu ciarku a teraz je este viac vidiet ako ked som ju fotila hodim este jednu fotecku 🙂dakujem zienky ale radsej sa este netesim naplno aby som to nezakrikla

ria191
13. mar 2013

@mimickapn veľká gratulka 😀 😀 😀 . Dokonca si myslím, že nebude len jedno 😀 😀 😀 . Taká pekná čiarka a na 10. deň bez PK fakt krásne. Na gestačný vačok je ešte skoro.

strapula27
13. mar 2013

@mimickapn na gestacny vacok je velmi skoro, takze sa vobec neboj,inak to by mal vediet aj tvoj gynekolok...ten ti mozno bude vidiet az o dva tyzdne...aj moja znama to tak mala a nakoniec sa tam ukazal,uz ma doma dcerku🙂 gratulujem🙂) a drzim palce🙂

mimickapn
13. mar 2013
strapula27
13. mar 2013

@mimickapn kraaasna ciarka,je to tam🙂

mimickapn
13. mar 2013

@strapula27 Dakujem a dufam ze to tak bude 🙂

mimickapn
13. mar 2013

Dakujem kocky ste velmi zlate dufam ze uz konecne budeme vsetky tehulky 🙂

mimickapn
13. mar 2013

@ria191 no keby to tak bolo tak som najstastnejsia na svete ale aspom jedno nech je a nech vydrzi 9 mesiacov v brusku 🙂 🙂

horalka79
13. mar 2013

@mimickapn drzim palce nech ciarocka silnie 🙂 trpezlivost, babatka prinasa..

ria191
13. mar 2013

@mimickapn tak to ti verím 😀 . Je to síce len začiatok, ale krásny. Užívaj si ho 😀

mimickapn
13. mar 2013

@horalka79 len sa bojim aby to nebol ten pregnyl este :*

ria191
13. mar 2013

@mimickapn pregnyl to určite nebude. Tá čiaročka je na pregnyl príliš pekná. Neboj sa.

izabela7
13. mar 2013

Chcem sa opytat, ci ste niektora boli na laparku v RF a u koho a ci ste boli spokojne. Mozete mi napisat aj IP. Dakujem.

tinka9075
13. mar 2013

@mimickapn to nie je čiarka z pregnylu bude len silniet 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre