Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

orsulka
7. okt 2010

@brita ale pekne vsak???? lebo vsak sledujem že tento "mladas" ma u Sloveniek krásne uspechy a vysledky.....mojmu doma len regerujem uspechy z repriku 🙂 😉 🙂 😉 ako sa dari tebe moja????

julietka
7. okt 2010

@rienok dakujeme 🙂 🙂 neboj, raz to vyjde kazdej z nas 😵 a Stelcl bude mat urcite stastnu ruku, v podstate je to jedno, oni su tam vsetci super. Ja som chodila ku Stelclovi, aj mi robil UTZ< dalsi UTZ mi robil Koudelka, OPU Stelcl a ET Machac, takze spolupraca ako vysita a vysledok stoji za to 🙂 😵

julietka
7. okt 2010

@mircalla mircalik, da sa stihat 🙂 aj ked niekedy s odratymi usami... vies, ked sa na teba zasmeju dva pary očičiek, vystru sa k tebe dva pary ručičiek, dve tvaricky sa na teba usmeju tak sa v tebe vsetko zlomi a povies si ze aj ked sa budes po zemi plazit od unavy stoji to za to 😵
....a je urcite ine pozorovat naraz dve samostatne osobnosti ako sa ti vyvijaju pred ocami a kazdy z nich ma individualnu povahu 😵 je to naozaj ine ako ked su deticky narodene po sebe

cavik
7. okt 2010

@falin
falin, ja som z KE a mne sa nechce cestovať na UTZ 😝 😝 .....idem ku svojmu známemu, ako obyčajne
@orsulka
ja tiež pevne verím, že to tentoraz vydá
@shandy
budem pamätať....keď nie zlatíčko Štelcl, tak Macháč 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Teraz som prišla z módnej priehladky, som premrznutá na kosť. Nikto nám totiž neoznámil, že to bude vonku. Ešteže nám dali deky, ale lodičky a výstrihy sme nimi nezakryli. 🙄

cavik
7. okt 2010

Tomka...kde si ? Ako sa máš ? Ako sa držite ? 🙂

mircalla
7. okt 2010

@cavik dufam, ze nemuseli predvadzat plavky
@julietka a ked si obaja naraz hladni, ako to riesit? to si neviem dost dobre predstavit

cavik
7. okt 2010

@mircalla
plavky síce nie, ale spodné prádlo pod svadobné šaty, brr...vonku možno 5 stupňov...apredvádzali nám hviezdy: Cifrová, Mamba Šarkozyová, Amenová, potom tá naša miss, tuším nejaká Edita Krešáková alebo nejako tak 😝 ....

gabinkaa
7. okt 2010

@callex ahojček callexík, tak bola som na konzultácii v GF BA a sme objednaní aj na konzultáciu do Brna, dr Brunclíková alebo tak nejako, poznáš?

mircalla
7. okt 2010

ach jaj....nervy mam.....a som nahnevana....bola tu mama, mala nadchu a maly to uz chytil tiez.....mala som ju poslat domov, ako som si naivne mohla mysliet, ze to nechyti? zle sa mu dycha, je zahlieneny a kycha....caka nas navsteva lekara

cavik
8. okt 2010

Dobré ránko

nad ránom mi napadlo, že som zabudla napísať 😅 😅 ....falin....mne Štelcl napísal, že mám po kontrolnom UTZ radšej volať na ich linku, nie písať mu mail. 😉

My dnes ideme s Miškom na očné, hádammi tam dajú celodenné ošetrenie, sa mi nechce do práce, keď poo ideme na chalupu 😉 😉

falin
8. okt 2010

@orsulka - vdaka, verim tomu 😉

falin
8. okt 2010

@cavik - dakujem cavik, tak budem volat.
A prijemny pobyt na chalupe 😉

falin
8. okt 2010

@julietka - krasne si to popisala s tymi dvoma parmi ruciciek a ociciek, hned som si ich predstavila. Krasne deticky mas a klobuk dole vsetkym dvoj-maminam, lebo aj pri jednom sa treba riadne obracat

falin
8. okt 2010

@mircalla - jejda, nech to malinkemu rychlo prejde

callex
8. okt 2010

@gabinkaa tu doktorku nepoznam.

callex
8. okt 2010

@olympia jeej si mi vlastne pripomenula ze ano fostimon do zadku ....sami vybavili tie krasne pichance.pichali sme na striedacku raz jedna polka druhy den druha polka. 🙂 a ten fuj decapetyl bol do brucha.brr.
@falin
@cavik drzim palce nech je urodicka bohata a coskoro sa pridate do klubu tehotnych reprofitaciek.
@mircalla tak to je mrzute s Filipkom ze sa nakazil.ale nabuduce uz budes aspon opatrnejsia a prisny zakaz vsetkym prechladnutym ludom.

callex
8. okt 2010

ja som bola na tej endokrinologii..no a na to ze to bolo po znamosti mal pan doktor zvlastny pristup, skoro som sa tam rozplakala ake mal hlupe reci miestami.uz sm cakala ze ma vyhodi zatvorenymi dverami bez vysetrenia.ale vraj ked som uz tam tak mi zoberu krv na vsetko..a o mesiac dalsiu.a dovtedy mam cakat a nic neriesit. ☹ takze ja stimulku vidim na december..ach jaj.tak sa mi opet vynorila otazka co s tym fostimonom?kedze expirka 01/2011

mimik16
8. okt 2010

ahojte baby ja chcem zavolať do repofitu prvy krat viete my povedať aka je čakacia doba 🙂 🙂

violoncielka
8. okt 2010

@callex chudatko ☹ to je otras aki su niektori lekari ☹. Ja som pri prvom IVF mala taku dr., ze vynadala aj mne aj mojmu manzelovi a to pre same hluposti. Spravala sa k nam ako keby sme boli 4rocni. Aj som si vela poplakala a velmi som sa bala kazdeho stretnutia s nou no aj celeho IVF a preto to aj tak dopadlo ako to dopadlo....Ufff to su hnusne spomienky.
Fakt je najdolezitejsia psychicka pohoda (v RF ti ju vytvaraju dokonale) no a fostimon..ved to akurat stihnes moja. Neboj a zbieraj silu na december. Fakt neoplati sa stresovat neskorsim terminom...ja som si vzdy hovorila (ked som musela dlho cakat,ze aspon si telo oddychne , nemusim nic riesit a mozno sa zadari aj prirodzene. Lebo fakt aj ked je nadej minimalna stava sa, ze niekedy vystreli motyka 😉
Tak sa drz

violoncielka
8. okt 2010

@mimik16 malicko....zavisi od volneho dna, ale mna zobrali hned.

violoncielka
8. okt 2010

@cavik inac aj Vitouskova je fajn. No a o Koudakovi ani nehovorim (aj ked som mala iba tu cest iba ked som bola na izbe). ja som tiez podobne ako julietka chodila k machacovi, utz mi robila vitouskova , opu robil stelc a et vitouskova no a pisem machacovi 😀. Fakt tito styria su uplne super, takze sa neboj a spolupraca medzi nimi funguje dokonale

orsulka
8. okt 2010

krasny den prajem vsetkým 🙂
@mircalla tak to pre istotu mat doma tie náhubky na usta, ked niekto takto pride, hned nasadiť...prípadne naozja poslat domkov.......dufam, že ak pojdete k tej doktorke, tak rýchlo vybavíte, a hlvane sa Filipko rýchlo vyzdravie.... 😵
@callex no teda...!!! nakopať do zadnej casti tela takeho doktora.....ked mal zlý den, mal si radsej zobrať dovolenku!!!! 😠 😠 😠 iba čo ludi stresuje........no škoda reci......
tiež myslim, že v pohodke stihnes s tou expirkou....ved dokonca tu baby spominali, že aj nejaky čas cez sa daju inejkcie a lieky použiť....ale myslím, že stihnes 😉

mimik16
8. okt 2010

ja mam 3 operacie za sebou mam cysty 2 som bola vheliose v martine ale nevyšlo to prvy krat 1 vaj.a slabe 2 krat teiž 1vaj.ale slabe chcem darcovske vajičko len vyriešiť financie 😵

savia
8. okt 2010

@mircalla ahoj, to isté sme mali pred týždňom aj my, najprv ochorel manžel, potom som to chytila ja a samozrejme aj drobček, kýchal, soplil, kašľal,behala som po lekárňach, odsávala aj v noci, našťastie sme to zvládli bez lekára a teplôt, bola to nádcha, brali sme Cebion, Hedelix,Libenar, nehovoriac o tom, že sa do toho priplietol ešte aj prvý zúbok.Takže bolo veselo 😒 Neboj, pokiaľ nemá teploty, dá sa to zvládnuť,len to trošku dlhšie potrvá.

mimik16
8. okt 2010

neviete my niekto povedať či by mitam pred zakrokom odstranili aj cytu alebo musim isť za s vojim lekarom dik za odpoved

callex
8. okt 2010

@violoncielka no ved inak sa na to ani nemozem pozerat ako ze oddych teraz.len stale mi behaju po rozume myslienky ze som tento rok nic neurobila a musim si pripominat HSG, 3x IUI, a nejake tie pochodzky po centrach, kopec odberov a behani po lekaroch. v podstate som toho urobila vela lenze vysledok ziadny a to je to co cloveka potom skrie.ale verim tomu ze tato snaha bude raz ocenena. aspon mozem teraz zacat brat lieky na prekrvenie mozgu ktore som odkladala uz nejake tie 4mesiace kvoli snazeniu.lebo lekarka povedala ze ich mozem brat ale akonahle bude pozitivny test tak vysadit.no a ja som si ich ani nenasadila. 😎a to by som uz mala ist na kontrolu. urcite ma spucuje ale nejako ju ukecam.a budem chodit na masaze az budem cistucka ako lalia.
vcera som dostala tip na nejaku liecitelku z petrzalky tusim.ze bol u nej jeden par ktory sa dlho snazil a nic..prisli a ona im povedala ze su zaplesneni.dala im dietu a babetko je uz v brusku./musim podotknut ze lubili plesnove syry takze z toho ta pliesen./.

callex
8. okt 2010

@mimik16 chod radsej za svojim lekarom..budes to mat cez poistovnu.

violoncielka
8. okt 2010

@mimik16 to sa musis opytat v RF. Ale si myslim, ze oni tam taketo operacie urcite nerobia. Podla mna nemaju na to ani vybavenie. Ale hlavne sa opytaj v RF, ci je nutne si dat von tu cystu. Dones si zo sebou dokumentaciu a ked povedia , ze hej tak chod ku svojmu gynekologovi nech ti poradi kde si to mas dat operovat. Inac po zakroku urcite budes musiet nejaky cas cakat zakial budes mozt riesit nove IVF

violoncielka
8. okt 2010

@callex tak tak...pekne si zregeneruj telo, medik nech vycisti vsetko co sa len da 🙂

mimik16
8. okt 2010

aj ja mam zle skusenosti z lekarmy . Vždy ked som išla na operaciu ,tak my predtym vynadali.Ked som išla na umele oplodnenie ,tak si sestričky šepkali ,že mam slabe vajičko a aj tak my ho dali.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre