Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mimickapn
12. mar 2013

@falin dakujem za upokojenie a myslis ze ked som mala kultivaciu len 2 dni tak by sa to mohlo predsa len podarit ked mi vkladali 3 embrijka? 🙂

amali
12. mar 2013

@tinna13 ano v pondelok som mala OPU.....kedy máš vklad?

tinna13
12. mar 2013

@mimickapn jasne, ze mohlo 🙂 Je vela bab, ktore mali vklad na treti den a otehotneli
@amali vklad mam v piatok, ty zrejme v sobotu.

ria191
12. mar 2013

@falin wow tak to by sme išli max. naraz 😀 😀 😀 . Ja idem na sono 12. deň cyklu, ale Štelcl mi písal, že sono 10.-12. deň cyklu. To by sme mali aj vklad spolu 😀 😀 😀 . Tešíííííííííííííííííííííííííííííííím sa

radina
12. mar 2013

@tinkatinulka jeej, supis, kupim si, ale najskor si ho dam zmerat. 😉

radina
12. mar 2013

@falin ja som bola na tomto vys. len v care. mala som termin uz aj na hemato, ale nakoniec som tam nesla, lebo som brala prednison, takze som sa na to vyprdla. Ale idem na ine vysetrenia do medirexu, kde mi spravia aj toto.

mimika1973
12. mar 2013

@amali to je super, pocuj! krasny vysledok, tak drzim palceky aby boli krasne narastene embryjka a aj do mraziaku daco! 😉 🙂
Ake lieciky si brala? clostil, gonal, menopur? a v akych asi davkach? 1 ci 2 ampulky? lebo si fakt super reagovala potom na zvolenu liecbu! klobuk dole! 😀

mimika1973
12. mar 2013

@tinna13 reprofit nedava systematicky len tie blastocyty, vsak? to vidia hned od zaciatku ten vyvoj, a posudia ktory den vlozit, tak je? 😉

mimika1973
12. mar 2013

Inac, reprofit nerobi ziadne take testy akoze hematologicke, imunne, geneticke? alebo aj na nase poziadanie? ci oni len tu liecbu daju, opu a tranfert urobia? neskumaju cloveka blizsie akoze?

leonie777
12. mar 2013

@mimickapn ahoj, mozem sa spytat u ktoreho lekara si to na antolskej absolvovala?

mimika1973
12. mar 2013

@mimickapn aha, to je v cechach tiez?
No ja este cakam najprv na moju konzultaciu prvu, potom sa uvidi ako sa to vsetko zariadi a tak. Lebo mne by to aj tak bolo vhodne len asi na leto, ked pridem s drahym k nasim na SK, do BB 😉 🙂 Vlastne tu ide skor o neho, aby bol k dizpozicii a dal svoju sperm urodu do flasticky! 😀 Bez tej to nepojde 😵

radina
12. mar 2013

@mimika1973 podla mna to robia, ale nie slovenkam, by si sa nedoplatila, hlavne za tu genetiku. U nas to ide aspon pekne cez poistovnu. 🙂

mimickapn
12. mar 2013

@leonie777 U dr.Marsika a mozem vrelo odporucit le prijemny a vsetko vysvetli a ma aj uzasnu sestricku 🙂

mimickapn
12. mar 2013

@mimika1973 Mimi to je na slovensku v Petrzalke u dr.Maršíka 🙂 ak by si nahodou potrebovala cislo tak velmi rada 🙂 a vy ste uz boli na IVF ci idete prvy krat?

tinna13
12. mar 2013

@mimika1973 Ano tak si to myslim aj ja, ze to suvisi s vyvojom embryi. Ale mas rovnaku sancu otehotniet ako ta ktora ma vklad neskor.

zuzu1122
12. mar 2013

ahojte dievcence... som tu dlho nebola... chcem sa opytat, je tu niektora taka, co ste stimulovali alebo sa snazili otehotniet a v ten isty cyklus ste isli na RTG? potrebujem ist na kontrolu po operacii chrbtice a musim si dat urobit RTG, len ked sa s manzelom snazime o babenko, tak neviem, ci s tym nebude problem, ci to nejak zle nevplyva a nebude to vadit... viem, ze by som sa mala skor s tymto obratit na doktora, len ten si dnes za cely den nenasiel na mna ani chvilu cas, tak preto to skusam takto... dakujem za kazdu odpoved...

mimika1973
12. mar 2013

@radina no ja nemam na SK poistku ani. Len v zahranici. Ktovie kolko by to teda stalo v Reprofite tie analyzy? asi tak priblizne cenovo?

mimika1973
12. mar 2013

@mimickapn ja uz mam za sebou ivf, v zahranici praveze, a uz nie som na ne poistena, som si to vycerpala uz. Takze ak by som sa dala na ivf soft napriklad v repro, tak z vlastneho vrecka veru. Ale za pokus to stoji, nove centrum, nove lekarske nazory a team! 😉 Zaskodit nam to urcite nemoze, a je to esta taka aj mala nadej pre nas, ak sa do toho dame. Ked to nevyjde, tak bohuzial taky je zivot, aspon vieme, ze sme vsetko preto urobili, s cistou dusou. 🙂

mimika1973
12. mar 2013

@tinna13 ty si mala dcerku cez reprofit?

alka025
12. mar 2013

@deinad Držím palce aby ti to vyšlo a dúfam že s tou dr. budem spokojná.

amali
13. mar 2013

@mimika1973 3 ampulky merionalu denne.....

tinkatinulka
13. mar 2013

@zuzu1122 eda sa to skontrolovat sonom?

andy175
13. mar 2013

@martinusa22 práveže mi ich vôbec neoplodnili, keďže videli, že nie sú kvalitné resp. zrelé. Takže tak... no už budem stimulovať s clostylom aj s merionalom. tak dúfam, že mi to pomôže. začala som brať aj nosifol... tak neviem...

falin
13. mar 2013

@mimickapn - samozrejme , ze ano. Vplyva na to vela faktorov a neostava ti nic ine len verit. Niekedy sa podari aj bez predl.kultivacie a niekedy sa nepodari ani po 5-dnovej PK. Nie je to v nasich rukach. Ked to ma vyjst to vyjde a ked to nema vyjst, tak to zial nevyjde aj ked by sme sa na hlavu stavali. Silno ti drzim palceky. Budes cakat na krvicku alebo testnes skor?

falin
13. mar 2013

@ria191 - super, aj ja sa tesim, len dufam ze sa nieco nepokasle 😖 a dufam ze ms pride nacas, lebo inak to budem musiet presunut ☹ . Ale zatial som v mysli nastavena tak , ze vsetko bude ok a ide sa na to. Dvom nam bude veselsie 😎

falin
13. mar 2013

@radina - ja som bola na genetike v care, odtial ma poslali na hemato a tam mi porobili komplet vysetrenie. Na imuno som zatial nebola, prednisom beriem preventivne. V Ba si kam chodila do car? ja do iscaru
Dufam ze ti vysetrenia dopadnu ok. Kedy ides do medirexu?

zuzu1122
13. mar 2013

@tinkatinulka bohuzial, mam v chrbte nasrobovanu zeleznu tyc a doktor musi pozriet, ci sa neuvolnil nejaky srob pripadne, ci niesu poskodene nejake stavce ☹ na tu kontrolu som mala ist uz minuly rok, len ked prisli tie problemy s cystami, potom dalsia laparka a do toho robota... 😖

tinkatinulka
13. mar 2013

@zuzu1122 aha tak potom co najskor na RTG,aby si vedela či si v poriadku a potom stimulka 😉

horalka79
13. mar 2013

@ria191 drzim palce, nech zacnes dalsiu super tehu vlnu! 🙂 a mozme aktualizovat tabulku o dalsiu tehulku 🙂 Drz sa 😉 pozdravuje ta moj maly kopkacik z bruska.

mimika1973
13. mar 2013

Ahojte babky 🙂
Tie co chodite z Blavy do Brna repro, ako casto chodia autobusy, linky cez den? da sa to vsetko stihat na otocku? z hlavneho nadrazia, ci ine nastupiste? a ako sa aj dostanete do reprofitu? da sa ist rovno z autobus. nadrazia na kliniku? ci sa prestupuje aj? musi sa ist na mendlovo nam. a odtial tou elektrickou?
Zatial som mrkla len dialkovy bus z BBystrice (cez student agency, ten stoji v Brne na Zvonarke, alebo pri Grand Hotel myslim, no a odtial sa potom dako zas dopravit na Hlinky, juj neviem neviem...) A tiez ak zostat v Brne do druheho dna, tak zas dake lacne ubytko treba aj zhanat, hostely?....) Potom chodi od nas aj Slovak lines, a ten stoji tiez asi na Zvonarke potom v Brne... Lenze to su dialkace, a samozrejme cesta spat v ten den nie je, alebo ak hej, tak hodinovo to nesedi, kvoli mojej hodine konzultacie na klinike! grrrr....Treba dake velmi prakticke riesenie, za jednu konzultaciu, tooolko nakladov spravit! 😕 Lenze predsa osobny kontakt je osobny kontakt, cez maily komunikovat sa neda tak vsetko! 😉
dakujem za rady, ak mate, potesi ma to.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre