Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dafy
1. sep 2013

@melisska podla mna Ria ti ho zoženie aj tu nebojaj 😀 😀 😀 😀 len tak ti to neprejde 😝

lienka_1
1. sep 2013

@dafy Idem jej to tam vytmavit? 😀 😀 😀 Ze jednej vychodnarke hej a druhej nie? 😀

dafy
1. sep 2013

@lienka_1 hej to musíš zvlášť vyžiadat ze ty nechces jemné pluvkanie 😝 😝 ale rovno sprrršku 😀 😀 😀 pošlem ti ze aké

melisska
2. sep 2013

este raz 😀
@lienka_1
@sarasota 😉

tehuviiiiiiiiiiiiiiiiiirusiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
@dafy

ikuska
2. sep 2013

Ahojte spolubojovnicky, od polovice septembra nabieham aj ja na Vasu notu, ideme na nase 4.IVF - 1.IVF do Brna a nesmierne sa tesim, lebo nam dali znova nadej, ze sa to moze podarit, teda verim v to, lebo tu sa to tehu virusikmi len tak hemzi, drkam nam vsetkym palceky nech aj my najdeme dve palicky na tehu teste a tie co ste ich uz nasli, nech to dotiahnete do stastneho konca 🙂 Avsak chcem sa este spytat na postup IVF v Brne, boli sme u Dr. Stelcla a od prveho / druheho dna mam pichat injekcie a jest tabletky (nazov zistim, mam to doma) a zavolat do centra, ze mam menstruaciu a vypocitat 8.den kontroly (dokymu sme povedali ze prideme priamo do Brna), a nepotrebuju sa k tomu v Brne ziadne vysledky z krvi, lebo ved do Martina, chceli vysledky z krvi. Dakujem velmi pekne za informacie. 🙂

stella25
2. sep 2013

@ikuska jeeej, ahoj a vitaj medzi nami. Presne vcera som na teba myslela ze ako pokracujes. Krv nechcu ziadnu, ked ides 8 den na sono tak len sono a dost. Nie ako v Martine, tu ti krv neberu. Zoberu ti len pri odbere a to robia oni testy ake potrebuju - to sa plati navyse.

ikuska
2. sep 2013

@stella25 dakujem za privitanie, a tie odbery su super, ze to oni zorganizuju, a dik za info ze je to aj nad ramec platenia. Od dnes zacinam kludovy rezim, ziadne stresy, papam femibion 800, neviem ci este aj nieco ine treba a okolo 16.9. by som mala dostat menstruaciu, aj ked teraz ked som bola na tej laparoskopii, tak mam najskor spinenie a na druhy den sa mi rozbehne, tak to mam ratat to krvacanie, alebo spinenie ???

stella25
2. sep 2013

@ikuska nie, ratas az krvacanie, ale oni maju v protokole ze ak zacnes krvacat az po 16.00 hod, tak ratas az nasledujuci den.
Inak kludne volaj na to cislo co ti dali, to su koordinatorky a su strasne zlate a poradia ti. Ake mas lieky? Zabudla som uz.
Inak je to tam uplne ine ako v Martine, pri vsetkom. Ja som uplne super znasala uspanie, nie ako v MT.

ikuska
2. sep 2013

@stella25 o.k. dakujem, ved uvidim ako to bude, a ked tak zavolam, ja mam ten orgalutran a pichat mam co sa zaraba prasok a vodicka, ale neviem si spomenut ako sa volaju, lebo v Martine som ich nemala. Ja s uspanim nemam ziadne problemy, narkozu znasam velmi dobre, a naposledy co som bola v Banovciach na laparoskopii som sa prebudila uz na sale a na izbu som uz isla vyspata 🙂 velmi sa tesim do toho Brna, a vy ste isli po vklade domov alebo ste v Brne prespali ... my to mame domov 160 km, 2 hodiny cesty ...

ikuska
2. sep 2013

@stella25 merional uz som to zistila a neviem ci tie tabletky sa tak volaju ...

dalida
2. sep 2013

Ahojte, moje mile spolubojovnicky, najmä moje kamosky zo Splnu Dafy, Melisska, ktore budu coskoro maminkami. Od dnes som zacala stimulku, pevne verim, ze este mate volny listok na tehu vlak 🙂

miscok
2. sep 2013

Baby, picham treti den Merional a papam Clostil - to popichovanie v oblasti vajecnikov a sem tam akoby zo spodu, je v poriadku? Je to znak toho, ze sa tam deje co ma?

melisska
2. sep 2013

@dalida moja zlatá teraz to vyjde 😵 😵 😵 😵 😵

melisska
2. sep 2013

@miscok ano 😉 je to vporiadku

miscok
2. sep 2013

@melisska Dakujem 😉

dalida
2. sep 2013

@melisska pevne verim, ze to vyjde. Picham puregon, 100 j. 🙂

stella25
2. sep 2013

@ikuska my sme pred odberom prespali v Brne, aby sme nemuseli skoro rano vstavat. Bohuzial nase vajka neprezili ziadne do vkladu, takze na vklad sme ani nesli. Ale idem do dalsieho kola a mala by som zacat okolo 14. sept. pichat, tiez mi dali teraz Merional ako tebe, tak zaciname spolu. My to mame do Brna 2,5 hodky, ale ked som sla na sono, tak prave okolo Slavkova nieco stavaju a sla som 5 hodin tam. Skoro ma porazilo, ale volala som im cestou, ze meskam a vsetci boli ustretovi a mili.

melisska
2. sep 2013

@dalida hlavne pokoj vnutorný 😉 😵 😵 😵 😵 😵

mimika1973
2. sep 2013

@ikuska ahoj vitaj 😉 dalsia snazilka a buduca tehulka! 🙂
Tie tabletky sa volaju Clostybegyt, vsak?
Ako to mas brat podla planu? 1-1-1- a zaroven pichat ten Merional? jednu ci dve ampulky ti dal pichat?
to mas potom tu soft stimulku, na ukor kvality! 😉
Predtym si co pichala a v akych davkach? a ako si reagovala na to? kolko vajok a embryjok, v Martine?
RF je dobry vyber, urcite sa to uz podari, iny pristup aj, aj ked trosku daleko, ale oplati sa to! 😵

sona_fit
2. sep 2013

Ahojte dievčatá!
29.9.13 idem prvy krat do Brna k dr. Machacovi. Na Slovensku som absolvovala 3 IVF cykly, posledny v decembri minuleho roku. Chcem sa spýtať, ci si mam uz vopred urobiť hormonalny profil u svojho lekara, ak chcem hned potom nabehnut na IVF? Dakujem za odpoved. Som uplne nadsena z tejto temy, lebo vidím vela pozitívnych výsledkov v reprofite 🙂 Dufam, ze to tak bude naozaj, ako tu je vychvaleny reprofit. Ja som bola v 2x v BA v Gynfive a 1x v Ferticent.

nomxxx
2. sep 2013

@dafy kuriatko, ty si mala teraz posledné KET? Ja idem v októbri na "KET v prirodzenom cykle". Môžeš mi napísať, čo si brala od začiatku cyklu? Niečo na sliznicu? Ď. 🙂

mimika1973
2. sep 2013

@stella25 ahojky, to kedy si tam sla 5 hodin? a stavali nieco? nedavno ci teraz niekedy? vy chodite cez ziar, Prievidza, ci cez sturec, ci dialnicou?
Mne sa zda, ze je to viac trosku ako 2.5hodin autom...a to sme sli cez sturec tam a naspat cez handlovu a ziar. 🙂
Robili ti tu PK a embryjka neprezili, tak je? aj teraz chcu robit PK ci daju skor?
Neboj, kazdy cyklus je iny, aj vajka, ale hadam sa uz clovek len trafi aby to konecne vyslo! 😉
Teraz ti dali len merional po dve davky,bez clostylu? ktoreho dokiho mas, uz si nepamatam...?

mimika1973
2. sep 2013

@melisska kukuk meli, ako sa mas moja? pekne rastieme? 😵

dalida
2. sep 2013

@melisska sla si uz do Brna aj busom? Tak to vyzera, ze v piatok by som mala ist na UZ... MM nastupil do novej prace... nechcela by som, aby hned od zaciatku hlasil P... budeme ich potrebovat na odber a transfer... Prosim, napis svoje skusenosti... Dakujem

stella25
2. sep 2013

@mimika1973 ahoj 🙂 no to bolo v Auguste, neviem ako sa to mestecko ci detina vola, stavaju tam nieco a robili este aj cestu. Z domu som sla o 7.00 cez Ziar a do Brna som prisla o 12.20 asi. Strasne. Cez Sturec je do podla mna dlhsie, tam ides pomalsie, to mas aj 30 minut rozdiel. Ked sme sli prvy krat na pohovor do Brna, tak sme prisli za 2,5 hodky cez Trencin, tak som sa na to aj spoliehala a dala som si 30 min. rezervu.
Od vtedy chodim uz len cez BA. Je to sice o 100 km dlhsie, ale za 3 hodiny som tam bez problemov. Akurat si musim kupovat cesku dialnicnu znamku ale tych 20 € navyse uz pri tom vsetkom prezijem.
Ano neprezilo PK, ale ono bolo od zaciatku pozadu trosku. Takze aj keby mi ho na 3 den vkladali, tak by to sklamanie sa len o 14 dni pretiahlo. Idem teraz s dalsim cyklom do dalsieho kola, tak uvidime co pan doktor vymysli.
Mam Otevrela a mam aj Clostyl aj Merional ale iba 75 jednotiek, takze minimalne davky.
Inak ja ked som si pichala konske davky 300 jednotiek, tak som mala max. 5 vajicok, takze aj tieto 3 boli super pri minim. davkach.
Ale uz sa tesim na dalsiu navstevu Brna. Len to musim s tym sonom vymysliet, nemozem ist do Brna, v praci by ma zabili keby ze si opat beriem dovolenku.

melisska
2. sep 2013

@mimika1973 rastieme 🙂 kuk album

mimika1973
2. sep 2013

@stella25 v auguste hovoris? a kedy presne asi? lebo my sme tam sli 6 a aj 12.8. a ziadne prace neboli, preto sa pytam. 😉

No s tym sonom je to velka otazka veru! Ist do Brna len pre tych 10min, je dost velka zalezitost, a hlavne ked je clovek zamestnany, to mas jeden den strateny veru! 😒
A co tak ist za Dr Bielikom do rooseveltky? on asi je odbornik na reprodukcnu medicinu, asi vie robit utz vajok, nie?
Ja tiez neviem ako to spravit, ak budem musiet robit sono na Sk? 😕
Kebyze mam sono tu vo FR, to by bolo este ok, ale potom zas ked cestujem busom, to musim rano pichat, kedze budem este v stimulke ovsem, a to si kde pichnem ? museli by normalne nasi prist do BA ma vyzdvihnut, aby som si rozrobila a pichla v aute tie injekcie a aj orgalutran zaroven. Dobre komplikovane na dialku, ze?
Alebo prist domov, zacat stimulku az na Sk, ale zas problem s tym sonom, kde si ho dat urobit?
Takze ani tak ani tak! Este je tu ta Roznava, len to zas aby nevyslo cez vikend, lebo fakt potom ostava len to Brno!
A aj lieky, clostyl zohnat na dobierku do zahranicia? alebo mozem na cesky recept vyzdvihnut v dakej sk lekarni, aj ked nie som poistena v sk poistovni?

pufa
2. sep 2013

@sona_fit ahoj 🙂 pozerám ze po lete nás tu bude podstatne viac, vitaj 🙂 Brno je super, dobre si sa rozhodla, som toho príkladom 🙂 hormonalny profil si daj spraviť ak stihas, myslím ze krv sa berie na 2.den cyklu. Je dobre keď nejaké vyšetrenia za sebou máš ale ak nie, nič sa nedeje. V Brne sú profici, držím palce!

nelly3
2. sep 2013

dobre ranko, ci uz dobry den, opat pracovny, co uz. kurna nemozem sa dovolat mojmu gyn. na zajtrajsi utz 😠 snad poobede. som zvedava kedy budem ma opu.
@falin kde si???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre