Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mimika1973
2. sep 2013

@yanka1 no musi!!! ja uz chcem byt oplodnenaaaa!!! 😀
Inac je velmi zlaty, aj on veril, ze to teraz vyjde, ach jaj, sklamala som ho! 😖
ale nabuduce sa polepsim 😉
Jasne, cakam na tvoje pozitivne hlasenie! 🙂

yanka1
2. sep 2013

@mimika1973 @gaga83 a PICSI navrhol doktor ? ci ty si si to tak vymyslela ? ja som s tym tiez koketovala ... dufam, ze nebudem lutovat, ze som si to nedala 😒

mimika1973
2. sep 2013

@yanka1 myslis, ze na nasu patologiu by to bolo vhodne to picsi? normalne teraz aj ja vaham 😕

yanka1
2. sep 2013

@mimika1973 ja som nad tym vela rozmyslala a potom som sa blba na to marcela nepytala ... cela konzultacia prebehla iba mailom, par dni pred jeho dovcou, tak som bola rada, ze sme stihli vobec protokol dohodnut atd. ... mala som sa pytat, teraz mi to pojde hlavou : ) myslim, ze prave na nase by to mohlo byt - tym, ze nemame moc kvalitne spermose, oni by tym PICSI vybrali fakt najkvalitnejsie a hlavne zrele, ktore su schopne naviazat sa na ten gel - co teda udajne dokazu iba zrele spermie - tak to mam nacitane zo stranky RF... skoda, ze to v pripade potrebypo posudeni spermii neurobi embryolog automaticky,ja by som sa tomu teda potesila, aj ked su to dalsie prachy ...
.... musime sa popytat marcelka, potom to bude plan B nabuduce : )

gaga83
2. sep 2013

@mimika1973 @yanka1 infuzky aj pisci mi navrhol doky. Tie infuzky len chce skusit ci by nepomohli kedze potracam. Pisci navrhol asi preto lebo muz ma pomale spermose a z xasti poskodenu DNA. Ked sme mali icsi pri 1 ivf ani jedno embryo nebolo zdrave tak ani et nebol.

yanka1
2. sep 2013

@gaga83 super, toto bude ono, toto pomoze, neboj : )))
ja uvidim pri tomto ivf co a ako sa bude ukazovat a potom by som to tiez pripadne skusila ...
DRZIM PALCE !!!!!!

falin
2. sep 2013

@nelly3 ahojky, práve dnes sme prišli z dovolenky, bolo super, oddýchli sme si, aj sme veľa videli. Nemám prehľad čo je tu nové, poprosim stručne sumary.
Vidím že už si v kolotoci 😎, podarilo sa ti dovolať dr. na utz?
Zdravim vás všetky, uz ste mi chybali 😉

yanka1
2. sep 2013

@lubicaligocka zenska, jak to mozes vydrzat ? velky obdiv za tvoju trpezlivost ... mozno si mamina uz 🙂

gaga83
2. sep 2013

@yanka1 bodaj by si mala pravdu 🙂 🙂 len ja som mala ešte aj prazdne foliky tak dúfam že teraz si to odpustia 😀 Papala som vitamín D3, E, metatonín

mimika1973
2. sep 2013

Babenky, neviete ako sleduju v RF embryjka, ich vyvoj? vyberaju ich vonku pod mikroskop alebo ich sleduju tou specialnou modernou kamerou bez toho aby ich vyberali vonku z inkubatora?
Pozerala som tu nejaku stranku reprogenesis, a oni to maju tu speci kameru na pozorovanie embryjok, preto sa pytam, ci nahodou niektora neviete ako to v RF chodi? 😉

mimika1973
2. sep 2013

@falin hello falinka, a vitaj opat doma, tu na MK! 😉 😀 a kde ste presne boli v ktorej casti? mali pekne pocasicko? tak hezky opalena, oddychnuta a mozes ist smelo do toho opat, so mnou, az chces! 😉

mimika1973
2. sep 2013

@gaga83 nebolo zdrave embryjko, lebo sa zle vyvijalo akoze? to ako videli? to ma tiez zaujima! 😉

rienok
2. sep 2013

@mimika1973 pokiaľ viem tak v reprofite nemaju Embryoscope t.j. vyberaju ich a kukaju pod mikroskopom 🙂

gaga83
2. sep 2013

@mimika1973 my sme davali pgd testy, dali sme kopec prachov za to a nič s toho.

mimika1973
2. sep 2013

@rienok a ja som si myslela, ze su na modernejsej urovni veru! 😕 ked maju take dobre uspechy... 😉

mimika1973
2. sep 2013

@gaga83 to je co pgd testy? to davali kde? v RF? ci inde? a nestoji to za to teda? 😕

gaga83
2. sep 2013

@mimika1973 to je predimplantačná genetika embryí, zistia ti či máš embryo zdravé aspoň na tie choroby čo sa dajú testovať. Nám napr. zistili že 1 embryo malo dawnov syndrón a 2 13 chromozón. Robili nám to v blave ale ivf prebiehalo v MT. Je to drahé a poisťovňa to neprepláca. To je tažko povedať či to stojí za to, lebo sa testuje len 7 najčastejších genetických vád a existuje kopec ďalších čo sa netestujú.

lubicaligocka
2. sep 2013

@melisska ahaaaa to som fakt netusila 😕

rienok
2. sep 2013

@mimika1973 nie vzdy je to to technike... myslim ze maju vela skusenosti, spravne nastavene stimulky, personalizivany pristup....

lubicaligocka
2. sep 2013

@yanka1 heh. Musim veru. Lebo ak tam bude jedna ciarka ako ma partner na dialku podpori? A ked budu 2 tak to sa zas treba spolu tesit a poriadne sa vyobimat a to sa tiez po telefone neda.Ja som inak velmi nedockavy clovek. Sama som prekvapena.

lubicaligocka
2. sep 2013

@tinna13

@melisska

Tak ak vkladam mam to dat spat na 4-0-4? A ved ak by sa teda uhniezdilo telo by nezacalo produkovat to co ma po uhniezdeni?

mimika1973
2. sep 2013

@lubicaligocka asi mas dobru intuiciu potom, ked nie si momentalne tak nedockava! 😵
Trpezlivost ruze prinasa, jak se hovori 😉
Tak ty si zostala na SK po vklade a muzik musel uz odist spat, tak je? nebolo to velmi tazke cakanie doteraz, samej? 😖
Dufam, ze sa uz coskoro vyobjimate od radosti! 😵 🙂 😉

mimika1973
2. sep 2013

@lubicaligocka ano tak je, treba brat 4-0-4, telo bude produkovat ale az neskor, za to teraz tato substitucia 😉
Je pravda, ze pri spontannom otehotneni asi utros nedavaju, ale pri IVF kedze je to umele oplodnenie, tak sa davaju tie hormony od zaciatku do konca skoro. Mame tu stimulku, vyvolavacku, a tento progesteron na udrzanie tehotenstva, aby telo pochopilo, ze musi udrzat plodik a nie ho vylucit. Za to sa utros berie az do vysledku ivf, vysadi sa len potom, ked pride mrcha alebo ked je ten test ci krvicka negativni...

mimika1973
2. sep 2013

@lubicaligocka no a este toto, ked zena ma spontannu ovulaciu, vajicko sa vypudi z obalu, bud sa oplodni alebo nie, ale raz uz vypudene z toho obalu, tak sa tam vytvori zlte teliesko, ktore vlastne bude produkovat ten progesteron telu a ked nastane oplodnenie, nidacia, tak prave toto zlte teliesko ma za ulohu udrzat plodik lebo mu bude produkovat ten progesteron. Ak nenastane oplodnenie, nidacia, tak toto teliesko zanikne a pride mrska, vystelka sliznice sa znici a vypudi krvou von, teda pojde o menzes.
A kedze mi mame toto IVF tak nam na OPU vyberu vajka a vlastne ten progesteron sa nema ako produkovat sam, a ani to zlte teliesko nevznikne potom tym padom. Nema ako, lebo nam vlastne vybrali ovulacne vajka von! 😉
Neviem, ci vysvetlujem zrozumitelne, ale pokusam sa 🙂

nelly3
2. sep 2013

@falin
vitajjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj 😵

nelly3
2. sep 2013

@falin
ano az poobede, zajtra utz na 11DC, uz snad budem vediet kedy bude opu, rano si nemam zatial nic pichat.

melisska
2. sep 2013

@falin vitaaaaj medzi nami ženami 😀

lubicaligocka
2. sep 2013

@mimika1973 aha ahaaaa ahaaaaaaaa! 😎 tak takto to teda je. Oki uz budem posluchat a vkladat 4-0-4. Moj drahy musel ist spat 3dni po vklade. Ja som si v robote zariadila taku dlhu dovolenku ,ze uz sa aj nudiiiim. Uz nech je streda!!

lubicaligocka
2. sep 2013

Baby ja som doporucila znamej RF Brno. Viete ci preplacaju aj od vseob.zdr.p.??

mimika1973
2. sep 2013

@lubicaligocka a nemala si ziadny problem na takuuu dlhuuu dovolenku? 😉 ci si im povedala o co ide?
jasne, setrit sa treba, pre babetko vsetko! 😵 a praca pocka, poradia si aj sami za tu chvilu, no nie? 😉
Tak manzelik nemohol dovolenkovat dlhsie? kedze bolo leto? to je skoda 😒
Moj bol so mnou cele 3 tyzdne, ale nabuduce uz sama musim, on nemoze, len na vianoce, a to zas necestujeme nikde v zime my....este ze som u nasich potom, aj ked mamka prilis na mna dba 😉 a je velmi opatrna... 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre