Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nomxxx
9. sep 2013

@lusipe tak na tvoju otázku ohľadom sexíkovania odpovedať neviem, ale napadlo ma, ak Ti bude chýbať Diphereline, tak doma mám 2 celé balenia, tak potom si pýtaj 🙂

lusipe
9. sep 2013

@nomxxx
dakujem si mila 🙂...ale dnes som vyzdvihla 4 balenia....tak neviem kolko budem potrebovat... 🙂...ak tak ozvem sa...dakujem pekne.

nomxxx
9. sep 2013

@nelly3 hladinu AMH merajú myslím 2-3 deň cyklu, čiže by si mala asi najlepšie zavolať hneď ako dostaneš mrchu, že či môžeš prísť na druhý deň na krv...tak som to urobila ja 🙂

tinkatinulka
9. sep 2013

@nomxxx AMH sa meria počas celeho cyklu..2-3 den sa berie mormonalny profil 🙂

yanka1
9. sep 2013

prave mi prisiel z RF mail, ze ziadne z embrijok nebolo na mrazenie vhodne ☹
mojim dvom bublinkam v brusku nezostava ine, ako to teda vybojovat na prvu supu 😉

kocky, ako rychle ste po jednej stimulke mohli ist na dalsiu ?
potrebujem mat pripraveny aj nejaky plan B, aby ma neuspech nepolozil ...
ja by som isla najradsej cim skor, kym som tak nejako rozbehnuta

dajte dnes niekto aj nejaku dobru spravicku ...
@gaga83 cakame, ako si pochodila na vklade : )

yanka1
9. sep 2013

a este som vas chcela poprosit, viete mi niektora dat linka na formular na refundaciu nakladov pre poistovnu Dovera ?
chcela by som si pomalicky kompletizovat papiere
VDAKA : )

jalaura
9. sep 2013

@zibi no tak to uz za chvilku budes vediet.-) a ako sa citis? nejake priznaky?

miscok
9. sep 2013

Ahojte,hlasim sa po dnesnej OPU.Vsetko prebehlo v poriadku.Vsetkych 7 vajok bolo zrelych a dufam,ze su teda na dobrej ceste sa rozrastat 🙂 Robila Dr.Kurecova.Bala som sa narkozy,kedze bola moja prva,ale vsetko ok,vraj som sa usmievala a bola ukecana 😀 Vklad bude v sobotu.Dostala som Utrogestan.Odporucili mi 1vajko,ze ked som zdrava.. Uf,tak dalsi maly krocik je za nami 🙂

jalaura
9. sep 2013

@zibi to mi hovor o tej nedockavosti🙂 ja som testovala den pred mrchou kedy som mala dostat....nedostala som - mala som malilinku ciarocku....a den po mrche...teda ked som mala dostat a nedostala som stale som mala malilinku ciarocku...tak som povedala ze sa nebudem znervoznovat a zajtra rano uvidim...aj ked cestou domov mam lekaren ta neviem neviem ci odolam... ty mas nejake priznaky? ja rozmyslam nad tou mrchou....keby som nebola tehu tak ze preco meska....nemoze to byt ze beriem 4--0-0 Utrogestan?

jomini
9. sep 2013

@nelly3 to sa stava, aj mne sa to stalo, na dalom som uz mala krasne vajka, sice dlhym protokolom, no podarilo sa nam 7 embryi 🙂

yanka1
9. sep 2013

@miscok tak to je super spravicka : )) si viem predstavit ako sa citis, ja som mala tiez prvu narkozu, prve IVF, atd. a tak som bola strasne stastna, ked som to uz mala za sebou ...nech sa tvojim babulkam dari, priebezne daj vediet, ako sa vyvijaju : )

jalaura
9. sep 2013

@yanka1 no aj u mna to tak bolo...nic na zmrazenie....ale mne mohli dat len jedno lebo aj tie ostatne neboli moc vhodne....takze ty mas vacsiu sancu....mas tam 2 drobcekov...🙂.
Aj mna by zaujmalo po akom case by sme mohli ist na druhe...ked zistis daj vediet🙂

nelly3
9. sep 2013

@jomini
dlhy protokol si mala na sk vsak, lebo aj ja som mala na sk dlhy protokol a 19, z toho 12 sa oplodnili same, lenze v RF chodim na soft, to je kratky.

mimika1973
9. sep 2013

@tinkatinulka no neviem, mne tiez brali AMH ten 2 ci 3.den cyklu! 😉

yanka1
9. sep 2013

@jalaura my ked sme prisli na vklad, tiez bolo iba 1, kde bolo jednoznacne ze sa moze vkladat a druhe este kontrolovali a kedze sa od rana pohlo, tak nam ho nakoniec vlozili ... tak uz len dufajme 🙂
aj ty by si chcela ist cim skor ? urcite dam vediet ...
chystam sa napisat aj marcelkovi, co na to hovori on, aby som vedela, s cim a kedy mam asi pocitat ...
V KAZDOM PRIPADE DUFAM, ZE DALSIU STIMULKU POTREBOVAT NEBUDEME 🙂 😀

mimika1973
9. sep 2013

Babky, neskutocne ma boli dnes podbrusko! som 15 DC, vcera ovul testik s velkymi // ! 😉
A dnes ma tam dole dobre taha, zeby ovulka uz?
moje telo je asi rozbehnute od minulej stimulky este asi...
Stalo sa vam to uz takto, cyklus po IVF?

mimika1973
9. sep 2013

@yanka1 nebojkaj moja, tieto dve bublinky su statocni bojovnici, uvidis, budes mat krasny vysledok o par dni! 😵

mimika1973
9. sep 2013

@falin ahojko, hmm...mne este neodpisal, hadam len nezabudol na mna tak rychlo!? 😕
Tebe dnes rano uz odpisal?

miscok
9. sep 2013

@yanka1 Dakujem 🙂 Ano,vsetko je pre mna nove,ale vdaka vsetkym tym radam na MK je to o cosi jednoduchsie 😉 Drzim tvojim bublinkam palce,iste sa pekne zakusnu a ziadna dalsia stimulka nebude 😵 A to tlacivo je myslim toto: http://www.dovera.sk/download.pl?hash=f9OwL6wu4...

miscok
9. sep 2013

@mimika1973 Ja som tam dnes bola a videla som ho,len bol rozlietany.Iste sa este ozve.

jalaura
9. sep 2013

@yanka1 no u mna sa to rozhodne uz zajtra....ale staaale veriiim ze to vyjde...aj ked na druhy den po mrche co neprisla som mala malililinku ciarocku....nic moc....
tak velmi chcem aby to vyslo....nechce sa mi to absolvovat este raz...
a keby tak co najskor.🙂
ale mne tak sa mi zda hovoril doktor ze keby to nevyslo tak minimalne 2 mesiace je dobre pockat aby sa vajecniky nastartovali a boli dobre vajka🙂

yanka1
9. sep 2013

@mimika1973 tak sup sup, treba skusit : ))

yanka1
9. sep 2013

@miscok dakujem za tlacivko 🙂
mas pravdu, aj ja som strasne rada za tuto stranku a tuto temu, bez informacii odtialto by som bola hodne stratena 🙂
drzme si teraz palce : )))

yanka1
9. sep 2013

@jalaura no ked si tam uz nieco, aspon naznak videla, tak sanca urcite je !!!
zavidim ti, v dobrom, ze uz zajtra, lebo toto cakanie je fakt hrozne : ) a to som este len treti den od vkladu 🙂
nuz co, pockame si ... veeeelmi ti drzim palce ...tfuj,tfuj,tfhuj ...
dam ti potom vediet, co mi povedal doktor na dalsiu stimulku ...

jalaura
9. sep 2013

@yanka1 OK daj vediet....
tebe moc moc silno drzim palceky...ja ti dam zajtra vediet ako som dopadla

sarasota
9. sep 2013

@jalaura na zajtra drzim paleky nech su tam kolajnice jak hrom // 😉

sarasota
9. sep 2013

@yanka1 tebe uz poslali mail ohladom mrazenia mne zatial nic neprislo.Ja som bola v piatok 😒 a aj u teba nech su len pozitivne spravicky dalsie kolo nebude treba 🙂

marverka
9. sep 2013

@bubo780 aha, no mmna liecili asi rok na katastrofalny prolaktin, vraj preto som nemohla otehotniet, ked mi ho dali do ,,normalu,, tak som mala vysoky testosteron a amh, zly HP /teraz všETKO norme/ a az potom bol mm na spg, moj gyndos povedal ze mame ist k urologovi pretoze dalsieho pol roka som bola akoze fit, kazdy mesiac mi planoval styk hked bola ovulka a nic..., poslal nas urologovi lebo vraj ma nechce dopovat liekmi, a tam mu to zistili, o 8 tyzdnov kontrolny, dopoadol este horsie, a poslali nas na ivf, cele to uz trva aj cez 3 roky a ivf riesime uz cez 2 roky, v heliose mu robili 4x z toho 1x na dna ten halosperm, v brne tiez 1x, vzdy rovnako zle alebo horsie , raz mu visla - oligospermia az nekrozoospermia.ja mam obehane neurologa, endokrinologa, imunologa, gynekol.vysetrenia , AMH, HP, hysteroskopia, laparoskopia, a na hematologii mi nasli zlu zrazanivost tak picham fraxiparin, a ON NEBOL NIKDE, nikto neskumal prricinu zleho spg -len doop. v care vitaminoterapia - q10, E, rakytník čaj, tribulus, berie este ten profertil, ale fakt je ze spg nie je o moc lepsi, teraz sa mu trosku zhorsil ale beriem to tak ze v lete to byva horsie z tepla, len skoda ze nas to nenapadlo pred ivf v brne, mne je divne ze jeho neposlali nikde, preto som sa zaujimala ako to je u vas, horsie je ze ako mi dr. napisal ze tento krat sa nam vajka nevyvijali zrejme koli spermiam ..zaujimalo by ma ci su tu aj ine dievcata co maju m zly spg ci im robili dake vysetrenia. nie je to cele divne???

yanka1
9. sep 2013

@sarasota u mna nemali dovod cakat, lebo tam to bolo jasne, ze nie su dost kvalitne ...
ale u tvojich zrejme este prebieha proces mrazenia alebo co, ved podla vysledkov si ich mala krasne, takze ti urcite pride mail ze mas peknych mrazacikov ... ale tych budes potrebovat az o take dva-tri rocky : )

jalaura
9. sep 2013

@marverka no ja neviem co je to s tymi chlapmi a ich spermiami....fakt je to divne...vsade teraz pocuvam ze maju zly spg....ale preco? nikto nezistuje pricinu....urcite by sa to podla mna dalo riesit aj inak...tak ako sa da liecit zena v niektorych pripadoch...
moj bol aj na urologickom vysetreni, aj na hormonalny profil...vsetko v norme a v poriadku....ako vacsina...ale zaver ten isty...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre