Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dafy
18. sep 2013

@mimika1973 ustne sa beru...fraxík pichať budem az do konca tehu....nemala som zlu zrážanlivosť to mi dala len tak ze uškodiť neuškodí iba ak pomoze proste po neuspechoch sme skušali aj toto 🙂

speranza1
19. sep 2013

@ria191
@sarasota ano dievcence..je to kniha o malom chlapcovi, ktory sa ocitol v nebi... 🙂
prajem vsetkym krasne ranko😀

sally2401
19. sep 2013

@dafy čítam tu že si picháš fraxík, prosím ťa od koľkého dňa cyklu ti ho nasadili v RP, ja mám nejaké mutácie a Machač mi povedal že mi ho pre istotu nasadí, keď že som v maji mala MA. Pichá sa až od odberu alebo od vkladu? včera som bola 8 DC na UTZ v utorok odber a ešte mi ho nedali..... tak teraz neviem či zabudli alebo to stačí neskôr pichať 😉

speranza1
19. sep 2013

@sally2401 ja mam zacat pichat 1-2 mesiace pred zacatim IVF

manita
19. sep 2013

@miscok ten prolaktín má akú skratku na hormonálnom profile? Idem to tam hľadať... 😉

manita
19. sep 2013

@miscok PRL? 12 by malo byť OK, nie?

falin
19. sep 2013

@sarasota - ahoj moja, neviem ci je to este aktualne, ale vcera som nebola pri pc. Ja som bola v labaku na 1.posch. - klasicke biochemicke laboratorium, medirex alebo tak nejak sa volaju. Zahlasila som sa pri okienku, poslali ma k dr. oproti, ta mi vzala krv a tu som odniesla do labaku. Vysledky tusim okolo 11-tej boli. Oni to myslim ze posielaju do nemocnice na rozbor, predpokladam ze aj v nemocnici sa da ist na krv a tam by to malo byt este rychlejsie. Ale ja mam nemocnicu od ruky, tak som volila polikliniku.
Drzim palceky na krasne hcg

falin
19. sep 2013

@mimika1973
@dafy - ano estrimax a estrofem je to iste. Berie sa na rast sliznice 😉 .Mimi mne ho Marcel daval, ak bola prilis nizka sliznica

@vivianamk - parada, som rada ze ste vporiadku 🙂 .Musel to byt krasny zazitok? Bol s tebou aj mm?

nelly3
19. sep 2013

@sally2401
a ako si dopadla na utz?

sally2401
19. sep 2013

@nelly3 zatiaľ celkom dobre, brala som clostyl 2-2-2 max.dávky a včera mi pridali ešte 4 amp. merional, na pravom 10 folikov a na ľavo len 4 ten mi vždy nejako vždy menej reaguje. tak uvidím čo bude v utorok pri odbere.

nelly3
19. sep 2013

@sally2401
to je super, teraz to dotiahnes uz uspesne do konca uvidis 😉

ivanka0210
19. sep 2013

ahoj baby pri ivf ..po vklade vam na kolkaty den ukazal test // ????

nelly3
19. sep 2013

baby myslite dneska na anett, idu ju operovat v CR. uz mozno aj operuju.

falin
19. sep 2013

@argenti @zibi - vajicka sa daju zmrazit aj samostatne, mne v BA tiez tvrdili ze to nie je mozne, v Brne sme raz boli na OPU a mm nemal ziadne spermose 😖 , tak mi dr. sam navrhol ze vajicka zmrazia, potom ked sa spg zlepsil, tak ich oplodnovali. Rozmrazili sa uplne v pohode

miscok
19. sep 2013

@miscok Joj to ti neviem povedat,ja som vysledky nevidela,len mi moj Dr. povedal,ze je mierne zvyseny.

falin
19. sep 2013

@sarasota - blahozelam, krasne hcg. Drzte sa

@speranza1 - speri, krasna knizka, mam ju precitanu 🙂

falin
19. sep 2013

@sally2401 - bola si v brne na utz? a rovno ti naplanovali opu?mne vzdy daju este kontrolne sono na 10-11dc 😖 . inac pekny pocet folikov iba pri clostyle. Sliznicu mas aku?

miscok
19. sep 2013

@jjajka Napisala som sebe namiesto tebe 😀
Neviem ti povedat tu skratku nakolko ja sim vysledky nevidela,lekar mi ich ich len slovne tlmocil.

sally2401
19. sep 2013

@falin áno hneď mi naplánovali OPU, aj minule som bola iba raz na UTZ a trafili sa presne, len teraz mi Macháč napísal do papierov že odber o 1 deň neskôr ako minule. Na sliznicu mi nehovoril Dr. nič zatiaľ.

falin
19. sep 2013

@sally2401 - tak asi bola v poriadku, lebo ked je nizka, tak to riesia estrofemom. Drzim ti palce aby boli pekne vysledky v utorok

dafy
19. sep 2013

@sally2401 ja som si začala pichať uz pred 1 IVFkom v BRne a to 6týzdnov pred odberom mi kázala od vtedy pichám..cca od marca...pretoze zaradom som sla na IVFko a KET 😉

gaga83
19. sep 2013

@sally2401 ja fraxik pichám od et

gaga83
19. sep 2013

@yanka1 ahoj no čo dala si ešte dnes test feprofitácky? Ja som radšej netostovala ☹

lienka_1
19. sep 2013

@zibi Ahoj Zibi! Ten link, co si dala na intralipid je 500ml. Mne davali 100ml. Intralipidy su vlastne nahrada tuhej stravy, davaju to pacientom, ktori nedokazu prijimat stravu cez usta z nejakyc dovodov. Ale tie tuky, co su v infuzke dokazu na seba naviazat protilatky kolujuce v tele a tym padom tie svinuchy nenapadaju embryjko a to sa dokaze uhniezdit. Inak mala som po tych infuziach nevidany apetit 🙄
Co sme pozerali s muzom, tak podla SUKL(Statny ustav na kontrolu lieciv) je doplatok za 100ml infuziu max. okolo 10 euro, cize ziadna lekaren nemoze prekrocit tuto cenu a podla mojich skusenosti kazda jedna lekaren ma maximalne ceny liekov, ktore podla SUKL moze dat. Nemam pristup k tomu zoznamu teraz, mm to ma vo svojom pracovnom pocitaci a nechce sa mi hladat na nete, aby som hodil link. Skusame pozhanat aj tu v UK, tak ak by sa nam podarilo, kludne prinesiem aj tebe. Uz som skusala u lekara, co k nemu chodievam na ultrazvuky, ale ze intralipidy mi samostatne predat nevei, ale ze mi ich kludne za 300libier za jednu aplikoje 🙂 🙂 🙂, takze v Cechach je to este "velmi" lacne. Vravel, ze infuzka sama osebe nestoji vela, ale ze tolko stoji praca personalu, co mi to pichnu. No ved tak, ucty za energie, prenajmy a platy zamestnancov im nikto nepreplati.
Takze ak nieco zistim, dam vediet 🙂

lienka_1
19. sep 2013

@mimika1973 Ahoj Mimi! Bola som na hysteroskopiu.

mimika1973
19. sep 2013

@lienka_1 ahoj a vsetko ok bolo? ci este nevies vysledky? kto ti ju robil? koudy? 😉

mimika1973
19. sep 2013

@falin a boli aj dobre kvalitne na oplodnenie ked ich rozmrazili? to ma zaujima, lebo ak nahodou manzelove spermose co ma zamrazene nebudu dobre na isci, tak ak nahodou by bola OPU, ci by mi to potom radsej nezamrazili tie vajka aby zas nevysli navnivoc?! 😕 Myslim, ze to vsade ani nerobia, je to asi nieco nove ohladom vajok. 😉

mimika1973
19. sep 2013

@gaga83 ahoj fraxik pichas jednu denne? to je uz namontovana injekcia komplet ci sa musi rozrabat ako menopur ci merional?

mimika1973
19. sep 2013

@sally2401 ahoj a akej asi velkosti mas foliky na tento prvy utz?
no clotyl ma velku davku 6 tabliet denne az, tak fajn reagujes, a tie 4 injekcie to je merional, jedna ampula denne akoze?
Drzim palce na OPU!!! 😉

mimika1973
19. sep 2013

@dafy takze ten fraxik pichas vlastne od tohto posledneho ivf ET aj KET? predtym nie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre