Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lusipe
19. dec 2013

@ludinka ale nie je este skoro na menzes?....aj ja som mala tieto bolesti na 6den 😉 nebojkaj, je to dobre znamenie.... 😉

lusipe
19. dec 2013

@jalaura uplne ta chapem, ja sa tiez neviem dockat sona...nech aspon viem, ze nech je babatko v poriadku...ale zase logika mi hovori, ze ak pekne rastie HCG, tak urcite je na mieste 😉

jessie222
19. dec 2013

@zibi ahoj, citam ze mas zvysene NK bunky, ja mam tiez ten isty problem, pred IVF (niekedy buduci rok) musim brat prednison. Chcem sa ta ale spytat n atu doktorku z Medirexu, ja som bola v tom, ze je na materskej a ze nepracuje. Uz som komunikovala s Medirexom, ze by mi spravili odbery priamo u nich, ale neviem n akoho sa obratit, aby mi tie vysledky aj sledoval. S tou dr si komunikovala cez email? A nevies, ci berie aj nove pacietnky? Dík

ludinka
19. dec 2013

@lusipe no kebyze mam len tie bolesti tak nepoviem, ale ta teplota na s...rie 😠
lebo uz mi ti pripada ako kazdy iny mesiac,
podla cyklu je na menzes este skoro ale po pregnyle mne vzdy prisla mrcha na 14 den a to bude zajtra

lusipe
19. dec 2013

@ludinka kasli na teplotu, nic nemeraj...este je velmi skoro podla mna....len pekne chystaj kolaciky a skus vydrzat este..i ked viem, lahko sa mi teraz hovori, no prezivala som presne to iste...chapem ta...kiez by som vedela pomoct... 😉

ludinka
19. dec 2013

@lusipe dakujem ti velmi pekne za podporu 🙂 no chystam sa piest medovnicky dnes 😉
do soboty uz vydrzim a potom asi uz urobim test to bude 8 den po et 😅

jessie222
19. dec 2013

@zibi a este som sa zabudla spytat, nevies co ti chce dat ( kedze mas problem so sliznicou) na prekrvenie ciev? Lebo ja som mala este od jednej doktorky z Prahy predpisany liek, vola sa pentoxifilin, tak ci to nahodou nie je ono....

zibi
19. dec 2013

@ludinka moja nezufaj este nic nie je stratene 😉

zibi
19. dec 2013

@jessie222 asi ano ..tebe to pomohlo?

zibi
19. dec 2013

@ludinka este ma napadlo ..ze nemeraj teplotu lebo beres utros a to uplne skresluje ...

zibi
19. dec 2013

@jessie222 girovska cez mail sme komuikovali
ja dufam ze prednison nebudem musiet brat budem pytat len tie infuzky..
kolko mas bunky vyssie?
tebe tiez nevysiel ET?

ludinka
19. dec 2013

@zibi viem ze outros ju zvysuje ale urcizte nesposobuje kolisanie teploty.....a nemeram stale len vcera a dnes som nahodou 🙂

jalaura
19. dec 2013

@miskanr1 no to este uvidime🙂

kako23
19. dec 2013

@ludinka meranie teploty takto nepresné, že len dva dni a nič, nehovorí absolútne o ničom a ďalšia vec po stimulácii clostilom je meranie teploty úplne nepresné, nemá žiadnu výpovednú hodnotu. To mi potvrdili aj lekári aj baba čo sa venuje alternatívnym metódam. Mysli pozitívne a určite to bude v poriadku, netestuj zbytočne skoro, aby si nebola priskoro sklamaná. Veď vieš, že niektorým babám na 9 deň neukázal test nič a na 12 deň áno...Snaž sa zamestnať niečim iným a všetko bude v poriadku. Viem, že sa mi to ľahko hovorí, keď nie som v tvojej situácii...držím silno palce 🙂 🙂 🙂

jalaura
19. dec 2013

@ludinka nemeraj si teplotu....len pozitivne mysli...bolesti su OK...🙂

jalaura
19. dec 2013

Baby akurat mi volali z VSZP....schvalili mi to!!!! poslala som im to potvrdenie co ziadali a povedali ze je to OK...
strasne moc sa tesiiim.
Tak baby tie co ste mali IVF v novembri viete co mate robit🙂.

kako23
19. dec 2013

@zibi super, že sa Ti to podarilo takto pekne vybaviť a že sa Ti potvrdilo tvoje podozrenie. Verím, že si sa konečne dopátrala ku koreňu problému a potom šup a bude bábo 😀 mne potvrdili v Brne podozrenie na zlyhávanie vaječníkov. Žiaľ u mňa sa AMH nemýlilo ☹ tak verím, že sa mi podarí aspoň jedno kvalitné vajíčko a následne embryjko vyprodukovať. 🙂 nasadila som si rybí olej s prirodzeným D3, A, E, materskú kašičku, Inofolic, tinktúru s alchemilky...tak verím, že to pomôže.

mimika1973
19. dec 2013

@nomxxx jeeej, ciarka tam je!!! 😵 😉 Krasny darcek pod stromcek! 😵
Mala si jedno ci dve vlozene embryjka? HB?
Vyzera to byt dobre na ten 10.den veru, drzim palce mojka!!! 🙂
A dobre, ze si nelyzovala, to ako keby si tusila vnutorne, ze nemozes ... 😉

jessie222
19. dec 2013

@zibi ja mam za sebou 2 MA, a po imuno vysetreni mi vysli zvysene NK bunky (myslim ze 26% som mala) plus zvysenu produkciu embriotoxickeho TNFalfa, ze tie potraty mohlo sposobovat to...a ona ti teda navrhla uz rovno tie infuzie? nevies, akyk ma email mudr girovska? ak mozes posli mi ho pls cez IP. Ja mam navrhnutu liecbu prednison + ten pentoxifilin, a ze v "zalohe" injekcie gamaglobulinov". Tiez by som radsej brala len tie infuzky intralipidov, len by som potrebovala niekoho, kto mi to moze predpisat tu na SR, preto sa pytam na tu girovsku...

lusipe
19. dec 2013

@ludinka to je samozrejme...ved tahame spolu 🙂

jahoda333
19. dec 2013

takze cukor mame v poriadku parada 🙂 😉

nomxxx
19. dec 2013

@ludinka bola som ráno na krv, výsledky vraj až zajtra, no čo už, počkám 🙂

nomxxx
19. dec 2013

@mimika1973 vkladali sme posledného snehuliaka, a bola to HB dvojkovej kvality, uvidím zajtra podľa výsledkov krvi, či to teda je ten vianočný darček 🙂

bibi24
19. dec 2013

@jalaura fuuu, idem spominat 🙂 15. den po et bolo vidiet dve 5 mm dutinky a 23. den po et nam bili srdiecka. To som bola tusim 6 tt + 0.

mimika1973
19. dec 2013

@nomxxx urcite bude, toto bol naozaj statocny snehulkovy bojovnicek! 😵
Sranda je, ze niekedy naozaj len tie posledne embryjka vyjdu nakoniec! 😉 Je to len o tej prirode a nahode...

maminka142
19. dec 2013

Ahojte dievčatá, čo si davate na miesto utrogestanu? Ja som zohnala ešte par kuskov utrosu, ale už sa neda zohnať vraj skončila registracia či čo a už vraj ani nebude 😕 ja som zháňala po celom meste a ešte som si zohnala 3 ks posledne :-/ 😕 A čo ďalej?
A ešte baby, aky je rozdiel medzi dvojkovym a jednotkovym embryom? Dvojkove je horšej kvality a to čo znamena? ďakujem 🙂

lusipe
19. dec 2013

@maminka142 presne aj v Bratislave je to tak...posledne tri balenia som zhrabla...a tiez mi vraveli, ze skoncilia registracia a vraj bude nejake nahrada, ale nevedia este co...

miskanr1
19. dec 2013

@ludinka neboj bude to dobré 🙂

miskanr1
19. dec 2013

@jalaura Držím moc palce. @schatje6 ty si ako dnes dopadla na krvi moja? Ja idem zajtra

ikuska
19. dec 2013

Ahojte, @bergalm @miscok dnesna poradna a utz za nami, vsetko je v poriadku, drobec si plaval, bol to skvely zazitok pre mm, taky vianocny, vsetko nam dr. povysvetlovala a mm sa pytal, ze ci nevidi co to bude a ako prve povedala, ze dievcatko a potom, ze vidi aj "tretiu nohu" tak chlapec, povedala ze v 20 t.t. to uz bude istejsie, ze uvidime ci mu to medzi nozickami odpadne... a mame 8,5 cm a sme o tyzden vacsi, teraz 13+5 a podla utz 14+4 .... NT 1,31 .... velmi sa tesime, uz aby to bolo ... drzkajte sa koceny moje ....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre