Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
27. jan 2014

@falin dobre ranko falinka... ako sa ti dari?

@lienka_1 ahojcek...nie som v obraze...co je s výsledkami tvojho muza??? nieco zle? 😲

lienka_1
27. jan 2014

@speranza1
@falin Ahojte dievcata! Speri, mm bol na kontrolny spg pred Vianocami v Care v Ke a tam zrazu 10% dobra morfo, progresivny pohyb na hranici s dobrym vysledkom. Tak sme sa na chvilocku potesili, ale nedalo mi, ze sa to tak zrazu zlepsilo. Mm mal sluzobku v Brne minuly tyzden, tak som s Koudakom dohodla kontrolny a keby boli dobre vysledky, tak aj mrazenie. Samozrejme, ze vysledky neboli OK. Sme s muzom srandovali, ze mozno iba odpisali vysledok od niekoho ineho. Asi sme sa ani velmi nemylili. Mam chut zavolat do toho Caru a poriadne im to tam vytmavit.

speranza1
27. jan 2014

@lienka_1 neskutocne.....no a ake vysledky mal teraz?

lienka_1
27. jan 2014

@speranza1 Velmi podobne ako predtym 😠 Ale aspon uz nie je morfo 100% zla objavil sa aj nejaky progresivny pohyb. Takze malinke zlepsenie tu je. Zase mal bakterie vo vzorke, tak som zvedava, ci vobec budeme moct ist na IVF 🙄 A mojim likeom uz konci zaruka.

mimika1973
27. jan 2014

@rot ahojko, ty si tehulka alebo uz maminka? ked prises ze v RF to vyslo na 1x? 😉
ANo, suhlasim, maju velku kvalitnu odbornost a pristup, oni boli tiez nasa posledna nadej, kedze mam uz v brusku maleho bojovnika! 😵 😵

mimika1973
27. jan 2014

@sarasota ahojko ako sa citis mojka? vsetko OKi? 🙂
Malickeho si kedy zacala citit v brusku po 1x? v ktorom tt?

speranza1
27. jan 2014

@lienka_1 lieky mozes vraj este min 3 mesiace pouzivat aj po dobe trvanlivosti.. inak aj mne dali raz v Brne lieky na IVF, ktore boli prdnute, ale nemala som odvahu to riesit, len som to spomenula lekarovi, ci to neovplyvni stimulku.... ale prave on vravel, ze nie.... a aku mate teraz morfo? my sme mali naposledy 4% (pre nas super tip top výsledok).. ale aj tak nic z toho nebolo... no nevadi... a na tie bakterie bude brat znovu ANTB.? alebo?

mimika1973
27. jan 2014

@lienka_1 ahojko, uz viete, co Koudy navrhuje? Myslis, ze manzel musi znovu brat atb? 😒
Drzkaj sa, je to o nervy toto cakanie, a nadej. Nam ked robili tiez spermo v inom care tu, tiez vraj ze normal, v pohode, a ked sme isli do ineho caru lepsieho a aj do RF, tak zla morfo!!! tiez to bol odrazu sok! Lebo sme si mysleli, ze mm vsetko OK, a ze len ja produkujem zle vajka aj ked vela, a vidis...nakoniec sme boli obaja v tom! teda mix infertilita akoze!
Velmi Ti drzim palce, aby si uz konecne bola tehulka tento rok! Oni najdu riesenie, Koudy to nenecha len tak! 😉 Pri najhorsom je tu este riesenie darca, keby uz bolo treba naozaj...boli by ste za?

lienka_1
27. jan 2014

@speranza1 0.5%. Ja som si lieky pozhanala sama, za super cenu. Ja uz som taka nastavena na IVF. Uz som mohla nastupit do prace, ale odmietla som to, lebo tym padom by sme museli odlozit aj IVF. No a nemam pocit, ze by m mohli drzat to miesto tak dlho.

lienka_1
27. jan 2014

@mimika1973 My na darcu nemame gule 😒 No a Koudakovi som este nepisala. Zasekla som sa na konovi 😀 Myslim, ze pisne aj sam, ked bude kultivacia.

speranza1
27. jan 2014

@lienka_1 ani my sme nemali gule na darcu ..ale zaciname zvazovat vsetky moznosti...kym nejake mame.... ja som vravela, ze este tych 5 rockov sa posnazime, uvidíme co sa da robit ...vyuzijeme vsetky moznosti a ak to nepojde, vykasleme sa na to.... aj my sme uz velmi vela energie a penazi minuli na vsetky tie avantury s IVF.. ved vies....a neda sa zit cely zivot len tocenia sa okolo IVF, a vsetkeho s tym spojeneho.... doteraz sme vsetky nase uspory minali len jednym a tym istym smerom (prevazne).... a uprimen uz ma to prestava bavit

ludinka
27. jan 2014

baby vsetky vam dakujem za podporu 🙂
vysledky krvy budu okolo tretej

lienka_1
27. jan 2014

@speranza1 Presne, Speri! Bola som mrknut v byvalej robote a som uplne nazhavena zacat odznova, len ma brzdi to, ze chceme ist na IVF.Nemam chut vysvetlovat niekomu cudziemu, preco tyzden po nastupe meskam alebo marodujem. V maji sme mohli ist na super dovcu, taku ponuku dostaneme raz za 10 rokov a odmietli sme to, lebo co ak by sa zadarilo. My mame cas presne rok a 5 dni, potom koncime. Sice moj muz ma uz vela-krat zlomil aby sme to nevzdavali, ale ja som sa uz rozhodla. Do 40-ky a potom dost.

lusipe
27. jan 2014

@ludinka moja zlata, moooc na teba myslim, drzkaj sa...o tretej som tu ako na KONI 🙂🙂🙂

speranza1
27. jan 2014

@ludinka drzim palce ludinka... vsimla som si, ze si testovala, tak co? ciarocka tmavla? alebo?

@lienka_1 asi tak...aj do tej 40tky a potom sa na to vy*eriem 😀

basena001
27. jan 2014

Ahojte, je to prvýkrát, co sem prispievam, hoci som toto fórum pravidelne navstevovala a vzdy som si hovorila, ze napísem svoju skúsenot, ktorá by mozno niektorým z Vás pomohla. Neustále som to vsak odkladala, aby som nieco nezakríkla🙂) Teraz mám doma 12-dnového ukricaného reprofitáka, z ktorého sa véééélmi tesím a zelám z celého srdca kazdej jednej z Vás, aby ste tento pocit zazili. Takze, v skratke:
2x IVF + ICSI Ferticent BA, spolu 4 ET, resp. KET, jedno biochem. tehu, vzdy OHSS
1x IVF + PICSI Reprofit (Stelcl🙂), slabý OHSS, vklad dvoch embryí - jedno mi ručí v postielke🙂) (EB/1; B/2) + este dvaja snehuliaci

Ja som v podstate nemala ziadny zásadný problém, len ierne zvýsený prolaktín zo stresu - Stelc nasadil super liek Dostinex, ktorý hned zabral, s tým, ze je dobré, ak pri IVF nie je prolaktín ani trochu zvýsený. Rovnako som si liekmi upravila hormóny stítnej zlazy. Hodnoty boli síce OK, ale vraj je pri pokusoch o otehotnenie dobrá, ak je TSH pri dolnej a FT4 pri hornej hranici normy - drzím palce, nech natrafíte na ochotného a ústretového endokrinológa. Ostatné vsetko OK.

MM - katastrofálny spermiogram, vlastne dovod IVF, opakovane 100% zlá morfológia, z toho 98% deformácií hlaviciek, nositelov genetickej informácie; kombinované postihy spermií, 36% fragmentácia DNA, co je uz na darcovské spermie, nezaberali ziadne vitamíny, úprava zivotosprávy, nic. Stelc povedal jasne: bud darcovské, alebo skúsit PICSI, aj ked este s ním nemajú relevantné výsledky. Nebolo co stratit: výsledok:

14 zrellých vajícok, 13 oplodnených, po vstupe muzskéhoo faktora na 3 - 4 den sa vývoj vacsiny zacal spomalovat, no 4 to dotiahli po PK na vhodné na vklad a jedno, ako som uz písala, najradsej zaspáva na prsníku🙂)

Ja som este ako podporu cvicila Mojzisku a tesne pred IVF v RF som si naplánovala 10 akupunktúr plus 6 týzdnov pila nejaké cínske odvary. Neviem, ci pomohlo, no mozno áno. Ak sa ale na to dáte, odporúcam skutocnéholekára, ktorý je zbehlý aj v západnej, aj v cínskej medicíne.

No a to najdolezitejsie: mat super vlastného gynekológa, ktorý podporuje aj po psychickej stránke, na ktorého sa doslova vo dne i v noci mozete obrátit. My sme s IVF zacali v septembri 2012 a v trojmesacných cykloch sli do toho vzdy znova a znova: IVF, ET, KET a tak dookola. Ked som uz bola v koncoch a chcela si dat pauzu, moj lekár vravel neprestávat, len neprestávat a búsit. Pauza znamená vsetky vysetrenia odznova, novú zátaz na psychiku. A mal pravdu, pred posledným ET som uz bola úplne uvolnená, zvykla som si na kolobehy vysetrení ci neúspechov. A celkom vhodne som aj pohnojila. Vlani v januári som mala to biochem., v apríli isla do RF a mmalý sa narodil symbolicky, na den presne, ked mi vlani v tento den vkladali embryo, ktoré mu vytvorilo vhodné podmienky.

Velmi Vám vsetkým drzím palce. Tehotenstvo samé o sebe je úzasné, aj ked po tom vsetkom, cím si prechádzame i dost stresujúce. Mozno by mi vyhovovalo byt ako slonica a byt tehotná aspon dva roky. No ale ten uzlícek stastia v nárucí, neprekoná nic. Koncím, ozývajú sa hormóny. Tak aby som si nerozmazala make-up. Drzím Vám s malým paste

ludinka
27. jan 2014

@speranza1 ahoj, praveze ta ciarka bola rovnaka na 11 aj 12 den po vklade, a dnes som uz netestovala, pockam rovno na tu krv

speranza1
27. jan 2014

@basena001 srdecne Vam gratulujem...iste ste teraz ti najstastnejsi ludia s mm a s bábätkom... prajem vela stastia a zdravia 🙂 😵

speranza1
27. jan 2014

@ludinka tak ti zelam vela stasticka 😵 😵 😵 😵

lienka_1
27. jan 2014

@ludinka Co som pozerala tu fotku, tak ciarka na 12den bola o kustik silnejsia. Ked testujes den po dni, tak to az tak nevidno. Keby si testovala az dnes, tak ten rozdiel by bol zretelnejsi. 😉 Drzim palce! 🙂

ludinka
27. jan 2014

@lienka_1 no ved uvidime aka bude krv, ale ja sa citm nadejne, tak dufam ze ma moje telo neklame a bude to tam!

rot
27. jan 2014

@mimika1973 mam skoro sestmesacneho synceka, mam to v profile 🙂

lienka_1
27. jan 2014

@ludinka Dnes som akurat citala clanok, ake priznaky moze mat tehu okrem vynechanej menstr. A intuicia je jendnym z nich 😉 Ciarocka na teste je dalsi spravny krok dopredu, len tak dalej 🙂

ludinka
27. jan 2014

@lienka_1 ja sa uz snazim o babo 4,5 roka a nikdy som sa necitila ako teraz, stale som hladna a ked sa nenajem tak mi je zle, bolia ma krize, podbrusko necitim vobec a to inokedy pred mrchou mavam uz riadne krce, a este aj prvy krat v zivote spinim uz 5. den- tak dufam ze to to malicke nevzda a bude bojovat 🙂

miskanr1
27. jan 2014

@basena001 Blahoželám a prajem veľa štastia. Ja tiež plánujem dať pauzu po jednom neúspešnom ET a KET. No teraz neviem ked som si prečítala tvoj príbeh 🙂

miskanr1
27. jan 2014

@ludinka Ahoj moja no dnes na teba myslím a držím veľmi palce 🙂

sara1
27. jan 2014

@haimi. Ideme ako samoplatcovia. Mam este jeden plateny pokus cez poistovnu, ale to si chcem este usetrit, som rada, takto aspon nie som pod tlakom.

ludinka
27. jan 2014

@miskanr1 skus sa po mrche pomaly pripravovat ta na to ketko, ja som cvicila pilates a pila ten caj gynastan 2x denne.....a uvidis ako sa budes ctit a ake bude sono, a potom to mozes presunut na dalsi mesiac ked sa ti bude zdat ze to nie je ono...mas este krasne embrijko tak hlavu hore
ja napriklad od vkladu uzivam aj anopyrin, a ty ked nemas vysetrene tie trombofilne mutacie by si to mohla podla mna tiez skusit...skus sa na to opytat stelcla co ti povie

miskanr1
27. jan 2014

@ludinka Zbytočne sa nechcem pchať liekmi. Pôjdem toho 3.2. môjmu gynekológovi a dohodneme daľšie vyšetrenie. Skúsim aspoň tú hematológiu a lekárka z genetiky mi písala, že sa mám objednať na tie trombofilné mutácie po 12.2.Ako dlho treba čakať na výsledky? Už Ti zobrali krv?

sarasota
27. jan 2014

@basena011 Srdecne gratulujem a zelam vela stastia a zdravia 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre