Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

sally2401
4. júl 2014

@ina7 Jáj moja aká si veselá hneď z rána 🙂 😀

leontinka27
4. júl 2014

Ahoj vsetky baby,tehulky blahozelam ku pozitivnej krvicke,tak nech ste zdrave a nech sa babatkam u Vas paci.ja idem pozhanat lieky na dalsie ivf, chcela by som ist az niekedy jesen, zima.najskor musime nasetrit.tak ak by ste niektora mali nazvys a nepotrebujete,merional, pregnll, cetrotide,budem povdacna.
drzkajte sa vsetky,
papapa

ludinka
4. júl 2014

ahojte kocky pekny den vsetkym 🙂

falin
4. júl 2014

@zoji79 - ahojky kočka, anu tu je vsetko po starom (teda u nas starych korcul 😀 ), som rada ze ste oki, len sa setri a chod pekne na rizikove, hladkaj brusko a uzivaj tehulkovanie. Strasne to leti, ze 16-ty tyzden
Drz sa a posielam pohladenie pre bambino 🙂

@donatela - hcg krasne narastlo. Drzim palceky aby si sa rychlo vyliecila a babulko bolo oki

@sarasota - achhhhh, aky je Matejo krasnucky, posielam mu cmuk 🙂

ina7
4. júl 2014

@donatela Drzim palce aby si bola coskoro fit. Neboj sa, nadcha je len neprijemnost, urcite babatku neublizi. To je pekne chranene v brusku. Hcg mas uplne krasne, super. 😀

ina7
4. júl 2014

@leontinka27 Bohuzial nemam ziadne lieky, my sme vsetko brali z.Rf. Uz si sa dohodla s doktorom ako budes stimulovat nabuduce? Rovnako? Chystas sa aj na nejake nove vysetrenia? Neboj, tento.rok.vyzera byt velmi plodny a ty budes mat krasne letne babatko. 🙂

zoji79
4. júl 2014

@falin ano leti to...ale mohlo by aj viac.Tento krat chcem byt starsia uz o rok 🙂 Na rizikove pojdem o mesiac, sama citim, nezvladam to v praci 😖 Aj ty pojdes s korculami v septebri? 🙂
Podla mna, ak to nejaky doki cita z RF, ze kolko je z vas na jesen, tak uz organizuju vyberove konanie pre dalsieho IVF lekara 😀 😀 😀 Inak zosalia z Vas 😀 Za chvilu budu mat seriove saly, teda ze vedla seba 10 koz a poschodove postele 😉

Drzim kazdej jednej moc palce! 🙂

@sarasota Nadherny chlapcek!!! 😵 😵 😵

jahoda333
4. júl 2014

@sarasota nadherny chlapcek mozete byt pravo hrdi na taketo krasne drobciatko 🙂 😉

sarasota
4. júl 2014

babulky dakujeme je to nase slniecko 🙂

mimika1973
4. júl 2014

Ahojte babule, oznamujem Vam prichod nasho maleho Dylana 😵 , ktory sa rozhodol zavitat medzi nas vecer 27.6.2014, porod ok, len tie kontrakcie neznesitelne dost boli, tak periduralka ziadana, balzam na dusu! 😉 a aj zasita dole, po porode hodinu a pol este v operacnej sale som musela byt, tak babetko bolo na ockovej hrudi zatial 🙂
Je to krasny pocit konecne drzat v naruci tento vonavy uzlicek, ale aj velka adaptacia, zmena, nevyspatost, a vyzadovana dobra organizacia a aj daka ta pomoc! ale otecko sa cini, zalubeny do svojho synceka! 😀
Teraz sa trapime s papanim, teda kojenim, ak to pojde dobre budem happy, ak nie tak na flasku, ale snazim sa ako mozem zatial, hoci si pyta ako si on zaziada este.... treba najst len dobry rytmus 😉
Baby, gratulka novym tehulkam a bojovnicky drzte sa! Drzim Vam palce!!! 🙂

ria191
4. júl 2014

@mimika1973 veľká gratulka k malému ráčikovi 😀 😀 😀 to bude určite mamin cecek to viem na 100%. Veľa zdravíčka, šťastíčka a krásnych spoločných chvíľ 😀 😀 😀 . Má parochničku hm???

ria191
4. júl 2014

@sarasota fakt je nádherný baby vôbec nepreháňajú 😀 😀 😀

bradik
4. júl 2014

@mimika1973 Krasa,velmi pekne gratulujem stastnym rodicom k malemu.Kde si rodila? A miery mal ake drobec? 😉

mimika1973
4. júl 2014

@ria191 dakujem riuska! 🙂
Maly blondacik ;)
No na cecikoch je furt, ach jooo, ked ho prisajem, tak stisne, ze az vyskocim! 😀
Zo zaciatku mliecko slo pomalicky, aj sme schudli v nemocke, ale potom sme sa rozbehli, a ceciky musime masirovat a stimulovat aby z nich nieco vytekalo. Cucne, ale uz aj zatvara ocka, musime ho steklit aby sa nabehol a nezaspal pri tom 😵
À le zo dna na den je to uz lepsie, a dnes vecer uz mame TYZDEN!!!! 🙂
papame, kakame zaroven, tak nos mam furt len v pamperskach 😉
Teraz buvame, tak idem aj ja, po prebdelej noci, som ako zombie 😠
drzim palce na september mojka, a na racika 2015! 😵

mimika1973
4. júl 2014

@bradik dakujem 😵
3660g, 50cm, rodila v nemocke tu vo Francii 😉
Rano sme zacali mat kontrakcie a vecer sme uz boli tu...bol to dlhy den cakania sice, ale dalo sa to vydrzat do toho stastneho konca 😵
A ty sa ako citis mojka? termin mas kedy vlastne? uz sa ti to krati a vies, moze si to prist kedy chce, takze " to be ready"! 😉

korenka17
4. júl 2014

@donatela ahoj,vŕta mi stále v hlave...ty si bola 2.7. len 15 dní po ET? a mala si tak vysoké HCG?Lebo ja som bola 30.6. na krvi,to som bola 18 dní po ET a mala som len 979HCG.Dnes som 22 dní po ET,čiže máme rozdiel 5 dní a mám tak nízke HCG???...juj,zase sa začínam obávať... 🙄
prajem skoré uzdravenie!!!

lusipe
4. júl 2014

@mimika1973 jej maminka...uzasne..vy uz to mate za sebou?a spontanne a na cas? Krasne babusko,miery modelky🙂...mooooc gratulujem a prajeme vam vela vela stasticka a krasny chvil a zdravicka🙂

donatela
4. júl 2014

@korenka17 nestresuj s Hcg. Mas ho super. Pre 5tt je referencna hodnota od 217 - 7138. Takze sme v norme obe🙂 Ide o to, aby sa nam to kazdy 2-3 den zdvojnasobovalo. Ja ked som mala hcg 541 na 10 den po et, tak mi to za tych 5 dni primerane narastlo. A ty musis vychadzat z tvojej pociatocnej hodnoty...
Neboj, pri predoslom tehu som mala na 13 den po Ket hcg vyse 700. Straasne som sa tesila a bolo mi to na prd. MA bol v 8tt. A dievcata, ktore mali ledva pozitivnu krv uz budu rodit! Takze ani vysoje hcg nie je zarukou uspechu.... Dolezite je, ze to rastie ako ma a aby aj potom islo vsetko hladko az do porodu...🙂🙂🙂 Tes sa, ze si tehulka a nepanikar🙂🙂🙂
A dakujem, uz mi je lepsie🙂

donatela
4. júl 2014

@rebeka33 dakujem za tip na cesnak. Skusila som a uuuuzasny ucinok!!!

donatela
4. júl 2014

@misaelka joj moja, ale ja vobec nemam skusenosti s darcovstvom... Ja som taka kvocka...🙂 mozno ina kocka ti poradi.... Drzim palce

donatela
4. júl 2014

@bojhy revizna dr. vo Vszp bola na teba neprijemna? Ku mne bola velmi zlata a ustretova.... Nechce sa mi verit.... Co sa stalo? Preco si isla s placom?

donatela
4. júl 2014

@motiv ten mail na kurecovu si asi niekomu inemu chcela poslat....
Drzim palce na utorok!!!!!🙂🙂🙂

nomxxx
4. júl 2014

@mimika1973 jéj, to je úžasná správa, gratulujem mamina 🙂 ...drobčekovi iba to najlepšie prajem do života 🙂

bojhy
4. júl 2014

@donatela Ty si bola u pani Pisarčíkovej? Vravela mi, že si mám dať spraviť dieťa s iným chlapom, ak sa s mojim manželom neda prirodzenou cestou, však som mladá. No to bolo u mna podpásové. 😨 Ako môže byť niekto taký bezcitný a primitívny?? 😖 O tom ani nehovoriac, že toto s nami všetko vydiskutovala na vrátnici VŠZP (ak si tam bola, tak vieš ako to tam dole vyzerá) pred dvoma SBS-karmi, kt. sa už nevedeli kam pozerať. Na celu aulu sa to tam ozývalo, bo sme tam boli len my. Ani nás nepozvala do kancla, tam pred neznámimi mi čítala nahlas moju anamnézu, čudovala sa,čo tam chcem. Tak ponižujúco som sa necítila ešte nikdy. Mala také reči, ako keby sme mohli za to, že mame obaja zdravotné problémy. Neludský prístup, flegmatizmus,hulvátnosť, slovami neopísaná nepríjemná, jááááj nedokončím radšej čo mám na mysli... 😝 Možno mala zlý deň, ale aj ja mávam zlé dni, ale k pacientom by som si toto nedovolila nikdy. (aj ja robím v zdravotníctve)Vlastne od nej som sa nič nedozvedela, aké papiere, kam, čo a ako... Tak cez moju obvodnú som sa informovala,na obvode u nás revízna nám s ochotou poradila a dufam, že nám bude pomáhať aj naďalej.

donatela
4. júl 2014

@bojhy ja som telefonovala so sefkou oddelenia, ktora ma na starosti schvalovanie v cudzine, p.Martinkoviciva a s reviznou dr.Blaskovou. Obe boli mile a ustretove.
To, co opisujes je hrozne!!!!!!! Ako si to ta osoba mohla dovolit. Taketo osoby by nemali pracovat s ludmi. Je mi luto, ze mate taku negativnu skusenost:(:( Snad uz bude len lepsie a hlavne s babatkom v naruci!🙂🙂 drzim palce!!!!🙂🙂🙂

tinkatinulka
4. júl 2014

@mimika1973 gratulujem a zelam hoodne zdravicka obom, konecne si sa dockala 🙂

korenka17
4. júl 2014

@donatela moja,ukludnila si ma,kedyže to ideš na sono?Ja idem v pondelok ráno na 7-mu.Hádam už budeme múdrejší,aj snád už činnosť srdiečka?

sarasota
4. júl 2014

@mimika1973 Veeeeeeeeeeeeelka gratulacia obom rodicom takze dalsie Reproficatko zelam vela zdravicka obom uzivajte si spolocne chvilky rodinka. 🙂

sarasota
4. júl 2014

@ria191 dakujeme 🙂

haimi
4. júl 2014

Kocky, vedeli by ste mi poradit, idem v pondelk do brna a dohodli sme sa s marcelom, ze mi zoberu aj krv na stitnu zlazu. Idem ale az na 16:00hod, tak neviem, ci nemam jest cely den, ci co?? Nemate niektora skusenosti? Dakujem a pekny vikend 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre