Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

susanka7
31. mar 2015

@susanka7 Bože môj 😀 Toto napísal môj syn. Prepáčte. 🙂

zuzu1108
31. mar 2015

Baby tie co ste chceli vediet ako prebieha pipelle. Tak je to normalne na koze, ako gynekologicka prehliadka. Nie zeleznymi kliestami ale takymi umelohmotnymi, potom sa strci dnu taka ako palicka rozdvojena a mam pocit ze sa s nou ako keby zatocilo vo vnutri. Trvalo to asi pol minuty, minutu a boli o trochu to ano, ale nic strasne 🙂 .

monicka79
31. mar 2015

@speranza1 len jedno, lebo jendnu osemrocnu slecnu uz mame doma. Dufam ze to bude uspesne pokracovat. Po 5 rocnom snazeni tomu nemozem uverit 🙂

santeema
31. mar 2015

@susanka7 tie deti maju rovnaky styl, aj moj takmer 2 rocny takto pise🙂

monicka79
31. mar 2015

@mimika1973 vkladali mi jedno XB/1 a bolo to prve IVF. Odhodlavala som sa 2 roky 🙂

dolce251
31. mar 2015

ahojte kocky, viete mi pls vysvetlit, ze v 3 den kultivacie sa pridavaju spermie? pride k oplodneniu, embryo sa vyvija a 3d kultivacie pridavaju spermie??? ci ako si to mam vysvetlit 🙂

diska
31. mar 2015

@dolce251 oplodnuju sa hned v ten den ako tebe odoberaju vajicka 🙂

dolce251
31. mar 2015

@diska ano, to mi je jasne, oplodnia sa v den odberu, potom mame oplodnene vajicko, nasledne embryo...len stale neviem naco sa 3 den pridavaju spermie? 🙂 sory za take primitivne otazky.... v zivote by ma nenapadlo ze taketo nieco budem riesit....tak to velmi nemam nastudovane 🙂

diska
31. mar 2015

@dolce251 ale spermie sa nepridavaju na 3 den,hned v den odberu oplodnia tvoje vajicka spermiami,veda aj muz ich musi v ten den dat,uz na 2 den ti povedia ,kolko z nich sa oplodnilo a nasledne na 3 a 5 ako sa delia a v akom su stadiu delenia.

zuzu1108
31. mar 2015

@dolce251 Ty skor myslíš to,ze na treti den, "nastupujú spermie". Hovoria tak ze do tretieho dna zodpovedajú za vývoj embrya vajíčka a od tretieho dna spermie 🙂 .

dolce251
31. mar 2015

@diska jj, to som pochopila.....ale vysvetlim ti o co mi ide. Som dnes bola na vklade, a lekar nam vravel, ze do 3dna sa vyvijali krasne embrya, len potom nastupuju (alebo pridavaju...neviem uz presne) spermie a kedze mame horsi spg, tak to ovplyvnilo dalsi vyvoj. Alebo ze by to bolo myslene tak, ze od 3 dna sa prejavuje sila spermii?

dolce251
31. mar 2015

@zuzu1108 aaaaaano, presne to som myslela...vid moj prispevok vyssie......diky moc za vysvetlenie, uz mi to je cele jasne.

zuzanka05
31. mar 2015

@zuzu1108 Ahoj!Ked vies poradit,prosim porad...Bola si na pipelle?..a potom dostala si normalne ms,lebo aj ja som bola 20.3.vobec som nekrvacala ani nemala som spinenie,sice lekar vravel ze budem krvacat a mozem dostat aj skorsie ms...je to normalne?28.3 by som mala mat ms a este vobec som nedostala,ani necitim nato..uz som pila aj cervene vino 😀 aby som ....Nikdy my nemeskala ms..len mynuli mesiac..tedy my meskala 4dni..Neviem co my je ☹ ked chcem aby som dostala,tedy nepride...ked nechcem tedy dostanem... 😒 Dakujem

zabka1124
31. mar 2015

@susanka7 pohode, moj 2 rocny tiez rad takto vypisujeee 😅😂😁, ale najradsej telefonuje; )!

ingrid0105
31. mar 2015

@zuzu1108 a co si platila?

gagirl
31. mar 2015

Dakujem za dve nove srdiecka..aj ked neviem komu🙂

speranza1
1. apr 2015

Dievcata, mozem jest pred 3D utz?

tinkatinulka
1. apr 2015

@speranza1 držím palce dneska aby ste všetci 3 boli oki..papat mozes

ingrid0105
1. apr 2015

@speranza1 drzim palce nech je vsetko tip top v poriadku

haimi
1. apr 2015

@speranza1 drzim palce a daj vediet ako si dopadla

sarasota
1. apr 2015

@speranza1 drzime paceky nech je vsetko v poriadku.Tipujem parik 🙂

nelly3
1. apr 2015

@speranza1 myslim na Vas, vsetko bude v poriadku 😉

mimika1973
1. apr 2015

ahojte babulky, jeeeda dostala som krasne srdienko, komu mam podakovat? 😵
cmuky

mimika1973
1. apr 2015

@speranza1 ahojky prajem pekne zazitkove 3D sono! 😵 😵 a mozno uvidite aj co sa skryva v kinder vajickach! 😉 😉 ale hlavne nech su zdravucke, o pohlavie tak nejde, ze jo? 😀

mimika1973
1. apr 2015

@speranza1 a ozki, chceme fotecku brusinka!!!! prihod do profilu! 😉

zuzu1108
1. apr 2015

@ingrid0105 Nic. Je to zadarmo. Len som si dala robit aj stery ked som tam uz bola a to bolo 600KC.

tinka9075
1. apr 2015

@speranza1 držím palce a uži si 3D mne ho robil doki hodinu a zážitok u mňa najkrajší na celý život 🙂 🙂

zuzu1108
1. apr 2015

@zuzanka05 Ahoj. ja som na nej bola len vcera, tak ti zial v tomto neporadim 😒 . Ale stat sa to moze hoci kedy ze ms meska a nemusi byt za tym nic. Ale moze to ovplyvnit aj stres. Ja by som sa este nestresovala na tvojom mieste. Ale niesi tehu 🙂 ?

zuzanka05
1. apr 2015

@zuzu1108 ahoj!Dakujem ze si aspon odpovedala 😉 Nemyslim ze som tehotna sice som uvazovala ze testnem..no ale dnes som zacala trosku spinit,tak dufam ze uz zajtra dostanem a mozem zacat stimulovat...Tak ti drzim palce,zacnes aj ti stimulovat,alebo ides na ket?Ja od pipelle berem na imunitu Prednison 5mg,beres aj ti?Cim sa budes stimulovat?Ja budem stimulovat Clostibegyt 1-1-1+Merional 1ampulku....

zuzu1108
1. apr 2015

@zuzanka05 Stimulovat zacni, ale az ked budes mat normalne krvacanie. Dakujem 🙂 . Tebe nech prebieha dobre stimulka a mas peknu urodu vajok 🙂 .Ja mam uz po stimulacii v decembri som bola, len som si davala robit kontrolu na reprodukcnej imunologii, a teraz som bola na pieplle, ta uvidime ci sa bude dat ist na dalsi cyklus na ket,lebo som mala v strede cyklu nejake krvacanie a obavam sa aby to opat neboli polypy.
Ja nemozem brat kortikoidy lebo mam znizenu imunitu, ja si ju musim prave zvysovat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre