Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dagmarik
10. sep 2016

@maculicek1977 reproimunologiu v NR mám absolvovanú aj ja, v Iscari má presviedčali, že postačuje základná, ktorú mi urobili oni, no vďaka NR mi bola odhalená, okrem iného, taká banalita ako totálny deficit vit.D, ktorý je však pre otehotnenie veľmi podstatný. Myslím si, že my sme platilo nejako okolo 250€. Absolvovali sme aj genetiku,tiež v NR, to bolo bezplatne a hematologicke vyšetrenie na trombofilné mutácie. To, čo zistili, nepotrebovalo dlhodobú liečbu, všetky potrebné lieky mi nastavili v RF pri stimulácii. Ja patrím k Dr. Vránovi, veľmi milý, ústretový, profesionálny prístup. OPU mi robila Dr. Kurecová a ET Dr. Otevrel a tiež podobná skúsenosť. Z celého srdca držím palce a želám, nech sa to podarí.

cheeky82
10. sep 2016

@maculicek1977 bohužiaľ platí, komplet vyšetrenie stojí 250 EUR. Za liečbu som neplatila nic. Výmenný lístok ti môže dať tuším aj obvodný lekár

cheeky82
10. sep 2016

@maculicek1977 ja chodím k Dr Kozumplikovi. Ale za každým ked som tam bola, bol tam iný lekár. Ale to je v podstate jedno ku komu pôjdeš

izzie27
10. sep 2016

@lifela ahoj no ako este ta prsty nepalia na testovanie?😉

lifela
10. sep 2016

@izzie27 ahoj, no akurat som na teba myslela, ze ty uz si asi aj testla 🙂 dufam,ze mas dobre spravy a pekny // testik 🙂 cakam na dobre spravy 🙂 ja na to myslim stale, zajtra budem 7 dpt, ale hrozne sa bojim negativneho vysledku, tak som este netestovala...zvazujem,ci zajtra... inak od prveho dna po vklade mi byva dost zle od zaludka kazdy den...ja len dufam,ze to je dobre a ze to znamena,ze sa bublinke u mna zapacilo. mam doma 1 pepino pruzkovy a jeden kazetovy, ktory je podla teba lepsi?

izzie27
10. sep 2016

@lifela no ja som teda uz testla ale neviem neviem😐 testovala som tiez pruzkovym pepinom a velmi slaby duch skor neviditelny uz 2 dni a mala som sj kazetovy rapid a tam bol pekny duch. Takze beriem to triezvo a uvidim dalsie dni. Jeden den ma boleli krize a dnes iba popichovanie inak nic. Drzim palce a nech su tam // ako hrom😉

lifela
10. sep 2016

@izzie27 no ved to vyzera nadejne ;) dufam, ze ta budem nasledovat 🙂 ja asi fakt pockam do utorka, to budem 9. Dpt a tak som testla aj pri prvom a bola uz viditelna druha ciarka. Na druhej strane vydrzat este dalsie dva dni... Ach jaj, vlecie sa to

izzie27
10. sep 2016

@lifela pri malom som testla uz 6.den a bol tam pekny duch a to bol len CM+😄

maculicek1977
10. sep 2016

@dagmarik ĎAKUJEM DAGMARIK, krásne si to napísala....najskôr sa objednám a výmenný lístok zoženiem dovtedy.....hádam mi to pomôže a odhalí tú príčinu, lebo už pomaly sama seba nenávidím zato čo sa mi deje........

lifela
11. sep 2016

@izzie27 no zvedavost zvitazila nad strachom a mam ducha aj ja 🙂 tak snad bude silniet 🙂 ja som pri prvom az na 9. den a bola uz pekna druha ciarka 🙂 tak snaad vsetko dobre pojde

izzie27
11. sep 2016

@lifela jeeeej si ma potesila a potichucku gratulujem☺ moj duch je stale rovnako slaby skusim si kjpkt zajtra inu znacku a uvidim

lifela
11. sep 2016

@izzie27 dakujem, aj ja tebe ;) ja som robila to pepino pruzkove, a ten kazetovy je nejaka "no name" znacka - z lekarne BENU... tak uvidime, co ukaze ten, asi dalsi spravim az v utorok,stredu.

buba08
11. sep 2016

kocky, prosim vas, absolvovala niektora z vas test ERA? ma to zmysel? stoji to strasne peniaze cca 800 eur

tlucka
11. sep 2016

@buba08 Ahojky😃 Budem tipovať, ale nahovorila ťa na to doktorka z Rerprogenu?? Ak áno, tak si skús popozerať viacero zahraničných studii na túto tému (keďže na SVK je to v plienkach). Doktorka nám vravela, že test dokáže určiť "implementacne okienko" cca na obdobie pol roka. Ja som sa dočítala že sa to vzťahuje len na konkrétny cyklus.. Tak neviem.. príde mi to ako znovu vyhodené € do luftu.. Aj si o tom premýšľala že si to dáte? Mne všetky navrhnuté vyšetrenia už pripadajú len ako zdieranie peňazí od neplodnych párov...

buba08
11. sep 2016

@tlucka bingo, presne tak, ona mi to navrhla, ale teda nie som vobec rozhodnutá. Uz som niečo preluskala na nete, fakt neviem, a ta suma je riadne vysoká ☹ ona mi tvrdila, ze pol roka, ale na nete som našla, ze najlepšie je to dat cyklus pred vkladom a na dalších stránkach som našla, ze ak je pred vkladom trebárs anovulacny cyklus, tak sa to musí opakovať, takze znovu 800 €? to by bolo uz fakt moc

tlucka
11. sep 2016

@buba08 Prosím ťa, kasli nato.. Už si presne nepamätám čo máte za problém, lebo sme asi už obe davno

tlucka
11. sep 2016

@buba08 Prosím ťa, kasli nato.. Už si presne nepamätám čo máte za problém, lebo sme asi už obe davno v tejto téme neboli.. ale mne sa to zdá v fakt ako zbytočné.. Radšej skontrolovať imuno, hematogiu, dať urobiť genetiku embryí..

buba08
11. sep 2016

@tlucka hematku mame pod kontrolou, na reproimuno chodím uz vyše roka, ale momentálne mi vsetko stopla, lebo uz nemáme embrya, tak až pred stimulkou pojdem na kontrolu a PGD určite pri najbližšej stimulke dame

tlucka
11. sep 2016

@buba08 Kasli na ERA test, tie € je určite lepšie investovať do PGD. Kedy začínas stimulku?

buba08
11. sep 2016

@tlucka vies co, vobec neviem, uvažujem nad zmenou centra, mozno reprogenesis Stelcl, ale zatial nie som vobec rozhodnutá, ty kedy?

gagirl
11. sep 2016

@izzie27 myslim na teba moja..a drzim veeelmi palce 😵

tlucka
12. sep 2016

@buba08 Ja som ešte minulý rok zmenila centrum, resp. išla som k Machacovi do bývalej olomoucskej pobočky RF. Niekedy zmena prospeje, u mňa zatiaľ však bez pozitívneho výsledku. Trvala som na nativ IVF, absolvovala to 2x a škoda zabitého času. Teraz sme sa dohodli na dlhom protokole a genetike embryí. Snáď sa zistí príčina opakovanych neúspechov.

lifela
12. sep 2016

@majba budes aj ty testovat? kedy? 🙂

majba
12. sep 2016

@lifela ja som uz skusila. dnes rano. a bol tam taky maly pididusik. som 7 den po ET. tak dufam, ze bude silniet. tez som mala nejaky no name test. dnes som kupila z lekarne Dr. Max, tak uvidim zajtra.

lifela
12. sep 2016

@majba jeeej no super 🙂 ja som si dnes dala pauzu, zajtra mam kazetovy - tiez taky no name, uvidime, co ukaze, su tam dva v baleni. ja mam ale super skusenost s GS Mamatest, ten mi na 9. den ukazal uz super ciarku, ale ten nemam doma a kupovat asi nebudem, musi stacit, co mam, snad budu pekne ukazovat aj tie

lifela
12. sep 2016

@majba @izzie27 inak kocky, Dr. mi aj hovorila,kedy po + teste na krv a kedy na sono,ale ja som asi bola mimo, lebo si to nepamatam :D vy viete?

@izzie27 - no ako dalsi testik? 🙂

izzie27
12. sep 2016

@lifela mne nehovorila. Mne iba to,ze ked sa mi test nebude zdat pozitivny tak vtedy na krv. Skusila som a zase duchujeme.

lifela
12. sep 2016

@izzie27 a znacka aka? ved hod sem foto 🙂

mimika1973
12. sep 2016

@majba
@izzie27
@lifela
babenky a ktory ste dnes den po ET, ci KET vlastne? 😉
Ked su ti duchovia, to je dobry naznak, ale treba pockat dalsie dni ako ciarocka bude silniet, a potom ta krvicka na "oficialny" den ovsem 🙂 Drzte sa, drzim paluchy!
Mali ste inac niektora implantacne zaspinenie aj (cca 6 ci 7.den?)

lifela
12. sep 2016

@mimika1973 ahoj, ja som dnes len 8. den po KET (den vkladu neratam). spinenie som nemala,ale nemala som ho ani pri prvom. vtedy som test robila na 9. den, teraz uz na 7., ale to len preto,ze mi je strasne zle od zaludka stale, tak som dufala,ze to je dobre znamenie 🙂 oficialne som si prvy test mala robit az buducu nedelu na 14. den, ale nevydrzala som 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre