Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

alexa1983
20. okt 2017

ahojte, prosím Vás o radu, je tu strašne veľa príspevkov ´🙂 rozmýšľame s manželom že by sme skúsili ísť na iVF do Brna, teraz sme po 3 neúspešných tu v BA na klinike a nie sme spokojný . Vôbec neriešili príčinu prečo sa mi nedarí otehotnieť len by do mňa dávali ďalšie a ďalšie vklady. Až keď sme sa do toho s manželom opreli a porobili si rôzne vyšetrenia tak som zistila že mám veľké problémy aj s krvou aj pod.
Preto prosím o radu kam presne chodíte do Brna, myslím že je tam viac kliník + ako to funguje, čo hradí naša sr poisťovňa a za čo ste platili . ďakujem Vám všetkým vopred za infošky .

elenkaba
20. okt 2017

@alexa1983 my sme chodili do brna do reprofitu a boli sme velmi spokojni, reprofit ma kvalitnejsich a skusennejsich embryologov ako reprogenesis a vyborne vysledky /kukni na ich stranke/, ale predtym ako tam pojdete by som si urcite doriesila tu hematologiu a doplnila vys.reprodukcnej imunologie a pripadne aj geneticke vys, ziadanky ti moze vypisat aj tvoj gynekolog. Potom s kompletnymi vysledkami by som sla na ivf do reprofitu.
Ty mas za sebou 3 neuspesne ivf ci 3 vklady? Ak 3 ivf na SK, tak potom uz nemas narok na preplatenie poistovnou a musis ist ako samoplatca.

mimika1973
20. okt 2017

@cistomilka ahoj, jeeeda, zadarilo sa teda? Junovciatko tiez? ;) Pekne tehu aj nadalej 🙂

mimika1973
20. okt 2017

@lola911 hello, ako? vsetko ok aj nadalej? Bola si aj na krvicke uz, ci? ;)

alexa1983
20. okt 2017

@elenkaba ajoj ďakujem za info, prepáč zle som sa vyjadrila, 3 vklady 🙂 . Tieto všetky vyšetrenia čo spimínaš už mám doriešené, aj imunologiu, aj hemato aj genetiku. Dali sme si rok pauzu, teraz to už bude rok a chcem skúsiť Brno len sme nevedeli že ktorú kliniku 🙂 ďakujem ti za info. A Vám sa podarilo tam otehotnieť?

babusik85
20. okt 2017

@alexa1983 poistovna preplati takisto ako na SR. len musis najprv vybavit ziadost, zaplatit vsetko a potom preplatia

alexa1983
20. okt 2017

@babusik85 Babušik a ty si nechodila náhodou aj do repromedici? či to tam písala iná babušik ? 🙂

elenkaba
20. okt 2017

@alexa1983 ano, nam sa podarilo otehotniet v reprofite😀 sme chodili najprv do gynfivu, ale rychlo sme zistili ze nic moc...poistovna ti preplati ako baby spominali, dovera ze robi trosku problemy

babusik85
20. okt 2017

@alexa1983 nie, ja som nechodila. chodili sme do Iscare, ale nikdy viac. presli sme do RF

alexa1983
20. okt 2017

@babusik85 sa mi zdalo že sme si písali v inej téme, teraz som nevedela či to bolo v téme repromedica alebo že kto ide na ivf 🙂

lia1234
20. okt 2017

Mile zienky, ja momentalne cakam na prichod MS a zacinam s IVF. Prosim poradte ci brat aj nieco ine okrem kys. listovej + po vklade sa chystam pit stavu z ananasu. Brali ate aj nieco ine? Po vklade ste v ten den cestovali domov, alebo ste si zobrali niekde izbu? Ja cestujem z BA, snad to nie je az taka vzdialenost....

elenkaba
20. okt 2017

@lia1234 ja som v case stimulacie uzivala inofolic, po vklade kys.listovu.
Tiez som z BA, normalne sme sli po vklade domov, este sme sa po ceste zastavili najest a na kavicku, pohodovy den bol proste.

cistomilka
20. okt 2017

@mimika1973 ano zadarilo sa konečne sa 🍀usmialo aj na nás🙏🏾👼🏻🍀💚😉👍🏾Vidim ze vy ste majovy 👌🏾uz druhe babatko

lola911
20. okt 2017

@mimika1973 ahoj, nie nebola som, bola som u mojej doktorky a ona mi povedala ze netreba ze tehotenstvo je potvrdene tehotenskymi testami, hned mi dala termin na 27.10. k porodnej asistentke 🤰 ta mi ma naplanovat ultrazvuky a ze vraj nejake cvicenie ci co a co mam jest a co nemam, tak uvidim o com to vlastne bude 👶 este som o niecom takom nepocula, na slovensku asi hentake porodne asistentky nie su 😲

rada2002
20. okt 2017

@alexa1983 kam si chodila do Ba?

lola911
20. okt 2017

@lia1234 ja som brala kyselinu listovu, zinok, magnezium a vitamin D🤰 hned po ET sme isli do Tatier sa pozriet na novo otvoreny chodnik korunami stromov s vyhliadkovou vezou a najdlhsím suchým toboganom v Bachledke 😉 cesta domov na zahorie nam trvala 7 hodin a po ceste sme sa zastavili na bobovej drahe, tak som sa na nej zviezla dve kola 🤰 chcela som jednoducho nemysliet na to ci to vyjde alebo nie a hlavne nepocitat dni kedy by sa druha ciarka mohla ukazat, jednoducho som si povedala ze mame 9 mrazacikov a ked nevyjde tak skusime znova 😉 zatial to vsetko ide ako po masle, uz par dni mam stale pocit na vracanie a zaroven stale pocitujem hlad 😍 zelam ti aby ti to vyslo co najskorej, hlavne vela o tom nepremyslaj, najdolezitejsi je relax a pohoda 🤰 👶

mimiqa
21. okt 2017

@lia1234 ahoj bambulka..ja od dnes som zacala si oichat gonal...dali mi take pero tak parada 😉.....drzim palec....ja neberem nic ziadne lieky....no ja som skor na caje ovocie ryby a vela zeleninky😘...drziiimmm pallceeeee🤗

lakukaa
21. okt 2017

@babusik85 Mam este otazocku.Petrenko to posle mne domov alebo do poistovne? Potom to poslu do ciech alebo aky vtom postup?

babusik85
21. okt 2017

@lakukaa domov posle a potom Ty to posles vsetko do poistovne. nezabudni prikladat tvoje vysetrenia.
ked Ti pride schvalenie od poist. kontaktujes centrum 🙂

angel1982
21. okt 2017

@alexa1983
Ahoj, Teba si pamatam zo skupiny repromedica. Je mi to luto, ze sa Ti nepodarilo ☹ Ja som tam bola teraz v maji. Bohuzial, sa nepodarilo, chceme skusit v reprofite 😉 drzim Ti palce 🙂

rada2002
22. okt 2017

@angel1982 aka je repromedica? Chceme to tam skusit nakolko v reprofite sa nam 5 x nezadarilo.

lakukaa
22. okt 2017

@babusik85 ake vysetrenia?nebolo pisane ze si mam nieco spravit.iba lekarska sprava od lekarky z brna co vsetko uz mam za sebou a na co sa este caka.mam si spravit este nejale vysetrenie?

lakukaa
22. okt 2017

@alexa1983 ahoj na mna toto skusal gin five dalsi vklad a nic neriesit ze preco sa nezadarilo.objednala som sa do reprofit v brne.prebehla konzultacia lekarka povedala co treba spravit a zistilo sa ze mam problem so stitnou zlazou a trombofiliu a hned povedala ze momentalne ivf nie treba doliecit stitnu a ide sa na to.momentalne som v liecbe na dobrej ceste.treba si spravit vsetko co sa da a riesit problem nie iba spravit ivf a cakat co bude.nevzdavaj to chod k inemu lekarovi co ma zaujem zistit preco sa nedari a riesi problem.po 3 ivf uz od poistovne nemas narok a financne to vedia iba lekari kolko to bude lebo kazda je inak stimulovana od toho vsetkeho je aj cena.drzim palce😉

babusik85
22. okt 2017

@lakukaa Tak pises ze mas problem so stitnou a s hemato,tak tie vysetrenia.
Alebo ak si uz podstupila ivf,tak tiez papiere o tom

lakukaa
22. okt 2017

@babusik85 ok ale komu to mam poslat? Lekarka z brna uz vsetko ma a ona spravila lekarsku spravu co som doteraz vsetko absolvovala a to budem posielat do ba.to im nestaci? To tam musim poslat vsetky testy a tak?

babusik85
22. okt 2017

@lakukaa do poistovne na schvalenie.
Ak nechces nemusis,ale je lepsie skor poslat kopie,ako potom dokladat ak bude potrebne

lia1234
23. okt 2017

@elenkaba
@lola911
@mimiqa

Dakujem pekne za povzbudenie. Uz by som so stimulaciou najradsej zacala. MS som mala dostat min. tyzden v stredu a doteraz nic. Tehu test negativny. Snad to uz pride a zacnem, lebo som dost nedockava. Chcela by som to uz mat za sebou...

alexa1983
23. okt 2017

@rada2002 ahoj, Repromdica , ešte tam máme 2 mrazáčiky ..

alexa1983
23. okt 2017

@rada2002 radšej tam ani neskúšaj ísť... tu na SR od teba berú len prachy, iba by robili vklady a neriešia poriadne príčinu ... celé zle... ja som tam bola´na 3 insemináciach a nič, na 3 vkladoch a nič... zničili mi rozpazovaní aj 2 embrijká , čo mi dr pred tým tvrdil že to sa stáva iba v ojedinelých prípadoch keď som sa pýtala na všetko čo hrozí pri rozpmrazovaní a šúúp ho, hneď mi zabili 2 ... my tam máme posledných 2 mrazáčikov, ak ich nezabijú tiež, ešte posledný vklad tam pôjdem pre ne, ale potom chcem smerovať do Brna, neoplatí sa ti to ver mi, na Sr je to celé zle... nechali sme tam 3500 eur a nič z toho.

alexa1983
23. okt 2017

@angel1982 ajoj, držím ti palce moc, daj potom info ako sa ti darí.. my si pôjdeme ešte po tie posledné 2 embrijká, ak ich nezabijú pri rozprazovaní ako tie predošlé.. a pótom odtiaľ utekáme preč. Nechcem ich tam nechať :( Ale manžel povedal že jedine už iba do Brna, tak teraz zisťujem čo a ako.
ty už si bola aj na konzultácii tam? ako dlho si čakala na obejdnanie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre