Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

miminkad
29. sep 2011

@linda81 myslim,ze spravny postup.ja to tiez tak zvyknem robievat.neboj,bude to dobre a hlavne posunuli ste sa dalej,ako kazdy mesiac len tak zbytocne zialit a tapat v hmle.neboj,bude to ok.do noveho domceka treba predsa babulo 😉

linda81
29. sep 2011

@miminkad to jo...manzel sa strasne tesi, ako pojde na matersku....sa bojim , ze bude viac sklamany ako ja...no a ze sa nieco este stane, nejaky hypestimulacny, alebo cokolvek.Neviem este, ako to idem s robotou riesit, mame 2 tyzdne dovolenky, ale nemam chut sa eset v sluzbach 24 ky natahovat a pomedzi behat na sono atd atd
A vy ste ako daleko teraz?

miminkad
29. sep 2011

@linda81 tak to si viem predstavit,ze sa tesi.a zostal by on doma?neboj,nic sa nestane.no v tvojom pripade by som uz asi po OPU zostala doma az do vysledku.jedine mozno,zeby ti tie sluzby nejak odpustili.to by asi nebolo moc dobre.inak si myslim,ze az tak infekcne to ty asi nemas,ak to funguje aj tam asi tak ako tu.len horsie tie sluzby,keby musis v noci vstavat a narusis si biorytmus.nedalo by sa to nejak dohodnut,ze teraz nemozes sluzit?my uz stimulujeme...

linda81
29. sep 2011

@miminkad jej tak to mate za chvilku.No vies...na oddeleni mame od MRSA cez ESBL kmene vsetko, na sale sa ziarime rontgenom skoro kazdy den, najme ked robim traumatologicky sal, no a na rychlej mam aktivny cas vacsinou 20 z 24 hodin, pretoze tu je to tak , ze nie odovzdas na prijeme, co dovezies, ale aj prijmes, vysetris, zasijes....atd atd...tak asi to budem musiet tak spravit, ze PN kym to cele neprebehne, a ak to vyjde,tak ci tak nemozem robit s plynnymi anestetikami a rontgenom🙂
inak ...ty si to tiez tak mala, ze mesiac skor si nieco musela brat..bude antikoncepciu, alebo analogy progesteronu, potom nejaka jedna injekcia , myslim ze gonadotropin, potom MS a dalsi mesiac stimulacia? A ako to bezi ta stimulacia?CHodis na sono casto?

linda81
29. sep 2011

@miminkad hej mm sa chysta byt doma...viac menej as budeme striedat, ked to uz bude mozne...

miminkad
29. sep 2011

@linda81 vidis,ten rtg ma vobec nenapadol 🙄 tak to by si asi mala ozaj radsej zostat doma.nic ostatne za to nestoji.fuu,tak to potom je tam uplne inak.tak to je ina makacka,inak tu by sa to tiez zislo.aspon by nevozili totalne kraviny casto.som myslela,ze ked sluzis,tak si na sale,nie na rychlej.mavas vela vyjazdov v sluzbe?to radsej zostan fakt PN.to bude lepsie.

miminkad
29. sep 2011

@linda81 to mas potom dlhy cyklus.ja beriem od 2DC tabletky a picham injekcie,7-8DC je sono a potom rozhodnu,kedy OPU alebo co treba.ci este viac dopichovat....aj sa vam to bude dat striedat?este si viem predstavit tak,ze len sluzby,to by sa asi este dalo.

linda81
29. sep 2011

@miminkad robim aj to aj to.Niekedy narychlej je na zblaznenie, niekedy sa da.ALe je to tu o dost ine ako doma.Ja chodim v malom osobnom aute s jednym zachranarom, spada pod jedneho lekara 5 RZP...tu sa to vola RTW-rettungswage, no a ja chodim s NEF...to je notarzterstatzwagen.Teda chodime, len k comu naozaj mame, zysok vozi RTW sama.Problem je , ten prijem k tomu, lebo tu nie su LSPP.Ked je niekto chory , dojde do nemocnice na prijem a tak je osetreny , pripadne prijaty.No a to tiez robi ten , co ma zachranku ked nie je na vyjazde.Je jedno, v akom odbore robi, v sluzbe je to od bolesti hrdla, cez male rany na sitie az po arovych pacientov vsetko.

linda81
29. sep 2011

@miminkad boze som zvedava, ako zvladnem tie injekcie☹, inak mne nik ani nehovoril o nejakom kratkom protokole, proste hned takto..som fakt zvedava, sa budem musiet aktualne pytat co a ako 😀

miminkad
29. sep 2011

@linda81 v podstate si ako tu RLP.myslim,ze tak to je aj lepsie,aspon mas prehlad vo vsetkych odboroch a nevypadnes z toho.lebo tu ked sa sustredia len na jeden odbor stracaju objektivny prehlad a robia kraviny

miminkad
29. sep 2011

@linda81 neboj zvladnes,ved kto by ich uz nezvladol,ak nie ty 😉 aj ja si picham sama,zavriem oci a triafam 😀

linda81
29. sep 2011

@miminkad musim ist pradlo zvesit...sa stmieva...zachvilu som tu

miminkad
29. sep 2011

@linda81 jasne,utekaj 😉

linda81
29. sep 2011

@miminkad no vies...ja na inych mozem...ale na seba som straaaaaaaaaaaasne citliva🙂

miminkad
29. sep 2011

@linda81 no to ti poviem,som taka ista,pri inych mi to nerobi nic 😀

cecil36
29. sep 2011

@callex ano, zatial mi stacila ta dietka. A to som mala tiez 9 + nieco. Tie mykoplazmy spomeniem gyndosovi, nech si na to da bacha a zoberie mi krv 😉 Inak, zistujem, ze u nas BA je asi epidemia myko, lebo vela deti z nasej casti lezi na kramaroch s tymto zapalom pluc.... 😠

linda81
29. sep 2011

@miminkad no uz som tu..inak som sa este chcela spytat, ci mas aj dake vedlajsie ucinky, ako priberanie a tak..toho sa asi najviac bojim 😀

miminkad
29. sep 2011

@linda81 zas az tak strasne sa z toho nepribera.je to skor voda.nic strasne.z progesteronu mozno budes unavena.tak ozaj radsej doma klud,lebo nahodou niekoho prispis trosku viac 😉

luga
29. sep 2011

@ivka3901 , dakujem za reakciu 🙂 ...okrem utz. vam este nieco robili? aky mate problem?

naveen
30. sep 2011

ahojte zeny, dnes sa nepismenkuje?? 😨 ja ze ma trosku povzbudite
dalsej kamoske sa narodilo mimco a mna to nejak prikvacilo 😢 😢

ivka3901
30. sep 2011

@naveen súcitím s tebou,já som taká istá,ked vidím ako sú oklo mňa kolegyne tehotná rad za radom a mňa to veľmi bolí vo vnútri aj ked to nedávam najavo je to veľmi ťažké.dokonca mojmu mužovi čo má bratranca sa pred 3 mesiacmi narodilo bábo a já nemám silu ani odvahu ho ísť pozrieť ☹

ivka3901
30. sep 2011

@luga v pohode kludne sa popýtaj ak máš nejaké otázky.no u nás je dosť veľa závažných problémov,kedže sme už 6 rokov zobratý tak za tie roky máme už dosť za sebou do toho rátam aj všelijaké vyšetrenia.čiže to zoberiem od začiatku kedže sa nedarilo mi po svadbe asi rok otehotnenieť tak moja gynekologička začala skúšať všetko možné a ked nič nefungovalo tak nás poslala na umelé,že ak chceme ísť tak nech ideme a tam mne tam zistili štítnu žľazu potom som bola na laparoskopii a nič a manžel má slabý spermiogram takže žiadna sláva,kedže sa nám na 2 pokus podarilo a bola som tehotná len na dva mesiace a potom som o bábetko prišla tak nás to dosť vzalo a momentálne tento rok máme za sebnou 3 pokus a predtým nám robili ešte nejaké vyšetrenia ako sú mne zistili ako keby toho nebolo málo aj protilátky voči spermiám tak preto sa nám nedarí a už sa ani prirodzenou cestou nezadarí tak sme s tým zmierený a ten 3 pokus nevyšiel a tak sme skúsili brno,ale až na budúci rok uvidíme ozaj a ešte já veľmi slabo reagujem na hormonálne inekcie každý pokus som mala len 4 vajíčka takže moc dobrá nosnica som neni tak teraz v brne sme sa dohodli na minimálke inak aj kvoli finančnej situácií sme išli do brna,lebo soft robia len tam a nie v blave

naveen
30. sep 2011

@ivka3901 😕 😅

ivka3901
30. sep 2011

@naveen a u teba je aký problém?sory,ale nejak ztrácam v tomto fore kto kedy ako?lebo chodím sem len občas

naveen
30. sep 2011

@ivka3901 aj ja sem chodim len obcas.. v poslednej dobe nastastie nestiham, zamestnavam si hlavu ako sa da
nuz o prve mimco sme prisli v 42 tt, potom 2x mimomaternicove tehu a najblizsie niekedy caka 6 pokus 😨

miminkad
30. sep 2011

@naveen ahoj moja,neboj,aj ty budes mat coskoro svoje.kedy idete?uz asi kazdu chvilu,ze?mooooooo drzim paluchy. 😵 inak ja som tiez tento tyzden zistila,ze kamoska z partie caka babo....

miminkad
30. sep 2011

@ivka3901 inak ja som taka ista,kamoska porodila minuly rok v novembri,dodnes som nenabrala odvahu k nej ist....pocuvat stale tie iste reci dookola....a ten pocit,ze potom vsetkom,co ma ona za sebou,ma dve deti a ja nic....doma mi je dobre 😉

ivka3901
30. sep 2011

@naveen ahá tak 6 pokus a vidím,že máš tiež toho dosť za sebou aj toho dobrého aj toho zlého 😒

ivka3901
30. sep 2011

@miminkad súhlasím s tebou neni to také ľahké ako sa zdá a moja psychika je tak podlomená,že niekedy si hovorím,že nebudem mať nikdy deti a nebude ma mať kto pochovať a možno si raz adoptujeme 🙂

miminkad
30. sep 2011

@ivka3901 momentalne som v stave,ze sa mi nad tym ani nechce rozmyslat.asi je uz toho vsetkeho dost.nejak sa problemy kopia,tak rozmyslam teraz nad tym

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre