Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

miminkad
3. okt 2011

@cecil36 hej,to je novy.ked mi robil v juni sono,tak som myslela,ze nevie ani vajecniky najst a budem mu musiet pomoct.som tam bola ale 15min.

cecil36
3. okt 2011

@miminkad no tak tomu sa povie odbornik 😀 😀 😀

miminkad
3. okt 2011

@cecil36 ti poviem,sa teraz aj na sproste sono bojim ist.a nakoniec povie,ze nemate tam nic. 😒

cecil36
3. okt 2011

@miminkad neboj urcite budu krasne foliky 🙂 Mna machac nastrasil, ze dva a bolo ich pri vybere 6 kusov 😀 Ak mas merional ten urco zabral 😉

miminkad
3. okt 2011

@cecil36 ved uvidime zajtra.ked minule som tak zle reagovala.ale mozno to bolo tym,ze som stimulovala dva mesiace po sebe.no mam merional a clostil a cervene vino 😀

cecil36
3. okt 2011

@miminkad cervene vino som mala aj ja a to som si uzivala, lebo mm zhanal najlepsie odrody 😀 No, presne mas moju stimulku 😵 A kolko merionalu ti dali?

martini
3. okt 2011

@miminkad zamilovala som sa do tvojich psov...strašne sú rozkošní 🙂 Ešte ma napadlo, pri mojom úspešnom IVFku som si naordinovala kvapky Femigard (je na to aj téma na MK)...a zafungovalo to...takže neviem, ale za úvahu to stojí 🙂
@gabinkaa držkajte sa.

luga
3. okt 2011

@ivka3901 , teeeda, mate to "vesele" 😒 - prajem, aby vam v Brne pomohli k vytuzenemu babatku 😉 .... ja sa teraz tiez rozhodujem, ako a kam dalej, tak preto potrebujem info na zorientovanie
no a "nosnica" som ja podobna ako ty - najprv 4 oocyty, potom 5 - takze soft stimulka by mi asi uuuuuplne stacila - kedze u nas hlavny problem so spg. ....

miminkad
3. okt 2011

@cecil36 no aj my tak zhaname najlepsie odrody 😉 inak jedna holka vravela,ze ho pila aj po ET.mam 75mj.picham rano.ty si mala kolko?
@martini no takych veselych fotiek ich dvoch mame kopu. 🙂 len pre mna je uz asi teraz neskoro femigard skusat.ja si davam femi kvapky,pila com caj na podporu pred IVF a este ta mojziska.no uvidim,budem si to pre istotu pamatat 😕 uz si pobalena do porodnice?

cecil36
3. okt 2011

@miminkad ja som mala tusim tiez 75j alebo som spajala dve ampule???? hmm uz si nejako nespominam 😠

miminkad
3. okt 2011

@cecil36 mozno ta myli,ako si riedila.kolko je tam tolerancia casu,ked si to mas pichnut napr o 9hod anemozes

cecil36
3. okt 2011

@miminkad ja som pichala +- pol hodku lebo mne to pichala sestricka u gyndosa a nie vzdy sa dalo presne, tak podla mna polhodinka nevadi 🙂 Ved to mylia ma tie ampule, v jednej bol prasok a v druhej vodicka a teraz si neviem spomenut ci som davala dva prasky alebo jeden 😠

miminkad
3. okt 2011

@cecil36 asi si pichnem zajtra v aute.aj tak to nijak inak nevychadza.vam zostali aj nejaky mrazacikovai?

cecil36
3. okt 2011

@miminkad bohuzial nie, dve mi vlozili a ostatne nebolo nic na mrazenie 😒 Ale hlavne, ze tento drobec sa uchytil 🙂

miminkad
3. okt 2011

@cecil36 ani my sme nemali.veru,hlavne,ze tento drobcek je tam,kde ma byt 😉

callex
3. okt 2011

@gabinkaa a este stale spinis alebo to prestalo?pokial budes spinit nepustia ta..pokial budes minimalne dva dni cista tak ta pustia.aspon tak to bolo u mna.mne ziadne testy nerobili okrem toho ze mi zobrali krv a moc.dali mi infuzku kazde rano,kanavit kvapky+ascorutin a to bolo vsetko.ak som doma tak lezim s mohami vylozenymi..pijem pol litra vodys jednym vyzmykanym citronom a za den a pol to prejde.neboj ked je krcok ok,placenta a babo nie je sa coho bat.drzim palce aby si iskla cim skor domov.
@cecil36 z monitoru dychu jednoznacne baby sense II.inak ak ste pistencami dovery mate tam perfektnu zlavu nane..ak nie existuje nadacia krizovatka tusim ktora ho zapozicia a vyjde to tak lacnejsie.a potom je tu este moznost objednat z UK..vyjde aj o 40eur menej ako u nas.a spanok? ja uz ani neviem co to pomaly je. 🙂

callex
3. okt 2011

@miminkad zelam kvalitnu urodu. 😉

callex
3. okt 2011

ja som dnes vyfasovala novu diagnozu: GDM...cize tehu cukrovka. 😖 a uz vidim ako idu kila dole..lebo teda ja nezjem bohvieco a este aj z toho mala co lubim teraz nemozem.takze aka parada.idem surfovat co vlastne budem moct jest.

miminkad
3. okt 2011

@callex dakujem 😔
jest nemozes hlavne sladke a dolezite je jest 5x denne.ovocie v malom mnozstve.chleba celozrnny,grahamove rozky,co sa tyka masa,tak kludne hocico,skor s udeninami menej.

callex
3. okt 2011

@miminkad ja som sladke nejedavala..nepotrpim si na to..ale zase som papala po veceroch jablka a hrusky.dokyna mi vravela ze nemam velmi jest ryzu,zemiaky,cestoviny a ked uz tak uvarene aldente.tak to mozem rovno prejst na delenu stravu meso so zeleninou ktoru nelubim.

miminkad
3. okt 2011

@callex ale mozes jest aj zemiaky a vsetko.u nas normalne diabetici to dostavaju.len je tej prilohy mensie mnozstvo.inak su aj dia jablka.a cukrovka sa zas nespusta,ked sladke jes,alebo nie.ja zjem tony sladkosti a mam skor problemy s hypoglykemiami ako s vysokymi.po zjedeni cokolady som mala cukor lahko pod normu.

lulu10
3. okt 2011

@miminkad ahoj super ze vam genetika dobre dopadla a zajtra drzim strasne moc palce nech je sono OK a nech mas vajec aj za batoh 😀 ( šak aj súrodencov bude treba 😎 )

cecil36
3. okt 2011

@callex sme poistenci dovery, ale nany velmi nechcem, nejak v mojom okoli kamosky s nim neboli spokojne. Ten baby sense II. asi zvolime 🙂 Inak s tou cukrovkou. Ja nie som zeleninova tiez, tak som teda jedla to co som mala povolene a dopadlo to tak, ze moje telo zacalo spalovat extremne tuky a robi sa mi ten aceton v moci. Ak sa nejem a dam si napriklad zemiaky a mäsko, okamzite vyleti zas cukor. Uz som z toho na nervy lebo neviem co mam jest. 😒

miminkad
3. okt 2011

@lulu10 😀 😀 😀 som zvedava na tu tvoju zajtrajsiu masaz.sa ti tam zapacilo chodit 🙂

lulu10
3. okt 2011

@miminkad aj ja som zvadava ale lymfa teda neboli aspon dufam, lebo pri medovej som skoro oci vyplula ale este na nu pojdem, pre dobro veci vytrpim no a blizi sa koniec roka tak treba minut socialny fond tak to vyuzijem na masaze 😀 😀

lenka_21
3. okt 2011

Ahojte baby, tak som sa vratila od Dr....bola to pre mna vyzva, lebo som straasne hakliva na vone a v jednom kuse ma napinalo a teraz si to odniesla hlava ... ja uz neviem kde by som sa strcila, aby som necitila ziadny vonu, este aj pokosena trava mi robi zle 😕 😕 😕

Dr. urobila rychle sono, fazulka ma 2 cm, srdiecko krasne bije - i ked ja som to velmi nevidela, ale Dr.tvrdila,ze je to uplne v pohode ... podla velkosti som vraj 8+5 podla ms 8+6 a tak ten den snad nie je problem 🙂 😉 🙂 Nooo nebudem pisat ako mi odlahlo 🙂 .... na dalsiu kontrolu idem uz v 12tt a verim, ze si donesiem domov aj tehu knizku 😀 😀

miminkad
3. okt 2011

@lulu10 no tak to treba vyuzit.po tej lymfovej by si sa mala odvodnit,tak som na to zvedava. 😉
@lenka_21 tak to je supeeer,moc sa tesim s tebou 🙂

lenka_21
3. okt 2011

@miminkad Dakujem ... sa vytesujem, ale musim priznat, ze som mala hrozny strach ... Ty si uz zacala stimulku???

gabinkaa
3. okt 2011

@jada1 ešte ma nepustili, vraj mám vydržať, nemôžem povedať, že je to na nevydržanie, ale vieš keď je tu zavretý zdravý človek tak je to hrozné, vonku krásne svieti slniečko a ja som ako vo väzení a nič nerobím, len sa mi stále drieme, to asi z tej nudy 😀, dnes primár povedal, aby som sa neponáhľala, ale v stredu sa už naisto vypýtam

gabinkaa
3. okt 2011

@miminkad už mám pocit, že ma tu držia na silu ☹
@cecil36 ďakujem moja, u mňa to bolo len malé špinenie a vo vnútri trocha zaschnutej krvi, možno z močového mechúra, podstatné je, že krčok bol pevný
@luly3 teda super zareagoval, som nemyslela, že to tak bude, som myslela, že ma iba pozrie a on že zostávate, skoro ma porazilo, ale domka nie som, nemám sa vraj ponáhľať, ale v stredu sa už aj budem určite

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre