Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gerdusha
28. apr 2011

@leamax ,

ale ty pises, ze bravelle mas az 225 jednotiek...ja mam 1 injekcia 75 j...cize 75x2 je 150 denne...a tvojich 225/75 je tri kusy injekcii mojich merionalu...

tu nejde asi ani o pocet injekcii ale o pocet jednotiek hormonu

leamax
28. apr 2011

@gerdusha
pockaj, aby sme sa nedomotali. 150IU su dve ampulky - pichas kazdu zvlast, ci obidve rozriedis v jednom roztoku a pichnes to naraz? lebo vlastne tych mojich 225IU su tri ampulky ale riedim to len s jednym roztokom a teda pichnem to vsetko naraz. a clostyl mi tentoraz nedali, mam len to bravelle

gerdusha
28. apr 2011

@leamax ,

2 injekcie merionalu rozriedim 1 roztokom 🙂 ...denne... 🙂

gerdusha
28. apr 2011

@leamax ,

a toto nariedene si necham pichnut...2v1 🙂

leamax
28. apr 2011

@gerdusha no - takze do bruska sa picha jedna ihla. tak ako aj ja, len ja ich riedim tri. takze teoreticky mam toho viac 😀

no neni nad to, ked sa dohovaraju dvaja hotentoti, ze 😀 😀 😀

leamax
28. apr 2011

@gerdusha a nepichas si to sama? si to chodis davat niekomu pichnut?

gerdusha
28. apr 2011

@leamax 😀 😀

tak nejak

gerdusha
28. apr 2011

@leamax ,

nie nie..ja kazde rano chodim k obvodacke alebo na pohotovost dat si to pichnut...mne to samopichanie pride ako sado maso.. 🙂

leamax
28. apr 2011

@gerdusha no ja keby si to chodim davat pichat obvodakovi, tak by to hned vedela cela dedina. ta sestricka tam je jak hlasna truba a este to je aj nasa suseda. a to by som velmi nerada, keby sa to niekto dozvedel.
ale ved to samopichanie nic neni. ja som sa toho tiez strasne bala, ale uz picham ako keby som to robila davno 😀 😀 😀

miminkad
28. apr 2011

@leamax to je ale prax 😀 😀 😀 😀 😀

leamax
28. apr 2011

@miminkad no ved do koze pichnut neni take hrozne, nie? keby sa to pichalo do zily, to by bolo ine kafe, to by som nepichla. a ktovie - mozno mam nejake masochisticke sklony, preto mi to uz nerobi problem 😀 😀 😀 😀 ale nemyslite si, prvy raz sa mi ruky triasli ako dedkovi. moj muzik mi zahlasil, ze on ma bude pichat, ze ved kedysi pichal male svinky. lebo to je to iste, ze 😀 😀 😀 😀 😀

miminkad
28. apr 2011

@leamax 😀 😀 😀 😀 vtipny chlapec 😀 no neni hrozne pichnut do koze,len do cijej 😀 😀 😀 do cudzej nemam problem,ani do zily 😀

leamax
28. apr 2011

@miminkad a ty by si si to tiez nebodaj chodila davat radsej pichnut? ja sa asi menej lubim, ja som sa normalne tesila, kedy zacnem pichat uz 😀 ale zas nie ozaj preto, ze by mi to robilo dobre 😀 😀 😀

miminkad
28. apr 2011

@leamax jasne,ze nechodila.si to dam sama,ked bude treba,zavrem oci a sup 😎

miminkad
28. apr 2011

@leamax ved si uz aj brucho na to pestujem,cim viac slaniny,tym to bude menej citit 😀

leamax
28. apr 2011

@miminkad za zavrem oci 😀 😀 😀 tak do cudzieho sa ti picha, co? 😀 😀 😀 no nebud si taka ista - ja mam slaninky dost a stipe to aj tak. a ked budes mat plne brusko folikov, tak ho budes mat este vacsie. ja si uz teraz pripadam ako v 3.mesiaci minimalne
no ono je to neprijemne, ze do brucha, jednoduchsie by to bolo trebars do stehna. tak ale co pre mimko neurobime, ze 😉

miminkad
28. apr 2011

@leamax veru,do cudzieho v pohode 😀 😀 😀 no ak to stipe ako pregnyl,tak dakujem pekne.a ja ze preco mam to brucho take velke,tak to neni slanina,to bolo tych devat folikov,hned som kludnejsia.este by si si to mohla do ramena pichat.pre babo vsetko.dnes som mala jedno na navsteve.by som ho hned ukradla 😎

leamax
28. apr 2011

@miminkad no jasne, moja, 9 folikov predsa niekde musi byt 😉 no mna tie prve az tak nestipali ako stipu tieto. lebo tieto su koncentrovanejsie - ved v tom istom mnozstve roztoku teraz rozpustam 3 ampulky prasku, predtym som len jednu. ale stipe to veru asi ako pregnyl, ten mozno trosku viac 😉
jeeeej, take male babatinko. my sme raz boli s muzikom v nemocke a viezli na tom voziku hadam ale 10novorodeniatok a moj muzik zahlasil, ze: vyber si, ktore chces 🙂 keby to bolo take jednoduche, ze 😀

miminkad
28. apr 2011

@leamax 😀 😀 😀 inak musim povedat,ze zatial moj najkrajsi zazitok v zivote,teda okrem svadby bol urcite porod.je to jednoducho nadhera a cosi neskutocne.nuz keby to bolo take jednoduche,tak si jedno z vozika vezmeme.ja stale vravim,ze sa pojdem postavit pri hniezdo zachrany a potom uz len silnoutekat...tak hovoris,ze sa mam na co tesit.moj drahy bol na prasky aj ked som mu fraxiparin pichala

sofia17
28. apr 2011

Dakujem babenky, uvidim po prvom pohovore v utorok, aky bude pristup a co mi povedia aj ohladom liecikov (cca kolko to asi bude financne) a potom sa rozhodneme. Ide nam totiz aj o cas, pretoze bud nastupim polrocnu liecbu kde sa vyvolava umely prechod - aby sa zamedzil dalsi narast endometriozy, alebo musim hned otehotniet, nakolko mi to môze narast uz aj o mesiac.
Ste zlate, a vsetkym Vam drzim palceky, aby sa Vam aj nam ten vytuzeny sen o babatku splnil.

leamax
28. apr 2011

@miminkad si bola pri nejakom porode? to musi byt veru silny zazitok 🙂 o tych hniezdach zachrany mi ani nehovor - to ked vidim, ze zas nejake babatko tam odlozil, ide ma slahnut. a nebodaj, ked mam pred mrchou, to placem pri tom vzdy.

@sofia17 dakujeme. aj tebe prajeme aby ti to rychlo vyslo a nech sa ta hnusna endometrioza tak skoro neobjavi

miminkad
28. apr 2011

@leamax hej,stazovali sme nejaku dobu aj na porodnici.takze to bolo super.krasne zazitky mam odtial.
mna tiez ti ludia,ktory odlozia babo rozculuju

leamax
28. apr 2011

@miminkad a tvoj muz je taky bojko z injekcii? no si vedel vybrat manzelku s tym spravnym povolanim 😀 😀 😀

miminkad
28. apr 2011

@leamax no veru uz po desiatich som ho nahanala po dome.ja to stale hovorim,ze on si ma vybral narocky,ako aktivny futbalista v minulosti,potreboval nonstop opateru 😀

leamax
28. apr 2011

@miminkad 😀 😀 😀 tak to je potom jasne 😀 😀 chlapi su vsetci viac pokakani z doktorov a injekcii ako my zeny

miminkad
28. apr 2011

@leamax no moj ked ma slabu nadchu,tak je zrely na zachranku.dva razy zakasle a uz ma zapal v celom tele a mal by niekam ist k dr.vecny boj

leamax
28. apr 2011

@miminkad nezijes ty s tym istym ako ja 😀 😀 😀 zas moj ocino nepojde k doktorovi ani keby co bolo. minule mal nejaky zlcnikovy zachvat ci co, zeleny bol tri dni, som myslela, ze sa vyvracia z podoby a na pohotovost ani za svet.
esteze sa nam ti chlapi staraju o "zabavu", inak by sme sa v zivote unudili, ze 😀

miminkad
28. apr 2011

@leamax asi su bratia 😀 😀 😀 no to aj svokor,ma vyoperovany zlcnik,ked mu vravim,ci si spravime cosi,kde ide slanina alebo udene maso,tak ma tazku dietu a vzapati pcha do seba to,co nemoze

leamax
28. apr 2011

@miminkad moja, dobre sa mi tu vykecava, ale idem sa uz vyvalit pred telku 😉 zajtra mam kontrolu na endokrinologii a este musim rano skocit pre ten merional do lekarne, rychlo ho doma pichnut a utekam na tu stitku.
takze dobru nocku vam tu vsetkym prajem.
pa-pa

miminkad
28. apr 2011

@leamax dobru noc a zajtra myslim na teba

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre